SzukajSzukaj  RegulaminRegulamin  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Forum Icy.pl Strona Główna  

Poprzedni temat «» Następny temat
Organizacja turniejów na FLD
Autor Wiadomość
petr 
Administrator

Wysłany: 26 Marzec 2008, 23:47   

Wydzieliłem do nowego tematu aby nie "marnować" tej dyskusji..
W sumie, można by dołączyć poprzednie posty..

Co o tym sądzę? - wszystko zależy od tego jakie ma się priorytety.. Albo sztywna dbałość o zasady - wtedy ogłoszenie wyników jest świętością - albo pewna.. elastyczność, uznanie własnego błędu (czyli zaliczenie porannej powtórki Jacoba)..
Mimo wszystko tego typu sytuacje nie świadczą dobrze o organizatorze. Jednakże - dlaczego w dobie licznych serwerów do uploadu plików (w tym także prostych skryptów które każdy może zrobić sam, czy ściągnąć z sieci) wciąż korzysta się z przestarzałej "technologii" jaką jest przesyłanie plików na maila? Czas z tym skończyć!

Profil FLD: 761 IT Code:

Pirochemik 
Splendid!

Wysłany: 26 Marzec 2008, 23:59   

O nie znam tą sytuacje i dawno mielismy z tym coś zrobić, ale każdy jest zajęty. Sam zrobie turniej i wtedy zobaczę czy to takie łątwe. Jak łatwę, to pojadę wszystkim. A co do replay`ów ... nie są one oglądane, już to sprawdziłem;p SIę uśmiałęm;d Narazie dajmy spokój na to, aż Któryś z Polaków pokaże jak ma wyglądać przykładny tunriej, coś Syo wspominał, o 20:00 i ani sekundy dłużej, moze on jest taki zasadniczy;d

Polska Lista Top Ten

syo 
No way!

Wysłany: 27 Marzec 2008, 21:29   

Hej,

Dobiegła końca kolejna runda turnieju Spring Contest! organizowanego przez PCG. I znów możemy wytknąć błędy:

* wyniki nie na czas (miały być o godzinie 20:00, pojawiły się, bez żadnej informacji, godzinę później)
* błędy w liczeniu

Niektórym naprawdę odechciało się grać.. :roll:
  Profil FLD: 91 IT Code:

Boru
miszcz

Wysłany: 27 Marzec 2008, 22:16   

syo napisał/a:
Niektórym naprawdę odechciało się grać.. :roll:

Na przyklad mnie :| Calkowite lekcewazenie uczestnikow i takie bledy :roll:
Dotrwam do konca turnieju, ale to bedzie moj ostatni organizowany przez PCG.

Profil FLD: 8888

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 17 Wrzesień 2009, 08:27   

Hej,

zgodnie z propozycją, którą wysnułem na FLD, pytam, czy ktoś nie zamierzałby może zorganizować turnieju IM, aby rozgrzać społeczność międzynarodową na nowo? Myślę, że po ponad dwuipółmiesięcznej przerwie znalazło by się sporo chętnych uczestników. To idealny moment. ;)

PS. Jeśli nikt się nie zgłosi, to będę musiał zorganizować ten turniej sam, a nie mam pojęcia w jaki sposób to zrobić. :lol:

NeueR
Wow!

Wysłany: 17 Wrzesień 2009, 08:42   

Hej Vinyanov, zaczekaj! Jacob kończy przepisywanie całego systemu turniejowego na nową wersję oraz dodaje parę nowości (m.in. hidden mode - automatyczne wyświetlanie wyników rundy, bez podawania, który zawodnik osiągnął ten wynik). Panel admina jest na wykończeniu - pozostała jeszcze do zrobienia sekcja przeniesienia zakończonego turnieju do archiwum. Jeśli chodzi o panel admina, to będą w nim nasŧepujące opcje: new (założenie nowego turnieju), rounds (ustalenie kategorii, haseł, aktywność rundy, hidden mode, oraz możliwość włączenia/wyłączenia zapisów na turniej [ps: kategorie zostały podzielone na 2: support categories (jeśli moderator wybierze tę opcję, skrypt uploadu automatycznie sprawdzi wynik i zapisze go w bazie, tu raczej moderator będzie miał mało roboty, bo mało kto umie zmodyfikować nagłówki, nawet jeśli już ktoś to zrobi, to jest odpowiednia sekcja, gdzie będzie można poprawić wynik, oraz custom categories - tu brak wsparcia ze strony skryptu uploadu, moderator musi ręcznie sprawdzić i wpisać wyniki]), manage - podgląd rundy, możliwość zmiany wyników oraz wyświetlenie k++ (liczonego w locie), potem sekcja k++ - obliczenie k++ i przeniesienie go do głównej tabeli oraz sumowanie wyników ze wszystkich rund

Z tego co wiem, pozostało jeszcze do napisania: dla użytkowników: ranking, round, zmodyfikować upload i tyle (sekcja "zapisz" już została napisana)

Więc jakby się dało, to zaczekaj trochę z tym turniejem :) Potem chciałbym, żebyś go poprowadził

Neuer

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 17 Wrzesień 2009, 12:33   

Hmm, bardzo interesujący post! ;)

NeueR napisał/a:
(...) jakby się dało, to zaczekaj trochę z tym turniejem :) Potem chciałbym, żebyś go poprowadził

Dziękuję! :) Ale nie wiem jeszcze, czy będę miał czas i czy będę zainteresowany. Istnienie takiego skryptu, jaki opisałeś jest dla środowiska Icy Tower zmianą rewolucyjną (chociaż to zależy od stopnia, w jakim można go dostosować do formuł poszczególnych turniejów oraz elastyczności samego kodu, kiedy już do tego dostosowywania przyjdzie; ten problem zwrócił moją uwagę, ponieważ wspomniałeś, że część skryptu odpowiada za obliczanie K+, co sugerowałoby, że system obsługuje tylko turnieje typu Turbo Tournament i podobne - obym się mylił). Zanim ktokolwiek poprowadzi turniej za jego pomocą, powinien chyba najpierw znać odpowiedzi na parę pytań.

Kto będzie dysponował kodem PHP? Czy każdy gracz lub serwis będzie mógł pobrać od was jego kopię i zorganizować sobie własny ośrodek turniejowy, czy też planujecie utworzyć pojedyncze, monopolistyczne centrum turniejów (być może, w przyszłości, proponując Johanowi przeniesienie go pod domenę freelunchdesign.com albo icytower.com)? Czy będzie przeznaczony tylko dla turniejów IM, czy też będzie umożliwiał organizowanie ich każdemu graczowi, który wyrazi takie życzenie? Czy administrator całego serwisu może obdarzyć pojedynczego użytkownika systemu prawem zorganizowania tylko jednego, określonego turnieju? Co zagwarantuje np. nie pojawianie się parudziesięciu turniejów tygodniowo, wszystkich tworzonych przez początkujących graczy, którzy zamierzają po prostu przetestować sobie serwis? ;)

NeueR
Wow!

Wysłany: 17 Wrzesień 2009, 14:11   

Cytat:
Hmm, bardzo interesujący post!

Bardzo interesujący to jest fakt, że projekt leży na serwerze u Jacoba od grudnia 2008 roku :)

Cytat:
Ale nie wiem jeszcze, czy będę miał czas i czy będę zainteresowany

Rozumiem, wolałbym żeby jednak Ty go poprowadziłeś, bo jako jedyny okazujesz zainteresowanie naszymi projektami :) Jeśli jednak nie będziesz dysponował czasem, to postaram się znaleźć kogoś innego :( (może Craven?)

Jeśli chodzi o obsługiwane systemy, to na razie jest tylko K+. Jest też częściowy system szwajcarski (którym był rozgrywany Icy Tower Nations Cup 2008).
Częściowo, ponieważ Jacob napisał większość rzeczy, przedstawił Cravenowi, a on napisał, że jednak ITNC poprowadzi standardowo (hm, excel? czy posty na forum, nie wiem :P ), a skrypt ciekawy i może w przyszłości go użyje.
Po tej wiadomości Jacob porzucił rozwijanie skryptu (brakuje funkcji, która kojarzyłaby automatycznie pary)
Inne systemy? Nie ma problemu, wystarczy że napiszecie jakie to mają być, a postaramy się je dodać.

Cytat:
Kto będzie dysponował kodem PHP? Czy każdy gracz lub serwis będzie mógł pobrać od was jego kopię i zorganizować sobie własny ośrodek turniejowy, czy też planujecie utworzyć pojedyncze, monopolistyczne centrum turniejów

Na początku planujemy jedno centrum turniejów, bez udostępniania kodu. Nie ukrywam, że dużo zależy od tego, czy projekt się przyjmnie czy nie. Jeśli tak, kod zostanie udostępniony, żeby mogło go więcej osób rozwijać. Poza tym: jedno centrum = dużo użytkowników = szybko poprawiane błędy = szybko dodawane nowe funkcje do serwisu :)

Cytat:
Czy będzie przeznaczony tylko dla turniejów IM, czy też będzie umożliwiał organizowanie ich każdemu graczowi, który wyrazi takie życzenie? Czy administrator całego serwisu może obdarzyć pojedynczego użytkownika systemu prawem zorganizowania tylko jednego, określonego turnieju?

Na razie tylko turnieje IM. W końcu to pierwsza wersja! :D

Dobra, stan prac: pozostało tylko napisanie skryptu, który będzie przenosił turniej do archiwum (są niestety jakieś problemy :/ ) i jakiś system logowania dla moderatorów. No jeszcze ogólne testy całego serwisu i może jeszcze uda się dzisiaj go wypuścić :)

Neuer

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 17 Wrzesień 2009, 15:22   

Cytat:
Jeśli jednak nie będziesz dysponował czasem, to postaram się znaleźć kogoś innego :( (może Craven?)

Możliwe, w końcu Craven też udziela się w twoich wątkach (jako jednych z niewielu, w których w ogóle odpowiedział od czasu, jak zniknął z forum FLD po Nations Cup 2008). A tak marginesie, to może warto byłoby ten skrypt przetestować na (przepraszam za ten cyniczny przyimek...) osobie, która nie miała większego doświadczenia z turniejami ani z serwisami. W ten sposób sprawdzone by zostało, czy jest intuicyjny i czy faktycznie pomaga początkującym użytkownikom w ich organizacji. ;)

Cytat:
standardowo (hm, excel? czy posty na forum, nie wiem :P )

Najczęściej stosowana kombinacja to chyba Excel i posty, tak. Chociaż pamiętam, że John Beak w swoich turniejach (a przynajmniej w jednym z nich) używał do analizowania powtórek graczy ITR Checkera, mojej nakładki na niego, która zwracała wyjście ITR Checkera w postaci dokumentu XML, oraz arkuszy XSLT. Następnie dzięki transformacjom XSTL przekształcał pliki XML z wyjściem ITR Checkera w (o ile pamiętam) ładnie sformatowane dokumenty HTML. Nie wiem tylko po co mu to wszystko było, bo wątpię, aby ktokolwiek je ostatecznie przeczytał...

Oprócz tego podczas jednego z TT napisałem kiedyś (w pośpiechu) skrypt, który obliczał K+ jednej z rund. :P

Cytat:
Inne systemy? Nie ma problemu, wystarczy że napiszecie jakie to mają być, a postaramy się je dodać.

Jeśli do systemu TT dodacie formułę systemu pucharowego, to chyba większość możliwych systemów zostanie pokryta. Chociaż niektóre turnieje mają jeszcze fazy grupowe, eliminacje, itp. A i tak pozostają jeszcze te typu Icy Quest, Icy Adventure, ELK!, Hunt for Records, Blind Guess! itp. Nie wiem, ile z nich można uogólnić do takich systemów, które wasz skrypt będzie wspierał natywnie, ew. z drobnymi korektami w kodzie, a ile to systemy odrębne, które wymagałyby pisania zupełnie nowych procedur, aby serwis je obsługiwał.

Odpowiedz do tematu