SzukajSzukaj  RegulaminRegulamin  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Forum Icy.pl Strona Główna  

Poprzedni temat «» Następny temat
Puchar Polski?
Autor Wiadomość
syo 
No way!

Wysłany: 15 Kwiecień 2011, 14:15   Puchar Polski?

Hej,

Od paru dni chodzi mi po głowie myśl, by oprócz pojedynczych turniejów zorganizować rozgrywki mające wyłonić najlepszego (aktywnego oczywiście) gracza w Polsce. Coś w stylu Pucharu Polski. Myślałem o 12 rundach, gdzie każda runda odbywałaby się w odstępie 2-3 tygodni. Największym i najtrudniejszym do zrealizowania wydarzeniem byłaby runda trzynasta, która byłaby zwieńczeniem rozgrywek na żywo. Oto rozkład kategorii, który sobie ułożyłem:

1. COMBO
2. FLOOR
3. NML
4. SCORE
5. UNML
6. FLOOR
7. NML
8. COMBO
9. SCORE
10. FLOOR
11. UNML
12. SCORE

Oczywiście obowiązywałby jakiś system punktowy. To też sobie nieco ułożyłem, wygląda to tak:

1. 25p.
2. 18p.
3. 15p.
4. 12p.
5. 10p.
6. 8p.
7. 6p.
8. 4p.
9. 2p.
10. 1p.
11 i niżej* - 1p.

* - gracz jest punktowany tylko po nadesłaniu wyniku

Po 12 rundach mielibyśmy np. najlepszą 8, która awansowałaby do ostatniej rundy. Ta odbyła by się na zasadzie zlotu, gdzie jednocześnie wyłonilibyśmy Mistrza Polski, który przy okazji odebrałby symboliczny puchar. :)

To wszystko opisane jest na dość szybkim tempie, chciałbym wiedzieć jakie są Wasze opinie na ten temat. Macie może jakieś inne pomysły? Czekam na dyskusję i mam nadzieję, że niebawem z czymś wystartujemy! :)
  Profil FLD: 91 IT Code:

SaleiB 
Administrator

Wysłany: 15 Kwiecień 2011, 17:28   

Koncepcja rozgrywek odbywających się cyklicznie przez dłuższy czas (jak na IT sądzę że pół roku jest dobrym okresem) jest ogólnie bardzo dobra. Jeśli w każdej rundzie będą mogły wziąć udział wszystkie chętne w danym momencie osoby (w przeciwieństwie do dawnej ligi gdzie trzeba było zapisać się przed sezonem) to Twój system ma sens, aczkolwiek 13 runda w takiej postaci jest niestety mało realna. Z doświadczenia wiemy że ciężko w ogóle zebrać dowolnych 8 graczy w jednym miejscu i czasie, a co dopiero nakłonić konkretnych 8.

Osobiście uważam że z tej rundy można by zrezygnować na rzecz jakiegoś turnieju odbywającego się w tradycyjny sposób.

Jeszcze fajniejszym rozwiązaniem, w moim mniemaniu, byłoby wprowadzenie systemu rozgrywek podobnego do tego jaki jest w snookerze. Tzn coś na podobieństwo IM, ale z ustalonymi z góry turniejami (oraz, mniej więcej datami odbywania się ich) oraz punktami przyznawanymi za zajęcie odpowiednich miejsc. Rozgrywki odbywały by się w półrocznych sezonach.

Szczerze mówiąc jeśli chodzi o to ostatnie rozwiązanie, to myślałem już o nim od dawna, więc jeśli nowa strona icy.pl okaże się sukcesem, pewnie wprowadzę też taki system rozgrywek, więc w sumie Puchar Polski i mój sytem mogły by być osobnymi bytami ;)

Profil FLD: 34 IT Code:

mattirab 
Moderator

Wysłany: 15 Kwiecień 2011, 18:49   

syo napisał/a:
Od paru dni chodzi mi po głowie myśl, by oprócz pojedynczych turniejów zorganizować rozgrywki mające wyłonić najlepszego (aktywnego oczywiście) gracza w Polsce. Coś w stylu Pucharu Polski. Myślałem o 12 rundach
syo napisał/a:
Oto rozkład kategorii, który sobie ułożyłem:(...)
SaleiB napisał/a:
Jeśli w każdej rundzie będą mogły wziąć udział wszystkie chętne w danym momencie osoby (w przeciwieństwie do dawnej ligi gdzie trzeba było zapisać się przed sezonem) to Twój system ma sens
SaleiB napisał/a:
z tej rundy można by zrezygnować na rzecz jakiegoś turnieju odbywającego się w tradycyjny sposób.
SaleiB napisał/a:
Jeszcze fajniejszym rozwiązaniem, w moim mniemaniu, byłoby wprowadzenie systemu rozgrywek podobnego do tego jaki jest w snookerze.

Powyższe pomysły bardzo dobre i w zupełności się z nimi zgadzam.
Turniej podczas zlotu - tak, ale jako najważniejszy z koncepcji kalendarza Sala, jako 13. runda Pucharu raczej niezbyt. Powody zostały wyłożone w poprzednim poście, poza tym może zdarzyć się tak, że po 12 rundach wszystko byłoby jasne i nie byłoby sensu dogrywania tej rundy w ramach Pucharu.
syo napisał/a:
Macie może jakieś inne pomysły?

Czekam na turnieje w systemie pucharowym i jakieś drugorzędne kategorie. Oczywiście mój pomysł jest kompletnie egoistyczny, bo w takich rozgrywkach będę mieć znacznie większe szanse, niż w normalnych turniejach :P . Ale za to podobne jak inni gracze odstający od czołówki.
Nasze Powtórki
Ostatnio zmieniony przez mattirab 15 Kwiecień 2011, 18:49, w całości zmieniany 1 raz  

Profil FLD: 3803

SaleiB 
Administrator

Wysłany: 16 Kwiecień 2011, 19:22   

mattirab napisał/a:
Turniej podczas zlotu - tak, ale jako najważniejszy z koncepcji kalendarza Sala, jako 13. runda Pucharu raczej niezbyt.

Ja bym nie włączał turniejów live do punktacji w moim systemie, o ile można go tak nazwać ;) W każdym razie na turniej live pewnie większość osób nie mogłaby przyjechać, zwłaszcza mieszkających poza Polską, co stawiałoby ich w gorszej sytuacji w rankingu względem tych którzy na takim turnieju się zjawili.

Chciałbym żeby wszystkie punktowane turnieje były tak samo dostępne dla wszystkich ;)

Profil FLD: 34 IT Code:

Odpowiedz do tematu