Forum Icy.pl
Forum polskiego serwisu Icy Tower

Kawiarnia - Zakłady Bukmacherskie Icy.pl !

syo - 15 Marzec 2008, 12:56
Temat postu: Zakłady Bukmacherskie Icy.pl !
Devlin napisał/a:
Przydało by sięwykombinować coś w stylu "forumowych zakładów bukmacherskich" :) Za poprawne obstawienie dostawałoby się punkty tak jak kiedyś punkty "pomógł"... Ale raczej nie wykonalne

Mówisz masz. ;)

W związku z tym, że rusza sezon Formuły 1, piłkarska Orange Ekstraklasa gra na pełnych obrotach i na dniach przywitamy wiosnę, można zorganizować sobie małe zakłady buckmacherskie na forum. Cel? Wybudzenie forum z zimowego snu oraz - przede wszystkim - dobra zabawa!

Na początek wyjaśnię zasady:

ZASADY OGÓLNE
:idea: W oddzielnym temacie "Zakłady Buckmacherskie - sprawdź zakłady!" do wglądu będą dostępne zakłady
:idea: Każdy użytkownik, który zdecyduje się wziąć udział w zabawie, ma na wyjście 100zł. W zależności od tego czy jego typowania będą dobre czy też nie, kwota może się powiększyć bądź zmniejszyć
:idea: Użytkownik, który straci wszystkie pieniądze, odpada z dalszej rywalizacji, chyba że inny użytkownik zgodzi się na pożyczenie swoich pieniędzy!
:idea: Żeby było jasne: nie gramy o prawdziwe pieniądze! Ta gra to czysta zabawa! :)

JAK TYPOWAĆ
:idea: Jak już wspomniałem, założony będzie drugi temat, w którym do wglądu będą dostępne aktualnie zakłady - link do tematu tutaj - Devlin
:idea: Typujemy w tym temacie, podając numer zakładu, typ oraz stawkę o jaką chcemy zagrać:

PRZYKŁAD:
syo napisał/a:

#0001: 1
#0002: 2
#0003: x

Stawka: 20zł


:idea: Do wyboru będą trzy opcje: 1 - wygrana gospodarza, x - remis, 2 - wygrana gości, np.

Kod:
#0001 Wisła - Legia
1: 2,40
x: 3,30
2: 2,90


Liczby obok 1, x i 2 to mnożnik. Czyli, jeśli postawię 20zł na zwycięstwo Wisły, będę mógł wygrać 48zł (20 * 2,40).

:idea: Maksymalna ilość typów w jednym zakładzie: 8!
:idea: Jeden nietrafiony typ przekreśla cały zakład!

Mam nadzieję, że wszystko wydaje się proste :) Dla przypomnienia, w tym temacie:
* Można pisać
* Można obstawiać
* Można dyskutować o ewentualnych zmianach lub poprawkach

Poniżej pojawi się lista uczestników, zapraszam wszystkich do zabawy! :)

Uczestnicy, kolejna aktualizacja - 16.03.08:

Devlin - 100zł (do wygrania: 180zł, do stracenia: 100zł)
syo - 100zł (do wygrania: 33zł, do stracenia: 10zł)

Devlin - 15 Marzec 2008, 12:59

Tak więc od razu się zapisuje ;)
Syo ty chyba jesteś fanem STSów ;)

A kto będzie dodawał mecze, z których można wybierać?

syo - 15 Marzec 2008, 13:11

Fanem nie jestem, wręcz przeciwnie, średnio się na tym znam, co widać po kursach. :P Ale wyszedłem z założenia, że troszkę poobstawiać nie zaszkodzi. ;)

Co do dodawania zakładów - narazie będę to robić ja, ale jeśli coś będzie szło nie tak, to chętnie przyda mi się czyjaś pomoc. ;)

Devlin - 15 Marzec 2008, 13:14

Kod:
#0001 Lewis Hamilton
1 - 1,80
Stawka: 100
Wygrana: 180


Nie jestem fanem polskiej piłki więc na razie tylko to ;)
Jak ryzykować to wszystko - jak w prawdziwym życiu ;)

syo - 15 Marzec 2008, 13:27

Proponuję zostawić sobie pare zł na czarną godzinę :D

To może ja:

Kod:

#0002 - 1
#0009 - 2

Stawka: 10zł
Do wygrania: 33zł


Idę na łatwiznę ;)

PS: Dodałem do pierwszego postu info, że jeden nietrafiony zakład przekreśla kupon ;)

Devlin - 15 Marzec 2008, 13:35

Jak coś to pożyczysz mi dyche :P
syo - 15 Marzec 2008, 13:52

Od poniedziałku myślę, że możemy rozpocząć typowanie zwycięzców poszczególnych rund kolejnego turnieju IM. :)
Doob - 15 Marzec 2008, 15:07

syo napisał/a:
Fanem nie jestem, wręcz przeciwnie, średnio się na tym znam, co widać po kursach. :P Ale wyszedłem z założenia, że troszkę poobstawiać nie zaszkodzi. ;)

Mysle ze warto wzorowac sie na bwin.com czy podobnym czyms :P

Cytat:
Co do dodawania zakładów - narazie będę to robić ja, ale jeśli coś będzie szło nie tak, to chętnie przyda mi się czyjaś pomoc. ;)

*Podnosi paluszek*

Dzis z typowaniem sie wstrzymam :P

mattirab - 15 Marzec 2008, 15:22

Także w to wchodzę... Ale... - wybaczcie - nie rozumiem, tego:
syo napisał/a:
#0002 - 1
#0009 - 2

Stawka: 10zł
Do wygrania: 33zł

Na Kubicę - 2.20
Na Groclin - 1.50
I nijak mi z 10 złotych wychodzi tu 33... Tak więc nie do końca rozumiem zasady dwóch typów w jednym zakładzie, jeśli chodzi o wygraną.

Mój typ:
Kod:

#0004 - 1 - 2.00
#0012 - 1 - 2.20

Stawka - 20zł
Do wygrania - nie mam pojęcia. Gdyby był jeden typ, nie byłoby problemu, ale tak, to - nie wiem.
Edit: 88zł. Dzięki, Devlin.

Devlin - 15 Marzec 2008, 15:28

mattirab napisał/a:
Także w to wchodzę... Ale... - wybaczcie - nie rozumiem, tego:
Cytat:
syo napisał/a:
#0002 - 1
#0009 - 2

Stawka: 10zł
Do wygrania: 33zł


Na Kubicę - 2.20
Na Groclin - 1.50
I nijak mi z 10 złotych wychodzi tu 33... Tak więc nie do końca rozumiem zasady dwóch typów w jednym zakładzie, jeśli chodzi o wygraną.


Chodzi w tym o to, że kursy mnoży sięprzez siebie i przez stawkę. Czyli wygląda to tak:
Kod:
  10    *   2.20   *   1.50   =    33
stawka     kurs 1      kurs 2     wygrana


Mam nadzieję, że wyjaśniłem ;)

mattirab napisał/a:
Mój typ:
Kod:
Kod:

#0004 - 1 - 2.00
#0012 - 1 - 2.20

Stawka - 20zł
Do wygrania - nie mam pojęcia. Gdyby był jeden typ, nie byłoby problemu, ale tak, to - nie wiem.


U ciebie wyjdzie 20 * 2.00 * 2.20 = 88 ;)

EDIT:
I wygrałem 180 wirtualnych złotych ;)
Szkoda tylko, że żadko mogę wpadać na forum :(


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group