SzukajSzukaj  RegulaminRegulamin  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Forum Icy.pl Strona Główna  
Znalezionych wyników: 521
Forum Icy.pl Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Jak szybko piszesz?
Neo

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 25891

PostForum: Pub   Wysłany: 26 Wrzesień 2010, 23:03   Temat: Jak szybko piszesz?
Fuck :/
  Temat: Jak szybko piszesz?
Neo

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 25891

PostForum: Pub   Wysłany: 26 Wrzesień 2010, 23:02   Temat: Jak szybko piszesz?
Boru napisał/a:
Cytat:
NEO NAPISAŁ POST NA FORUM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Mialem napisac "Neo, moge cie dotknac?", ale ..

Cytat:
BTW jesteś penisem

:[
To mnie zniechecilo.

To prowokacja, przejrzałem cię! Nie przechytrzysz mnie, nie zmusisz mnie do napisania trzeciego posta!
  Temat: Jak szybko piszesz?
Neo

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 25891

PostForum: Pub   Wysłany: 26 Wrzesień 2010, 22:50   Temat: Jak szybko piszesz?
Otrzymałeś 377 punktów, co umieszcza Cię na miejscu 563 ze wszystkich 33316 na liście.


Piszesz 501 znaków na minutę
Napisałeś 105 wyrazów poprawnie
Napisałeś 0 wyrazów błędnie
  Temat: *** SKOJARZENIA ***
Neo

Odpowiedzi: 247
Wyświetleń: 119502

PostForum: Pub   Wysłany: 30 Kwiecień 2010, 21:29   Temat: *** SKOJARZENIA ***
cały dzień w fotelu -> idealny sposób spędzania czasu
  Temat: Nieprawidłowe zachowania klawiszy
Neo

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 35512

PostForum: Pomoc   Wysłany: 18 Maj 2009, 23:02   Temat: Nieprawidłowe zachowania klawiszy
Masz podłączony joystick do komputera? Może jakiś wirtualny?
  Temat: nowa gra: 10000!
Neo

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 8869

PostForum: Pub   Wysłany: 19 Sierpień 2008, 20:05   Temat: nowa gra: 10000!
ciekawiej by było, gdyby za każdą pomyłkę - np. dwie osoby jednocześnie wpisują tę samą liczbę - trzeba było zaczynać od początku :D
  Temat: Twój cel w Icy Tower - po co grasz?
Neo

Odpowiedzi: 94
Wyświetleń: 42403

PostForum: Icy Tower ogólnie   Wysłany: 15 Sierpień 2008, 00:37   Temat: Twój cel w Icy Tower - po co grasz?
Naprawdę przydałaby się odpowiedź bez tak "górnolotnych" motywacji. Po prostu coś w stylu "Gram, bo lubię" albo "Grywam czasami, bo nie mam nic do roboty"... wybrałbym to, bo sam grywam rzadko, wtedy, gdy chcę się odmóżdżyć - posłuchać muzyki i bezstresowo pozwolić myślom płynąć.
  Temat: Kalendarz imprez oraz turniejów
Neo

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 36687

PostForum: O turniejach   Wysłany: 14 Sierpień 2008, 11:53   Temat: Kalendarz imprez oraz turniejów
Vinyanov napisał/a:
Należy nagrywać powtórki, konwertować na filmy


Nieścisłe! Autor wyraźnie zaznaczył, że filmy zrobione z replayów się nie liczą - trzeba nagrywać bezpośrednią grę :)
  Temat: Jak zdobyć grafiki Harolda i Disco Dave'a?
Neo

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 10526

PostForum: O tworzeniu postaci i modów   Wysłany: 12 Sierpień 2008, 19:14   Temat: Jak zdobyć grafiki Harolda i Disco Dave'a?
Krótka instrukcja...

Jeśli kolory wyglądają dziwnie, np. tak:
, to...

Klikamy dwukrotnie na paletę:


Kolory wracają do normy!
  Temat: Języki
Neo

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 15367

PostForum: Kawiarnia   Wysłany: 12 Sierpień 2008, 01:58   Temat: Języki
Na początek, mały test: w tym poście wstawiłem kilka w pełni świadomych błędów.

---

Długo zastanawiałem się, co ciekawego, wnoszącego do tematu mógłbym tu napisać. Wiele z wcześniejszych postów zawiera już (i to znakomicie ubrane w słowa) moje poglądy, więc mój wkład w ten wątek ograniczałby się do wklejenia kilkunastu cytatów z wypowiedzi poprzedników i podpisu "Zgadzam się z powyższymi opiniami".

Do napisania tego postu skłoniło mnie spostrzeżenie, że w wypowiedziach większości osób broniących czystości języka polskiego daje się dostrzec pewien fanatyzm. Czy przypadkiem nie zastanowiłeś/łaś się teraz, czy nie ma w języku polskim bardziej swojskiego wyrazu, którego możnaby użyć zamiast "fanatyzmu"?

Chodzi po prostu o to (o, kolejny potocyzm), że część wypowiadających się tu ludzi usiłuje zmieniać ludzkie przyzwyczajenia, ponieważ mądre głowy ustaliły, że przyzwyczajenia te są błędne. Nie mam tu na myśli problemów dotyczących wyrazów stricte polskich, jak na przykład niechęć do "poszłem" czy "tu pisze" - którą zresztą sam podzielam.

Pies pogrzebany tkwi w tym, że w imię pielęgnowania czystości języka szukacie zamienników dla słów, które po prostu weszły do codziennego użytku. Nie chcę powoływać się na znane przysłowie o wchodzeniu między wrony, jednak wyrazy takie jak "nick" czy "post" już od bardzo dawna stanowią integralną część słownictwa internetowego. Tych wyrazów się po prostu UŻYWA, i według mnie na tym należałoby zakończyć dyskusję - tym bardziej, że można pięknie pisać, z zachowaniem zasad ortografii, gramatyki, interpunkcji, poprawnej semantyki, pozwalając sobie tu i ówdzie na zastosowanie slangowego określenia.

Ta zasada (tj. akceptowania wyrazów ogólnie znanych i używanych) powinna według mnie znajdować zastosowanie także w przypadku słów polskich, które wskutek używania ich w określonym kontekście nabierają w zbiorowej świadomości dodatkowego znaczenia. Weźmy na przykład "przerabianie lektur". Owszem, jeśli rozłożyć słowo na czynniki pierwsze, jak zrobił to Vin...
Vinyanov napisał/a:
Musiałem uważnie obejrzeć słowo „przerabiać”, aby zrozumieć, co oznacza: zmienianie, modyfikowanie czegoś. W tym świetle, połączenie „przerabiać” z „lektura” jest faktycznie bezsensowne, ponieważ lektur nie zmieniamy
... wówczas rzeczywiście można zauważyć pewną niezręczność. Ale - CO Z TEGO? Każdy Polak, któremu powiesz "dziś na lekcji języka polskiego przerabialiśmy wiersze Tadeusza Różewicza" doskonale zrozumie, o co Ci chodzi - a to oznacza, że słowo to spełnia swoją funkcję jako elementu języka, tj. przekazuje informację jednoznaczną w danym kontekście. I o ile mogę zrozumieć, że ktoś po analizie argumentów zaczyna mówić o "omawianiu" lektury zamiast jej "przerabianiu", o tyle mój sprzeciw wywołuje poczuwanie się do poprawiania kogokolwiek, kto powie, że przerabia "Lalkę" Bolesława Prusa.
Dokładnie w ten sam sposób działała mi na nerwy sekretarka z mojego byłego gimnazjum, która w mojej obecności (żartobliwie, ale zawsze) poprawiała petentów proszących o "podbicie" legitymacji szkolnej, mówiąc, że "podbija się oko". Działała mi na nerwy, ponieważ informacja została przekazana z zachowaniem wszelkich zasad (uprzejmość, przejrzystość), poza jedną - nieużywaniem potocyzmów. Akurat w tej konkretnej sytuacji było to według mnie dopuszczalne - bo gdyby o przedłużenie daty ważności legitymacji trzeba było prosić na piśmie, to żaden uczeń nie napisałby podania o treści "Zwracam się z prośbą o podbicie mojej legitymacji szkolnej (...)".

Efektem ubocznym całego tego tematu jest to, że wszyscy zaczynamy (przynajmniej w moich uszach) brzmieć niczym nie wiadomo jaka elita narodu. Jest to tym zabawniejsze, że gdyby temat dotyczył czegokolwiek innego, na przykład rozwoju technik uprawy kapusty w Timorze Wschodnim, to nie zauważyłbym niczego niepokojącego, a nawet ucieszyłbym się z bardzo wysokiego (pod względem formalnym) poziomu postów. Niestety, po lekturze tego wątku dochodzę do wniosku, że pogoń za pełną poprawnością językową jest w rzeczywistości pogonią za przynależnością do elity - za tą niesamowitą satysfakcją, która płynie z powiedzenia komuś "Nie mówi się przerabiam, tylko omawiam!". Krócej:

Klaud napisał/a:
Co... gdzie... jak?!
*Przepraszam za nagłą utratę tych resztek elokwencji, które mi pozostały.*

... według mnie akurat tutaj nie stało się nic wymagającego przeprosin. Mało tego, gdyby nie wspomniane przeprosiny, sam żart ("Co... gdzie... jak?!") wywołałby uśmiech na mojej twarzy i znacznie zwiększył moją sympatię do autorki :)

---

I na koniec, rozwiązanie testu... Nie mam pojęcia, ile jest błędów w tekście, nie mam też pojęcia, gdzie występują. Pierwsze zdanie tego posta jest podpuchą. Pozdrawiam wszystkich, którzy wnikliwie wczytywali się w każde zdanie, szukając pułapek...*

*Nieco autoironicznie - gdy czytam dowolnego bloga i widzę zmieniony krój lub kolor czcionki, zaglądam w źródło i sprawdzam, czy zmiana została wprowadzona za pomocą tagu font czy może bardziej eleganckich span+CSS. :)
  Temat: Spring Tournament. UNML! (kwasek)
Neo

Odpowiedzi: 113
Wyświetleń: 62677

PostForum: Turnieje Individual Matchpoints   Wysłany: 1 Czerwiec 2008, 11:09   Temat: Spring Tournament. UNML! (kwasek)
jaraf napisał/a:
Jeśli dalej będziemy posługiwać się tą zasadą, to od 05 jest niemożliwe odjąć 10. Należy więc poprzednią liczbę zmniejszyć do 11, a drugą zwiększyć do 15, tzw. " pożyczamy " . wychodzi nam wtedy taki kod :
Kod:
  11 15 19 15 18
- 00 10 00 00 00
= 11 05 19 15 18

Zamieniając to z powrotem na litery, wychodzi nam KETOS.


Wydaje mi się, że pominąłeś ważny aspekt. :) Skoro "cyframi" w naszym systemie liczbowym są litery (przyjmijmy, że należące do alfabetu angielskiego), to znaczy, że wartość cyfry może wynosić od 1 (dla "A") do 26 (dla "Z")*. To oznacza, że operujemy na pozycyjnym systemie liczbowym o podstawie 26. Dlatego, pożyczając z pierwszej pozycji "jeden" i zmniejszając ją do 11, do drugiej należy dodać całą podstawę systemu - więc drugą należy zwiększyć nie do 15, ale do 31.

Do tego mała poprawka - jeśli operujemy na alfabecie angielskim, to "S" ma numer 19, a "T"=20 - bo przed nimi występuje też "Q".
Kod:
  11 31 20 15 19
- 00 10 00 00 00
= 11 21 20 15 19


Co daje nam, jak widać, KUTON. Nie, proszę bez żadnych dziwnych skojarzeń :D

*tak, wiem, skrupulatny czytelnik zauważy, że liczby powinny być numerowane od 0 dla "A" do 25 dla "Z"... przyjąłem to uproszczenie, ze względu na to, że jaraf użył go w swoich obliczeniach - nie chciałem zbytnio komplikować, chodziło mi bardziej o sens...
  Temat: Ile waży Wasz Icy Tower?
Neo

Odpowiedzi: 66
Wyświetleń: 52097

PostForum: Icy Tower ogólnie   Wysłany: 23 Maj 2008, 20:36   Temat: Ile waży Wasz Icy Tower?
11,981,467 B = 11,7 MB :P

Trzy niestandardowe postacie - bez dźwięków, siedem modów, grabber z wypakowanymi grafikami, 80 powtórek, ITRC, ITRE, ISC.
  Temat: Uczczenie zdobywcy 3988. piętra asteroidą nr 3988
Neo

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 9448

PostForum: Społeczność   Wysłany: 18 Maj 2008, 22:41   Temat: Uczczenie zdobywcy 3988. piętra asteroidą nr 3988
petr napisał/a:
Ha, no właśnie taki motyw był w filmie A Walk to Remember - facet pokazał swojej dziewczynie jakąś konkretną gwiazdę (mieli teleskopy itd) a potem wręczył jej oficjalny dokument stwierdzający że otrzymała ona nazwę od jej imienia. Ale realnie patrząc jest to średnio prawdopodobne, czasem trzeba pewnie czekać kilka lat zanim ta organizacja zaakceptuje pozytywnie taką nazwę..

Taki certyfikat kosztuje parędziesiąt dolarów i cała masa amerykańskich firm jest w stanie je dla Ciebie wydrukować. Za względnie niewielkie siano dostaniesz kolorowy certyfikat potwierdzający, że dane ciało niebieskie będzie nosić imię "Kasia", mapę nieba z zaznaczoną gwiazdą, koszulkę z jakąś konstelacją itp. duperele.

Gwiazd NIE MOŻNA nazywać, przynajmniej nie oficjalnie. NASA na pewno takich nazw nie będzie honorować :)
  Temat: IT quiz!
Neo

Odpowiedzi: 1227
Wyświetleń: 347972

PostForum: Icy Tower ogólnie   Wysłany: 16 Maj 2008, 16:53   Temat: IT quiz!
John Beak :) Daty nie pamiętam...
  Temat: Maksymalne możliwe CCC - typujemy!
Neo

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 23515

PostForum: Rekordy   Wysłany: 12 Maj 2008, 00:06   Temat: Maksymalne możliwe CCC - typujemy!
Vinyanov napisał/a:
To, że odkryjemy w taki sposób maksymalne CCC1, jest prawdopodobne, ale nie oczywiste. Załóżmy, że któreś z naszych odbić będzie odrobinę spóźnione. W rezultacie postać spowolni, ale nie zauważymy utraty prędkości i rozbieg, który nastąpi po odbiciu, będzie tak samo długi jak zwykle.


Myślę, że masz rację. Z drugiej strony, zakładając, że dobrze wyszkolony gracz w IT przeprowadzi ten test, tak, aby skoki opóźnione stanowiły małą część wszystkich (dodatkowo powtórzy test powiedzmy trzykrotnie), będziemy mogli poznać wynik przybliżony. Jeśli nie "maksymalny" to na pewno bliski mu na około 5-10-15 schodków...
  Temat: Maksymalne możliwe CCC - typujemy!
Neo

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 23515

PostForum: Rekordy   Wysłany: 11 Maj 2008, 18:43   Temat: Maksymalne możliwe CCC - typujemy!
Można to sprawdzić - Icy Tower Trainer, ustawiamy, że schodki zawsze mają maksymalną długość... i tyle tajemnicy :D

Żeby nie było - zagłosowałem bez sprawdzenia :)
  Temat: IT quiz!
Neo

Odpowiedzi: 1227
Wyświetleń: 347972

PostForum: Icy Tower ogólnie   Wysłany: 21 Kwiecień 2008, 21:00   Temat: IT quiz!
Ok, pytanie :) Sorry za spóźnienie :)

Kto powiedział kiedyś, pobiwszy swój rekord w piętrach, że "zawdzięcza go sobie i Neowi"? :D (chodziło o postać, betę PolishBoya, którą ta osoba zagrała pierwszy raz i od razu pobiła rekord) :)
  Temat: IT quiz!
Neo

Odpowiedzi: 1227
Wyświetleń: 347972

PostForum: Icy Tower ogólnie   Wysłany: 15 Kwiecień 2008, 22:17   Temat: IT quiz!
Nie tylko Arnona, ale też niejakiego Neo i petra ;)

Orson Scott Card :)
  Temat: IT quiz!
Neo

Odpowiedzi: 1227
Wyświetleń: 347972

PostForum: Icy Tower ogólnie   Wysłany: 27 Marzec 2008, 00:57   Temat: IT quiz!
http://icy.pl/zlot/ -> kafejka pl@neta :D

EDIT: ok, petr nie chce nabijać posta potwierdzeniem :)

Pytanie ze znajomości forum (TEGO forum, żeby nie było)...
Jak nazywa się czternasty co do wysokości budynek w Tokio?
  Temat: Książki, literatura
Neo

Odpowiedzi: 83
Wyświetleń: 48932

PostForum: Kawiarnia   Wysłany: 27 Marzec 2008, 00:03   Temat: Książki, literatura
Warto dodać, że razem z petrem robiliśmy sobie wyścigi w czytaniu Deathly Hallows zarówno po angielsku, jak i po polsku ;) Jeden wyścig wygrał petr (angielski), a jeden ja (hehe, zarwana noc :D )...

W moim przypadku są to:

Orson Scott Card - i to nie tylko saga o Enderze i saga Cienia, ale też większość pozostałych książek - Oczarowanie, Zadomowienie, Szkatułka, Lovelock, cykle opowiadań Kalejdoskop i Chaos... nie lubię tylko sagi o Alvinie Stwórcy (mimo dwóch podejść do pierwszej części). Nawiasem mówiąc, to właśnie dzięki tym książkom Wiggin15 wymyślił swój nick :) Dwie pierwsze części sagi o Enderze przeczytałem już po angielsku.

Dune - powieść Franka Herberta, którą dane mi było przeczytać po angielsku (a lektura łatwa nie była, nie powiem). Niesamowity świat i niesamowite podejście do wielu aspektów bycia człowiekiem. Polityka, walka, stosunki międzyludzkie - to wszystko tu jest, w bardzo ciekawej formie.

Terry Pratchett - wprawdzie przeczytałem na razie tylko jego "Colour of Magic", ale juz wiem, że będę czytał jeszcze dużo :D

Michael Crichton - zaczęło się od tego, że znalazłem w bibliotece "Park Jurajski", potem "Zaginiony Świat", a potem poszło już lawinowo, nakupiłem na allegro i na bazarach na wakacjach masę książek tego gościa i jestem z każdej z osobna zadowolony. Mistrz technothrillera! :)
 
Strona 1 z 27
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,59 sekundy. Zapytań do SQL: 17