SzukajSzukaj  RegulaminRegulamin  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Forum Icy.pl Strona Główna  

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Vinyanov
20 Lipiec 2010, 06:19
Jak tworzyć mody oraz postacie - dyskusja ogólna
Autor Wiadomość
mattirab 
Moderator

Wysłany: 16 Luty 2008, 10:29   

A ja próbowałem i wyszło. Po co takie posty, jeśli opierasz się tylko na własnych doświadczeniach. ;)
Nasze Powtórki

Profil FLD: 3803

Gościu 
That's great!

Wysłany: 16 Luty 2008, 14:04   

bardzo łatwo zrobć własną postać
W Mikolajkach jest basen morski!
Tam jest super hotel Golebieski,
nie widac tam rysy kreski!

www.icytowerek.i-fora.info

A to poniżej to mój download

http://icytowerek.i-fora.info/dload.php

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 16 Luty 2008, 14:44   

Cytat:
bardzo łatwo zrobć własną postać

Czy wiesz, że takie wiadomości są natychmiast usuwane? Mówiąc krótko, przestań. Ani nikt ich nie przeczyta, ani ich kasowanie nie jest przyjemne. A jeżeli nie przestaniesz, szybko dostaniesz blokadę na forum.

(To samo tyczy się BARTKA789 oraz rakiety).

oleG1 
Yo!

Wysłany: 19 Maj 2008, 11:45   Mod

Mam problem.Zrobiłem tak jak w poradniku jak stworzyć moda nowe HEROFACE000 i jak chce
podmienić grafike (HEROFACE000 Grab)to mam puste okno do wyboru :(

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 19 Maj 2008, 11:53   

Czy na pewno przeszedłeś w strukturze katalogów do miejsca, gdzie zapisałeś zmienioną bitmapę? Najpierw musisz wybrać dysk wewnątrz prawej kolumny. ;)

oleG1 
Yo!

Wysłany: 19 Maj 2008, 11:54   

w oby dwóch dyskach nic nie ma :(

oleG1 
Yo!

Wysłany: 19 Maj 2008, 11:57   

o jaaa wystarczyło kliknąć podwójnie...sorki za zamieszanie 8O

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 19 Maj 2008, 12:07   

oleG1 napisał/a:
o jaaa wystarczyło kliknąć podwójnie...sorki za zamieszanie

Hehe, nie ma sprawy. Nawiasem, ja nawiguję różnie. Aby zmienić aktywne okno, zawsze używam myszy, aby wskazać element, czasami myszy, czasami klawiatury, ale aby wybrać element, zawsze klawiatury (entera), więc nie mam problemu. :D

cristiano
Yo!

Wysłany: 19 Lipiec 2008, 20:19   problem z postacią

siema, mam problem. zrobiłem postać od IT, wydaje mi się że wszystko jest ok, ale jednak nie. oto link: http://hostuje.net/file.p...36b940f34d646d6 . looknijcie i powiedzcie co jest nie tak

Erienus
Hey, good!

Wysłany: 31 Grudzień 2008, 19:56   Pomocy w tworzeniu postaci PROSZĘ!

Hejka! Nie udaje mi się tworzenie postaci. Z tego co napisali na stronie Icy.pl to trochę nie czaję. Próbowałem według wskazówek ale jakoś nie idzie. A więc opiszcie mi dokładnie co zrobić i jak gdy mam już narysowaną w klatce postać. Jaki folder, dokument zrobić. Jak to wszystko nazwać itp.

Erienus
Hey, good!

Wysłany: 31 Grudzień 2008, 22:01   

ODPOWIEDZCIE PROSZĘ!

DZIWAK
Gość
Wysłany: 7 Luty 2009, 09:24   

Jak wklejać te postacie do icy tower v1.3.1 :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

darek kobra
Gość
Wysłany: 7 Luty 2009, 23:03   

poprostu otwierasz katolog folder z postaciami i wklejasz postac do folderu

deutsch132
Yo!

Wysłany: 18 Luty 2009, 20:23   Nie działająca postać

Hej mam mały problem. Tworzyłem postać według strony i pisze mi na początku że problem z postacią jest.Gdy włączam log.txt to koło nazwy mojej postaci pisze eror. Co mam zrobić ??? Thx za odp. :mrgreen:

PS. Moja postać to SUPER HAROLD

log.txt
Log.txt
Pobierz Plik ściągnięto 318 raz(y) 458 Bajtów

deutsch132
Yo!

Wysłany: 18 Luty 2009, 21:20   mam nowe postacie

Mam dla was nowe postacie :)

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 3 Marzec 2009, 18:53   

Hm, trudno powiedzieć. Nie jestem specjalistą od postaci, ale mój typ to: przerwane zielone obramowanie postaci (może mieć ona szerokość nawet 1 piksela, ale musi być ciągła) lub niewłaściwy format grafiki (np. bitmapa zapisana z niewłaściwą głębią kolorów, lub jako coś innego niż PCX lub BMP). Albo może niewłaściwa liczba klatek? Albo zniekształcony plik konfiguracyjny postaci? Albo brak zezwoleń Icy Tower do jej odczytu (chociaż… moment, w Windowsie nie ma czegoś takiego, prawda?). :P

Cytat:
Mam dla was nowe postacie :)

Świetnie, pokaż je w Galerii. :)

PS. Polecam pobranie nowszego Icy Tower, 1.3.1. ;)

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 31 Maj 2009, 04:56   

BTW. Jakich klatek postaci wg was w Icy Tower brakuje? Ja chciałbym zobaczyć:

• BORE1, BORE2: możliwe do wyświetlenia wyłącznie przed wprawieniem w ruch zegara, ponieważ postać przybierałaby je naprzemiennie dopiero wtedy, gdy pozostawałaby bezczynna przez określoną liczbę sekund (np. 30). Postać mogłaby wtedy ucinać drzemkę, zabijać nudę, itp. Służyłyby one lepszemu jej poznaniu, a także temu, aby żaden tester postaci, który liczyłby na miano „sumiennego” nie kończył jej testów już po 5 sekundach gry. ;)
  • BOUNCE1, BOUNCE2: wyświetlane bezpośrednio przed i po uderzeniu ściany. Prawdopodobnie przedstawiałyby grymas.
  • FALL: widoczna, gdy postać opada w takim punkcie ekranu, gdzie niemożliwe jest, aby natrafiła jeszcze w trakcie upadku na jakikolwiek schodek. (Ust=laniu tego służyłby osobny algorytm, który dokonywałby analizy sytuacji na ekranie: układu schodków oraz położenia i prędkości postaci). Domyślnie mogłaby ona (albo one, ponieważ możliwe jest, że klatek wyrażających ten stan powinno być więcej niż jedna) przedstawiać wymachującego ramionami, przerażonego Harolda. Jej obecność rozwiązałaby tę niekonsekwencję, w myśl której postać najpierw sprawia wrażenie zaniepokojonej bliskością krawędzi ekranu (klatka CHOCK), a następnie, gdy tylko schodek, na którym stoi znika, przybiera klatkę JUMP (która może przecież przedstawiać np. uśmiechniętą twarz)…
  • JOY: używana wszędzie tam, gdzie normalnie użytoby klatki IDLE, o ile tylko gra stwierdziła, że gracz pobił już w trakcie nagrywania danej gry jakikolwiek rekord z wbudowanej listy. Harold na klatce JOY miałby na twarzy uśmiech taki, jak np. w ROTATE, co oznaczałoby zadowolenie z pobitego rekordu. Istnienie tej klatki nabiera sensu dopiero w Icy Tower 1.4, ponieważ dopiero tam możliwe jest poprawianie rekordów w kategoriach, w których typowe wyniki są stosunkowo niewielkie. (Np. JC4 czy JC5). Dzięki temu po ustanowieniu tychże rekordów prędkość przesuwania ekranu jest jeszcze wystarczająco niska, aby klatka IDLE bądź JOY miała jeszcze jakiekolwiek szanse wystąpić. W 1.3 raczej niemożliwe jest wyświetlenie IDLE na 6. prędkości, gdzie większość graczy finalizuje swoje rekordy Score czy Floor.

Hm… Chyba nic więcej nie wymyślę. :)

Chociaż przydatna byłaby też możliwość wyłączenia w pliku konfiguracyjnym postaci wykorzystywania przez nią klatki ROTATE, która do niektórych postaci nie pasuje nijak. Może w wypadku użycia tej opcji w miejsce ROTATE wyświetlana byłaby np. JUMP.

Gryzelda_ 
Yo!

Wysłany: 27 Listopad 2009, 15:01   Re: Tworzenie postaci...

Hej a jak to rozpakować? :grin: :grin: :smile: bo ja to wsadzałam do pliku chaters i nic, jeszcze próbowałam wsadzić mod do screensots i też nic :sad:

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi