SzukajSzukaj  RegulaminRegulamin  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Forum Icy.pl Strona Główna  

Poprzedni temat «» Następny temat
Icy.pl dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Autor Wiadomość
syo 
No way!

Wysłany: 25 Styczeń 2006, 18:19   Icy.pl dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Witam wszystkich. Temat ten dotyczy akcji Icy.pl dla kolejnej Wielkiej Orkiestry Swiatecznej Pomocy (przypada ona na styczen 2007). Akcja, by zadzialala, musi byc dopieta na ostatni guzik, dlatego wszelkie posty nie na temat beda kasowane.

Poczatek

Pewnego mroznego wtorkowego dnia wozilem sie po miescie autobusem komunikacji miejskiej, gdy wpadl mi do glowy pewien pomysl. "A co by bylo, gdyby Icy.pl zadzialalo dla WOSP?" - zapytalem sam siebie. Zaczalem kombinowac i do glowy wpadl mi jeden pomysl (zreszta chyba najlepszy z mozliwych). Szybko zaczalem go rozwijac tak, zeby wszystko bylo jakos spojone ze soba. Pod wplywem tego niesamowitego impulsu, udalo mi sie niemalze w 5 minut jazdy autobusem komunikacji miejskiej obmyslic strategie dzialania! "Czy sie spoznilem? Nie! Teraz jest masa czasu na wykonanie tego przedsiewziecia!"

"jeden pomysl"

Jedyny i najlepszy pomysl jaki nagle pojawil sie w mojej glowie to flaga. Flaga mialaby wymiary 200x100cm (czyli mniej wiecej taka, ktora da sie powiesic na scianie w pokoju). Przejdzmy do wygladu flagi:

Zwroccie uwage na niektore elementy:
* na normalnej fladze zamiast calego Harolda pojawi sie jego glowa
* napis "Icy.pl" na pewno ulegnie zmianie, tutaj ukazany jest tylko po to by pokazac jego lokacje i orientacyjna wielkosc (ktora tez moze ulec zmianie)

Flaga bedzie z mocnego materialu, nie bedzie to zwykly "papier".

przeznaczenie flagi

Po pierwsze - flaga po wydrukowaniu rozpocznie swoja wedrowke po Polsce, gdzie trafiac bedzie w rece tych, ktorych ksywy znane sa w polskim swiatku Icy Towera. Poczynajac od SaleiBa lub mnie (zalezy gdzie flaga zostanie wydrukowana, czy to bedzie Olsztyn czy tez Warszawa), konczac na Salu lub mnie (zalezy gdzie flaga...). 10 osob w akcji "Flaga po Polsce" na pewno widze, a co z pozostalymi - nie mam pojecia.

Po drugie - flaga po zebraniu podpisu i po powrocie do miasta, z ktorego sie narodzila (Olsztyn? Warszawa?) leci razem z kilkoma osobami do studia WOSP (oczywiscie wczesniej sie zglaszajac) gdzie w obecnosci kamer i Jurka Owsiaka pokazujemy flage. Slabo?

Po trzecie - flaga zapewne zostanie tam, ale kazdy inny bedzie mogl po nia siegnac i miec ja na wlasnosc. Jak? To proste - flaga idzie pod mlotek na internetowej licytacji allegro! Z tego uzyska sie czesc kasy, ktora pojdzie dla potrzebujacych dzieci.

Pozostale cele zwiazane z akcja

Oprocz flagi pod szyldem Icy.pl i WOSP mam zamiar zbierac dotacje (czyli taka internetowa IcyTowerowa puszka WOSP) Kasa ta oczywiscie leci rowniez do Warszawy i trafia w rece Jurka i Wielkiej Orkiestry. Niedlugo udaje sie do banku, by zalozyc konto.

Do flagi mozna dorzucic jeszcze ciuchy ze sklepu FLD (czapka i koszulka).

Powodzenie akcji i jej skutki

Szansa na powodzenie akcji jest naprawde duza. Jesli beda to niemale sumy, na pewno ta akcja zostanie zauwazona. A skutki? Na pewno wzrost popularnosci IT i strony Icy.pl!!

Czekam na sensowne posty, sugestie, rady, opinie.
Let's go!
Ostatnio zmieniony przez Vinyanov 19 Maj 2008, 14:27, w całości zmieniany 2 razy  
  Profil FLD: 91 IT Code:

mattirab 
Moderator

Wysłany: 25 Styczeń 2006, 19:21   Icy.pl dla WO?P!

WSPANIALE! Pomysl jest bombastyczny! Na wszystko jestem na TAK! Mam nadzieje, ze pomysl przetrwa do nastepnego roku. Ale mam dwie zasadnicze watpliwosci co do realizacji:
1. Icy Tower jest popularne w Polsce, ale chyba dziwna bedzie dla Polaka nie znajacego IT taka licytacja (jakis gosciu z dziwna czapka :lol: ).
2. Skad macie pewnosc, ze zostaniecie wpuszczeni do WOSPu?
Ale pomysl w mojej ocenie 10/10!
Nasze Powtórki

Profil FLD: 3803

_adam
Sweet!

Wysłany: 25 Styczeń 2006, 19:47   Icy.pl dla WO?P!

taka mala drobna uwaga..
konto moze lepiej zaloz jakies przez internet, zeby prowizji nie bylo, ale oprocentowanie dobre.. no, chyba ze cos wynegocjuesz

Domia 
No way!

Wysłany: 25 Styczeń 2006, 19:58   Icy.pl dla WO?P!

Fantastyczny pomysl! Syo, kiedy Ty przestaniesz zaskakiwac nas swoja pomyslowoscia? W sumie mam jedno powazniejsze pytanie, ale jedno takie poboczne:

- Czy pan Peitz bedzie na tyle dobroduszny i tych ubran uzyczy nam za darmo? Wole sie na poczatku upewnic ;].
- Czy jako maskotka IT tez bede sie podpisywac, czy raczej jestem na to zbyt perfidna, zlosliwa i mam kiepskie wyniki w IT ;P ?

Laura_x 
No way!

Wysłany: 25 Styczeń 2006, 20:59   Icy.pl dla WO?P!

powiem tlyko jedno - ze pomysl jest naprawde dobry ;)

syo 
No way!

Wysłany: 25 Styczeń 2006, 22:55   Icy.pl dla WO?P!

_adam napisał/a:
konto moze lepiej zaloz jakies przez internet, zeby prowizji nie bylo, ale oprocentowanie dobre.. no, chyba ze cos wynegocjuesz

Tak czy owak mialem zalozyc sobie konto wiec zaloze normalne.

mattirab napisał/a:
2. Skad macie pewnosc, ze zostaniecie wpuszczeni do WOSPu?

Pewnosci nie ma, obadamy sytuacje i jesli okaze sie, ze nie bedzie tak, jak planowalismy (czyli ze nas wpuszcza), to wtedy zaczniemy inaczej kombinowac. Ale mysle, ze docenia nasze starania :D

Domia napisał/a:
- Czy pan Peitz bedzie na tyle dobroduszny i tych ubran uzyczy nam za darmo? Wole sie na poczatku upewnic ;].

To jest jeszcze kwestia to obgadania. Ale jest na to dosyc duza szansa! Na pewno gdy Peitz dowie sie o Orkiestrze nieco wiecej, to powinien cos zafundowac. Zreszta, chce jeszcze prosic o wsparcie graczy spoza Polski :>

Domia napisał/a:
- Czy jako maskotka IT tez bede sie podpisywac, czy raczej jestem na to zbyt perfidna, zlosliwa i mam kiepskie wyniki w IT ;P ?

Przy wyborze osob do podpisow uwzgledniam:
* staz
* aktywnosc
Staz dlatego, ze chce zebrac podpisy tych, ktorzy trwaja najdluzej i znani sa najlepiej. Aktywnosc dlatego, ze nie chce aby flaga podczas wedrowki po Polsce nie zalewala u kogos w chacie dlugi czas. :x

mattirab napisał/a:
1. Icy Tower jest popularne w Polsce, ale chyba dziwna bedzie dla Polaka nie znajacego IT taka licytacja (jakis gosciu z dziwna czapka ).

Podczas ewentualnego "wystepu" w TV, szybko postaramy sie pokazac czym jest IT. Planuje pokazac gre na laptopie (wtedy duza czesc skojarzy). Na allegro rowniez wszystko to, co potrzebne - linki, itp... Na pewno nie bedzie tak, ze wpadniemy tam i "Siema, siema, dajemy flage z podpisami graczy IT, pozdro, pa" :D

Laura_x napisał/a:
powiem tlyko jedno - ze pomysl jest naprawde dobry

I wiecej nie powiesz? Dobra. Ale dzieki tak czy siak...
  Profil FLD: 91 IT Code:

_adam
Sweet!

Wysłany: 26 Styczeń 2006, 14:21   Icy.pl dla WO?P!

a moze Syo, zamiast zakladac konto sobie, to bys zalozyl jakies na potrzeby akcji, zeby jakby dobrze zagac nie brali zadnych prowizji itp?..

Karciooz
Eextreeme!

Wysłany: 27 Styczeń 2006, 15:43   Icy.pl dla WO?P!

A co wy sie boicie ze Syo bedzie cos podbieral?? Jak dla mnie pomysl super i przy naszym zaangazowaniu da sie to zrobic a przy okazji wypromowac Icy Towera :)

petr 
Administrator

Wysłany: 29 Styczeń 2006, 03:20   Icy.pl dla WO?P!

syo napisał/a:
Tak czy owak mialem zalozyc sobie konto wiec zaloze normalne.

Jakiekolwiek by nie bylo - zalatw sobie od razu dostep do niego przez Internet (w wiekszosci bankow jest cos takiego). Mam pkobp, ale nie polecam - drogie..

Poza tym - jesli liczymy na sukces akcji, musimy w swoim srodowisku pozostac zjednoczeni jak tylko sie da - a to rowniez wiaze sie z datkami... ;]

A zamiast zbiorek na stronie (Syo jest wiarygodny, ale tylko w naszym srodowisku) na Allegro przydaloby sie zrobic aukcje 'kup teraz' - sprzedajac np zdjecia z autografem Syo (skany) itp ;] - wystawiamy 500 obiektow, kazdy po 5 zl i kazdy kupuje tyle ile go stac - a kasa trafia bezposrednio do WOSP...

Oprocz wizyty w studio WOSP przydaloby sie stworzyc "komitety" w najwiekszych miastach - tych, z ktorych WOSP przeprowadza transmisje na zywo (moglbym zajac sie Katowicami)... Nie wiem tylko co moglibysmy robic - bo stac z puszka kazdy umie (ja nie, nie mam 18 lat)...

W tej chwili to wszystko (wiem, ze nic konkretnego napisalem)...

BTW - Syo, a tremy nie bedziesz mial? ;] Zebys sie nie zesral na wizji (chociaz.. niezla reklama :D )

Profil FLD: 761 IT Code:

Asef 
Fantastic!

Wysłany: 27 Luty 2006, 12:06   Icy.pl dla WO?P!

Pomysl jest bardzo dobry,chociaz niewiem czy da sie go zrealizwac.
Jakies przykodowanie jeszcze jakies beda?
Co do telewizji,gdybym zobaczyl przedstawienie icytowera w telewizji jako wosp,to bym chyba padl z wrazenia,hehe

sasek
Gość
Wysłany: 15 Listopad 2006, 01:47   Odp: Icy.pl dla WOSP!

jestem absolutnie za. A jako członek pokojowego patrolu co nieco wątpliwości rozwiewam. Do studia w Warszawie wejdziecie bez problemu. Czy uda się dopchać na wizję - ciężko stwierdzić, ale próbować nie zaszkodzi. Co do innych miast, zależy od telewizji lokalnej, ale też nie powinno być problemu. A o dziwność się nie martwcie, dziwniejsze rzeczy były licytowane :)

pozdrawiam
sasek

Domia 
No way!

Wysłany: 17 Listopad 2006, 19:15   Odp: Icy.pl dla WOSP!

Pomysł chyba upadł wraz z odejściem Syo...

Ferbi
Sweet!

Wysłany: 4 Styczeń 2007, 20:16   Odp: Icy.pl dla WOSP!

Dobre Syo !!BRAWO! Tylko to tak trochę nie jestem pewien że będziecie tam wpuszczeni... Bo żeby jednak tam wejść trzeba mieć coś naprawdę interesującego. Tak trochę z niedowierzaniem widze cie w telewizji z flagą. Ale bardzo dobry pomysł.Tylko zastanowiłeś się jakie będą koszty??? No ale popieram. No tak tylko czemu upadł??
Unml -- 225
Ccc -- 134

FANTASTIC!! FANTASTIC!! FANTASTIC!!

!!!!!!!!!ZEO LUX!!!!!!

mattirab 
Moderator

Wysłany: 7 Styczeń 2007, 15:05   Odp: Icy.pl dla WOSP!

Upadł, bo Syo odszedł z forum i strony (przynajmniej tak niedawno było, ale może pomysł powróci).
Nasze Powtórki

Profil FLD: 3803

Odpowiedz do tematu