Forum Icy.pl
Forum polskiego serwisu Icy Tower

Pomoc - Resetowanie się komputera

matwiej - 13 Styczeń 2006, 23:18
Temat postu: Resetowanie się komputera
mam taki problem gdzy wlanczam gre i gdy juz jak jestem w niej i zaczynam skakac nagle mi sie komp restartuje czemu tak jest ?
mattirab - 14 Styczeń 2006, 09:43
Temat postu: problem
To zalezy od tego jaki masz komp, jaka wersja gry, czy inne gry Ci chodza, czy nie masz wirusow. Rozwiazania nie znam. Nigdy nie mialem takiego problemu.
matwiej - 14 Styczeń 2006, 11:23
no a wiec tak mam gre ice tower 1.3 A KOPA TAK

ATLON 2,9
RADEON 9600 PRO
512 RAMU
WIRUSOW NIE MAM NA PEWNO NIE MAM
A I WINDOWS XP PROFESIONAL SP2

mattirab - 14 Styczeń 2006, 11:31
Hmm... nie majstrowales nic w folderze z gra? Inne funkcje w grze Ci chodza? Z problemem takim sie nigdy nie spotkalem, ja Ci raczej nie zdolam pomoc, ale moze starsi, zaprawieni w bojach z problemami userzy, moderatorzy i admini Ci pomoga.
matwiej - 14 Styczeń 2006, 12:11
wlasnie nic nie majstrowalem sciagnelem rozpakowalem i to wszystko co zrobilem
syo - 14 Styczeń 2006, 13:08
* sciagnij najnosze sterowniki do swojej karty graficznej
* przeinstaluj gre
* przeskanuj komputer w poszukiwaniu wirusow

matwiej - 15 Styczeń 2006, 15:34
przeskanowalem i sterowniki najnowsze i dalej nic
Laura_x - 15 Styczeń 2006, 16:12
lol to sformatuj dysk, to zawsze pomaga :P P
matwiej - 16 Styczeń 2006, 10:07
taaa pewnie bede formatowal 400 giga dla jednej gierki =]
Laura_x - 16 Styczeń 2006, 13:11
400 :shock: mowisz serio? :shock: :shock:
matwiej - 17 Styczeń 2006, 20:14
no tak mam 500 giga dysk ale wracajac do tematu wszystko mi chodzi tylko icy nie ;/ a jak tak chce w niego pograc ;/
matwiej - 17 Styczeń 2006, 20:16
aha i napewno nie mam wirusa
ReVan7 - 17 Styczeń 2006, 20:50
Masz za dobrego kompa :P kup se od ruskich jakis zlom to bedzie ci chodzic :P
matwiej - 19 Styczeń 2006, 19:13
no ale ja chce pograc w icy :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Asef - 19 Styczeń 2006, 19:18
Byc moze masz wirusa,ale nie sadze ze to wina tego ze masz za dobrego kompa. :wink:
matwiej - 20 Styczeń 2006, 16:33
wirusa napewno nie mam bo wszystko inne doskonale chodzi
N3T - 20 Styczeń 2006, 17:23
Sprobuj odinstalowac i ponownie zainstalowac gre.
To czasem pomaga.

catek - 22 Styczeń 2006, 02:20
:grin: Wiesz ja tez kiedys mialem ten sam problem, ale komp restartowal mi sie bez wlaczania gry, po minucie, u mnie byl to powazny wirus, ale u ciebie napewno jest wszystko ok, jak cos proponuje antywirus AVAST 4.6 (bardzo dobry). Albo zainstaluj inna wersje i zobacz jak wtedy jest, skanowac sie nie oplaca jednak, no ale ICY TOWER jest fajna gra! pozdro... 8)
matwiej - 23 Styczeń 2006, 11:27
heh mam avasta sprobuje przeskanowac ;p
catek - 23 Styczeń 2006, 17:12
Matwiej dobrze ze masz AVAST 4.6, pamietaj o rejestracji tego antywirusa i bedzie Ci dzialal nie 60 dni tylko caly czas. No sprobuj przeskanowac, albo sciagnij sobie najnowasza wersje ICY TOWER. Jesli rzeczywiscie miales dobre wyniki i nie chcesz ich stracic, to z dysku na ktorym masz te gre skopiuj sobie na dyskietke ta powtorke. Nie wiem czy 1 minuta wystarczy. :D Pozdro!
mattirab - 23 Styczeń 2006, 19:08
Catek, Matwiej nie moze uruchomic gry, tzn. nie moze zagrac, bo mu sie po kilku schodkach zawiesza, czy restartuje, wiec rekordow chyba nie mial.
catek - 24 Styczeń 2006, 00:04
No chyba jak sie zawiesza bardzo szybko to nie uwazasz ze to by byly twe rekordy nowe. Cos ty, nie sa napewno twomi rekordami. Tak wogle to czytalem kilka razy twoj post i chyba czegos nie rozumiem :?: :?:
mattirab - 24 Styczeń 2006, 15:32
Moj post? Ludzie, to nie mi sie zawiesza, tylko Matwiejowi.
PS. Sorx jakbym cos zle zrozumial. I prosze, konczmy juz ten offtop. Miejmy nadzieje, ze Icy Tower sie Matwiejowi uruchomi.

catek - 24 Styczeń 2006, 16:01
:D Mattirab rzeczywiscie zle zrozumialem to co napisales, a tak w ogole to ty zadnego ostrzezenia nie masz, BRAVO!!!
syo - 24 Styczeń 2006, 16:46
mattirab napisał/a:
Miejmy nadzieje, ze Icy Tower sie Matwiejowi uruchomi.

Tez mam taka nadzieje, Matti.

*klik*

CyT - 6 Luty 2006, 20:35
Temat postu: Blue Screen i restart
Czytalem podobnego posta, niestety temat zamkniety i nie moglem sie dopisac.
ponawiam prosbe o rozwiazanie problemu.

Po paru schodkach wyskakuje mi BSOD i komp sie restartuje. Karta graf. ATI radeon 9550, procesor AMD 1,9 GHZ 512 RAM.

Nowe sterowniki do karty nic nie daja. Tak jak i najnowszy DX9 ani reinstalacja gry. Jakies pomysly by sensownie rozwiazac problem?

Pozdro

petr - 7 Luty 2006, 23:11
Scalilem i odblokowalem - chodzilo raczej o to...

Powtorze tylko to co pisali poprzednicy - przeskanuj komputer dobrym programem antywirusowym...
I powiedz, czy masz takie objawy przy innych grach,sytuacjach...

catek - 9 Luty 2006, 00:13
8) Jak juz bedziesz skanowal to kiedys sciagnij sobie antywirusa AVAST 4.6 i zobaczysz roznice w grze, bedzie wszystko w porzadku, Polecam!! pozdro
konekszyn - 26 Październik 2006, 09:20
Temat postu: Proszę o pomoc!
Witam! Ściągnąłem sobie icy tower juz z kilku rożnych zr?del i za kazdym razem po sciagnięciu i zainstalowaniu, gdy daję start game i wskakuje na pierwszy schodek to mi sie komputer resetuje. Proszę o pomoc, jak to naprawić? Czytałem wczesniejszy topic z podobnym problemem i moze jest to sprawka windowsa xp pro ?
Problem z grą - 10 Listopad 2006, 19:36
Temat postu: Problem z grą
Witam,

Piszę z nastepującym problemem. ściągnąłem, zainstalowałem Icy Tower, lecz na początku gry, na pierwszym schodku gdy wciskam spacje to automatycznie mój komputer resetuje się... nie mam pojećia w czym tkwi problem. Proszę o odpowiedź.

pozdrawiam.

Vinyanov - 10 Listopad 2006, 20:24
Temat postu: Odp: Problem z grą
Na moje oko twój system operacyjny nie chce współpracować. ;) Przykro mi, ale słyszałem o takim problemie tylko dwa razy od czasu istnienia strony, więc to chyba nie problem gry...

Może uruchom grę w trybie okna? Mój Icy Tower zawiesza się, gdy gram za długo w trybie pełnoekranowym, może to podobny problem.

~ - 11 Listopad 2006, 00:40
Probowałem ... lecz dalej się resetuje, a po włączeniu pojawia się komunikat treści "Komputer odzyskał sprawność po poważnym zagrożeniu" - mniej więcej coś takiego ...
mattirab - 11 Listopad 2006, 10:18
Oj, było takich problemów już kilka. Niektórzy mówią, żeby zreinstalować grę, inni - żeby zresetować kompa samemu, żeby pobrać sterowniki itd., ale jak na razie, to w pełni sprawdzonego sposobu na tym forum nie znaleźliśmy. Oto te 'popularne' problemy (i odpowiedzi):
http://www.icy.pl/forum/index.php?topic=804.0 - tu odpowiedź masz na końcu tematu.
http://www.icy.pl/forum/index.php?topic=448.0
http://www.icy.pl/forum/index.php?topic=667.0 - tu chyba nic nie pomogło :( .

zizzy - 21 Grudzień 2006, 11:04
Temat postu: Odp: Proszę o pomoc!
morze tak, ale je mam windows xp proffesional i mi jakiś chodzi ściągam mody i schodki a to nic stoi i dalej moge grać. sprubuj wejść do panelu sterowania i spróbuj zmienic ustawienia icy towera. powodzenia!! ;)
zizzy - 1 Styczeń 2007, 13:30
może spróbuj zmienić klawisz skoku (SPACE) na inny (np. R.SHIFT) może wtedy zadziała ;) powodzenia
Skejt - 25 Grudzień 2007, 15:06
Temat postu: Co Jest
A wiec tak sciognolem icy tower najnowszego (1.3.1) i normalnie wlaczam gre i zaczynam skakc gdy jestem przy 3 schodku :razz: reset kompa i tak co chwile :[ co robic??? :cool:
Gość - 26 Grudzień 2007, 14:06

Moge Dodac ze z wersja 1.2 tez tak jest wydaje mi sie ze blad tkwi w pliku "character" poniewaz mam wersje bez pliku "character" i mi wszytko spoko chodzi :smile: z tym ze grafa jest slaba a widzlem u qumpla icy 1.3 i jest lepsza prosze o pomoc :razz:
mattirab - 26 Grudzień 2007, 15:37

Gość napisał/a:
grafa jest slaba

Czyli? Jak wygląda w porównaniu z 1.3?

Pablo - 26 Grudzień 2007, 16:06

Mogr odpowieziec prosto za ( no wlasnie kogo ? ) NIczym jedynie muzyka dziwekiem i niczym innym moze jest tam troche slaba maly kontrast i ostrosc ale sie iniczym specjalnym nie rozni . a na pytanie ktore zadales SKEJT to moze byc wna jakiegos wirusa czy co kolwiek a nawet nie oryginalnym systemem .... :grin:
Skejt - 27 Grudzień 2007, 14:44

robiłem Formata i instalowalem nowego windowsa nawet zmienilem antyvirusa ale nadal to samo. mattirab chodzilo mi oto ze grafika jest slabsza i nie da sie zmieniac gosci czyli moge miec tylko harolda i mniej sa rozbudowane opcje:p
Pablo - 27 Grudzień 2007, 17:55

Mowisz ze format byl i nowy antywirus to juz niewiem a patrzyles na sterowniki karte graficzna dzwiekowa powinienes miec te ktore sa w katalogu z gra daj ta ikonke i przetestuj on ci wwtedy przeskanuje czy masz wszystkie porzebne pliki ale uwazam ze ta gra az tak tego duzo nie wymaga Ale zobacz na wszselki wypdaek :grin: :smile:
Skejt - 28 Grudzień 2007, 11:51

Pisze ze wszytko jest ok no cuz dzieki za pomoc
moze kiedy ktos mi pomoze:d

FOX - 29 Grudzień 2007, 10:04

Ja mam GeForce MX/MX400 i nie mam żadnych problemów z grą "Icy Tower". Jest z 2001 roku. Sprawdź swoją kartę graficzną. Jeśli sterowniki są z 2001 roku, to problem nie powinien być.
Adres:
Mój komputer(PPM) -> Zarządzanie komputerem -> Narzędzia systemowe -> Menedżer urządzeń -> Karty graficzne -> Właściwości -> Zakładka: Sterownik -> Wiersz: Data sterownika.
Jeśli data sterownika będzie starsza niż 1 lipca 2001, przykro mi. Musisz wtedy zaktualizować sterowniki. Jeśli nie znasz hasła na konto administratora, ściągnij sobie SAMinside. Ten program ci się przyda, jeśli nie masz uprawnień admina, a są ci one potrzebne. Poznanego hasła używaj mądrze, a wszystko będzie dobrze. ;-)

Gość - 29 Grudzień 2007, 13:13

A moze zwyczajnie przeczyść z kurzu swoje części komputerowe, np. wiatrak od karty graficznej, czy radiator od procesora... , mialem taki problem kiedyś.
Artur - 31 Grudzień 2007, 01:23

A może to wina zasilacza? Może dysku? Może być to również spowodowane pewnymi ustawieniami biosu. ;] Może być też za dużo programów uruchomionych jednocześnie i procesor nie wytrzyma. Zależy jaki to jest procesor.
FOX - 1 Styczeń 2008, 09:43

Nie, żebym miał powiedzieć "też tak sądzę", ale im starszy komputer, tym mniejszy limit programów uruchomionych jednocześnie. Myślę, że Skejt znajdzie jakieś ikony programów w Autostarcie. Można je po prostu usunąć, jednak niektóre programy mają opcję "Uruchom przy starcie systemu", więc niech sprawdzi też paletę opcji wszystkich programów, które ma na komputerze. Przynajmniej tych, których ikony widać w Tray'u.
Skejt - 1 Styczeń 2008, 12:41

Jesli chodzi o mego kompa to zbyt dobry nie jest 512 ram i 2.02 ghz
Skejt - 1 Styczeń 2008, 12:47

Ja mam kompa z okolic lipca 2004 wiec mysle ze sterowniki sa z 2004 :o :roll:
Polucjant - 9 Styczeń 2008, 16:06

Mi nie chce działać ludek "spider-man" co mam zrobić by działał? bo sie gra wyłącza przez tego luda i jestem wkurzony :(
mattirab - 9 Styczeń 2008, 18:49

Sam go robiłeś, czy ściągałeś? Jeśli to pierwsze, to prawdobpodobnie coś jest w nazwach plików pomieszane, jeśli to drugie - też coś jest niedopracowane/niesprawdzone.
Polucjant - 9 Styczeń 2008, 18:51

Ściągałem z internetu na ktorejs tam stronie i nie chce mi dalej działać ;( ;( jestem wkurzony :(
rakieta - 17 Luty 2008, 09:58
Temat postu: RESetuje sie komp
ej co zrobic jak mojemu koledze we wlaczaniu IT resetuje sie komputer pomurzcie bo chce zeby on tez gral w IT

z gory dzieki :lol: :lol:

Gościu - 17 Luty 2008, 14:18

co??? włączasz Icy tower i resetuje ci się komp? :mrgreen:
rakieta - 17 Luty 2008, 18:10

nie to mojemu koledze sie resetuje komp jak wlancza IT :roll:
FOX - 18 Luty 2008, 09:48

Jedź do niego i sprawdź jak włącza IT. Może przypadkowo kopie przycisk "RESET"?
rakieta - 18 Luty 2008, 13:37

nie on wlancza normalnie bo widzialem na ok 3, 4 schodku resetuje sie mu komp nie wiemy dlaczego przeinstalywowywal IT juz 3 razy i zawsze taki sam efekt :neutral:
Gościu - 19 Luty 2008, 08:16

no to odinstalujcie icy tower i na nowo zanstaluj :roll:
rakieta - 19 Luty 2008, 10:23

gosciu ty czytaj dokladniej on juz 3 razy przeinstalowywal i to nie mi sie tak dzieje tylko mojemu koledze z bloku obok :mad: