SzukajSzukaj  RegulaminRegulamin  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Forum Icy.pl Strona Główna  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: petr
1 Marzec 2009, 23:28
4CatCup (Roman Nock)
Autor Wiadomość
syo 
No way!

Wysłany: 10 Luty 2009, 18:34   4CatCup (Roman Nock)

Hej,
Na forum FLD właśnie ruszyły zapisy do turnieju 4CatCup organizowanego przez Romana Nocka. Jest to zarazem pierwsza okazja na zdobycie punktów w sezonie IM 2009 (jeśli turniej odbędzie się bez przeszkód). W imieniu Romana zapraszam serdecznie do udziału. Póki co zapisani są sami Niemcy i jeden Turek (!), myślę że nas też stać na zmasowany polski atak ;)

Link do turnieju: tutaj
Ostatnio zmieniony przez Vinyanov 15 Czerwiec 2009, 17:18, w całości zmieniany 1 raz  
  Profil FLD: 91 IT Code:

-Kris- 
Wow!

Wysłany: 11 Luty 2009, 15:10   

A mógłby ktoś troszkę potłumaczyć :D ? Bo niebardzo kumam z tymi grupami (może być tylko 16 graczy ??) i gdzie wrzucać replaye

Seth 
That's great!

Wysłany: 12 Luty 2009, 11:11   

o Ty Ingliszu jeden :P . No jest 16 graczy, po 2 grupy w każdej 8 graczy. Z grupy wychodzi 50% osób czyli 4. Roman podał już e-maila na który trzeba wrzucać replaya. Dawaj zgłaszaj sie ;p

SCORE : 101233
FLOOR : 780
COMBO : 312

syo 
No way!

Wysłany: 13 Luty 2009, 00:01   

Świetna ofensywa! Już czwórka z Was zapisała się do turnieju. Sam rozważam udział... A co z innymi? ;)

Seth 
That's great!

Wysłany: 13 Luty 2009, 12:50   

Fakt,szkoda że tak mało polaków uczestniczy w turniejach,może jak się Syo zapiszesz to uratujesz nasz honor :)

-Kris- 
Wow!

Wysłany: 16 Luty 2009, 16:11   

No, syo, w ostatnim momencie :)

FOX 
Wow!

Wysłany: 22 Luty 2009, 11:38   

Cytat:
szkoda że tak mało polaków uczestniczy w turniejach

Mogło być gorzej. Wyobraźcie sobie, że nikt z Polaków nie uczestniczy w turniejach. Dobrze by wam z tym było? Chyba nie. Mnie też nie jest do śmiechu, kiedy o tym pomyślę.
floor=680
n00b=416
rush timer=145,?? s

syo 
No way!

Wysłany: 25 Luty 2009, 18:50   

Brawo, Klaud i King DareK! Odbydwoje znaleźli się w ćwierćfinale turnieju! Pech jednak sprawił, że będą musieli zagrać między sobą :/ . Mimo wszystko dwoje Polaków w 1/4 Finału to dobry wynik. A już na pewno jeden Polak znajdzie się w półfinale! :D

-Kris- 
Wow!

Wysłany: 26 Luty 2009, 13:57   

Trochę pech, że King Darek trafił na roman nocka :/ (szkoda że nie na samu). Ale cóż, trzymajmy kciuki, może się uda :)

Klaud 
Fantastic!

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 26 Luty 2009, 14:17   

Trzymamy, trzymamy :) Powodzenia, Darek!

Ja jestem zadowolona z mojego udziału w turnieju, bo nie przypuszczałam, że dojdę tak daleko. To dla mnie wielkie osiągnięcie, chociaż forma nadal nie zachwyca... muszę więcej ćwiczyć ;)

Profil FLD: 11954 IT Code:

Seth 
That's great!

Wysłany: 27 Luty 2009, 10:18   

A ja mam ważne pytania. Jakim prawem twórca turnieju Roman nock może w nim grać.
Przecież to on wymyśla hasła,równiedobrze mógł swoje rekordy bić przez 2 tygodnie. Przecież to jest niedozwolone

_King_DareK_ 
Amazing!

Wysłany: 27 Luty 2009, 12:22   

To jest dozwolone. Mógł je pobić wcześniej, ale nie musiał, trzeba tu liczyć na uczciwość organizata.

Profil FLD: 10571

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 27 Luty 2009, 13:09   

Tak. Tutaj brakuje w 100% pewnych rozwiązań. Można wprowadzić do zasad zapis, że hasła do turnieju ustala np. nadzorca systemu IM, moderator forum, na którym rozgrywany jest turniej, czy inna zaufana osoba. Ale nawet wtedy gwarancji, że hasło pozostanie nieujawnione, nie masz.

Inaczej z turniejami automatycznymi, ogranizowanymi przez WWW. Wtedy można np. wprowadzić regułę, że… hm, kiedy gracz zapisuje się do turnieju, musi podać losowy znak (cyfrę lub literę). Oczywiście, musi to robić także przed rozpoczęciem każdej rundy. I teraz, te 10 znaków, które zostało wprowadzone najpóźniej, będą właśnie stanowić hasło. W takim wypadku administrator serwisu turnejowego może wprawdzie zmienić je i przekazać faworyzowanemu graczowi, ale dopiero tuż pod koniec zapisów, kiedy szansa, że gracz ten zdobędzie przez pozostały mu czas dobry wynik, jest znikoma.

Jeżeli natomiast administrator zmieni hasło ręcznie, to każdy użytkownik będzie mógł sprawdzić (ponieważ data i godzina, w której wysłał on (i każdy inny uczestnik turnieju) swoją cząstkę hasła będzie jawna), czy zawiera ono jego znak (i czy stoi w prawidłowym miejcu). Jeżeli nie, może on zgłosić nieprawidłowość, i wstrzymać turniej. Oczywiście zawsze istnieje szansa, że paru graczy (albo może 1 gracz, który utworzy wiele wymyślonych kont) zawrze porozumienie, i przeforsuje konkretne hasło. Nie wiem, jakie byłyby tego konsekwencje. I w ogóle, nie wiem, czy powyższy pomysł jest sensowny.

syo 
No way!

Wysłany: 28 Luty 2009, 01:20   

Cytat:
Tak. Tutaj brakuje w 100% pewnych rozwiązań. Można wprowadzić do zasad zapis, że hasła do turnieju ustala np. nadzorca systemu IM, moderator forum, na którym rozgrywany jest turniej, czy inna zaufana osoba. Ale nawet wtedy gwarancji, że hasło pozostanie nieujawnione, nie masz.

Masz absolutną rację. Trzeba to uwzględnić w regulaminie. Tylko co jeśli nadzorca systemu IM: 1) Bierze udział w turnieju, 2) Organizuje ten turniej?

SaleiB 
Administrator

Wysłany: 1 Marzec 2009, 00:36   

Można zawsze zrobić losowy generator haseł. Żeby hasła były łatwe do zapamiętania wystarczy zrobić listę powiedzmy 20 krótkich słów i generator by generował hasło tworząc zbitkę z 2 losowo wybranych wyrazów. Takim sposobem mamy 380 kombinacji bez powtórzeń (bądź 400 z powtórzeniami) co jest wystarczającą liczbą aby zapobiec ewentualnemu przewidzeniu hasła

Profil FLD: 34 IT Code:

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 1 Marzec 2009, 20:16   

syo napisał/a:
Tylko co jeśli nadzorca systemu IM: 1) Bierze udział w turnieju, 2) Organizuje ten turniej?

Hm, IMO to niewiele zmienia. Istotnym podziałem jest tylko podział graczy na uczestników turnieju i na pozostałych. Tylko ci pierwsi skorzystają, kiedy poznają hasło (więc należy zapobiec sytuacji 1.). Ale kiedy zlecamy wymyślenie hasła komuś, kto w turnieju nie uczestniczy, to nawet organizator tego turnieju jest lepszym wyborem, niż przypadkowa osoba. (Ponieważ do przeprowadzenia turnieju wymagana jest doza inteligencji, uczciwości, itp.). IMO, kolejność doboru supervisorów może być następująca: 1) zarządzający systemem IM, 2) moderatorzy forum, 3) organizator turnieju, 4) osoby o największej liczbie wiadomości.

Cytat:
Można zawsze zrobić losowy generator haseł. Żeby hasła były łatwe do zapamiętania wystarczy zrobić listę powiedzmy 20 krótkich słów i generator by generował hasło tworząc zbitkę z 2 losowo wybranych wyrazów.

Ech, wymyślić losowe hasło można i samodzielnie. Można użyć choćby captchy z Google’a. Problem w tym, że nawet jeżeli powierzymy wytwarzanie losowych haseł skryptowi, to twórca lub zarządca tego skryptu (lub ktokolwiek, kto może przeglądać bazę danych) może podmienić wygenerowane hasło na inne, z góry ustalone, i podać je oszukującemu graczowi, jakkolwiek nieprawdopodobny byłby taki przypadek. A tego chcę uniknąć. (Poprzez rozproszenie generowania, tj. pomysł, aby każdy uczestnik podał część hasła, nie znając jednocześnie części, które podali inni). Nie jestem tylko pewien, czy to możliwe.

SaleiB 
Administrator

Wysłany: 5 Marzec 2009, 14:46   

Vinyanov napisał/a:
Cytat:
Można zawsze zrobić losowy generator haseł. Żeby hasła były łatwe do zapamiętania wystarczy zrobić listę powiedzmy 20 krótkich słów i generator by generował hasło tworząc zbitkę z 2 losowo wybranych wyrazów.

Ech, wymyślić losowe hasło można i samodzielnie. Można użyć choćby captchy z Google’a. Problem w tym, że nawet jeżeli powierzymy wytwarzanie losowych haseł skryptowi, to twórca lub zarządca tego skryptu (lub ktokolwiek, kto może przeglądać bazę danych) może podmienić wygenerowane hasło na inne, z góry ustalone, i podać je oszukującemu graczowi, jakkolwiek nieprawdopodobny byłby taki przypadek. A tego chcę uniknąć. (Poprzez rozproszenie generowania, tj. pomysł, aby każdy uczestnik podał część hasła, nie znając jednocześnie części, które podali inni). Nie jestem tylko pewien, czy to możliwe.

Miałem na myśli jakiś oficjalny generator haseł, który byłby umieszczony np na stronie FLD albo na tej stronie której jeszcze nie ma ;) Generator ten losowałby powiedzmy codziennie o 21 nowe hasło, które byłoby ogólnie dostępne. No ale fakt że takie rozwiązanie zawsze niesie ryzyko że ktoś kto ma dostęp do bazy danych albo do skryptu losującego ustawi dowolne hasło, które akurat będzie przypadkowo takie samo jak w powtórce z rekordem życiowym tej osoby :D

Twój pomysł z hasłem generowanym przez graczy jest bardzo ciekawy, z tym że to z kolei niesie ryzyko że niektórzy gracze mogą podać złe dane i wówczas mogą powstawać problemy z wygenerowaniem poprawnego hasła. Chyba ze by zautomatyzować turnieje, tzn prowadzić ja na jakiejś stronie gdzie byłby formularz do wysłania powtórki zawierający również pole gdzie trzeba podać np jakąś literę do hasła. Żeby uniknąć sytuacji że grupa trzymająca władzę ustawia sobie hasło, literki były by wybierane losowo spośród zestawu liter albo kodowane szyfrem Cezara . No ale to są tylko marzenia na bliżej nieokreśloną przyszłość, bo komu by się chciało tworzyć taką stronę ;p

Profil FLD: 34 IT Code:

Odpowiedz do tematu