SzukajSzukaj  RegulaminRegulamin  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Forum Icy.pl Strona Główna  

Poprzedni temat «» Następny temat
Centrum Download Icy Tower
Autor Wiadomość
petr 
Administrator

Wysłany: 30 Kwiecień 2007, 22:08   Centrum Download Icy Tower

Na fali ożywienia forum, spowodowanego zapewne TT5, postanowiłem zapowiedzieć projekt, który jest właśnie w fazie tworzenia. ;)

Icy.pl zawsze, tak jak poprzednik - IT.NET - była najlepszą i najczęściej odwiedzaną stroną w Polsce. Największe forum, liczna społeczność, profesjonalne turnieje - można by zaryzykować stwierdzenie, że to wszystko czego potrzeba.
Niestety.. Jak dobrze wiecie, większość odwiedzających stronę i forum to 10, 11-letnie dzieci, które szukają rozrywki - ściągają nowe postacie, mody, a gra nudzi im się już po tygodniu. Niestety, my nigdy nie nastawialiśmy się na dotarcie do tej grupy graczy - woleliśmy aby nasz serwis był profesjonalny - stąd świetne moim zdaniem artykuły i turnieje - ale z gorszym downloadem, przez to trafiający to ściślejszej grupy odbiorców.

Teraz postanowiliśmy to zmienić. Ostatnio według stat4u średnia dziennych wejść spadła z 2000 na 1000, a moim zdaniem spowodowane jest to usunięciem nawet tego prymitywnego downloadu, z którego można było ściągnąć chociaż samą grę. Jest to więc ostatni moment, aby przywrócić stronie pełnię chwały. ;)
Tytułowe Centrum Download Icy Tower powinno zaspokajać powyższe potrzeby. :) Będzie to osobny serwis (zintegrowany oczywiście z Icy.pl), który będzie pełnił rolę "drogowskazu" w gąszczu stron o IT. Spróbujemy nawiązać też współpracę z innymi stronami z postaciami i modami - a zwłaszcza z Tunkiem, którego zbiory - zwłaszcza postaci - są naprawdę imponujące.

Gdy już uruchomimy serwis, będziemy liczyć na Waszą pomoc! Już teraz możecie wysyłać swoje zbiory - zależy nam zwłaszcza na modach - na specjalnie utworzony w tym celu adres: icytower.download@gmail.com ! Prosimy jednak nie wysyłać: 1) postaci dostępnych na FLD; 2) postaci i modów od Tunka.

Mam nadzieję że na szumnych zapowiedział się nie skończy i już wkrótce będziecie mogli zacząć korzystać z Centrum. ;)
Liczę na komentarze - np co powinno się tam znaleźć? Jak powinno wyglądać?

Profil FLD: 761 IT Code:

LEO 
Splendid!

Wysłany: 30 Kwiecień 2007, 23:28   Odp: Centrum Download Icy Tower

Hmm, nie wiem jak zacząc, ale:

* przydałby sie mody, wśród których ne zabraknie Retro Tower i kilka najpopularniejszych,
* "pacze" z postaciami oraz krótka info o tym jak je zainstalwoac itp. (zeby nie było "kolizji")
mam tu na mysli graczy, którym znudził się harold lub chca podzielic się swoim, wlasnorecznie
zrobionąpostacią,
* linki do pobrania powtórek z najlpeszymi wynikami danej kategorii na świecei ( NS ofkoz )

To tyle, jak wpadnę na jakiś lepszy pomysł to napisze... 8O

edit: aha widzę, ze nie do końca przeczytałem Twój post percik, ale co mi tam napewno chociaz jedna "*" zabłysnie ;p

Artur 
Eextreeme!

Wysłany: 30 Kwiecień 2007, 23:52   Odp: Centrum Download Icy Tower

To co było kiedyś, rekordy też. Przez to statystyki spadają i to bardzo.

petr 
Administrator

Wysłany: 1 Maj 2007, 00:08   Odp: Centrum Download Icy Tower

Dzięki za opinie!
Leo napisał/a:
linki do pobrania powtórek z najlpeszymi wynikami danej kategorii na świecei

O tym zupełnie zapomniałem!
Niestety nie jest możliwe przywrócenie listy rekordów w takiej formie, w jakiej była wcześniej, ale pomyślę nad tym o czym napisałeś i o zrobieniu jakieś prymitywnej listy w html! ;)
Leo napisał/a:
krótka info o tym jak je zainstalwoac itp.

Obowiązkowo, wykorzystując zbiory poradników Icy.pl zamieszczę tam instrukcje jak dodawać mody czy postacie. ;)
Artur napisał/a:
To co było kiedyś, rekordy też. Przez to statystyki spadają i to bardzo.

Większe techniczne zmiany będą możliwe dopiero w czerwcu, gdy wróci Jacob. Tymczasem musimy sobie radzić nieco "amatorsko" - czyli przywrócenie listy rekordów oznaczałoby ręczne dodawanie powtórek.. ;)

Artur 
Eextreeme!

Wysłany: 1 Maj 2007, 00:11   Odp: Centrum Download Icy Tower

A czemu nie można naprawić tego? Nie ma kto?

petr 
Administrator

Wysłany: 1 Maj 2007, 00:15   Odp: Centrum Download Icy Tower

Lista nie jest zepsuta, tylko przestała istnieć. Została usunięta razem z logowaniem, bankiem powtórek i panelem użytkownika ze starej wersji strony. Vin miał zrobić nowe dostosowane do tej wersji strony, ale nie dokończył swojej pracy zostawiając ją praktycznie rozgrzebaną.. Tak więc liczymy na Jacoba..

BaZyL
Yo!

Wysłany: 1 Maj 2007, 00:16   Odp: Centrum Download Icy Tower

Przydałby się taki podręczny download-zik. :-)
Musimy się za to poważnie zabrać i przyłożyć! Zróbmy to tak, abyśmy mogli być z siebie dumni!

• Stworzymy 5-komorową tabelkę z informacjami o pliku, stworzymy stylowy i jakże funkcjonalny lay-out.
  • Postawimy sobie za cel funkcjonalność i wybór w plikach.
  • Dobrze pokatalogowane pliki, tak aby każdy mógł znaleźć to czego szuka.
  • Serwis będzie lubiany przez google, tak by strona zajmowała wysokie miejsce w jego rankingu, a nazwy plików wpisane w przeglądarkę prowadziły w pierwszej linii do Centrum Download IT.
Ostatnio zmieniony przez BaZyL 1 Maj 2007, 00:33, w całości zmieniany 1 raz  

Devlin 
Splendid!

Wysłany: 1 Maj 2007, 10:05   Odp: Centrum Download Icy Tower

petr napisał/a:

Niestety nie jest możliwe przywrócenie listy rekordów w takiej formie, w jakiej była wcześniej, ale pomyślę nad tym o czym napisałeś i o zrobieniu jakieś prymitywnej listy w html! ;)

To trudne nie jest ;) W szkole takie rzeczy robiłem.

Profil FLD: 1565

mattirab 
Moderator

Wysłany: 1 Maj 2007, 10:47   Odp: Centrum Download Icy Tower

No więc pomysł oczywiście bardzo dobry, im więcej tego będzie, tym lepiej. Lecz, jak będzie wyglądać ten serwis? Jako dział Icy.pl czy osobny serwis (tak, jak np. Icy Tower Indywidual Matchpoints) ? Moim zdaniem powinny tam być właśnie instrukcje (żeby uniknąć tych wielu pytań na forum), dział z modami, postaciami, możliwość wysłania swoich (np. podanie maila), dział z powtórkami no i oczywiście gra do pobrania i nawet wcześniejsze wersje (niektórym są potrzebne ;) ). BaZyL, z tego co wiem, pracujesz nad tym razem z petrem i podobno jesteś kumplem znanego z forum Doktora (wiko). :) Powodzenia. :)
Nasze Powtórki

Profil FLD: 3803

Artur 
Eextreeme!

Wysłany: 1 Maj 2007, 16:18   Odp: Centrum Download Icy Tower

Nie ma już żadnej nadziei, że Vin naprawi wszystko?

mattirab 
Moderator

Wysłany: 1 Maj 2007, 16:56   Odp: Centrum Download Icy Tower

Vin... nie wiem, czy to mówić, ale sprawa nie jest do końca zakończona, i powiem tyle, że z informacji nam wiadomych Viny prawdopodobnie odejdzie ze strony. Zresztą, petr pisał już o tym min. na forum FLD.
Nasze Powtórki

Profil FLD: 3803

Devlin 
Splendid!

Wysłany: 1 Maj 2007, 17:19   Odp: Centrum Download Icy Tower

Jakąś prowizoryczną tabelkę mogę zrobić sam ale trzeba by było ją aktualizować ręcznie :/

Artur 
Eextreeme!

Wysłany: 1 Maj 2007, 17:21   Odp: Centrum Download Icy Tower

Może ktoś umie to zrobić.

petr 
Administrator

Wysłany: 1 Maj 2007, 20:41   Odp: Centrum Download Icy Tower

mattirab napisał/a:
Jako dział Icy.pl czy osobny serwis?

Jako osobny serwis.. Vin zrobił stronę tak sprytnie, że praktycznie nikt postronny nie jest w stanie jej edytować nie narażając na zniszczenie. ;)
Devlin napisał/a:
To trudne nie jest Wink W szkole takie rzeczy robiłem.

Spokojnie, z tabelkami tego typu dam sobie radę.. Sęk w tym, żeby miał kto dodawać do niej rekordy. ;) Przy wersji automatycznej nikomu - mi też - się nie chciało, a co dopiero przy takiej..
mattirab napisał/a:
Viny prawdopodobnie odejdzie ze strony

Tak jest, wszystko na to wskazuje..

Dzięki za wszystkie opinie! Ujęliście w słowa to, co kłębiło się w mojej głowie od jakiegoś czasu!

petr 
Administrator

Wysłany: 8 Sierpień 2007, 19:40   Odp: Centrum Download Icy Tower

Bazyl wykonał kawał dobrej roboty tworząc layout strony, potem ja dodałem wszystkie pliki.. i oto jest! :D
Czas i statystyki odwiedzin nowego serwisu zweryfikują czy był krokiem w dobrym kierunku, ale.. przypuszczam że tak. Wskazuje na to wszystko - średni wiek odwiedzających, ich typowe pytania na forum, lista "wejścia z wyszukiwarek" naszych stat4u... Obym miał rację. ;)
Tymczasem zapraszam do testowania linków i zgłaszania bugów. ;)

Devlin 
Splendid!

Wysłany: 8 Sierpień 2007, 21:11   Odp: Centrum Download Icy Tower

Linki przeklikane, błędów nie stwierdzono ;) Nie wiem jak ze ściąganiem postaci, itp ale nie powinno być problemów :)
świetna robota.

BaZyL
Yo!

Wysłany: 10 Listopad 2007, 23:15   

Dzięki Panowie. :-)
Polecam się na przyszłość ;p

Odpowiedz do tematu