SzukajSzukaj  RegulaminRegulamin  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Forum Icy.pl Strona Główna  

Poprzedni temat «» Następny temat
[projekt] Blind Guess 2
Autor Wiadomość
syo 
No way!

Wysłany: 11 Styczeń 2011, 23:22   [projekt] Blind Guess 2

Hej,

Planuję zorganizowanie drugiej edycji turnieju Blind Guess :) Dziś zaświtała mi głowie wizja turnieju. Zmiany i reguły w skrócie

1. Liczba graczy ograniczona do 33 (zakładając, że wybierać będzie można pośród 100 numerów) - myślę, że wystarczająca na obecną kondycję społeczności
2. Trzy kategorie. Myślę nad Score, Floor oraz trzecią, mającą po równo wspólnego z tymi dwiema lub niemającą z nimi nic wspólnego. Myślę o UNML.
3. Najważniejszy punkt - numery chciałbym wzbogacić o obrazki w formie kart, a do całości (czyli numer, karta z obrazkiem i opis) dorzucić nazwę.
Każda karta musi posiadać dwie wersje obrazków:
a) odwrócona tyłem karta
b) karta odwrócona przodem z obrazkiem i znaczeniem, np.:

#23 - Extra Jump! (taken by syo for Round 1)

Karta rzecz jasna odwracać się będzie po ogłoszeniu wyników i tak też zostanie do końca turnieju. Po zakończeniu turnieju odsłonięte zostaną pozostałe karty.

Potrzebowałbym jednak trochę pomocy przed rozpoczęciem turnieju.
- przydałby się serwer gdzie można by było wrzucić wszystkie karty
- przydałaby się osoba, która mogłaby dostarczyć ciekawe grafiki, tudzież pomóc w tworzeniu kart

Jeśli macie jakieś pomysły, którymi można by było urozmaicić turniej - piszcie. :)
  Profil FLD: 91 IT Code:

Klaud 
Fantastic!

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 12 Styczeń 2011, 20:44   

Czekałam na ten turniej, poprzednia edycja była bardzo dobra. ;)
Z grafikami raczej nie pomogę z uwagi na mój brak wyczucia estetyki... ale jeśli mogę coś podrzucić, to prośbę, by rundy trwały 47 godzin, a nie 23 godziny. Wtedy będę mieć pewność - i pewnie nie tylko ja - że znajdę czas, aby coś ugrać.

Masz już pomysły na wszystkie bonusy? Będą takie, jak w poprzednim Blind Guess?

Profil FLD: 11954 IT Code:

syo 
No way!

Wysłany: 12 Styczeń 2011, 21:43   

Klaud napisał/a:
Masz już pomysły na wszystkie bonusy? Będą takie, jak w poprzednim Blind Guess?

Ciężko będzie wymyślić nowe więc prawdopodobnie większość z nich pozostanie taka sama. Mimo to, wciąż wytężam mózg w nadzieji na jakieś nowe pomysły ;)
A może Wy macie jakieś propozycje?

syo 
No way!

Wysłany: 16 Styczeń 2011, 23:00   

Ok, jest mała zmiana planów, wpadł nowy pomysł: numerki zastąpione będą talią kart!
Jak wiadomo w talii są 52 karty (+ ewentualnie trzy jokery, których jednak nie planuję użyć), co przy trzech kategoriach oznacza maksimum 17 graczy. Więcej przy obecnej kondycji nie należy się spodziewać.
Za tworzenie kart powolutku zaczynam się brać. Karty, zamiast standardowych czterech decków (pik, trefl, karo, kier) na potrzeby gry będą następujące - Harold, Dave, FLD oraz Special. Nie ma co się sugerować deckami, każde z nich będą miały zarówno pozytywne jak i negatywne karty.
Deck o nazwie "Special" to jak narazie tylko nazwa, stąd potrzebuję jakichś pomysłow. Cokolwiek - specjalne funkcje, specjalne wzory, coś co będzie się wyróżniało i faktycznie będzie "specjalne"
Na zachętę podrzucam zdjęcie jednej z kart z Harold Decku ;)

BG2 nadchodzi powolutku!

syo 
No way!

Wysłany: 25 Styczeń 2011, 21:38   

Rozpocząłem turniej "prologue" by sprawdzić czy system z kartami się sprawdzi i czy będzie ciekawszy. Zapisy trwają do północy ;)

W zasadzie to nie jest turniej lecz próba :)

Odpowiedz do tematu