SzukajSzukaj  RegulaminRegulamin  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Forum Icy.pl Strona Główna  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przerwa w działalności strony (11-13.01.08)
Autor Wiadomość
petr 
Administrator

Wysłany: 13 Styczeń 2008, 18:41   Przerwa w działalności strony (11-13.01.08)

Jak wiele osób z Was mogło zauważyć, przez pełne 48 godzin Icy.pl (a co za tym idzie, również forum i download) zupełnie zniknęły z sieci.
Było to spowodowane faktem zablokowania przez administratora linuxpl.com (nasz usługodawca) całego konta, na którym się znajdujemy. Tłumaczono to tym, jakoby download zapychał im serwer i po odłączeniu nas wszystko wróciło do normy...
Szczerze mówiąc, wystraszyłem się, bo skoro dotąd wszystko było OK, dlaczego nagle mielibyśmy powodować jakieś zatory? Pisałem więc maile, wysyłałem wiadomości na gg do administratorów linuxpl i starałem się wyjaśnić sytuację.. Prosiłem albo o odblokowanie konta, albo (co tylko sugerowałem) o wypowiedzenie mi umowy, co skutkowałoby przeniesieniem się na inny serwer...
Wchodzę teraz i patrzę - wszystko działa. A wiadomości zwrotnej nie otrzymałem. Nie wiem czy oznacza to okres próbny (chcą sprawdzić czy włączenie nas znowu spowoduje problemy), czy poradzili sobie z tym inaczej... Pozostaje mi tylko mieć nadzieję, że wszystko już będzie całkiem OK.
Pozdrawiam!
P.S. Chwilowo oznaczam ten temat jako ogłoszenie globalne, chciałbym żeby ta informacja była dobrze widoczna.

Profil FLD: 761 IT Code:

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 13 Styczeń 2008, 19:51   

A na głównej ani słowa o awarii. Chociaż chyba już rozumiem. Forum całkowicie przejęło funkcję centrum informacji. Proponuję dopisać pod nagłówkiem „Icy Tower – newsy” kolejne ostrzeżenie: „Nowsze newsy tymczasowo niedostępne”. ;)

petr 
Administrator

Wysłany: 13 Styczeń 2008, 21:55   

Zgadzam się z Tobą, nie mam zamiaru niczemu zaprzeczać.. Po prostu jestem leniwy i nie chce mi się. Chciałbym przenieść się na jakiś CMS aby móc dać redaktorom (i sobie też) porządne narzędzie do edycji strony, aktualnie (ręczna edycja plików) jest to dość niewygodne...

;)

Profil FLD: 761 IT Code:

Odpowiedz do tematu