SzukajSzukaj  RegulaminRegulamin  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Forum Icy.pl Strona Główna  

Poprzedni temat «» Następny temat
[styl] Zdobycie danego piętra w kilku kolejnych grach
Autor Wiadomość
Gondor3124
Sweet!

Wysłany: 6 Lipiec 2009, 12:43   [styl] Zdobycie danego piętra w kilku kolejnych grach

Nie wiem czy można wymyślać nowe style, ale przyszedł mi na myśl nowy styl. Doskakiwanie do danego schodka z rzędu. Chodzi o to żeby doskoczyć na przykład do 200 schodka. Po jakimś tam czasie się spadnie i trzeba zaczynać od nowa. To teraz znów w tej kategorii trzeba doskoczyć do 200 schodka przynajmniej, potem można skakać dalej, ale to się nie liczy, chyba ze się pobije jakiś inny rekord. I znów się udaje doskoczyć do 200 schodka. I tak powiedzmy 6 razy. Potem upada się na np. 199 schodku. Razem 9 razy doskoczył do 200 stopnia. I mamy na przykład news na Icy.pl:
Podczas "Jakieś tam zawody" gracz Syo (na przykład ) doskoczył do 200 schodka 9 razy i pobił tym samym rekord świata oraz zdobył 20 pkt. za zdobycie 1 miejsca w kategorii "Nie wymyśliłem jeszcze nazwy dla niej".
Jeśli istnieje taka kategoria, lub nie można wymyślać nowych to przepraszam.
Floor: 308
CCC1 : 93
CCC2 : 163
CCC3 : 229
CCC4 : 297
RRML : 119
UNMl : 168
Ostatnio zmieniony przez Vinyanov 6 Lipiec 2009, 16:28, w całości zmieniany 2 razy  

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 6 Lipiec 2009, 13:14   

Cytat:
Nie wiem czy można wymyślać nowe style

Jeśli chodzi o zakładanie tematów im poświęconym, oczywiście, że można. Możesz zresztą tworzyć dowolny temat, o jakim pomyślisz, byle tylko nie okazał się zbędny (nic nie poruszający), wtórny (gdyby np. pewien użytkownik utworzył ~10 tematów o swoich postaciach, 9 z nich byłoby właśnie takich), albo bezsensowny (np. otwierający turniej o niezrozumiałych zasadach). :)

W kwestii nazwy. Może Continuous Attempts Challenge albo podobnie?

W kwestii stylu. Pomysł dobry, ale wyniki w nim są niemożliwe do zweryfikowania (chyba że na komputerze gracza zainstalowany zostałby program, który wysyłałby do organizatora turnieju wszystkie kolejne nagrane przez niego powtórki). Natomiast wariacje mogą znaleźć zastosowanie w turniejach. Np. Mistrzostwa Polski na żywo mogłyby zastosować go w sposób taki, że pierwsza ich runda polega na zdobyciu jak największego wyniku piętrowego. Osoba, która zdobędzie najsłabszy rezultat wypada następnie z turnieju. A druga runda polega na powtarzaniu przez graczy wyników, które osiągnęli w pierwszej tak długo, aż najbardziej wytrwały zdobędzie tytuł mistrzowski.

Oprócz tego, o ile pamiętam, Hunt for Records i mój stary pomysł opierały się na podobnych zasadach (tyle że w nich próg odpowiednio kwalifikujący lub dyskwalifikujący gracza był zmienny). Natomiast ten aspekt twojego pomysłu, który uzależnia wyniki nie od przyjętego progu piętrowego, ale od czynnika losowego (tj. konieczności napotykania korzystnego ułożenia pięter przez kilka gier z rzędu) także znajdował już niekiedy odzwierciedlenie, ale – o ile dobrze rozumiem – w zabawach typu 6 games, 6 categories czy turnieju FOKSa.

BTW. Mojego „rekordu”, albo czegokolwiek innego doń zbliżonego, nie znam, ale przypuszczam, że zdarzyło mi się parę razy pod rząd doskoczyć do 1000. :P

Spyder 
That's great!

Wysłany: 6 Lipiec 2009, 13:31   

Nie ma możliwości sprawdzenia, czy "ciągiem" udało się osiągnąć jakiś schodek więc raczej odpada ;]

Gondor3124
Sweet!

Wysłany: 6 Lipiec 2009, 13:32   

A na jak zaproponował Vinyanov Mistrzostwach na żywo??
PS Co to znaczy BTW?
PS2 Turnieje nie na żywo polegają na tym chyba że wysyła się powtórki. Jak można dowiedzieć się że to nie stara powtórka??
Floor: 308
CCC1 : 93
CCC2 : 163
CCC3 : 229
CCC4 : 297
RRML : 119
UNMl : 168

LEO 
Splendid!

Wysłany: 6 Lipiec 2009, 14:20   

BTW = by the way = przy okazji

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 6 Lipiec 2009, 16:30   

Gondor3124 napisał/a:
Turnieje nie na żywo polegają na tym chyba że wysyła się powtórki. Jak można dowiedzieć się że to nie stara powtórka??

Zwyczajnie, wszyscy gracze grają jednocześnie w kawiarence internetowej, i każdy – niegrający akurat – gracz patrzy innym przez ramię bacząc, czy przypadkiem obserwowany przez niego gracz nie nagrał jakiegoś piętra 100 lub 200 w trakcie serii, która powinna zawierać same piętra (przykładowo) 800+. :)

Tupac 
2-gi V-ce Mistrz Polski

Wysłany: 6 Lipiec 2009, 17:20   

Pomysł ciekawy, ale wydaje mi się, że nie zbyt praktyczny.. Wymyślanie kategorii tylko po to, żeby "były", nie jest potrzebne według mnie..

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 6 Lipiec 2009, 17:29   

Tupac napisał/a:
Wymyślanie kategorii tylko po to, żeby "były", nie jest potrzebne według mnie..

Niezupełnie, powiedziałbym raczej, że problem z kategoriami takimi jak ta jest taki, że ich jedyną rolą jest kodyfikowanie tego, co już dawno w świadomości graczy istniało (bo często mówiliśmy, że zdobyliśmy np. FML 300 w 2 kolejnych grach), i nie udostępniają im żadnych nowych, ciekawych sposobów na grę. Wartościowe kategorie to np. KP czy GGG, które trudno jest wymyślić samemu inaczej niż przypadkowo.

Chociaż ten wątek także jest przydatny, bo być może przyczyni się do tego, iż społeczność Icy Tower przyswoi sobie wygodny skrót, który będzie mógł służyć do opisywania pewnych typów sytuacji (opisywanych przez niniejszy temat). ;)
Ostatnio zmieniony przez Vinyanov 6 Lipiec 2009, 18:02, w całości zmieniany 1 raz  

Tupac 
2-gi V-ce Mistrz Polski

Wysłany: 6 Lipiec 2009, 17:48   

Vinyanov napisał/a:
Chociaż ten wątek także jest przydatny, bo być może przyczyni się do tego, iż społeczność Icy Tower przyswoi sobie wygodny skrót, który będzie mógł służyć do opisywania pewnych typów sytuacji (właściwości następujących po sobie gier). ;)

Ale, czy to aż tak potrzebne?

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 6 Lipiec 2009, 17:57   

Z pewnością potrzebne na tyle, że nie powinniśmy skąpić tych parudziesięciu kilobajtów, które niniejsza dyskusja zajmie w bazie danych. A zresztą z dygresji w niej zawartych także można się czegoś ciekawego dowiedzieć: o tym, że nowi gracze Icy Tower za próg, z którym nawet czołowi gracze mogą mieć problemy uznają już 200 pięter, że miały kiedyś miejsce turnieje Icy Tower, w których decydującym czynnikiem były nie umiejętności gracza, ale czas, jaki spędzi nad daną kategorią, o tym, że nazwy kategorii zwyczajowo są wymyślane w języku angielskim… :P

Tupac 
2-gi V-ce Mistrz Polski

Wysłany: 6 Lipiec 2009, 18:02   

W sumie racja, ale jeśli na każdą tego typu sytuacje byłyby wymyślane owe skróty, ludzie by się w tym pogubili :>
BTW. Co to GGG ? :razz:

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 6 Lipiec 2009, 18:12   

Tupac napisał/a:
W sumie racja, ale jeśli na każdą tego typu sytuacje byłyby wymyślane owe skróty, ludzie by się w tym pogubili :>

Od tego są słowniczki. :P

BTW, oczyścić i uzupełnić słowniczek Icy.pl próbowałem już parę razy, ale dopiero za ostatnią próbą uświadomiłem sobie, że klasyfikacja pojęć nie powinna przebiegać wyłącznie wg linii tematycznej (tzn. dzielić się na definicje związane z kategoriami, modami, firmami, turniejami, rekordami itp.), ale powinna także zawierać osobną sekcję pt. „Żarty oraz kategorie mało popularne i/lub nieweryfikowalne”, gdzie terminy takie jak CAC mogłyby trafiać, na stałe lub tymczasowo, zanim nie awansowałyby w drodze zwyczaju do wyższej rangi (jak np. NO-H2O, które początkowo było żartem, jak MoD, ale dzięki Klaud stało się chyba pełnoprawną kategorią). I nie szkodzi, że prawdopodobnie byłaby to najdłuższa sekcja takiego słowniczka. ;)

Cytat:
Co to GGG ?

Gra bez cartwheeli, polecam. :)

Odpowiedz do tematu