SzukajSzukaj  RegulaminRegulamin  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Forum Icy.pl Strona Główna  

Poprzedni temat «» Następny temat
Konkurs na artykuł, pomysł, akcję
Autor Wiadomość
Neo 
Fantastic!

Wysłany: 12 Wrzesień 2007, 00:14   

Vinyanov napisał/a:
Hm, chyba widzę, o co ci chodzi. Być może moja interpretacja, władza w najbardziej namacalnym rozumieniu, posiadanie haseł, wiąże się z przeszłością. Wtedy Redakcja stanowiła zamkniętą całość i działalność administacyjna stanowiła jej obowiązki na równi z opieką nad artykułami. Słowa „redaktor” nie odczytywałem wówczas dosłownie, jako osobę pracującą z tekstem, ale jako dożywotniego członka niezmiennej Piątki, espevitaes*.

*SaleiB, PiotrekDG, Vinyanov, tajek, Syo ;)

Spostrzeżenie: jakie wobec tego przywileje wiążą się ze statusem Redaktora? :)

Ciężko mi będzie wyczerpująco wyjaśnić moje stanowisko, ale spróbuję :)

Po pierwsze, ustalmy. W tej chwili jedynym Wielkim Przedwiecznym, gromowładnym Panem Zastępów etc. etc. jest petr. To on jest niepodzielnym właścicielem serwera i domeny, przynajmniej dopóki moja sytuacja finansowa nie ustabilizuje się na tyle, że będę mógł zapłacić swoją część.
Z tego względu, układ w redakcji opiera się na rządach autorytarnych. Pomimo że na dobrą sprawę mam dostęp np. do zarządzania domeną, w praktyce wszelkie zmiany konsultuję z petrem. Właściwie, schemat zarządzania stroną wygląda tak: petr ma jakiś pomysł odnośnie strony, po czym wprowadza go w życie. Jeśli nie potrafi ze względów technicznych zrobić tego sam, zleca to zadanie mi, ponawiając (za moją zgodą) nalegania dopóki nie przekona mnie o zasadności takiego rozwiązania [SMF->phpBB] oraz nie pokona mojego lenistwa. W drugą stronę działa to inaczej -> nie zrobię nic związanego ze stroną icy.pl, dopóki projekt/pomysł nie otrzyma statusu "approved by petr". (oczywiście nie liczę pierdół w rodzaju wywaleniu tematu na forum, to nie Big Brother). W drugą stronę taka zależność nie zachodzi - petr robi to, na co ma ochotę, a ja mu na to pozwalam i nie mam nic przeciwko (zresztą, moralistycznie rzecz biorąc, nie mam prawa mieć nic przeciwko).

Odpowiadając na Twoje pytanie, zadam kontrpytanie: dlaczego stanowisko Redaktora musi wiązać się z przywilejami? Zresztą, rozbijmy kwestię na części pierwsze.
Czym bowiem jest ten przywilej? Ja rozumiem to pojęcie jako "uprawnienie, którego celem jest zaznaczenie swojego statusu/siły, podkreślenie swojej mocy". Innymi słowy, cecha, którą można zaszpanować. "Ha-ha-ha, ja mam pucharek przy avatarze, a ty nie".

Jeżeli jednak głównym założeniem przyznania takiego uprawnienia danej osobie jest to, by zrobiła z niej KONSTRUKTYWNY UŻYTEK - to nie jest to już wtedy przywilej (choć z zewnątrz może tak to wyglądać), lecz środek pomagający w osiąganiu celu. Jeśli dane uprawnienie zostanie użyte do jakichś "dodatkowych, nie uwzględnionych celów", wtedy nabiera znamiona przywileju (co jest do zaakceptowania, dopóki efekty wykorzystywania uprawnień nie są destruktywne względem innych).

I tak na przykład, przykładowym przywilejem mógłby być dostęp do konta FTP (co, przypuszczam, spotka mattiraba już w najbliższym czasie, gdy tylko petr ożyje). Tyle tylko, że to nie przywilej, a ułatwienie, umożliwiające np. samodzielne dodawanie artykułów i doraźne naprawianie błędów strony. Konto FTP nie jest po to, żeby je sobie mieć i się nim cieszyć bądź używać dla swoich celów (serwer ma ograniczony transfer miesięczny), tylko po to, aby za jego pośrednictwem aktualizować stronę.

I znowu, kolejnym przywilejem mogłoby być nadanie rangi administratora. Haczyk tkwi w tym, że nie są one nadawane przez to żeby nick zrobił się czerwony. Przywilejem jest płynąca z tego np. możliwość nadania sobie indywidualnej rangi (o ile petr się zgodzi :D ), co jednak jest wyrównywane przez dodatkową odpowiedzialność płynącą z dodatkowych możliwości.

Dlatego patrząc na przywileje pod ściśle egoistycznym znaczeniem tego słowa, to w tej chwili przychodzą mi do głowy takie pomysły:

Project status: not yet approved by petr
- możliwość wybrania sobie dowolnego aliasu pocztowego
- możliwość założenia sobie jednej dowolnej subdomeny w icy.pl (przekierowywanej na zewnętrzny serwer)
- notka "biograficzna" o własnej osobie na http://www.icy.pl/kontakt.php
- prawo do ustalenia własnej rangi na forum

Nic innego o typowo nagradzającym charakterze, związanego z serwisem icy.pl nie przychodzi mi w tej chwili do głowy :)

---
Mam nadzieję, że to co napisałem jest przynajmniej w ogólnym zarysie zrozumiałe... :oops:

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 12 Wrzesień 2007, 00:57   

Mówiąc o przywilejach, rekompensatach za trud opracowania artykułu, miałem na myśli kontekst, którym jest konkurs. Osobną sprawą jest definicja Redaktora oraz różnice, które dzielą go od administratorów strony. Ale jednak znajdujemy się w wątku, który ma zamiar zachęcić użytkowników do wspomożenia strony. Zastanawiałem się (inna sprawa, po co), czy zachętą jest jedynie tytuł, czy też prestiżowe i odpowiedzialne stanowisko w rodzaju administratury forum/dostępu do kont, czy też może zupełnie inne, umilające życie drobiazgi. :)

Na razie nie wiemy, przynajmniej ja nie zorientowałem się, którą wizję Redaktora podziela petr…

petr 
Administrator

Wysłany: 12 Wrzesień 2007, 02:17   

/* nudna nawijka redaktorów totalnie nie związana z Konkursem, artykułami itd - zobacz niżej */

Vinyanov napisał/a:
Na razie nie wiemy, przynajmniej ja nie zorientowałem się, którą wizję Redaktora podziela petr…
Ekhm. Powracam po dwóch dniach udawania pilnego ucznia i wyjaśniam:
Vinyanov napisał/a:
Moja definicja Redakcji to grono osób-Redaktorów, które zarządzają domeną Icy.pl, mają dostęp do plików, rozważają przyjęcie innych osób do serwisu itp.
1. Do domeny i tak nie wszyscy mieli dostęp..
2. Przypominam że sam dostęp do FTP otrzymałem ponad pół roku po powrocie.. A za Redaktora mnie uważano. ;)
3. Mattirab i Domia już dłuższy czas (pół roku?) mają dostęp do Redaktorium, więc wypowiadać się mogą. A to, że sam preferuję rządy autorytarne, i wszelkie konsultacje nie mają mocy sprawczej (co spowodowane jest także tym, że w obecnej sytuacji czasem głosuje - poza mną - tylko jedna osoba, bo Neo akurat nie wchodzi na forum) - osobna sprawa.
AD2:
Neo napisał/a:
głównym założeniem przyznania takiego uprawnienia danej osobie jest to, by zrobiła z niej KONSTRUKTYWNY UŻYTEK (...) (to) ułatwienie, umożliwiające np. samodzielne dodawanie artykułów i doraźne naprawianie błędów strony
Mattirab póki co nie ma dostępu do FTP, bo nie widziałem dotąd potrzeby - albo zapomniałem o tym... Ale przyznaję, że dwie osoby z dostępem do FTP to trochę mało...
Cytat:
I znowu, kolejnym przywilejem mogłoby być nadanie rangi administratora.
Hm.. Chyba większość z nas pamięta nieciekawy moment z życia Redakcji, kiedy ambicje moderatorów sięgały tak wysoko, że mieliśmy w pewnym momencie.. pięciu Administratorów xd
mattirab napisał/a:
Jestem w redakcji, ale jako moderator, ktoś niższy rangą itp?
Żadna redakcja nigdy nie będzie w pełni równa - ktoś musi wszystkim kierować, ktoś inny zajmuje się pisaniem artykułów, ktoś inny ich obróbką w programach do DTP i tak dalej. Każdy jednak jest w takim samym stopniu "redaktorem"..
Neo napisał/a:
- możliwość założenia sobie jednej dowolnej subdomeny w icy.pl (przekierowywanej na zewnętrzny serwer)
Tak jak na icytower.net? Przez formularz, dla każdego? O tym już chyba kiedyś rozmawialiśmy..
Bo aktualnie takie rzeczy da się ustawiać tylko w PA.. Myślałem o jakieś akcji rozdawania aliasów, ale dobrze byłoby zrobić to z pompą (np z okazji MP) a nie tylko w ramach kurzącego się tematu na forum "aliasy i subdomeny za darmo"...
Cytat:
No i znowu - chodzi o Redakcję czy wszystkich?
Bo reaktywacja FanKlubu jest w planach, o czym doskonale wiesz :mrgreen: Natomiast moje genialne opisy są jak najbardziej biograficzne.. Może miałeś na myśli - autobiograficzne?
Cytat:
Zdecydowanie wolę rangi progowe, nie lubię serduszek, emotek i innych rzeczy które ludzie potrafią wsadzać w to miejsce.. Ranga przez samą nazwę kojarzy się z Tytułem nadawanym przez administrację forum.. Otrzymanie go jest w jakimś stopniu zaszczytem..
Na pewno nie oddam rang w ręce userów, może natomiast wznowi się promocję "rangi za darmo". ;)

/* koniec nudnej nawijki redaktorów */

mattirab napisał/a:
To jednak biorę w tym udział? Już niewiele z tego rozumiem.
No ale tak czy tak sam artykuł postaram się dokończyć.

Dobrze już wyjaśnił to Neo, ale powtórzę i dodam coś od siebie.
Udział może brać każdy, celem jest po prostu powstanie tych artykułów - a chociaż ich części.. Równie dobrze mógłbym napisać je sam, ale po prostu mi się nie chce. Poza tym - widzę na forum osoby które chciałbym mieć w Redakcji, ale chciałbym dać im najpierw okazję do wykazania się..
Neo napisał/a:
W konkursie mogą brać udział także redaktorzy :) Z puli nagród wypada wtedy ta pod tytułem "stanie się członkiem redakcji" :)
Dobrze ujęte. Takiej osobie w zamian za stołek mogę dać całuska. :lol:

-----------

Ekhm. Przydałoby się coś merytorycznie.. Ale co?
Artykuły! Pomysły! Tym się zajmujmy! :>

Profil FLD: 761 IT Code:

Neo 
Fantastic!

Wysłany: 12 Wrzesień 2007, 09:15   

Mam ochotę być wredny, kiedy ktoś odpisuje cytując moje posty i robi to w taki sposób, że przekręca ich sens bądź po prostu go nie rozumie :( Na takie posty właściwie nie trzeba odpisywać, wystarczy zacytować niektóre fragmenty jeszcze raz. Tak było z mattirabem który stwierdził że nie jest w redakcji, tak chyba zrobię i tym razem :)

Vinyanov napisał/a:
Spostrzeżenie: jakie wobec tego przywileje wiążą się ze statusem Redaktora? :)
Neo napisał/a:
Czy teraz jest jasne, że nie, alias/domena nie ma być DLA KAŻDEGO, a jedynie dla tych, którzy wygrają konkurs i zostaną członkami redakcji? :)

petr napisał/a:
Cytat:
Zdecydowanie wolę rangi progowe, nie lubię serduszek, emotek i innych rzeczy które ludzie potrafią wsadzać w to miejsce.. Ranga przez samą nazwę kojarzy się z Tytułem nadawanym przez administrację forum.. Otrzymanie go jest w jakimś stopniu zaszczytem..
ARGH! Tak! Zaszczyt ten ma przysługiwać członkom redakcji! Mój mózg nie zwapniał jeszcze na tyle, żeby wymyślać akcje "subdomena/alias/ranga dla każdego kto sobie zażyczy"....

mattirab 
Moderator

Wysłany: 12 Wrzesień 2007, 19:08   

Hmmm... no to teraz już rozumiem wszystko ;) . Dzięki :) . Szykuję się do poprawienia tej bety artykułu.
Nasze Powtórki

Profil FLD: 3803

petr 
Administrator

Wysłany: 15 Wrzesień 2007, 02:23   

Dobra, kolejna sprawa, a raczej sprawa PRIORYTETOWA -

od teraz bardzo mile widziane są wszelkie opracowania archiwalnych turniejów, od tabel i wyników rund, po zbiorcze opracowanie pozycji poszczególnych graczy. Grzebania jest dużo, ale na szczęście w jednym źródle - w naszym forum.
Nawet jeśli nie będą zrealizowane wszystkie aspekty (np bez opracowań indywidualnych) - i tak świetnie.

Poza tym nie obraziłbym się, gdyby ktoś miał genialny pomysł na zrobienie nowej listy rekordów oraz FanKlubu na Icy.pl tak, by dało się je sprawnie aktualizować.

Jacob
Fantastic!

Wysłany: 15 Wrzesień 2007, 22:24   

petr napisał/a:
Poza tym nie obraziłbym się, gdyby ktoś miał genialny pomysł na zrobienie nowej listy rekordów oraz FanKlubu na Icy.pl tak, by dało się je sprawnie aktualizować.

Co do fanklubu, to takie cos naszkrobalem (wlasciwie przerobilem napisany przeze mnie skrypt rankingu na skrypt "fanklubu" ;) ):

http://www.jabber.yoyo.pl/fanclub/ - wystietlanie graczy, ktorzy naleza do fanclubu (ilosc kolumn mozna zmienic, design tez, wszystko od panow Krwistych zalezy :P )
http://www.jabber.yoyo.pl/fanclub/admin.php - umozlwia szybkie dodawanie nowych uzytkownikow do FanClubu oraz szybka zmiane ich prezentacji. Niestety, na razie nie dziala mi cos na yoyo uplodowanie plikow (hm, na cba chodzi:D), dlatego to demo na yoyo pozbawione jest mozliwosci uplodowania plikow graficznych na server przez administratorow ;[

Ok, to zapraszam do testowania i wypowiadania sie :)

Btw. Do tych, ktorzy znaja sie na html/php/mysql: Tak, wiem, ze strona jest ..... :)

MfG Jacob

Doob 
Fantastic!

Wysłany: 16 Wrzesień 2007, 00:33   Re: Konkurs na artykuł, pomysł, akcję itd.

petr napisał/a:

* opracować w formie artykułu wyniki archiwalnych turniejów z Icy.pl - wszelkie dane są na forum

Nie ma nic o pierwszej edycji PTIT albo jestem naprawde slepy : )

Profil FLD: 13218

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 16 Wrzesień 2007, 06:55   Re: Konkurs na artykuł, pomysł, akcję itd.

Doob napisał/a:
petr napisał/a:
* opracować w formie artykułu wyniki archiwalnych turniejów z Icy.pl - wszelkie dane są na forum

Nie ma nic o pierwszej edycji PTIT albo jestem naprawde slepy : )

petr napisał/a:

Osobna rzecz, że forum IT.NET było u nas – przez chwilę. ;) (Słońce wschodzi. Jak ja tego nienawidzę! Zaraz – przez chwilę – będzie pięknie, później słońce rozbłyśnie, przeszyje okna, rozpromieni pokój, ożywi sąsiadów, powyrzuca ich z domów na ulice i rozwrzeszczy. Następnie zdradzi mnie, przestanie oświetlać mi mieszkanie, wzniesie się ku niebu, a mnie pozostawi przy ziemi, tumanionego przez rozpalone, oszołomione powietrze). Dlaczego zniknęło, chyba musisz dopytywać administratorów.

Doob 
Fantastic!

Wysłany: 16 Wrzesień 2007, 11:05   

Trudno mi o tym mowic gdyz nie znam dokladnie historii polskiej sceny IT (gdzie co bylo, dlaczego cos sie stalo itd.) Niewiedzialem ze pierwsza edycja byla gdzie indziej i stad to pytanie.

Profil FLD: 13218

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 16 Wrzesień 2007, 11:15   

Jasne, rozumiem. Ale oprócz tego jednego turnieju wszystkie ważniejsze odbyły się na Icy.pl. Może dwa polskie turnieje odbyły się poza Icy.pl i odniosły sukces, czy może tylko utkwiły mi w pamięci: ITFuns oraz ten na stronie Vegety Ultra SSJ, czy podobnie.

Odrobinę o PTIT-ach. ;)

petr 
Administrator

Wysłany: 16 Wrzesień 2007, 14:59   

Jacob napisał/a:
Co do fanklubu, to takie cos naszkrobalem
Pięknie, pięknie, o coś takiego mi chodziło! Gdyby jeszcze zrobić jakąś prostą autoryzację dla redaktorów.. Byłoby już naprawdę świetnie..
Skontaktuję się w tej sprawie przez jabbera ;)

W takim razie zostaje jeszcze lista rekordów.. Gdyby dało się dodawać nowe pliki w podobny sposób co wpisy do fanklubu (przy czym automatycznie by się segregowały) to też byłoby bardzo OK, bo wiem że część "wyciągam dane z powtórki a redaktor klika akceptuj żeby dodać" jest trudna..

Próbujemy z Neo wskrzesić kolejny już raz forum IT.NET, ale z przerażaniem odkryłem, że kopia bazy nie zawiera tabeli phpbb_users (i zresztą innych, występujących alfabetycznie po _search).. Zastanawiam się w takim razie jak Vinowi udało się kiedyś odzyskać to forum? I w tej sprawie będę się kontaktował :P
Jeśli uda się to zrobić, dostępne będą dane dotyczące pierwszego PTITu..
Vinyanov napisał/a:
Dlaczego zniknęło, chyba musisz dopytywać administratorów.
Chyba byłych administratorów, to nie za moich czasów forum było w /pastor/ i nie ja je stamtąd wykurzyłem. ;) ("To nie my doprowadziliśmy do takiej sytuacji! My byliśmy wtedy w opozycji, to ONI rządzili! To ONI są winni! Żeby nie dopuścić do takiej sytuacji ponownie, nie głosujcie państwo więcej na onych, tylko na nas!")

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 16 Wrzesień 2007, 21:30   

petr napisał/a:
Próbujemy z Neo wskrzesić kolejny już raz forum IT.NET, ale z przerażaniem odkryłem, że kopia bazy nie zawiera tabeli phpbb_users (i zresztą innych, występujących alfabetycznie po _search).. Zastanawiam się w takim razie jak Vinowi udało się kiedyś odzyskać to forum?

Gdybyś zadał mi wczoraj pytanie, czy odzyskiwałem forum IcyTower.NET, odpowiedziałbym: „Ja? Nie, raczej nie. Pamiętam, że mieliśmy je chyba na stronie, ale kto to zrobił?…” Za dwa lata moim głównym zmartwieniem będzie: „Na jakim forum i pod jakim nickiem ja właściwie piszę?”. A ty zadajesz mi pytania na temat dokonanego wieki temu wdrożenia? Hm. Wraz z przeniesieniem domeny Icy.pl pozbawiliście mnie najszybszej drogi dostępu do panelu administracyjnego starego konta. Uzupełnienie jej o numer odpowiedniego portu zajmuje mniej czasu, niż wstukanie dwudziestu czterech, ewentualnie dwudziestu siedmiu znaków, które mam teraz do dyspozycji. Ale tak, zdaje się, że baza IT.NET tkwi tam jeszcze, wraz ze swoimi użytkownikami. ;)

petr 
Administrator

Wysłany: 20 Wrzesień 2007, 17:15   

Częściowo poza castingiem do Redakcji dołącza Devlin - witamy na pokładzie! ;)

Do jego, oraz mattiraba nowych obowiązków już wkrótce włączymy listę rekordów i fanklub, których przygotowaniem zajmuje się Jacob - za co dziękuję. ;)

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 29 Wrzesień 2007, 22:33   

(Syo, odnośnie naszej wymiany zdań w shoutboksie – oto mój szkic). Oczywiście to naprawdę szybkie zestawienie nie obejmuje zmian stanu listy w porównaniu z poprzednim miesiącem, ale z chwilą, gdy po raz ostatni przykładałem doń uwagę, co miało miejsce dawno temu. Zatem rozejrzyjmy się po pierwszej dziesiątce graczy w punktach oraz kombosach. Stan na 29 września 2007. Widać, że przebudowaniu listy pozostało na niej niewiele znanych dawniej imion. Szczególnie martwi brak polskich graczy, ponieważ bywały momenty, gdy cały szereg wierszy tabeli zajmowali Polacy. :)

1. Roket, Izrael, 1168205/1075 (ITC/FLD)
    Gracz, który jako drugi na świecie uczciwie przekroczył milion punktów, i to osiem razy. Przypomnijmy: jedynie ośmiu graczy przekroczyło kiedykolwiek granicę miliona punktów, tylko dwójka z nich potwierdziła zaś, że nie spowalnia gry, wysyłając swoje wyniki na nieoficjalną uczciwą listę rekordów. Aktualny rekordzista twierdzi na szczęście, że gry nie spowalnia. Jak wiemy, aby ugrać taką liczbę punktów należy wykonać kombos złożony z co najmniej 995 schodków. Nie warto przypominać, że na aktualnej światowej liście zwyczajnie osiągnęło równie wysokie piętro zaledwie dwudziestu graczy. Oprócz tego Roket prowadzi we wszystkich pozostałych głównych kategoriach za wyjątkiem NML. Jako użytkownik nie udziela się często na forum FLD, zaskakując jedynie swoimi rekordami, niespodzianymi tym bardziej, że Izrael od wielu lat nie posiadał reprezentanta o porównywalnym poziomie.

2. no way, Niemcy, 826266/904 (ITC/FLD)
    Kazuya, aktywny gracz z Niemiec, zmienił swój pseudonim na powyższy wraz z uruchomieniem nowej listy. Miesiąc temu ostrzegł, że stopniowo odchodzi od gry. Decyzję uzasadnił utratą zainteresowania Icy Tower. Ostatnio no way znalazł siłę na rywalizację w Back to School Tournament, najnowszym turnieju na forum Free Lunch Design, ukończywszy go na względnie niskiej, czwartej lokacie. Niskie rezultaty nie dowodzą jednak niskiej formy. Chociaż w rundzie rozgrywanej na kombosy Kazuya uzyskał wynik 489, napotkał także zmarnowane kombo 703, podczas którego śmierć spotkała go zaledwie dwieście pięter od życiowego rekordu. (Forum FLD warto obserwować z racji na obfitość imprez, chętnych do przeprowadzenia których stało się ostatnio na tyle wielu, że wprowadzono system nieoficjalnej rezerwacji terminów).

3. John Beak, Czechy, 788529/883 (ITC/FLD/Icy.pl)
    JB prowadzi aktualnie w rankingu Individual Matchpoints, zestawieniu osiągnięć graczy w wybranych, fachowo zorganizowanych turniejach. Pozycja ta stanowi doskonałe potwierdzenie jego niezmiennej aktywności, ponieważ jest on jednym z dwóch graczy, który nie opuścił w tym sezonie ani jednego premiowanego turnieju. W momencie otwarcia oficjalnego serwisu IT został wraz z Syo awansowany na moderatora forum FLD. Opiekuje się działami Postacie i mody oraz Rekordy. Warto zauważyć, że Johna od następnego gracza w naszym rankingu punktowym dzielą zaledwie cztery piętra kombosa. Gdyby Czech wypadł na światowej liście rekordów poza podium, nastąpiłoby zjawisko, które nie miało miejsca od 2004. ;)

4. kasiri, Iran, 783729/880 (ITC)
    Gracz, który według relacji Johna Beaka używa spowalniania, lecz nie jest ono efektem stosowania programów, ale zbyt powolnego komputera. Wszystkie jego powtórki posiadają charakterystyczną cechę: oprócz wykorzystywania opcji Rejump kasiri przytrzymuje także stale klawisz ruchu w prawo. Na forum Free Lunch Design ten niecodzienny styl otrzymał żartobliwą nazwę KP, Kasiri Playing. Okazuje się, że gra w ten sposób, chociaż wyraźnie utrudnia sterowanie niewprawionym, jest możliwa. :) Strzałka w lewo, gdy wciśnięta, skieruje bowiem postać ku lewej ściane wieży niezależnie od stanu przeciwległego klawisza. Polecam spróbować.

5. Craven, Niemcy, 767666/869 (ITC/FLD)
    Uczestnik forum FLD, który stale wynajduje sposoby na oczyszczenie list rekordów ze spowolnionych powtórek lub dalsze udoskonalenie systemu Individual Matchpoints. Szczególnie to ostatnie zainteresowanie okazuje się uzasadnione, ponieważ Craven zajmuje w rankingu IM drugie miejsce, tracąc do prowadzącego Johna Beaka jedynie sto punktów. Jakby udowadniając, że Niemcy są najsilniejszym obecnie narodem Icy Tower, wraz z zajmującym trzecie miejscie Kazuyą zapewnił swojemu krajowi dwukrotnie więcej punktów, niż dotychczas uzyskali wspólnie gracze z Polski. Wierzę jednak, że czas odwróci tę sytuację. Nawiasem mówiąc, szczególną częścią systemu Individual Matchpoints jest IcyQuest, zbiór wyzwań dla graczy, pierwowzorem którego była zorganizowana na naszym forum impreza o nazwie Icy Adventure. Za wykonanie każdego zadania także przewidziane są punkty rankingowe. Gracz z Niemiec, którego zbiory porad dla graczy, obejmujące style combo, floor czy JC2, cieszą się uznaniem na forum FLD, na polu precyzyjnego wykonywania zadań okazuje się rzecz jasna niepokonany i stoi na czele rankingu.

6. Fabian, Polska, 582962/756 (ITC/FLD/Icy.pl)
    Pierwszy reprezentant Polski na listach, mistrz naszego kraju we wszystkich głównych kategoriach oraz w szeregu stylów nieoficjalnych, użytkownik forum. Jego zamiłowanie do egzotycznych kategorii może dorównać wyłącznie temu okazywanemu przez Davo, gracza z Australii oraz Devlina, moderatora forum i kolejnego gracza ze ścisłej polskiej czołówki. Organizator nowo powstałej polskiej listy rekordów.

7. NeN, Hiszpania, 548615/735 (ITC/FLD/Icy.pl)
    Gracz z dużym stażem, od czasu do czasu pojawia się na forum Icy.pl. Trzy miesiące temu on także zadeklarował odejście od gry. Na szczęście w przeciwieństwie do Kazuyi przyczyną nie było znudzenie grą, lecz frustracja związana ze spędzaniem przed nią czasu na darmo. Ponieważ zaś wiadomo, że cierpliwość w obliczu Icy Tower prędzej czy później zostaje wynagrodzona, gdy NeN powrócił do gry, utwierdził swoją pozycję jako mistrz świata w NML oraz wicemistrz w piętrach. Chwilowo jedyny reprezentant Hiszpanii na światowych listach. Drugi gracz z tego kraju o porównywalnych wynikach, Manel, nie zdecydował się na umieszczenie powtórek na nowej liście, przez co pozycja Hiszpanii w rankingach zdecydowanie straciła. Administrator uznanych No-Slowdown Highscore Lists, które gromadzą wyniki ugrane bez spowalniania gry.

8. JacKSpaRRoW, Indie, 478849/687 (ITC)
  9. Vahid, Iran, 467952/668 (ITC)
    Para graczy, która, gdyby oceniać zajmowane przez nich miejsca wyłącznie na podstawie liczb, nie budzi żadnych podejrzeń. Obaj osiągnęli jednak swoje pozycje dzięki powtórkom, na których strzałka w prawo jest stale wciśnięta, podobnie do gier kasiriego. Na temat związków tych trzech graczy miała miejsce na forum FLD dyskusja, podczas której przewijały się teorie obejmujące tak różne tematy, jak spowolnienie gry, wymiana technik oraz całych powtórek.

10. Piero, Polska, 450226/666 (ITC)
    Nikomu nie znany gracz z Polski. Apel – jeżeli nas czytasz i nie jesteś zarejestrowany na naszym forum, zarejestruj się! :)

syo 
No way!

Wysłany: 30 Wrzesień 2007, 00:55   

Dobre! Tylko zastanawiam się jeszcze jak mniej więcej uprościć to wszystko tak, żeby można co tydzień coś nowego o graczach napisać. Ale jak już wspomniałem na początku postu - Dobre!

P.S.: A floor i NML? ;)
  Profil FLD: 91 IT Code:

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 30 Wrzesień 2007, 01:09   

syo napisał/a:
Dobre! Tylko zastanawiam się jeszcze jak mniej więcej uprościć to wszystko tak, żeby można co tydzień coś nowego o graczach napisać.

Racja. Ale wyszedłem z założenia, że newsów w stylu TT 5 nie było na stronie tak długo, iż warto zrobić krótkie wprowadzenie do postaci na ITC. Do tego trzeba było trochę rozszerzyć temat. Czasy, gdy jedyne, co przychodziło z FLD, to informacje, że wypuszczenie 1.2 znowu się opóźniło, minęły. Na razie jest gęsto od turniejów, zresztą sam wiesz najlepiej. :D (Nawiasem, żałuję, że nie wziąłem udziału w Back to School, źle wymierzyłem terminarz, sądziłem, że nie będę miał czasu).

Cytat:
P.S.: A floor i NML? ;)

Jak mnie głowa odboli. ;)
Ostatnio zmieniony przez Vinyanov 30 Wrzesień 2007, 17:50, w całości zmieniany 1 raz  

Devlin 
Splendid!

Wysłany: 30 Wrzesień 2007, 13:19   

Proponowałbym dopisywać jeszcze co jakiś czas graczy - mogła by powstać baaardzo obszerna lista ;)

Vinyanov napisał/a:
Fabian, Polska, 582962/756 (ITC/FLD/Icy.pl)
Pierwszy reprezentant Polski na listach, mistrz naszego kraju we wszystkich głównych kategoriach oraz w szeregu stylów nieoficjalnych, użytkownik forum. Jego zamiłowanie do egzotycznych kategorii może dorównać wyłącznie temu okazywanemu przez Davo, gracza z Australii oraz Devlina, moderatora forum i kolejnego gracza ze ścisłej polskiej czołówki. Organizator nowo powstałej polskiej listy rekordów.

Vinyanov napisał/a:
# Piero, Polska, 450226/666 (ITC)
Nikomu nie znany gracz z Polski. Apel – jeżeli nas czytasz i nie jesteś zarejestrowany na naszym forum, zarejestruj się! :)

Aż (??) dwóch polskich graczy. Coraz lepiej. Może niedługo znowu będziemy dominować na listach ;)

Profil FLD: 1565

Pirochemik 
Splendid!

Wysłany: 30 Wrzesień 2007, 16:44   

Heh aż 2"P rzecywiście to już coś, ale piero jest tylko w combo./sore i jesscze nikt do niego nie jest pewny b o iik go nie zna..:P najbardziej wkurzam się żę devlin jeszcze nie jest na czołowce, dawno mógł by być, zresztą nie ylko on...

Polska Lista Top Ten

Devlin 
Splendid!

Wysłany: 2 Październik 2007, 14:48   

Pirochemik napisał/a:
najbardziej wkurzam się żę devlin jeszcze nie jest na czołowce, dawno mógł by być

Próby pobicia combo przyniosły na razie 587 czyli 4 wynik w życiu. Będzie lepiej ;)

Profil FLD: 1565

Odpowiedz do tematu