SzukajSzukaj  RegulaminRegulamin  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Forum Icy.pl Strona Główna  

Poprzedni temat «» Następny temat
Gratisy dot. Icy Tower autorstwa Free Lunch Design
Autor Wiadomość
Vinyanov 
No way!

Wysłany: 20 Listopad 2008, 19:26   Gratisy dot. Icy Tower autorstwa Free Lunch Design

Hej,

jak wiadomo użytkownikom FLD, Johan i Magnus wrócili na SMF, i zaczęli intensywnie rewitalizować Free Lunch Design. Co zrobiono? Zmieniono wygląd forum, utworzono podforum dla gier forumowych (podobne do naszego RCC), otworzono listę życzeń dot. rozwoju FLD (możecie powiedzieć, czego sobie życzycie), rozstrzygnięto konkurs, który dotyczył zbierania danych dot. liczby pobrań Icy Tower (hehe), zmieniono wygląd serwisu Muskedunder Interactive (w którym zamieszczono ciekawe wiadomości, np. o planach przekształcenia freelunchdesign.com w serwis społecznościowy (w każdym razie: taki, w którym występuje user generated content) i o zamiarze przeniesienia Icy Tower na kolejne platformy), i rozruszano ponownie blog FLD (to nieco dawniej, ale nie pamiętam, czy o tym wspominałem). Jak widać… mnóstwo nowości. Widać Johan pokonał wreszcie nawał zleceń w Action Script. Oby tak dalej. :)

Ale, dwie niespodzianki chciałbym przedstawić szczególnie, ze względów formalnych (ponieważ dotyczą IT). Pierwsza, to toolbar FLD. Istnieje w wersjach dla FF i IE. Wiele funkcjonalności jest nieprzydatnych, ale wszystkie można ukryć (przynajmniej w FF, poprzez ustawienia rozszerzenia), i zostawić te, które dotyczą wyłącznie FLD. Są to: możliwość podejrzenia najnowszych wiadomości na SMF FLD, odnośniki do serwisów fanowskich (trzy serwisy narodowe oraz strony o Icy Tower na facebook.com i youtube.com) oraz oficjalnych, możliwość szybkiego odwiedzenia podstron freelunchdesign.com dotyczących poszczególnych gier FLD, link do podstrony o bonusach FLD (o czym później), i wyszukiwarka, każde wyszukiwanie poprzez którą zapewnia FLD parę centów dochodu. Po odchudzeniu, jest IMO wart zainstalowania.

Druga, to wspomniana podstrona z dodatkami. Obecnie zawiera jedynie odsyłacze do toolbara, i tapety. IMO, najładniejsza jest ta najprostsza, z logiem FLD. Ale warto zauważyć tę z Haroldem, ponieważ zawiera już 3. jego oficjalny wizerunek. (1. to pixel art Johana widoczny w grze, 2. to wersja, którą widzimy na promotional art ITM, autorstwa kogoś zaprzyjaźnionego z FLD, jeżeli dobrze rozumiem Johana (6. akapit)). Chociaż IMHO jest niekanoniczny, ponieważ na czapce brakuje symbolu. ;)
Ostatnio zmieniony przez Vinyanov 20 Lipiec 2010, 05:28, w całości zmieniany 1 raz  

-Kris- 
Wow!

Wysłany: 21 Listopad 2008, 10:53   

hm sporo tych dodatków. A z tego co ja zauważyłem, ta stronka gdzie się wrzucało replaya się u mnie kiedyś strasznie wolno ładowała, a teraz działa normalnie.

Aha i jak już jestesmy w temacie FLD, to chciałbym się spytac czemu mam 495 karmy ? Przecie wrxucałem tylko swoje powtórki..

Pirochemik 
Splendid!

Wysłany: 21 Listopad 2008, 13:37   

Karma to nagroda/ uwierzytelnienie. lol.
Swoją drogą głupi jest kolor pomarańczowy na forum. tym nie zaświecili. Dodatki też wolno się ruszają i są nieco bez sensu.

Polska Lista Top Ten

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 21 Listopad 2008, 15:30   

Cytat:
A z tego co ja zauważyłem, ta stronka gdzie się wrzucało replaya się u mnie kiedyś strasznie wolno ładowała, a teraz działa normalnie.

Odnośnie listy rekordów, nie odczuwam różnicy. ;)

-Kris- napisał/a:
Przecie wrxucałem tylko swoje powtórki..

Mogłeś próbować wysłać last_game.itr, powtórkę już wysłaną, uszkodzoną, nagraną spod Fun Mode, itp.

-Kris- 
Wow!

Wysłany: 29 Listopad 2008, 11:49   

Pirochemik napisał/a:
lol.

Nie musisz cały czas mnie wyśmiewac na forum. Nie wszyscy się tak dobrze znają

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 30 Listopad 2008, 15:42   

-Kris- napisał/a:
Pirochemik napisał/a:
lol.

Nie musisz cały czas mnie wyśmiewac na forum. Nie wszyscy się tak dobrze znają

Nie musisz brać wszystkiego poważnie.

Urban Dictionary, hasło „lol”, definicja 1., poddefinicja 4. napisał/a:
This is a pointless acronym I'm sticking in my sentence just because it's become so engraved into my mind that when chatting, I MUST use the meaningless sentence-filler 'lol.'

Oto definicja „lol” Pirochemika. Spokojnie, piszesz sensownie, i ja (np.) doceniam twoje wiadomości. :)

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 14 Listopad 2009, 16:28   

Hej. Właśnie odkryłem, że odpowiedzialne osoby (tj. właściciele znaku handlowego pt. "Harold the Homeboy", czyli FLD) utworzyły domenę haroldthehomeboy.com. Niestety za zwiększeniem nakładów na promocję (w ramach czego zawiera się zabezpieczanie przez Free Lunch Design kolejnych związanych z ich działalnością i produktami domen) nie idzie tworzenie nowych serwisów, co oznacza, że w ordynarny sposób przekierowuje ona do icytower.freelunchdesign.com. A ja naiwny spodziewałem się, że znajdę tam jakieś specyficzne informacje o Haroldzie (np. nazwisko)...

Oprócz tego znalazłem (koleją...) ichnią domenę: dunderfiles.com. Z ciekawostek można tam przeczytać nową, a przynajmniej nieznaną mi, a być może nawet oficjalną recenzję Icy Tower oraz opis IT 1.4, zgodny jak się zdaję z jakimś zewnętrznym formalnym formatem opisu oprogramowania (można tutaj np. poznać oficjalne wymagania systemowe tej wersji (tak wielkie?! a nawiasem, należy uzupełnić o te informacje artykuł na Wikipedii), wspierające grę systemy operacyjne czy dane kontaktowe jej twórców. Jeśli dobrze rozumiem - interesujące.

Odpowiedz do tematu