Forum Icy.pl
Forum polskiego serwisu Icy Tower

O turniejach - Jak wyłonić zwycięzcę turnieju przy identycznych wynikach?

FOX - 6 Grudzień 2006, 12:49
Temat postu: Jak wyłonić zwycięzcę turnieju przy identycznych wynikach?
przeniesione z 'MP2006 - typowanie

Czy może mi ktoś powiedzieć, czemu do tej pory nie odbyły się zawody "Icy Tower" w kategorii "Freestyle"? No, wiecie. Wyniki sortowane w kolejności od najlepszego do najgorszego. Najpierw wynik ogólny (score), potem pętro (floor) i na końcu combo. Wygra ten, kto ma więcej punktów. Jeśli dwaj mają taki sam wynik, piętra decydują, a jeśli ci, którzy mają taką samą liczbę punktów, mają taką samą liczbę pokonanych pięter, decyduje już combo. Gdy żadna z kategorii nie rozstrzyga, punkty z miejsc w obecnych zawodach są sumowane i suma jest dzielona porówno między tych, którzy zajęli to samo miejsce. Oto przykładowa lista wyników:
DUDE | FLOOR | BEST COMBO | SCORE | Place
----------------+--------------+--------------------+------------+--------
1ST | 18100 | 900 | 10000000 | 1
2ND | 18100 | 900 | 1000000 | =
3RD | 18100 | 850 | 1000000 | 3
4TH | 5000 | 1000 | 1000000 | 4
5TH | 20000 | 770 | 800000 | 5
-----------------------------------------------------------------------------------

I tak aż do końca rankingu. A swoją drogą strona "www.downloads.pl" już działa.

Devlin - 8 Grudzień 2006, 20:57
Temat postu: nowa formuła turniejów
Nie kapuje :P A poza tym nie na temat ;)
petr - 2 Marzec 2007, 22:24
Temat postu: Odp: nowa formuła turniejów
Przyznaję, że koncepcja bardzo ciekawa - poza oczywistym faktem, że takie same wyniki się w tej grze po prostu nie zdarzają - a już zwłaszcza podczas turniejów.
Natomiast, gdyby dodać do tego coś w rodzaju "granicy błędu", i uznać że tożsame z wynikiem X są...

dla score +/- 10000
dla combo: +/- 50
dla floor: +/- 50 do 700 i +/- 100 od 700

...to robi się z tego coś _bardzo_ ciekawego.
Rozważymy, możesz być tego pewien.

Pozdrawiam!


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group