SzukajSzukaj  RegulaminRegulamin  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Forum Icy.pl Strona Główna  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Vinyanov
19 Maj 2008, 13:05
Neo, syo
Autor Wiadomość
petr 
Administrator

Wysłany: 25 Listopad 2004, 15:58   Neo, syo

Hmm, mam wrazenie, ze tutaj powinien byc jakis wstepniak... Ale nie mam weny do tego :D
Niniejszym z duma oddaje w Wasze... Rece? :wink: ten oto wywiad z Syo'em i Neo. Zostal przeprowadzony wczoraj na chacie polchata w godzinach 21:45 - 23:15 :lol: dnia 25 listopada '04. Porusza on... blablabla... To juz sami sie dowiecie... Mam tylko nadzieje, ze nie jest on zbyt dlugawy :D

BTW, ten wywiad jest troche inny niz wszystkie, bo jak zauwazyliscie, jest z dwoma osobami naraz 8) Uwazam, ze to wyszlo tylko i wylacznie na jego plus... Zreszta, sami zobaczycie :smile:
Milego czytania!

Piotrek: Witajcie! Zaraz przeprowadze wywiad z dwoma istotnymi osobami w polswiatku IT - organizatorami ITWC - Syo'em (The GURU of Icy Tower Tounternamets ;) ) oraz Neo - m.in. prowadzi liste RRML na stronie Wiggina.
Neo: Siema Piotrek, nie mozemy sie wprost doczekac, jakie to podchwytliwe pytania dla nas przygotowales
Syo: Witaj Piotrek, witajcie wszyscy;) Mam nadzieje, ze dowiecie sie co nieco o Neo i o mnie oraz o naszych planach w sferze Icy Towera :)
P: Prosze, przedstawcie sie i powiedzcie cos o sobie.
S: Na imie mam Sebastian, 21 grudnia skoncze 17 lat, mieszkam w Olsztynie. W Icy Towera gram juz od roku.
N: Mam na imie Krzysiek, od 8 sierpnia mam 16 lat, mam 1,75 wzrostu; mieszkam w Zielonej Gorze. W IcyTower gram odkad pamietam (chyba zaczelo sie nawet od wersji 1.1)
P: Jak zaczela sie Wasza przygoda z Icy Tower?
N: Kiedys znalazlem na jakims CD Komputer Swiata IcyTower 1.1... calkiem to polubilem (pamietam jaka w domu byla frajda jak przeskoczylem 300 floor ;) ) potem dostalem 1.2 od kolegi i zaczely sie sypac rekordy (powyzej 250 combo); a potem zalozyli mi Internet i prawie od reki (fuksem) dostalem liste RRML :)
S: Moja przygoda z Icy Towerem, hmm... Kiedys rozmawialem z kumplem nt. gier komputerowych. Gdy ten zarzucil tekst "A grales w ta gre, gdzie skacze sie ludkiem po lodzie w gore?", skojarzylem sobie z Ice Climberem na NESa. Chodzilo jednak o co innego i nastepnego dnia mialem juz IT 1.1 na kompie. Udalo mi sie pozniej wciagnac w to kumpli i rozpoczela sie rywalizacja, w ktorej raz bylem lepszy a raz gorszy. Teraz - jest jak jest :)
P: A skad wziely sie Wasze nick'i?
S: Stara historia :) Na Playstation byla kiedys gra o nazwie Rival Schools (moze ktos kojarzy?), w niej wystepowal gosc o imieniu Syoma... Przynajmniej ja tak uwazalem (w dwoch czasopismach z ciosami do tej gry pojawilo sie imie "Syoma"). Nie musze wspominac, ze bylem maniakiem gier na konsole wiec automaty w domu handlowym byly dla mnie drugim domem. Wpisy w wiekszosci automatow sa trzyliterowe wiec wpisywalem sie "SYO". Okazalo sie, ze gosc mial na imie "Shoma", a ja na "SHO" nie chcialem zmieniac. I tak juz zostalo, z czego sie ciesze bo jest to jedyna tak fajna i krotka xywa :)
N: Moj jakze oryginalny nick mam odkad pamietam; spodobal mi sie nick kiedy pojawily sie pierwsze plakaty z Matrixem :wink: . Od tego czasu (daawno temu) zalozylem nawet firme NeoSoft :) a jak mi zalozyli Internet, to sie okazalo, ze ten nick jest az za bardzo popularny :) Ale, poniewaz przywiazalem sie do "Neo" pozostalem przy starym nicku (i tak ci co mnie znaja gdy pada slowo "Neo" wiedza o kogo chodzi :) )
BTW, Syo: A TrOoPeK z Olsztyna to kto? :twisted:
S: Neo: TrOoPeK to stara xywa :D TrOoPeK z Olsztyna, ktory pisal do PSX Extreme to nikt inny jak Syo :) Mialem ta xywe rowniez na IRCu, ale od momentu gdy pojawil sie Counter-Strike (czyli 3,5 roku temu) zmienilem ksywe na Syo.
N: Czasami mozna mnie jeszcze spotkac pod innymi nickami z powiesci Orsona Scotta Carda. Jesli chodzi o moj adres email - vigo to moj brat :P ... a ze laczone neovigo jest bardzo rzadkie (sprobujcie wpisac w google "NeoVigo") to czesto uzywam tego wlasnie nicka.
P: Co sadzicie o swoich wynikach w IT, jakie macie ambicje?
S: Pozwol Neo, ze zaczne pierwszy :twisted:
N: Niech Ci bedzie, chwalipieto :D
S: Wyniki.. Zawsze moglyby byc lepsze. Jestem jednak zadowolony ze swoich wynikow - dzis pobilem nawet rekord w combo. Skupiam sie jednak bardziej na floorach. Niepotrzebnie denerwuje sie podczas combo. Ambicje? Wielkie! Patrzac na poczynania najlepszych graczy IT na swiecie (ktorzy sa wlasciwie moim motorem napedowym) chce uzyskiwac takie wyniki. Warto zwrocic rowniez uwage na rywalizacje wewnatrz krajowa, w ktorej roznice sa niewielkie (np. w piatrach - SWIETNA rywalizacja!)
N: Ja w ogole jestem nerwus :) Nie tylko w IcyTower - w innych grach tez czesto panikuje. Z tym, ze w moim przypadku jest dokladnie odwrotnie - najbardziej denerwuje sie na floorach (mam czasami takie drgawki, ze nie trafiam w klawisze). W combo zachowuje stoicki spokoj :razz: A co do ambicji - kiedys byla nia rywalizacja z Vinyanovem, ale od kiedy odskoczyl mi na 1400 floor i combo 400, gonie Syoka (niestety ten gnojek tez mi znowu ucieka :D ) Obecnie mam zwyzkujaca forme (regularnie combo ponad 300), floory z latwoscia przebijaja 700... I taka ciekawostka - obydwa rekordy - w combo i floor - pobilem przy akompaniamencie "We Are The Champions" zespolu Queen :D
S: Chcialbym jeszcze dodac, ze z czasem zaczynam traktowac IT coraz bardziej "profesjonalnie"... probuje poprawic gre modami (RetroTower, ProTower), stosuje ciekawa metode psychologiczna (dziala!) tak wiec IT nie jest dla mnie tylko zwykla gra.. :)
P: Co myslicie o graczach takich jak Undertaker czy John Beak? Oszukuja, czy po prostu sa mistrzami? :)
N: Tym razem rezerwuje pierwszenstwo :)
S: Prosze bardzo :)
N: Dzieki... a zatem mysle, ze to dwaj rozni rodzaje graczy. Pierwszy wyskoczyl jak Filip z konopi na sam szczyt list i nie daje sie zepchnac... drugi z kolei mozolnie pial sie na szczyt - dlatego wiarygodnosc Jana Dzioba ( :D ) jest dla mnie znacznie bardziej niekwestionowana niz Przedsiebiorcy Pogrzebowego :)
S: Zgadzam sie - do wynikow Johna Beaka mam wieksze zaufanie (no bo jak zareagowac gdy Wloch wyskoczy Ci z 4600 pietrami?). Pial sie (i pnie sie!) w gore. Tak wiec plus dla JB 8)
P: Teraz mala ankieta: Od jakich schodkow zaczynacie, jaka postacia gracie (ale rym :razz: ), jaka jest Wasza mocna strona w IT (kategoria)?
N: Ustepuje pierwszenstwa starszemu :) (bo ide sobie zrobic picie :D )
S: Dzieki :) Zaczynam od schodkow... bialych i kwadratowych poniewaz gram na RetroTowerze wlasnej roboty :) Gram postacia nazwana "Haroldem_pl". Stworca jest Neo:). Moja mocna strona zdecydowanie sa pietra i cos czuje, ze szykuje sie 2000 (ale to tylko przeczucia :) )
N: Ohohoho... niby postac mial miec tylko tajek, a widze ze sie rozeszla :) Wracajac do moich ustawien: Gram na zmodyfikowanym przez siebie modzie Fayla z samymi betonowymi schodkami - usunalem zegar i tabliczki z numerem pietra. Co do postaci - uzywam swojego Harolda ze zmieniona paleta (wieza jest niebieska, a harold zolto-czerwony - bardzo mila dla oka kombinacja) :)
P: Jak zaczela sie Wasza przygoda ze strona Icy.pl?
N: Syo starszy stazem :grin:
S: Po zniknieciu sp. Icytower.net, gdzie bylem specem do turniejow - wlasnie wtedy SaleiB zalozyl strone poswiecona IT. I to on byl pomyslodawca calego projektu. Z Icy.pl jestem od poczatku. Wraz z Vinym, Neo, tajkiem i wczesniej wspomnianym SaleiBem stworzylismy cos, co zdecydowanie mozna nazwac godnym nastepca IT.net - jestesmy jedna z najbardziej cenionych stron w internecie!
N: Trzeba przyznac, ze ja jestem niestety najmlodszy stazem w tej grupie :) Zaczelo sie niewinnie - jakims cudem wynalazlem sobie forum FLD na Pix-Fu... i tam, dziwnym trafem dostalem w swoje chciwe lapska obsluge listy RRML. I tak sobie pisalem na forum FLD, az pewnego dnia zostalem wypatrzony przez polaka (rozpoznal moja narodowosc po mailu), ktorym byl nikt inny jak matuss :) On to wlasnie zaprosil mnie na strone ICY.PL. Poczatkowo wydawalo mi sie, ze forum kopia forum FLD, dlatego nie udzielalem sie zbytnio (dopiero potem skonstatowalem, ze wiekszosc phpBB'ow wyglada tak samo ;) ) Po jakims czasie oswoilem sie z forum i zaczalem cos robic dla strony (glownie tlumaczenie)... i pewniego dnia zglosilem chec dolaczenia do wielkiej Piatki... Ktora po burzliwej naradzie zdecydowala sie mnie przyjac :)
P: Ktory z Was pierwszy wpadl na pomysl zorganizowania ITWC?
S: Neo! Dla niektorych moze dziwne :wink: ale to byl Neo :) Szczerze powiedziawszy, tez mialem takie plany, Neo poprostu mnie wyprzedzil :twisted:
N: Z tym, ze nie zamierzalem porywac sie na ten pomysl bez ciebie Syo, jako ze jestes GURU :D
S: Ja rowniez wiedzialem, ze taki turniej nie moze sie odbyc bez dobrego organizatora :) Nie to, ze sobie pochlebiam :wink:
N: Dlatego to ja wpadlem na ten pomysl :D
S: Zaden z turniejow organizowanych przez inne osoby nie doszedl do skutku - wraz z Neo wspolpracujemy swietnie! Przekonamy sie wiecej podczas wielkiego swiatowego turnieju!
N: Nie sposob tu nie wspomniec o katastrofie, ktora o malo nie rozwalila calego ITWC.. Mowa tu o katastrofie mojego twardego (dysku :D )... oraz o przekroczeniu limitu na republice..
S: Tak jest. Mozna rowniez wspomniec o poczatkowym blednym przeliczeniu graczy. Wyszlismy jednak z tego wszystkiego jak prawdziwi profesjonalisci :)
N: Syo chcial juz nawet zwijac interes (tak, tak! to wlasnie on! mam na to dowod w archiwum GG)... ale go przekonalem, dlatego ITWC zaczyna sie juz za 5 dni :)
P: Nie baliscie sie presji? W koncu caly polswiatek IT "patrzy" na Was...
S: Presja byla, jest i bedzie. Wciaz sa watpliwosci - czy wszystko sie uda? Czy damy rade? Jestem jednak w wiekszosci (bo mam trudne chwile) optymista. Licze, ze uda sie przeprowadzic turniej bez zgrzytow i ze wtedy bedziemy juz znani na caly swiatek IT :)
N: Pamietam jeszcze, ze mialem zatwardzenie przez caly czas gdy czekalismy na odpowiedz Johana Peitza czy zaakceptuje ten turniej - i kiedy w koncu dostalismy odpowiedz twierdzaca, nasiadowka w ubikacji wygladala jakby sie rozprul wielki worek z piaskiem :D Wysylalismy nawet maila do Komputer Swiata - ale chyba nam nie wyszlo :)
P: Wlasnie, jak na ITWC zareagowal Johan Peitz (tworca gry)? Wachal sie, przyjal to z entuzjazmem?
N: No wiec, Johan podszedl do tego spokojnie - nie smial sie, ale kazal nam pokazac "working backbone - dzialajacy szkielet" (bede ten cytat pamietal przez cale ITWC) tego turnieju... I w zwiazku z tym, Syo zbijal baki, a ja harowalem nad strona... Inna rzecz, ze to byla godzinka pracy :wink: Za to Syo opracowal wysmienity regulamin... Tlumaczyl mi go potem przez pol godziny :D
S: ... ktory i tak poprawimy :)
N: otoz to :)
P: Dobrze, wrocmy sie teraz do zamierzchlych czasow PTITu1... Syo: skad wzial sie pomysl na organizowanie turniejow? Jakie miales poczatki?
N: No to ja ide zjesc ta kanapke, ktora schnie w kuchni na stole :D
S: Hmm... pomysl turniejow pojawil sie dopiero w wersji 1.2. Chodzi oczywiscie o replaye, ktore mozna bylo zapisywac na swoj komputer. Pomyslalem, ze mozna to wykorzystac. Szybko ustalilem zasady, mialem miejsce, w ktorym moglem sprobowac i... udalo sie! PTIT okazal sie swietnym i ciekawym turniejem, a mnie podziwiano za takie cos.
N: A zwlaszcza za ogromna skromnosc :lol:
S: Bylo to cos wspanialego, zreszta caly czas jest, w koncu czeka na mnie i na Neo wielkie wyzwanie. Inne formy turniejow rowniez wyszly z mojej glowy. MP, PTIT2 i PLIT - to moje dzieci, z ktorych jestem dumny:). Ale wiadomo - bez graczy nic by nie bylo wiec mozna powiedziec, ze wszyscy jestescie wspoltworcami tych turniejow! :)
P: Czy wszystkie turnieje wymyslasz od podstaw sam, czy ktos Ci pomaga?
S: Czy wymyslam sam... pomysl na turniej wychodzi z mojej glowy, ale zasady juz gdzies byly (np. PTIT - play-off), w niektorych pomyslalem troche sam (MP, PLIT) i jakie sa efekty - widac. Jesli chodzi o ITWC - jest to zbyt duzy ciezar na jedna osobe :)
P: Neo: Jak "zalapales sie" do prowadzenia listy RRML na stronie Wiggina? Napisales ze "fuksem"... Rozwin to :)
N: Hehe... a zatem, kiedy zarejestrowalem sie na forum FLD, trafilem akurat na moment kiedy objezdzali owczesnego goscia od listy za to ze trzymal 30 (50?) replayow na skrzynce i nic z nimi nie robil... w zwiazku z tym wiggin15 stwierdzil
Neovigo: ze go "zwalnia"... i szuka w takim razie nowego goscia od listy...
S: No i Neo zaplacil :D
N: Ale malo :D ...no i ja sie zglosilem. I tu mnie gosc zaskoczyl - wzial mnie od reki
S: Nie wiedzial co robi :D
N: Bylem zdziwiony, ale i podekscytowany - rozpoczynala sie moja wspolpraca przy tworzeniu najwiekszej listy rekordow IcyTowera na swiecie.... A fuks polegal na tym - ze wtedy bylem zupelnie nieznanym nikomu debilem :) ... A Wiggin mnie wzial :D I tak zostalo do dzis... mam nadzieje ze jeszcze troche pociagne ten wozek (i tak mam luzik - 3 replaye na miesiac)
S: Nie wiedzial co robi... :D
P: W czasie gry w IT sluchacie standardowej muzyki czy swojej?
S: I teraz wlasnie mam okazje powiedziec o swojej metodzie psychologicznej :) Podczas grania w IT staram sie sluchac muzyki o jednym tempie i stalym rytmie. Od 2. rundy TT podczas grania slucham D'N'B. To pomaga :) Pozostala czesc mojej metody zostawie poki co dla siebie.
N: Ja slucham swojej muzyki - ta standardowa jest zbyt monotonna :)
P: Tak w ogole, jakiej muzyki najbardziej lubicie sluchac?
S: Zdecydowanie muzyki ciezkiej. Niektorym pewnie wpadna takie kapele jak Linkin Park. O, nie :lol: Moje gatunki muzyki to speed metal, heavy metal, melodic death metal - glownie to. Slucham takiej muzyki od przeszlo 10 lat :)
N: W moim przypadku sa to techno, trance i jazz... niestety nie za bardzo nadaja sie one do grania przy IT (moze poza jazzem) - sa zazwyczaj zbyt szybkie, a zmienne tempo tylko rozprasza...
P: Teraz z innej beczki.. Ulubiona gra (oprocz IT), film, ksiazka... Oraz wszelkie zainteresowania :)
N: A zatem, wszelkie zainteresowania to wszelkie ksiazki fantasy oraz komputery i internet... (ostatnio dostalem pale z infy, lol)... Ulubionych gier mam wiele: Dungeon Siege, Dink Smallwood, Soldat, a z tych bardziej popierdolkowatych to N 1.3 oraz Digger. Ulubione filmy to Matrix i Dzien Niepodleglosci (moge sypac cytatami z nich z pamieci) a ksiazka - Wladca Pierscieni i "Mowca Umarlych" Orsona Scotta Carda.
S: Z mojej strony poza IT liczy sie tylko jedna gra - Counter-Strike! Gram juz w niego od 3,5 roku, czekam na sukcesy, po ITWC wracam do CSa. Poza nim to Quake3 oraz Soldat (2x przegralem z wielkim Neo 29-30 :) ) Z filmow - The Rock oraz Haggard (szczegolnie ten drugi - wysmienite!)
N: Jaki ja tam wielki... w klanowkach caly czas dostajemy w dupe :)
S: Na temat ksiazek wolalbym sie nie wypowiadac gdyz nie czytam ich za duzo :)
N: Ja mam tylko nadzieje, Syo, ze nie zarzucisz IcyTowera dla CS'a....
S: Oczywiscie, postaram sie :wink:
P: Ostatnie pytanie... Jak oceniacie sie nawzajem (charakter)?
N: LOL!
S: LOL! ... I wszystko jasne :)
N: to wszystko na ten temat :D
(w tym miejscu wybuchaja dlugotrwale histeryczne smiechy.)
N: Beton... Ale tak serio mowiac... Syo to gosc z klasa 8) Gada mi sie z nim NAJLEPIEJ z calej spolecznosci Icy.PL... I mam nadzieje ze tak pozostanie :)
graba, stary :)
S: Z Neo potrafilem sie zgadac bardzo szybko, swietny gosc, znam go najlepiej ze wszsystkich IcyTowerowcow, licze na to by wlasnie tak pozostalo :)
Graba:)
P: Dziekuje za wywiad! A teraz kawalek dla sponsorow... "kupuj tylko siano firmy "SIANO & SIANO..." eee, ktos sie wcina :D Jeszcze raz dzieki!
N: Pozdro dla wszystkich forumowiczow, a takze dla kazdego uczestnika ITWC!
S: Dzieki za wywiad, pozdro dla wszystkich Icy Towerowcow! Wysokich skokow!
P: Chcialem podziekowac sponsorom... Bez nich by tego nie bylo :)
N: Na ich sianie spi sie wysmienicie - polecamy :)
S: Hahahah :D
P: I jeszcze raz dziekuje za powierzone mi zaufanie :)
S: Cala przyjemnosc po naszej stronie? :)
N: Spoko :) ... a teraz idziemy spac :)
P: Dobranoc!

KONIEC :D

[size=9px]... na kolejny wywiad zapraszamy po ITWC ...[/size
Ostatnio zmieniony przez Neo 4 Marzec 2011, 21:16, w całości zmieniany 4 razy  

Profil FLD: 761 IT Code:

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 25 Listopad 2004, 16:21   Wywiad z Neo i Syo! (przed ITWC)

I. Zdecydowanie jest to najlepszy wywiad w historii (sorry, Syo :wink: )
(sam do dnia dzisiejszego zastanawialem sie nad odpowiedziami na kilka z rzuconych tutaj pytan)
II. Co z takim skladem bylo praktycznie do przewidzenia. :wink:
III. A daje nie tylko sporo rzeczy do zapamietania ale i do przemyslenia. :wink:

No i co jeszcze... W ogole zostawia dziwne wrazenie. :roll: Nietypowe.

Gratulacje. :smile:

syo 
No way!

Wysłany: 25 Listopad 2004, 16:44   Wywiad z Neo i Syo! (przed ITWC)

Cytat:
I. Zdecydowanie jest to najlepszy wywiad w historii (sorry, Syo :wink: )

Nie szkodzi :wink: . Najlepszy, bo Syo bral udzial :twisted:
  Profil FLD: 91 IT Code:

Domia 
No way!

Wysłany: 25 Listopad 2004, 17:11   Wywiad z Neo i Syo! (przed ITWC)

Piotrek swietna robota :) wywiad przeczytalam w calosci :D nie wiem czy to przez to, ze byl dobrze prowadzony czy tez ciekawie odpowiadali Neo i Syo :P :wink: BTW - nie wiedzialam, ze takie problemy byly z ITWC, no ale za to chyba jest jakas satysfakcja, jesli tylu ludzi jest chetnych do udzialu w nim 8) :roll:

PS-hmmm... Neo czy moglbys mi przeslac tego moda z usunietym zegarem i 'znaczkami' przy schodkach :D ? jakby co to zgory dziekuje - domia1@op.pl :roll:

Odpowiedz do tematu