SzukajSzukaj  RegulaminRegulamin  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Forum Icy.pl Strona Główna  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Vinyanov
20 Lipiec 2010, 05:06
Atak spamerów 2010
Autor Wiadomość
szczoo17 
Wow!

Wysłany: 3 Lipiec 2010, 11:33   Atak spamerów 2010

Pomyślałem, że ciekawym byłoby umieszczenie tego w jednym temacie. Zwłaszcza, że shouty niedługo znikną. Jeśli to głupi pomysł, to mam nadzieję, że to nie taki wielki problem :roll: Nie wiem jeszcze, czy wybrałem na to dobry dział. Myślę, że jest to swego rodzaju interakcja ze strony spamerów (spamera). Mam zamiar dodawać tu kolejne wypowiedzi spamerów. Może kogoś aktualnie nieaktywnego to zaciekawi... Zacznę od tego, co działo się w shoutboxie.
shoutbox napisał/a:
[Wto 10:51] zz: G
[Wto 10:52] zz: Nie Wylogować
[Wto 13:04] luki1025: Co?
[Sro 20:35] macdom: spam spam
[Wczoraj 12:43] Gracz213281: 404 Not Found
[Wczoraj 15:16] luki1025: Mógłby jakiś moderator dać ostrzeżenia tym trzem spamerom?
[Wczoraj 16:27] macdom: dwa słowa "spam" to już spam?
[Wczoraj 17:26] xxxxxxxxxxxxxx: Nikogo Nie Wylogować Ani Mnie
[Wczoraj 17:26] xxxxxxxxxxxxxx: A Co? bAN?
e [Wczoraj 20:01] szczoo17: ...Czy tylko ja jeszcze interesuję się Icy Towerem (nowa przechwałka w edycji posta w temacie o floor ;) )?? // Wypowiedzi "14-krotnego iksa" są bardzo ciekawe (!). Autor pewnie chce, aby ich znaczenie było ukryte. <-- Mierny dowcip szczoo17 -- :P Gość się na pewno nieźle bawi ;)
[Wczoraj 20:15] Trident: ano, szczerze mowiac trudno mi odgadnac liczbe cyfr jego wieku
[Wczoraj 23:01] Adrian-fanatyk: dokładnie
[Dzisiaj 1:17] mattirab: Spamerzy zostali zbanowani. Inna sprawa, czy jeszcze tu wrócą. Jeśli tak, trzeba będzie dorwać Petra na gg.
[Dzisiaj 1:29] Trident: wiadomości zostały ;>
[Dzisiaj 6:50] NIE USUWAC: Ja Nie Spamuje
[Dzisiaj 6:51] NIE USUWAC: mattirab: Spamerzy zostali zbanowani. Inna sprawa, czy jeszcze tu wrócą. Jeśli tak, trzeba będzie dorwać Petra na gg.
[Dzisiaj 6:51] NIE USUWAC: Trident Mi Napisał Ze To Ja PiSZE 404 FML Not Found
[Dzisiaj 6:53] NIE USUWAC: mattirab Został Zbanowany: Konto Nie Nadaje Sie Na ShoutBox
[Dzisiaj 6:58] NIE USUWAC: ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||| ||||| Usuwanie
[Dzisiaj 7:00] NIE USUWAC: i
[Dzisiaj 7:00] NIE USUWAC: ???????????????????????????????????????????????
[Dzisiaj 7:06] NIE USUWAC:SSSSSSSSSSSSSSSS [notka szczoo: itp]
e [Dzisiaj 10:44] szczoo17: I wrócili...
e [Dzisiaj 10:45] szczoo17: Gdybym był spamerem, to nigdy nie wstałbym przed 7:00 żeby pospamować ;) Dla mnie godzina 10:00 jest optymalna :P
e [Dzisiaj 10:48] szczoo17: "mattirab Został Zbanowany: Konto Nie Nadaje Sie Na ShoutBox" To jest niezłe ;) , co nie zmienia faktu, że to spamer, bądź kilku.

Dobra. Shoutbox nie był problemem, bo wystarczyło skopiować, ale wciąż zostają tematy. Nie wiem jednak, czy wstawianie postów z tematów ma jakiś sens, więc poczekam, aż ktoś bardziej znaczący się wypowie...

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 3 Lipiec 2010, 12:53   

Cytat:
Nie wiem jeszcze, czy wybrałem na to dobry dział.

Nie.
Pasuje on tylko w RCC (vide "Wandalizmy Catka"), jeśli gdziekolwiek.

szczoo17 napisał/a:
eśli to głupi pomysł, to mam nadzieję, że to nie taki wielki problem

A jeśli to coś gorszego niż głupi pomysł, to już nie masz nadziei, że to "nie jest wielki problem"? :P

...Żadne szkodliwe działanie względem forum takiego jak Icy.pl nie ma szansy wywrzeć jakiegokolwiek trwałego oddźwięku, a rozwiązanie obecnego "problemu" nie zajmie moim zdaniem administratorom więcej niż kilka minut, ale to nie znaczy, że mamy im tę pracę utrudniać (poprzez zachęcanie)...

PS. Nie sądzę, by należało tę sprawę "utrwalać" i "definiować" tak, jak ty to zrobiłeś powyżej (stwierdzając z całą pewnością, że te bezwartościowe posty są dziełem "spamerów", i to kilku, a nie jednego). Nie wiadomo, kto jest autorem tych wiadomości i w jakim celu je wysyła. Jeśli ktoś twierdzi już teraz, że to jednak wie, to wygląda to tak, jakby koniecznie chciał zrobić z tego incydentu jakiś znaczący epizod w historii całego forum, by uzasadnić tym samym istnienie niniejszego tematu.

PPS. To nie spam, a raczej jakieś połączenie trollingu i floodingu (choć bardzo prawdopodobne, że z racji na mój wiek nie nadążam już za najnowszymi określeniami w temacie internetowej szkodliwej działalności i działanie tych użytkowników bardziej trafnie byłoby określone jeszcze jakimiś innymi wyrazami, których nie znam...).

Odpowiedz do tematu