SzukajSzukaj  RegulaminRegulamin  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Forum Icy.pl Strona Główna  

Poprzedni temat «» Następny temat
Techniki gry / Game techniques
Autor Wiadomość
Vinyanov 
No way!

Wysłany: 10 Październik 2007, 21:38   

Boru napisał/a:
Im wiecej sie gra, tym bardziej sie rozumie ta gre ;)

Prawda, chociaż czasami poza grą odkrywa się rzeczy, z których zupełnie nie zdawało się sprawy. Ostatnio ze zdziwieniem zauważyłem, że JB w swoim rekordowym JC2 odbija się rzadziej, niż ja w swojej przeciętnej grze w tym stylu. Dotychczas sądziłem, że powinienem odbijać się jeszcze częściej. Tymczasem może być tak, że od ruchliwości i dalekiego zasięgu, które idą za odbijaniem, ważniejsze jest łatwe, regularne dochodzenie do wysokich pięter, które wiąże się z wyważoną, spokojną grą. Kto wie? Trzeba to sprawdzić. :)

Doob 
Fantastic!

Wysłany: 10 Październik 2007, 21:45   

A u mnie w jc2 cos drgnelo i to bez zadnego poradnika! z 40 wbilem 80! :> Choc momentami jest mi trudno przebic sie przez 40. Zaczynam sie oswajac z ta dyscyplina :>

Profil FLD: 13218

Boru
miszcz

Wysłany: 10 Październik 2007, 21:57   

A mi sie odechcialo grac na jc2, po moim ostatnim wyczynie :P

Profil FLD: 8888

czarna
Gość
Wysłany: 22 Grudzień 2007, 20:30   

dopiero zaczełam grać w Icy Towera :) i jakoś mi to nie idzie dochodzę ledwo do 200 schodków a tak wogule to nie moge ściagnąć odblokowywań schodków :( nie wiem dlaczego pomocy

Doob 
Fantastic!

Wysłany: 22 Grudzień 2007, 20:51   

Cytat:
nie wiem dlaczego pomocy

Przez FF jest jakis problem i nie mozna normalnie sciagnac : ) Sproboj przez 'Zapisz element docelowany jako..', a jak nie to przez IE moze odrazu cie nie zje.

Profil FLD: 13218

Pablo 
Super!

Wysłany: 26 Grudzień 2007, 16:37   

mozna sobie pobrac program z PRzydatne programy na glownym ICY.pl ten drugi trainer poniewasz dzieki niemu mozesz kontrolowac tempo gry na 1 2 3 4 5 poziom zegara najlepiej na poczatkujacym ustawic sobie na drugi poziom a na takich co sie bardziej czujom lepsi to 3 i tak ciagle poniewasz to jest swietnym sposobem na refleks szybkie skakanie dzieki nie mu MUSZE SIE PCHAWALIC DOSKOCZYLEM NA TE rekordy ktore mam na opisie czyli ten program jest bardzo uzyteczny !!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Combo 357
Score 198.926
Moje forum o Telefonach komorkowych !!! ZAREJESTRUJ SIE

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 17 Styczeń 2008, 11:19   

Właśnie zastanawiałem się nad jednym z dwóch problemów mojej gry, czyli odbiciami. Nic rewolucyjnego. Ale czy nie jest tak, że wszystkie silne odbicia wymagają puszczenia klawisza, który kieruje na ścianę, jeszcze przed zetknięciem z Wieżą? Zawsze sądziłem, że idealne odbicie polega na zmianie klawiszy dokładnie w tym samym momencie. Jednak jest to zbyt ryzykowne i zbyt rzadko mi się udaje. Gdy zwalniam pierwszy klawisz gdzieś 1/10 sekundy (jak to brzmi!) przed odbiciem, dolatuję dalej.

Szansa zawrócenia w powietrzu powinna się zmniejszyć.

Devlin 
Splendid!

Wysłany: 17 Styczeń 2008, 12:20   

Vinyanov napisał/a:
John Beak: Powtórzę te trzy wskazówki, z których korzystałem przez lata.

1. Trening czyni mistrza.
2. Odbijaj się od ścian.
3. Oglądaj powtórki dobrych graczy. To pomaga. Przynajmniej pomogło mi.

I wiele innych opisów...

Moje zdanie jest inne - po prostu grać. Wiem, bo sam dochodziłem ponad 800 combo nie stosując się do żadnych wskazówek. Icy Tower trzeba wyczuć, grać swoim własnym stylem.

Profil FLD: 1565

Basudek 
That's great!

Wysłany: 12 Maj 2008, 16:15   

Ja jak się odbijam od ścian to mi słabo wychodzi, czasem nawet do 50 floor nie dojde i nic na to nie poradze. Jedyne co mi pozostaje to trening :)

Basudek :)

Basudek 
That's great!

Wysłany: 13 Maj 2008, 14:47   [pomoc] Floor :/

Witam
Nie wiedziałem gdzie umieścić ten temat więc postanowiłem tutaj, jeżeli tak już istnieje to prosze o usunięcie. Zacznę od tego że np. jak chce dojść daleko(floor's) to nie robię wysokich combo tylko co chwile załószmy combo 20-40, a jak np. chcę robić combo i zaczynam je robić to rzadko dochodze do 100 floor i z tym się wiąże moje pytanie czy to normalne na początku czy musze robić duże combosy i daleko dochodzić ?

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Basudek :)

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 23 Maj 2008, 16:37   

Taki drobiazg. Co do odbić, dokładniej dwuskoków z wykorzystaniem ściany. Ostatnio uświadomiłem sobie, że odbicie wcale nie musi być dwustronne. To znaczy, nie muszę wciskać klawiszy strzałek najpierw w jednym, a później w drugim kierunku. Równie dobrze mogę jedynie uderzyć ścianę, a następnie pozwolić, aby oddaliła mnie od niej siła bezwładu. Dlaczego takie „bierne” odbicie jednokierunkowe jest lepsze od „aktywnego” odbicia dwukierunkowego?

Może dlatego, że odpada problem przedwczesnego wciśnięcia strzałki, która kieruje od ściany. Gdyby tak było, rzadziej traciłbym na prędkości, więc odbicia byłyby szybsze. Jednak wątpię. Wciśnięcie musiałyby być bardzo przedwczesne, abym osiągnął niższą prędkość, niż gdybym nie odbił się wcale. Więc może dlatego, że osiągam niższe prędkości niż przy standardowych odbiciach, zatem częściej ląduje na krawędzi schodków, a nie na środku. Dzięki czemu mogę szerzej manewrować. Możliwe. Albo może dlatego, że palce się mniej męczą? Bardzo możliwe.

Nie wiem, czy warto o tym wspominać. Mimo wszystko, dzięki temu gram lżej, więc przyjemniej. Oprócz tego, odkryłem tę technikę dopiero parę tygodni temu, więc może nie jest aż tak bardzo ewidentna. ;)

mattirab 
Moderator

Wysłany: 21 Listopad 2008, 19:58   

Odkąd pojawiają się coraz trudniejsze i bardziej wymyślne kategorie, trzeba też coraz częściej stosować różne wymyślne techniki, co cieszy, ale także niekiedy potrafi zirytować, a w moim przypadku nie jest tak, że:
zaufmenik napisał/a:
Jak jestem wku**iony to wtedy dobrze mi idzie

Zaraz podaję przykład:

Pomógłby mi ktoś?
Nasze Powtórki

Profil FLD: 3803

_King_DareK_ 
Amazing!

Wysłany: 21 Listopad 2008, 20:44   

Zaraz opiszę sposób na syt. 2.

1-1.JPG
To do sytuacji nr 1, chociaż w drugiej też to można wykorzystać, tylko że ma się jedną szansę.
Plik ściągnięto 205 raz(y) 27,1 KB

Profil FLD: 10571

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 21 Listopad 2008, 20:46   

Autor ilustracji napisał/a:
[…] jak nie zakończyć gry w takiej sytuacji?

Skrajny przykład… Nijak. Możesz podbiec do ściany, uderzyć nią, wrócić, i wyskoczyć (odbicie bez skoku, z Icy.pl). Jednak przy 1–1, gdy schodek przylega bezpośrednio do ściany, jest to niewykonalne. Kiedy oddziela go 1 segment, AFAIK można spróbować (z mnóstwem szczęścia). Ewentualnie, jak mówiłeś, schodź niżej.

Generalnie, musisz zapobiegać. Kiedy widzisz, że wyskoczyłeś tak, iż wylądujesz na przylegającym do ściany 1–1, wciskaj spację (graj z rejumpem), i manewruj tak, aby wykonać kolejny skok natychmiast po dotknięciu go, nie tracąc prędkości poprzedniego…

mattirab 
Moderator

Wysłany: 21 Listopad 2008, 21:05   

Vinyanov napisał/a:
Generalnie, musisz zapobiegać. Kiedy widzisz, że wyskoczyłeś tak, iż wylądujesz na przylegającym do ściany 1–1, wciskaj spację (graj z rejumpem), i manewruj tak, aby wykonać kolejny skok natychmiast po dotknięciu go, nie tracąc prędkości poprzedniego…

Właśnie chodziło mi o to, kiedy już znajdę się w takiej sytuacji (np. przypadkiem, nie znając układu schodków wyżej lub przez nietrafienie na dany schodek). Dzięki za wyjaśnienia, myślałem, że da radę jakoś z tego wyjść, ale nie jestem na tyle światły by samemu to odkryć - teraz widzę, że jest ciężko / niemożliwie.
Nasze Powtórki

Profil FLD: 3803

_King_DareK_ 
Amazing!

Wysłany: 21 Listopad 2008, 21:08   

Syt. 2.

Cytat:
jest ciężko / niemożliwie

IMO jest ciężko, ale możliwie.

1-1 2.JPG
Plik ściągnięto 171 raz(y) 20,52 KB

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 21 Listopad 2008, 22:12   

Hm. Darek, mówisz, że oddalanie i przybliżanie postaci może stopniowo zwiększać prędkość, nawet do poziomu, gdy postać może przeskoczyć całą wieżę? Może i tak (nie zauważyłem twojej wiadomości, kiedy wysyłałem poprzednią). Spróbowałem nagrać powtórkę, dla testów. Miałem szczęście, i zdobyłem idealny układ schodków 1–1 już za 4. czy 5. razem. Powtórka w załączniku, do analizy. Przyznaję, że w sposób, jaki opisujesz, można zdobyć prędkość wystarczającą, aby skoczyć o 2 piętra.

Muszę jeszcze poćwiczyć, dałeś mi nadzieję. :)

_King_DareK_ 
Amazing!

Wysłany: 21 Listopad 2008, 23:22   

Tym sposobem można nawet wylądować na 3 schodku wzwyż.
Łatwo można doskoczyć za pierwszym razem, przykład w załączniku (syt. 1).
Zrobiłem też powtórkę do sytuacji 2.

King_DareK_przyklad3_10_1_0.itr
(Prawie) 3 wzwyż
Pobierz Plik ściągnięto 320 raz(y) 573 Bajtów

King_DareK_przyklad2rys_130_13_0.itr
Sytuacja 2
Pobierz Plik ściągnięto 343 raz(y) 1,1 KB

King_DareK_przyklad_50_5_0.itr
Sytuacja 1
Pobierz Plik ściągnięto 385 raz(y) 273 Bajtów

Senthen 
Yo!

Wysłany: 26 Listopad 2008, 17:18   

Przed chwilą po godzinie gry i marnym dochodzeniu do 150 postanowiłem przymknąć oczy[prawie całkowicie] i grać. Grafika się dużo zmieniła (3D?)...i pobiłem swój rekord za pierwszym razem <429> :grin:

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 11 Grudzień 2008, 01:01   

_King_DareK_ napisał/a:
Pobierz

Wybacz, dopiero teraz to zrobiłem, wcześniej uruchomienie ITFC było zbyt trudne. Szkoda, że żadna powtórka nie przedstawia skoku z 1–1, które przylega do ściany. Mimo wszystko, skok o 3 piętra rokuje. Kiedy nagram (nagrasz?) powtórkę, na której przeskakuję z 1–1 umieszczonych bezpośrednio przy ścianach, tak jak zamierzałem, wyślę ją.

Nawiasem, kiedy pierwszy raz zdobyłeś 4. piętro, w powtórce dot. 2. przykładu, ciekawie zdobyłeś schodek (nie opadając, ale wchodząc – gładko). Uwielbiam takie chwile, szczególnie w JC2. :P

Senthen napisał/a:
postanowiłem przymknąć oczy[prawie całkowicie] i grać. Grafika się dużo zmieniła

Hehe, gdybyś używał Retro Tower dla zwiększenia kontrastu, i wyświetlał Lots [of] Eye candy, gra pozostałaby łatwa (z powodu gwiazdek, ze skoków obrotowych). Właściwie, w takim ustawieniu możnaby nawet utworzyć postać o przezroczystych klatkach, i grać z powodzeniem, byle je śledzić i grać CML. Muszę kiedyś spróbować, i opublikować efekt (film na YouTube: „Gra bez postaci”?). Mimo to, gratulacje…

Odpowiedz do tematu