SzukajSzukaj  RegulaminRegulamin  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Forum Icy.pl Strona Główna  

Poprzedni temat «» Następny temat
petr wraca i pragnie zwrócić na siebie uwagę
Autor Wiadomość
petr 
Administrator

Wysłany: 18 Listopad 2007, 16:44   petr wraca i pragnie zwrócić na siebie uwagę

Ekhm. Żeby nastroić pozytywnie potencjalnych czytelników tego posta zacznę od statystyki.
Wczoraj Icy.pl zanotowała najlepszy dzień w swojej historii. Strona zanotowała aż 4680 wejść, co pobiło wreszcie rekord z 22 grudnia 2005 - 4544. To samo z liczbami miesięcznymi - październik to 85187 wejść, przy poprzednim rekordzie 79442 (luty 2006). Centrum Download to już całkiem inna bajka - przypuszczam że w listopadzie spokojnie przekroczymy 100000 wejść. Strona znajduje się na szczycie, co wpływa również na forum - w październiku zarejestrowało się 55 nowych userów, wobec poprzedniego rekordu 38 z.. września 2007.
Oto mój bilans wejścia. Bilans wyjścia, czyli moment w którym - świadomie lub nie, sam nie wiem - postanowiłem chwilowo olać Icy.pl, nawet po najbardziej optymistycznej analizie nie mógł zakładać aż takiego skoku oglądalności.
To tyle jeśli chodzi o liczby. Zacząłem w ten, a nie w inny sposób, aby nie za bardzo nie smęcić, a przecież powinienem.

Przepraszam Was wszystkich za tą dwumiesięczną bezczynność / niedyspozycję / olewkę / ignorancję / (tu wpisz swoje określenie) - (niepotrzebne skreślić). Nie potrafię racjonalnie wytłumaczyć jej / ich przyczyn, pominę więc ten fragment i przejdę do konkretów.

Nie było tygodnia w którym nie myślałbym o "powrocie", ale jakoś nie potrafiłem się do tego zebrać. Impuls przyszedł z dzisiejszą pocztą:
Dostawca hostingu pod Icy.pl napisał/a:
New Message: User nopereb has used up 80.751% of his bandwidth and 20.285% of his allocated disk space
(Nowa Wiadomość: Użytkownik nopereb zużył 80.751% ze swojego transferu i 20.285% ze swojej pojemności dysku)
Wystraszyłem się. Potem spojrzałem na kalendarz i upewniłem się, że na pewno wciąż mamy środek miesiąca. Potem zastanowiłem się, jak to wszystko jest możliwe, skoro najbardziej transferożerne pliki (postacie, samą grę) przeniosłem już we wrześniu na zewnętrzne serwery (tvtom.pl, ovh.org) bez limitów transferu? Co zostało? Mody... Ale przecież one są malutkie, mają po 300kB...
Policzmy racjonalnie. Na download wchodzi teraz po 2000-2500 unikalnych userów dziennie. Wszystkie mody mają 6MB. Załóżmy że danego dnia 500 userów ściągnie połowę modów. 500*3=1500. 1500*30=45000. A my transferu mamy niecałe 20000...
Przeniosłem więc wszystkie mody (i na wszelki wypadek również programy) na inne serwery. Teraz pozostaje mieć nadzieję, że starczy transferu na pociągnięcie samych już stron do końca miesiąca (a jak nie, dokupi się kilka GB).

Udało mi się zamydlenie Wam oczu i zaprezentowanie postawy troskliwego admina? Chyba nie..
Pozbierałem się w sobie i chciałbym wrócić. Najbardziej żałuję tego, że Syo, z którym wiązałem we wrześniu wielkie nadzieje jeśli chodzi o turnieje i przyszłość strony - zapewne wyrobił sobie o mnie negatywne zdanie i obraził się.. Jeśli tak jest w istocie będzie to coś, nad czym zawsze będę ubolewał - bo przyznaję, zawaliłem i to bardzo..

Tak czy owak jestem już gotowy do wszelkiej pracy nad stroną i nadrabiania zaległości. Pomówię tylko sobie z częścią Redakcji, zorientuję się w aktualnej sytuacji i ruszam...

Po co powstał ten temat? No przecież wiesz, spójrz na tytuł...

Profil FLD: 761 IT Code:

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 18 Listopad 2007, 19:34   

Ja mam do powiedzenia trzy sprawy. Pierwsza: witaj z powrotem! Druga: oddaję ci honor w kwestii wagi downloadu. Faktycznie, stat4u stwierdza jednoznacznie, że jest to prawdziwa żyła użytkowników. (W porównaniu do samej strony). Wybacz, że nie przewidziałem tego i nie doceniłem tej sprawy. Trzecia: jak już wspominałem na niemieckim forum podczas ostatniego Turbo Tournament, wzrastające zainteresowanie Icy Tower może wynikać z tego, że wkraczamy w świąteczny sezon dla graczy. Niestety popularność IT spada na przestrzeni lat, ale nie znaczy to, że ze stuprocentową pewnością przewiduję spadek odwiedzin na Icy.pl. Obecnie nie wierzę już w nic, co jest wygodnym stanem. :)

Edycja: przyjemnym stanem oczywiście jest ogólnie rozumiana niewiara, nie niepowodzenia Icy.pl! :D
Ostatnio zmieniony przez Vinyanov 19 Listopad 2007, 02:17, w całości zmieniany 4 razy  

mattirab 
Moderator

Wysłany: 18 Listopad 2007, 20:02   

petr napisał/a:
Pomówię tylko sobie z częścią Redakcji, zorientuję się w aktualnej sytuacji i ruszam...

No to ruszajmy razem :) . Razem z Tobą zniknął "casting" do redakcji, pomysł turnieju syo itp. Oczywiście już wspomniałeś o sprawie downloadu, ale jest jeszcze jedna sprawa. Niektóre linki w CDIT albo nie działają, albo nie wchodzą niektórym userom, chociaż niby są sprawdzone. Jest również wzmianka o trojanie w jednym z programów RaMM'a. Przydałaby się aktualizacja artykułów i dodanie linków innych stron na serwisie... No ale najgorzej wg. mnie wypadł brak newsów podczas TT...
Nasze Powtórki

Profil FLD: 3803

petr 
Administrator

Wysłany: 18 Listopad 2007, 21:01   

mattirab napisał/a:
Niektóre linki w CDIT albo nie działają, albo nie wchodzą niektórym userom, chociaż niby są sprawdzone.
Jeszcze trochę i naprawdę przeklikam wszystkie po kolei, chociaż wydaje mi się że powinny działać albo wszystkie w danej kategorii, albo żaden.. A skoro nie trafiłem na niedziałający (poza tamtą wpadką z modami)..
mattirab napisał/a:
Jest również wzmianka o trojanie w jednym z programów RaMM'a.
Za chwilę skomentuję w odpowiednim temacie
mattirab napisał/a:
Przydałaby się aktualizacja artykułów i dodanie linków innych stron na serwisie...
Popieram, zajmę się tym.. w najbliższym czasie.. ale najpierw skonsultuję się z Neo..
mattirab napisał/a:
No ale najgorzej wg. mnie wypadł brak newsów podczas TT...
Przeszłości nie mogę cofnąć, chociaż chciałbym. Pozostaje mi tylko obiecać że więcej takiego numeru nie zrobię..

Profil FLD: 761 IT Code:

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 19 Listopad 2007, 02:27   

petr napisał/a:
mattirab napisał/a:
Niektóre linki w CDIT albo nie działają, albo nie wchodzą niektórym userom, chociaż niby są sprawdzone.

Jeszcze trochę i naprawdę przeklikam wszystkie po kolei, chociaż wydaje mi się że powinny działać albo wszystkie w danej kategorii, albo żaden.. A skoro nie trafiłem na niedziałający (poza tamtą wpadką z modami)..

Czy nie lepiej sprawdzić odnośniki za pomocą skryptu? Uzyskane około 02:20 rezultaty mówią nam, jeżeli je dobrze rozumiem, że wszystkie odniesienia są sprawne. Jedyne wadliwe połączenia wskazują na stronę główną Icy.pl. Nawet jeżeli faktycznie występują problemy z dostaniem się na stronę startową serwisu, nie należą one jednak do downloadu. Zresztą być może serwer obsługujący domenę główną odrzuca żądania od robotów, albo coś podobnego. Ważne, że odsyłacze prowadzące do zwyczajnych plików zdają się być prawidłowe.

Odpowiedz do tematu