| |
Forum Icy.pl Forum polskiego serwisu Icy Tower |
 |
Kawiarnia - Zakłady Bukmacherskie Icy.pl !
syo - 15 Marzec 2008, 12:56 Temat postu: Zakłady Bukmacherskie Icy.pl !
| Devlin napisał/a: | Przydało by sięwykombinować coś w stylu "forumowych zakładów bukmacherskich" Za poprawne obstawienie dostawałoby się punkty tak jak kiedyś punkty "pomógł"... Ale raczej nie wykonalne |
Mówisz masz.
W związku z tym, że rusza sezon Formuły 1, piłkarska Orange Ekstraklasa gra na pełnych obrotach i na dniach przywitamy wiosnę, można zorganizować sobie małe zakłady buckmacherskie na forum. Cel? Wybudzenie forum z zimowego snu oraz - przede wszystkim - dobra zabawa!
Na początek wyjaśnię zasady:
ZASADY OGÓLNE
W oddzielnym temacie "Zakłady Buckmacherskie - sprawdź zakłady!" do wglądu będą dostępne zakłady
Każdy użytkownik, który zdecyduje się wziąć udział w zabawie, ma na wyjście 100zł. W zależności od tego czy jego typowania będą dobre czy też nie, kwota może się powiększyć bądź zmniejszyć
Użytkownik, który straci wszystkie pieniądze, odpada z dalszej rywalizacji, chyba że inny użytkownik zgodzi się na pożyczenie swoich pieniędzy!
Żeby było jasne: nie gramy o prawdziwe pieniądze! Ta gra to czysta zabawa!
JAK TYPOWAĆ
Jak już wspomniałem, założony będzie drugi temat, w którym do wglądu będą dostępne aktualnie zakłady - link do tematu tutaj - Devlin
Typujemy w tym temacie, podając numer zakładu, typ oraz stawkę o jaką chcemy zagrać:
PRZYKŁAD:
| syo napisał/a: |
#0001: 1
#0002: 2
#0003: x
Stawka: 20zł |
Do wyboru będą trzy opcje: 1 - wygrana gospodarza, x - remis, 2 - wygrana gości, np.
| Kod: | #0001 Wisła - Legia
1: 2,40
x: 3,30
2: 2,90 |
Liczby obok 1, x i 2 to mnożnik. Czyli, jeśli postawię 20zł na zwycięstwo Wisły, będę mógł wygrać 48zł (20 * 2,40).
Maksymalna ilość typów w jednym zakładzie: 8!
Jeden nietrafiony typ przekreśla cały zakład!
Mam nadzieję, że wszystko wydaje się proste Dla przypomnienia, w tym temacie:
* Można pisać
* Można obstawiać
* Można dyskutować o ewentualnych zmianach lub poprawkach
Poniżej pojawi się lista uczestników, zapraszam wszystkich do zabawy!
Uczestnicy, kolejna aktualizacja - 16.03.08:
Devlin - 100zł (do wygrania: 180zł, do stracenia: 100zł)
syo - 100zł (do wygrania: 33zł, do stracenia: 10zł)
Devlin - 15 Marzec 2008, 12:59
Tak więc od razu się zapisuje
Syo ty chyba jesteś fanem STSów
A kto będzie dodawał mecze, z których można wybierać?
syo - 15 Marzec 2008, 13:11
Fanem nie jestem, wręcz przeciwnie, średnio się na tym znam, co widać po kursach. Ale wyszedłem z założenia, że troszkę poobstawiać nie zaszkodzi.
Co do dodawania zakładów - narazie będę to robić ja, ale jeśli coś będzie szło nie tak, to chętnie przyda mi się czyjaś pomoc.
Devlin - 15 Marzec 2008, 13:14
| Kod: | #0001 Lewis Hamilton
1 - 1,80
Stawka: 100
Wygrana: 180 |
Nie jestem fanem polskiej piłki więc na razie tylko to
Jak ryzykować to wszystko - jak w prawdziwym życiu
syo - 15 Marzec 2008, 13:27
Proponuję zostawić sobie pare zł na czarną godzinę
To może ja:
| Kod: |
#0002 - 1
#0009 - 2
Stawka: 10zł
Do wygrania: 33zł |
Idę na łatwiznę
PS: Dodałem do pierwszego postu info, że jeden nietrafiony zakład przekreśla kupon
Devlin - 15 Marzec 2008, 13:35
Jak coś to pożyczysz mi dyche
syo - 15 Marzec 2008, 13:52
Od poniedziałku myślę, że możemy rozpocząć typowanie zwycięzców poszczególnych rund kolejnego turnieju IM.
Doob - 15 Marzec 2008, 15:07
| syo napisał/a: | Fanem nie jestem, wręcz przeciwnie, średnio się na tym znam, co widać po kursach. Ale wyszedłem z założenia, że troszkę poobstawiać nie zaszkodzi. |
Mysle ze warto wzorowac sie na bwin.com czy podobnym czyms
| Cytat: | Co do dodawania zakładów - narazie będę to robić ja, ale jeśli coś będzie szło nie tak, to chętnie przyda mi się czyjaś pomoc. |
*Podnosi paluszek*
Dzis z typowaniem sie wstrzymam
mattirab - 15 Marzec 2008, 15:22
Także w to wchodzę... Ale... - wybaczcie - nie rozumiem, tego:
| syo napisał/a: | #0002 - 1
#0009 - 2
Stawka: 10zł
Do wygrania: 33zł |
Na Kubicę - 2.20
Na Groclin - 1.50
I nijak mi z 10 złotych wychodzi tu 33... Tak więc nie do końca rozumiem zasady dwóch typów w jednym zakładzie, jeśli chodzi o wygraną.
Mój typ:
| Kod: |
#0004 - 1 - 2.00
#0012 - 1 - 2.20
Stawka - 20zł
Do wygrania - nie mam pojęcia. Gdyby był jeden typ, nie byłoby problemu, ale tak, to - nie wiem.
Edit: 88zł. Dzięki, Devlin.
|
Devlin - 15 Marzec 2008, 15:28
| mattirab napisał/a: | Także w to wchodzę... Ale... - wybaczcie - nie rozumiem, tego:
| Cytat: | syo napisał/a:
#0002 - 1
#0009 - 2
Stawka: 10zł
Do wygrania: 33zł |
Na Kubicę - 2.20
Na Groclin - 1.50
I nijak mi z 10 złotych wychodzi tu 33... Tak więc nie do końca rozumiem zasady dwóch typów w jednym zakładzie, jeśli chodzi o wygraną. |
Chodzi w tym o to, że kursy mnoży sięprzez siebie i przez stawkę. Czyli wygląda to tak:
| Kod: | 10 * 2.20 * 1.50 = 33
stawka kurs 1 kurs 2 wygrana |
Mam nadzieję, że wyjaśniłem
| mattirab napisał/a: | Mój typ:
| Kod: | Kod:
#0004 - 1 - 2.00
#0012 - 1 - 2.20
Stawka - 20zł
Do wygrania - nie mam pojęcia. Gdyby był jeden typ, nie byłoby problemu, ale tak, to - nie wiem. |
|
U ciebie wyjdzie 20 * 2.00 * 2.20 = 88
EDIT:
I wygrałem 180 wirtualnych złotych
Szkoda tylko, że żadko mogę wpadać na forum
|
|