SzukajSzukaj  RegulaminRegulamin  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Forum Icy.pl Strona Główna  

Poprzedni temat «» Następny temat
Konkurs na artykuł, pomysł, akcję
Autor Wiadomość
petr 
Administrator

Wysłany: 8 Wrzesień 2007, 16:46   Konkurs na artykuł, pomysł, akcję

Pomysłów na przyszłość Icy.pl jest dużo, ale większość z nich zmagazynowana jest w głowach znudzonych stroną redaktorów, którym do tego nie chce się ich realizować.. Pomyślałem sobie więc, że przyda się trochę nowej krwi, powiewu świeżego powietrza - jakby tego nie nazwać.

Ogłaszam więc mały konkurs w czterech kategoriach - artykuł, pomysł, akcja, inne.
Zachęcam do brania udziału, bo to przecież nie boli, a czas poświęcony na pisanie artykułu czy obmyślaniu akcji na pewno nie będzie czasem straconym.
Z wszelkimi tekstami czy pomysłami proszę zgłaszać się na moje gg, podane w profilu. Ewentualnie można też wrzucić w tym temacie link do tekstu.

Najaktywniejsi mogą liczyć na miejsce w Redakcji. Temat ten jest więc nową formułą "castingu na Redaktora", w którym nie chodzi już o zgłoszenie się i umotywowaniu tego, tylko o pokazanie efektów swojej pracy. Przypominam, że w taki właśnie sposób do Redakcji dostał się Neo.
Liczę więc najbardziej na aktywnych userów tego forum. ;)

Oto proponowane tematy - można je wykorzystać, ale absolutnie dozwolone jest wyjście z własną inicjatywą.
artykuły:
    * analiza gry pod kątem progów punktowych - np 450 cccc5 fuj, 550 ok (pomysł Vina) - przelecieć w ten sposób wszystkie kategorie, ocenić co jest wynikiem wybitnym (bliski rekordowi świata), co dobrym, co miernym
    * matematyczna analiza typu 'ile można wykonać kombinacji skoków przez pierwsze 100 pieter' (pomysł Vina)
    * analiza formatu zapisu powtórki .itr (pomysł Vina)
    * opisać całościowo twórczość RaMMicHaeLa (również programy których nie ma jeszcze w naszym downloadzie) - krótka historia, zastosowanie tych programów, ich przydatność (pomysł Vina)
    * opracować w formie artykułu wyniki archiwalnych turniejów z Icy.pl - wszelkie dane są na forum
    * to co powyższe, ale dotyczące turniejów na FLD - przez to nieco trudniejsze
    * opisać sposoby na ułatwianie gry (spowalnianie, mody, programy RaMMicHaeLa, nastawienie psychiczne itd) dodając opinię różnych graczy
    * humorystyczny artykuł o teoriach spiskowych w IT - np odkurzyć fenomen Włochów
    * poza tym przydałaby się aktualizacja niektórych artykułów - np do tworzenia modów dodać akapit o dźwiękach .ogg (IT 1.3)
    * i tak dalej, bo zaznaczam że to tylko przykłady, przypuszczam że tematów znajdzie się o wiele więcej!
pomysł:
    * kiedyś ktoś na forum wymyślił formułę turniejów wedle zasady HORSE - specyficzny rodzaj pojedynku
    * ogółem cokolwiek co można by wykorzystać w turniejach, na stronie, na forum..
akcja:
    * kiedyś Syo proponował zrobić akcję Icy.pl na WOŚP - nie wyszło, ale idea była naprawdę świetna
    * przez akcję rozumiem jakiekolwiek przedsięwzięcie, np turnieje IT w szkołach..
inne:
    * wszystko nie mieszczące się powyżej

Życzę wszystkim powodzenia!
Ostatnio zmieniony przez Vinyanov 3 Czerwiec 2008, 18:50, w całości zmieniany 2 razy  

Profil FLD: 761 IT Code:

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 8 Wrzesień 2007, 20:45   

Super! Ale co to jest turniej według zasady horse? Nigdy o tym nie słyszałem. :!:

mattirab 
Moderator

Wysłany: 9 Wrzesień 2007, 00:44   

[Napisane wcześniej, o 23.06.]:
Jak pewnie wiesz, petr - mój artykuł przsłałem Ci jakieś 2-3 tygodnie temu, mówiłeś, że dasz go na stronkę. Więc niech on będzie na razie również tym do tego "castingu", ale, rzecz jasna, zrobię coś jeszcze - chciałbym tylko, aby tamten artykuł został również uwzględniony do tego. Czyli, tym sposobem - mówię, że jakby coś, to do redakcji drzwi pukam :) . Ale jak w niej nie będę, to się przecież na Was nie obrażę ;) .

[Napisane później, o 0.44.]:
petr napisał/a:
* opisać całościowo twórczość RaMMicHaeLa (również programy których nie ma jeszcze w naszym downloadzie) - krótka historia, zastosowanie tych programów, ich przydatność (pomysł Vina)

Twórczość RaMMicHaeL'a

Zrobiłem coś na ten kształt. Chciałbym jednak, wstawiając linka tutaj, abyście powiadomili mnie o błędach, ewentualnych ciekawostkach. Uważam, że ten artykuł powinien być bogatszy. No i ogłaszam mini konkurs na tytuł (lub czekam na propozycję Redakcji).
Nasze Powtórki

Profil FLD: 3803

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 9 Wrzesień 2007, 02:00   

Tytuł? Proponuję The Mod-RaMMed Tower. (Kiepski żart…)

Co do treści, ostrzegam, że nastąpi kasacja à la Trident: moim zdaniem troszkę niewiele tego. Gdzie zrzuty ekranu aplikacji oraz efektów działania? Gdzie instrukcje obsługi? Chociażby rozwinięcie tych z download.icy.pl. Chronologia wydań też by się przydała, tak samo odnośniki do tematów na Icy.pl, FLD, forum RaMMicHaeLa. Można wspomnieć, na jakim środowisku programistycznym pracuje autor. ;) Oprócz tego powiązałbym artykuł ze środowiskiem, spróbował znaleźć więcej zależności pomiędzy programami, typu ITFC-ProFloor-RamboMod właśnie. O co mi chodzi?

Weźmy Icy Tower Replay Info – ITR Checker i skrypty systemowe też określą wyniki powtórki i zmienią jej nazwę. Wystarczy uruchomić ITRC dla każdej powtórki w katalogu, wyłowić z rezultatu skanowania linijkę dotyczącą nazwy powtórki i zmienić nazwę pliku. Oczywiście ITRC jest bardziej wiarygodny, skoro interpretuje ruchy gracza widoczne w ITRE zamiast jedynie odczytywać wyniki. Tego typu rzeczy. Icy Tower Trainer też został częściowo zdezaktualizowany. Opcja Super Floor jest już dostępna poprzez ITFC, Freeze World – być może ISC, Unlock Floor – zmodyfikowane pliki tower.cfg. Poza tym nie wiem na przykład, czy można zapisywać spod niego powtórki. Informacje o ewentualnych zastosowaniach aplikacji w oszustwach warto dołączyć, zresztą nie tylko w tym przypadku. Icy Tower Initial Speed Changer – hehe, faktycznie prośby o ten program padały na forum, pamiętam. Koniecznie trzeba opisać ludzkim językiem obydwa tryby działania. Autor jest wyjątkowo lakoniczny we własnych instrukcjach obsługi. :) Icy Tower Replay Editor – tu też chciałbym wspomnieć o możliwych oszustwach – chociaż może lepiej nie? Icy Tower Floor Controller ostatnio spowodował utworzenie na FLD listy rekordów na różnych szerokościach schodków. Chociaż to najnowsze dzieje.

Można by też - ale to znowu dziedzina techniczna – zastanowić się, w jaki sposób modyfikacje są tworzone. Ja podzieliłbym je (zgadując) na te, które operują na pamięci gry (Floor Controller, Trainer) oraz te, które zmieniają kod źródłowy programu (Sparse).

Refleksja: może mam tyle uwag dlatego, że podobno był to mój pomysł?… Przepraszam…

Chociaż, fajnie, że jest wspomniane odrobinę o samym autorze. :)

mattirab 
Moderator

Wysłany: 9 Wrzesień 2007, 12:46   

Ten artykuł, rzecz jasna, to była przecież wersja beta, w końcu ciężko jest w godzinę jakiś porządny artykuł zrobić:
ja napisał/a:
Uważam, że ten artykuł powinien być bogatszy.

Więc dzięki, Viny, za Twoje uwagi, postaram się je zastosować :) .
Screeny i takie tam też miałem zamiar wrzucić, ale w późniejszej fazie.
Vinyanov napisał/a:
Chronologia wydań też by się przydała

To to akurat napisałem mniej więcej. ;)
Vinyanov napisał/a:
Co do treści, ostrzegam, że nastąpi kasacja à la Trident

No - tego nie zrozumiałem ;) .
Nasze Powtórki

petr 
Administrator

Wysłany: 10 Wrzesień 2007, 00:41   

mattirab napisał/a:
Czyli, tym sposobem - mówię, że jakby coś, to do redakcji drzwi pukam :)
Za późno, obawiam się że awansowałem Ciebie i Domię z "modera" na "Redaktora" miesiąc temu. :P O tamtym artykule pamiętam, przy najbliższej aktualizacji (który to już raz używam tego zwrotu?) będzie dodany.. Tak samo jak brakujące programy Ramma..

Jeśli ktokolwiek - liczę na mattiraba - napisze artykuł o sofcie Ramma uwzględniając conajmniej 90% sugestii Vina, wygrywa pierwszą konkurencję..

Kolejne pomysły na artykuły:
    * spisać w jednym miejscu linki do wszelakich list rekordów, opisać je, wyjaśnić jak dodawać do nich powtórki..
    * dopisać do Słowniczka krótkie definicje wszystkich programów Ramma, nowych kategorii, etc - wszystkiego co powstało przez ostatni rok

Profil FLD: 761 IT Code:

Neo 
Fantastic!

Wysłany: 10 Wrzesień 2007, 12:14   

Vinyanov napisał/a:
Super! Ale co to jest turniej według zasady horse? Nigdy o tym nie słyszałem. :!:

Zasady turnieju horse (by Neo) (based on THPS "Horse" rules)

1. Na samym początku ustalamy tzw. horse-word. Najczęściej brzmi ono właśnie "HORSE", choć można użyć praktycznie dowolnego. Ważne, żeby nie było ono za długie oraz aby miało nieco pejoratywne skojarzenie. Gdyby upierać się o spolszczanie, "HORSE" w tym turnieju ma znaczenie zbliżone do słowa "OSIOŁ".

2. W turnieju może brać udział dowolna ilość graczy (w praktyce wystarczą już 2-3-4 osoby. Powyżej 10 osób prowadzenie turnieju może stać się nieco nudne).

3. Gracze przystępują do gry na zmianę. Celem każdego gracza jest uzyskanie wyniku choć minimalnie lepszego od poprzednika (ewentualnie można dopuścić wyrównanie). Jeden punkt różnicy powoduje, że gracz przegrywa rundę. Oczywiście próba jest tylko jedna :)

4. Gracz, który przegrywa rundę, otrzymuje literkę. Jeśli przegrał pierwszy raz, otrzymuje pierwszą literkę słowa horse-word, podczas drugiej przegranej otrzymuje drugą literkę itd. W praktyce turniej sprowadza się do zbierania "punktów karnych" w postaci literek.

5. Kto pierwszy skompletuje całe słowo, staje się "HORSE". Zazwyczaj (w grach offline lub po prostu gdy gracze widzą się na żywo) taka osoba otrzymuje kopniaka od pozostałych graczy - lub po prostu czeka ją nieprzyjemność innego rodzaju, ustalona przez zwycięzców.

Wariacje:

- kolejność rozpoczynania rundy można ustalać dwojako: albo za każdym razem jest losowa, albo według zasady losers-first - czyli osoba, która przegrała poprzednią rundę, zaczyna następną (co w teorii powinno urozmaicić grę). Wyjątek: jeśli w grze bierze udział duża ilość graczy, a runda rozstrzygnęła się zanim każdy gracz miał okazję spróbować swoich sił, wówczas bierni w poprzedniej rundzie gracze zaczynają następną.

- gdy graczy jest mniej (albo horse-word jest krótkie) można próbować grać nie do "pierwszego przegranego", lecz według zasady last-man-standing - tj. dopóki na polu walki nie pozostanie tylko jeden gracz bez kompletu literek.

- w przypadku IT można urozmaicać rozgrywkę za pomocą rotacji lub losowania kategorii z rundy na rundę (1 runda - floor, 2 runda - nml, 3 runda - combo etc.)

- wariacją (w przypadku większej ilości graczy, np >10) może być gra w parach. Wówczas wynik pary sumuje się do rankingu. W takiej sytuacji najlepiej jest, gdy horse-word dopasowany jest formą gramatyczną do liczby mnogiej :)

Przykładowa gra (kategoria floor, horse-word='OSIOŁ');

1. syo uskakuje 200 floor
2. neo osiąga 250 floor
3. petr osiąga 400 floor
4. vin osiąga 389 floor - zarabia literkę 'O'
5. devlin osiąga 20 combo
6. vin osiąga 130 combo
7. petr osiąga 220 combo
8. neo osiąga 199 combo - zarabia literkę 'O'
9. syo osiąga 200 nml
10. neo osiąga 230 nml
11. petr osiąga 250 nml
12. vin osiąga 102 nml - zarabia literkę 'S'

etc. etc, dopóki jeden z graczy nie stanie się pełnoprawnym... osłem :)

--
Mam nadzieję że jako-tako rozjaśniłem ten system rozgrywki :)

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 10 Wrzesień 2007, 14:37   

Oczywiście, dziękuję. Szkoda, że moje wyczyny na tym forum nadal nie zrujnowały mojego kompleksu nietykalności – nie chciałbym wziąć udziału w takim turnieju. Chociaż – czy jest na to wyjaśnienie? – nie życzyłbym tego komukolwiek… Zwyczajnie nie podoba mi się ta formuła. Agresywna psychoanaliza odpowie na to pytanie… ;)

Z całej siły doceniam ilość wariantów, rozumiem, że twoich – autorskich. Z pewnością nudzić się na takiej imprezie nie można. Nie jest ona jednak, w przypadku kombosów, szczególnie rekordogenna. :)

mattirab 
Moderator

Wysłany: 10 Wrzesień 2007, 17:32   

petr napisał/a:
Za późno, obawiam się że awansowałem Ciebie i Domię z "modera" na "Redaktora" miesiąc temu.

Oj, to coś późno się dowiedziałem :) . Myślałem, że bycie w redakcji mają tylko redaktorzy, nie moderzy itp., choć poświęcenie w dziale "Redakcja" paru linijek i nadanie aliasu @icy.pl jest bardzo miłym wyróżnieniem - nie przypisałem tego jednak do końca, jako dostanie się do redakcji ;) . Tak więc - dziękuję (dopiero) teraz ;) .
petr napisał/a:
Jeśli ktokolwiek - liczę na mattiraba - napisze artykuł o sofcie Ramma uwzględniając conajmniej 90% sugestii Vina, wygrywa pierwszą konkurencję..

To jednak biorę w tym udział? Już niewiele z tego rozumiem.
No ale tak czy tak sam artykuł postaram się dokończyć.

Zaraz... czy dobrze rozumiem: Jestem w redakcji, ale jako moderator, ktoś niższy rangą itp? A w konkursie może brać udział każdy, tak? Nawet osoby z redakcji? Dobrze mniemam? Jak wiecie jestem trochę mało "kapujący", czy jakby to tam nazwać.
Nasze Powtórki

Neo 
Fantastic!

Wysłany: 10 Wrzesień 2007, 18:11   

mattirab napisał/a:
petr napisał/a:
To jednak biorę w tym udział? Już niewiele z tego rozumiem.
No ale tak czy tak sam artykuł postaram się dokończyć.

Zaraz... czy dobrze rozumiem: Jestem w redakcji, ale jako moderator, ktoś niższy rangą itp? A w konkursie może brać udział każdy, tak? Nawet osoby z redakcji? Dobrze mniemam? Jak wiecie jestem trochę mało "kapujący", czy jakby to tam nazwać.
W konkursie mogą brać udział także redaktorzy :) Z puli nagród wypada wtedy ta pod tytułem "stanie się członkiem redakcji" :)

Vinyanov napisał/a:
Oczywiście, dziękuję. Szkoda, że moje wyczyny na tym forum nadal nie zrujnowały mojego kompleksu nietykalności – nie chciałbym wziąć udziału w takim turnieju. Chociaż – czy jest na to wyjaśnienie? – nie życzyłbym tego komukolwiek… Zwyczajnie nie podoba mi się ta formuła. Agresywna psychoanaliza odpowie na to pytanie
W takim razie (ponieważ przypuszczam, że Twoja awersja bierze się z teoretycznego "upokarzania" przegrywających graczy) można też spróbować przeprowadzić wersję mild, czyli słowo o mniej niegatywnym skojarzeniu ('KRÓLICZEK'?), albo w ogóle odejść od formuły słowa, zastępując je po prostu "punktami karnymi". Co o tym sądzisz? :)

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 10 Wrzesień 2007, 19:25   

Neo napisał/a:
W takim razie (ponieważ przypuszczam, że Twoja awersja bierze się z teoretycznego "upokarzania" przegrywających graczy) można też spróbować przeprowadzić wersję mild, czyli słowo o mniej niegatywnym skojarzeniu ('KRÓLICZEK'?), albo w ogóle odejść od formuły słowa, zastępując je po prostu "punktami karnymi".

Wiesz chyba, o co mi chodzi? Czytałem za dużo „Roku 1984”. Stąd wzięło się u mnie podejście „pomiędzy myślą a czynem nie ma żadnej różnicy”. Na świecie mnóstwo jest myśli, koncepcji oraz uczuć, które mogą urazić drugiego człowieka. Mnie nie interesują sytuacje, w których komuś wyrządzono przykość – ponieważ się od nich odcinam, spotkało mnie ich w życiu niewyobrażalnie mało – a nawet te, które tylko wyrażone są w ostrych (czy tam pejoratywnych) słowach – ponieważ są tak pospolite i łatwo jest przymnkąć na nie oczy. Prawdziwym nieszczęściem będzie dla mnie szkoda fizyczna. Istotna jest dla mnie obecność w akcie tej lekkiej nuty, ziarna, zaczątku nieprzyjemności.

(Trident Trident, Trident Trident Trident).

Podczas wieczorów, w których zastanawiam się, jak „udoskonalić” swoje emocje i wywyższyć się ponad rówieśników, mój umysł opracował wygodne wymogi dla akceptacji zewnętrznych zjawisk. Moja radość, szczęście, duma lub pewność siebie musi być – zwyczajnie – doskonała, nieograniczona i zamknięta w sobie. Dlatego też nienawidzę – albo po prostu obawiam się – interakcji i rywalizacji, ponieważ są w stanie zachwiać moim szczęściem, które nie jest oparte na współpracy, ale na samodzielnym trwaniu. Na wykorzystaniu impulsu radości, który dotarł do mnie z zewnętrznego świata (bo żadna osoba nie jest w stanie funkcjonować bez świata zewnętrznego), ostrożnym objęciu go przeze mnie i zamarciu, aby nie zgasł. Impulsem może być niekiedy duma, ale wystarczy nawet zwyczajny zachwyt. Na przykład, straszę wszystkie mijane na ulicy koty, głośno też deklaruję, jak ich nienawidzę. Dlaczego? Tak naprawdę uważam, że to piękne, wrażliwe stworzenia, dlatego nie pozwalam sobie na anybody taking advantage of that i, powiedzmy, wyszydzenie moich zamiłowań. Wewnątrz mogę nadal je uwielbiać. Oczywiście ludzie na zewnątrz hartują się wzajemnie wymierzaniem sobie ciosów, które sprawiają, że nie są świadomi znaczenia swoich słów, ponieważ sami odbierali oraz kreowali nieprzyjemne sytuacje niezliczoną liczbę razy. Dlatego tak ważne byłoby dla mnie, gdybym zaczął wychodzić na podwórka i nasłuchał się wyzwisk oraz wulgaryzmów w wielu dwóch lat, nie dwudziestu.

Oczywiście prostactwem byłoby uważanie za „interakcję” wyłącznie kontaktu fizycznego lub werbalnego. Jeżeli w moim umyśle pojawi się myśl, która zaburza mój spokój, nie pozwalam sobie na wykorzystanie oferowanej mi przez nią przyjemności, nawet jeżeli przewyższa ona o wiele chwilowy dyskomfort. Dlatego udręką jest dla mnie, jeżeli ktoś pomyli się i odpowie mi życzliwie na post w Internecie. Ponieważ jest to niespotykana sytuacja (nie dlatego, że przeciętny człowiek jest wredny w stosunku do rozmówców, ale dlatego, że moje kontakty na nieznajomych forach dyskusyjnych są sporadyczne), ciężko mi opanować moje odruchy dotyczące własnych reakcji. Dlatego też mam na przykład ochotę wyzywać ludzi, którzy przychylili się do mojego feature request na oficjalnej stronie PHP. Jest dla mnie ciężko po prostu być zadowolonym z odpowiedzi; nie cierpię kontrolować się, wymagać od siebie, abym nie wymierzył tej osobie żadnych ciosów, nie zaatakował jej. Cios to zdrowa, pożądana interakcja, jest to przecież moja natura. Niestety ograniczałem je tak długo, że wyzwolone negatywne instynkty prawodpodobnie jedynie by mnie ośmieszyły. Jedyne, do czego jestem zdolny, to wyrażenie wielkiej wdzięczności za zauważenie mnie, lub milczenie. Wolę unikać tej sytuacji, nie zgłaszać prośb ani propozycji, chyba, że będą ironiczne. Niestety, ironia jest najłatwiejszym rozwiązaniem i ciągle, wbrew moim słowom, udaje się jej mnie skusić.

Ba, dla sprawnego „chorego” rywalizacja może stać się pretekstem do wycowania się nie z powodu potencjalnej klęski, ale potencjalnej radości. Ciężko jest na przykład nauczyć się gratulować. Dlatego właśnie w moich ostatnich postach w tym temacie gratuluję na końcu użytkownikowi, ale też – gratulacje te brzmią słabo i wymuszenie.

Dlatego też wystarczy, że podsunąłeś pomysł na turniej, który, podniesiony do odpowiedniej skali, sprowadza się do poniżania zawodników. Jeżeli wygram, będę zmuszony do zintegrowania się oraz spojrzenia z góry, potępienia. Jeżeli przegram, będę odczuwał upokorzenie. Nie jest istotne, że z ust uczestników może nie paść na jego żadne słowo. Ja – tak mi się zdaje – wiem, jakiej natury jest ta sytuacja i wiem, jak powinienem się w niej zachować. Zdaję sobie sprawę, co powinienem czuć jako zwycięzca w standardowej grze. Ciężko jest mi uniknąć podległości standardom, zobowiązań wobec moralnych schematów. A dlaczego zgadzam się na wykorzystanie punktów karnych? Cóż, każda koncepcja oraz idea na świecie może zwrócić się przeciwko mnie. Jeżeli sama nie posiada ludzkich cech, mój umysł łatwo dokona interpretacji cech charakterystych przedmiotu lub dojrzy w jej kontekście, otoczeniu, podręcznikach uczących jej, przejaw ludzkiej natury. Na szczęście ciężko jest sobie wyobrazić wrogo nastawioną matematykę. Ach tak, no i rzecz jasna nie funkcjonuję według powyższych reguł cały czas. Kiedy mogę się najeść lub przeglądać fora dyskusyjne, w dużym stopniu zadowolone jest moje ciało – układ nerwowy – więc wymieniam bodźce z otoczeniem, uwagi zadowolonego mężczyzny, tak, jak normalny człowiek. :D

(Bełkot, bełkot. Bełkot bełkot bełkot, bełkot bełkot. Bełkot bełkot – bełkot, bełkot bełkot bełkot. Bełkot, bełkot bełkot).

Tak. Z punktami karnymi jest kapitalnie. :)

Neo 
Fantastic!

Wysłany: 10 Wrzesień 2007, 20:09   

petr napisał/a:
(...) kiedyś ktoś na forum wymyślił formułę turniejów wedle zasady HORSE - specyficzny rodzaj pojedynku
Vinyanov napisał/a:
Dlatego też wystarczy, że podsunąłeś pomysł na turniej, który (...)

:) ... Ja tylko wytłumaczyłem jego zasady...

Ale i tak uwielbiam czytać te Twoje filozoficzne przemyślenia, nawet jeśli czasami dostrzegam w nich sprzeczności :) Można się z nich wiele nauczyć, spojrzeć na pewne sprawy z większym dystansem. Po prostu "świeżym okiem".

Moja prośba na przyszłość: nie zastępuj więcej dalszego ciągu przemyśleń "bełkotami".

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 10 Wrzesień 2007, 20:16   

Neo napisał/a:
petr napisał/a:
(...) kiedyś ktoś na forum wymyślił formułę turniejów wedle zasady HORSE - specyficzny rodzaj pojedynku
Vinyanov napisał/a:
Dlatego też wystarczy, że podsunąłeś pomysł na turniej, który (...)

:) ... Ja tylko wytłumaczyłem jego zasady...

Aj! Przepraszam. Przeklęte uprzedzenia. Wybaczysz? :)

Cytat:
Ale i tak uwielbiam czytać te Twoje filozoficzne przemyślenia, nawet jeśli czasami dostrzegam w nich sprzeczności :) Można się z nich wiele nauczyć, spojrzeć na pewne sprawy z większym dystansem. Po prostu "świeżym okiem".

Hehe. One są są pisane trochę z przymrużeniem oka. Tylko, rozumiesz, czasami nie ma gdzie wcisnąć tej jednej emotikonki. ;)

Cytat:
Moja prośba na przyszłość: nie zastępuj więcej dalszego ciągu przemyśleń "bełkotami".

Tak, masz rację. Nie dość, że to mierna ochrona, to jeszcze zdaje się, że robię to, co sam potępiam. Chyba nie będę.

Devlin 
Splendid!

Wysłany: 11 Wrzesień 2007, 14:17   

Ten HORSE był chyba zaczerpnięty z Tonego Hawka ;)

A według mnie na awans z moda na redaktora zasługuje Mattirab - włożył / wkłada dużo wysiłku w to aby forum było jakie jest.

Profil FLD: 1565

mattirab 
Moderator

Wysłany: 11 Wrzesień 2007, 15:23   

Devlin napisał/a:
Ten HORSE był chyba zaczerpnięty z Tonego Hawka

Tak, właśnie stąd - ale już to chyba było tu wyjaśnione :) Z resztą - uważam ten typ turnieju za ciekawy pomysł, poza tym, zostało tu wiele wyjaśnione przez Neo. Można zrobić coś w rodzaju zbioru z różnymi pomysłami na turnieje (HORSE, liga, puchary, OWW i takie tam).
Devlin napisał/a:
A według mnie na awans z moda na redaktora zasługuje Mattirab - włożył / wkłada dużo wysiłku w to aby forum było jakie jest.

Miło mi, że to napisałeś. Ty Devlin za to podtrzymujesz polską scenę IT pod względem wyników (nie ma to jak wymiana uprzejmości :D ). Ale chyba w konkursie chodzi o miejsce w redakcji - a w niej jestem - tyle że nie jako redaktor. ;)
Nasze Powtórki

Neo 
Fantastic!

Wysłany: 11 Wrzesień 2007, 16:10   

petr napisał/a:
Za późno, obawiam się że awansowałem Ciebie i Domię z "modera" na "Redaktora" miesiąc temu. :P
mattirab napisał/a:
Ale chyba w konkursie chodzi o miejsce w redakcji - a w niej jestem - tyle że nie jako redaktor.

????

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 11 Wrzesień 2007, 17:35   

Matti – jeżeli masz dostęp do plików serwisu, to – o ile stosunki wewnątrz redakcji się nie zmieniły – najprawodpodobniej jesteś Redaktorem. ;) Ja też sądziłem, że nie należysz do Redakcji, ale opierałem to przeświadczenie na fakcie, że nie jesteś obecny w forumowej grupie Redaktorów. Dopiero dzisiaj zauważyłem, że takiego zgromadzenia na forum w ogóle nie ma, więc niczego to już nie dowodzi.

PS. Moja definicja Redakcji to grono osób-Redaktorów, które zarządzają domeną Icy.pl, mają dostęp do plików, rozważają przyjęcie innych osób do serwisu itp. Autorzy artykułów, twórcy layoutów subdomen Icy.pl, moderatorzy forum są związani ze stroną, ale nie są Redaktorami. Oczywiście zgaduję.

PPS. Artykuł na stronie może już być nieaktualny. :P

mattirab 
Moderator

Wysłany: 11 Wrzesień 2007, 18:38   

Neo napisał/a:
petr napisał/a:

Za późno, obawiam się że awansowałem Ciebie i Domię z "modera" na "Redaktora" miesiąc temu.

mattirab napisał/a:

Ale chyba w konkursie chodzi o miejsce w redakcji - a w niej jestem - tyle że nie jako redaktor.

????

Tak, tak... głupio to wyszło, że tak napisałem, jednakże:
Vinyanov napisał/a:
Matti – jeżeli masz dostęp do plików serwisu, to – o ile stosunki wewnątrz redakcji się nie zmieniły – najprawodpodobniej jesteś Redaktorem.

Ale albo nie mam tego dostępu, albo nie wiem, jak mogę ten dostęp znaleźć, poza tym...
petr napisał/a:

... nie dostałem o tym dostępie do plików i byciu redaktorem żadnych innych od tych informacji (i oprócz zdawkowych wypowiedzi petra o "ewentualnym" przesunięciu mnie do redaktora).
Reasumując: nie wiem, jak jest naprawdę :razz: .
Nasze Powtórki

Neo 
Fantastic!

Wysłany: 11 Wrzesień 2007, 23:16   

Vinyanov napisał/a:
PS. Moja definicja Redakcji to grono osób-Redaktorów, które zarządzają domeną Icy.pl, mają dostęp do plików, rozważają przyjęcie innych osób do serwisu itp. Autorzy artykułów, twórcy layoutów subdomen Icy.pl, moderatorzy forum są związani ze stroną, ale nie są Redaktorami. Oczywiście zgaduję.

Nie bierz tego do siebie, ale w moim rozumieniu tego zagadnienia jest akurat odwrotnie :) (co wcale nie znaczy, że opis i skład Redakcji na stronie odzwierciedla moje poglądy ;) )
"The ones who wield the power" (czyli ci z pierwszego cytowanego zdania), to administratorzy, ale wcale nie muszą być redaktorami. Redaktorzy to właśnie ci, którzy mają wkład w TREŚĆ merytoryczno-techniczną serwisu*. Zarządzanie abstrakcyjnymi dobrami jak domeny czy konta FTP redaktorem Cię nie czyni. Raczej "właścicielem serwisu" bądź jego zarządcą, ale samo zarządzanie prawami dostępu do FTP czy domena to za mało, żeby czuć się współautorem strony :)

*przy czym uzupełniłbym definicję o "deklaruje dalsze wspieranie serwisu"... jakiś koleś zrobił layout download.icy.pl, po czym zakończył współpracę z nami... nie można go więc uznać za członka redakcji, prawda?

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 11 Wrzesień 2007, 23:42   

Hm, chyba widzę, o co ci chodzi. Być może moja interpretacja, władza w najbardziej namacalnym rozumieniu, posiadanie haseł, wiąże się z przeszłością. Wtedy Redakcja stanowiła zamkniętą całość i działalność administacyjna stanowiła jej obowiązki na równi z opieką nad artykułami. Słowa „redaktor” nie odczytywałem wówczas dosłownie, jako osobę pracującą z tekstem, ale jako dożywotniego członka niezmiennej Piątki, espevitaes*.

*SaleiB, PiotrekDG, Vinyanov, tajek, Syo ;)

Spostrzeżenie: jakie wobec tego przywileje wiążą się ze statusem Redaktora? :)

Odpowiedz do tematu