SzukajSzukaj  RegulaminRegulamin  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Forum Icy.pl Strona Główna  

Poprzedni temat «» Następny temat
Techniki gry / Game techniques
Autor Wiadomość
Rysik12
Hey, good!

Wysłany: 18 Luty 2009, 11:28   Jak zacząć ?

Zacząłem nie dawno grać w tę grę i bardzo mi się spodobała ...
Lecz na początki to ledwie dochodzę do 200 floor a moje combo nie przekracza 100 ...

Jak ktoś mógł by mi podrzucić jakiś poradnik ze skrótami i z ss'ami to bardzo bym się ucieszył, ponieważ z poradnika na icy.pl nic nie rozumiem :cry:

Kao 
That's great!

Wysłany: 25 Marzec 2009, 13:49   Wasze super tricki

Witam. To jest Temat w którym opisujecie wasze tricki. Czyli np. jakieś takie sytuacje, z ktorych cudem sie wyrobiliscie. Najlepiej byloby dolaczyc replay poniewaz trudno czasem jakis trik opisac i trzeba napisac w ktorym miejscu dokonaliscie triku.

SaleiB 
Administrator

Wysłany: 25 Marzec 2009, 14:37   

To może autor tematu zainauguruje opisy tricków ;) z tych trzech wymienionych w ankiecie to wszystkie miałem już setki razy, jak nie tysiące ;] Jak gram na 5 prędkości to mam wrażenie że cały czas wyrabiam się w ostatniej chwili :P

Co do tricków to mam taki swój ulubiony który opatentowałem już dosyć dawno. Sytuacja wygląda tak: robię sobie kombosa, wskakuje na schodek X nad którym jest schodek X+1 nieco szerszy od X i zasłaniający go od górze schodka X skacze na oślep do góry, ale po przesunięciu się ekranu stwierdzam że akurat po tej stronie wieży po której się znajduje nie ma żadnego schodka oprócz X i X+1 oczywiście. Wówczas w efektowny sposób wciskam się pod schodek X+1 żeby na X nabrać prędkości i wyskoczyć na druga stronę wieży. Jeśli kombos jest "dalej kontynuowany" to znaczy że trick się udał :)

Profil FLD: 34 IT Code:

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 26 Marzec 2009, 10:34   

SaleiB napisał/a:
z tych trzech wymienionych w ankiecie to wszystkie miałem już setki razy, jak nie tysiące ;]

Mówiąc o potęgach 10… W Icy Tower mamy dziesiątki sztuczek. Gdybym notował wszystkie, które zauważam, i umieszczał je na Icy.pl, wydłużyłbym artykuł o technikach chyba z 2 razy. Tak czy inaczej. Moje ulubione „tricki” to te, umieszczając które na YouTube straciłem trochę czasu (niestety, straty te były zbyt duże, aby kontynuować serię… obróbka jednej powtórki zajmowała parę godzin). Są to, zainspirowane o ile pamiętam moim tłumaczeniem porad dla graczy autorstwa Johna i Cravena i dlatego anglojęzyczne:

Z tych dwóch ciekawszy jest chyba drugi. Pierwszy opisuje raczej podejście do gry.

Tojeczek
Sweet!

Wysłany: 4 Lipiec 2009, 22:58   Problem

Nie wiedziałem gdzie napisać... ale gdzies musze...

Otóż często wkurzają mnie w icy towerze 2 rzeczy.
Gdy planuje skoczyć na schodek ale przez przypadek "zahaczam" o jeden wyzej i spadam.
I druga rzecz

Co wtedy zrobić? Schodek jest za krótki by sie wybic daleko, i nie da sie odbic od sciany bo drugi kloc blokuje...?

mattirab 
Moderator

Wysłany: 4 Lipiec 2009, 23:41   

W tym przypadku, chcąc podtrzymać combo, ja się po prostu rozpędzam z tego "za krótkiego schodka" w prawo do krawędzi i w lewo. Wystarcza czasu, aby wskoczyć na ten po lewej. Chociaż chyba zawsze lepiej mieć jakąś szybkość przy lądowaniu na ten krótki schodek, aby móc wybić się szybciej.
Nasze Powtórki

Profil FLD: 3803

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 4 Lipiec 2009, 23:49   

matti, ubiegłeś mnie. Mogę tylko dodać, że nie jestem pewien, czy czasami nie warto byłoby wyskoczyć lekko w prawo na krawędzi schodka, i nabierać prędkości w lewo już w trakcie powrotu z najwyższego punktu owego skoku, tak jak tutaj (rozpęd wymagany do wykonania tego pomocniczego skoku w prawo zwiększyłem też przebiegając przed jego wykonaniem do lewej krawędzi schodka): http://artpad.art.com/?kma1msnvte8 (BTW, czyż ten serwis nie nadaje się idealnie do opisywania skoków? Zabawne, że przypomniałem sobie o nim dopiero dzisiaj…)

W sprawie zahaczania o schodki: http://forum.icy.pl/viewtopic.php?p=1133#1133 (może jest też tak, że wbrew słowom Sala można czasami wykonywać skoki obrotowe, pod warunkiem, że podczas ich trwania będziemy kierować postać w stronę ściany, licząc, że schodek na którym ostatecznie wylądujemy będzie do niej przylegał i zbiegnięcie z niego będzie niemożliwe).

BTW, IMO możliwe jest odbicie postaci od ściany ponad schodkiem, który teoretycznie stoi w poprzek drogi postaci, ale odbicie musi być silne, a oprócz tego będziesz musiał zmieniać prędkość lotu w powietrzu: http://artpad.art.com/gallery/?kma2ia1f0f6s

Tojeczek
Sweet!

Wysłany: 6 Lipiec 2009, 21:16   

Wielkie dzieki...
Zrobiłem metodą "zwolnienia i przyspieszenia" (wut?) i zrobiłem kombo 105 =D 2 wynik chyba :D
A z zahaczaniem nadal mam problemy ale i tak wielkie dzieki.

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 7 Lipiec 2009, 04:06   

Vinyanov napisał/a:
Kiedy widzisz, że wyskoczyłeś tak, iż wylądujesz na przylegającym do ściany 1–1, wciskaj spację (graj z rejumpem), i manewruj tak, aby wykonać kolejny skok natychmiast po dotknięciu go, nie tracąc prędkości poprzedniego…

Przykład w załączniku. To pierwsza sytuacja jaką pamiętam, gdzie przeskoczyłem spod ściany pod ścianę i przeżyłem. (BTW, niekoordynowane ruchy w początku powtórki to konsekwencja tego, że uruchomiłem nową grę myśląc, że odtwarzam powtórkę, i próbowałem ją przewinąć. :P )

Tojeczek napisał/a:
Zrobiłem metodą "zwolnienia i przyspieszenia" (wut?) i zrobiłem kombo 105 =D

Gratujacje. :) Mi AFAIR najczęściej technika ta przydaje się w JC 3.

LEO 
Splendid!

Wysłany: 29 Wrzesień 2010, 17:26   

Oczywiście, że nie. Zauważyłem to po sobie choćby w combo. Jeśli składa się na pojedynczego combosa, a ja jestem już w granicach 400+, moje "skupienie" czyli uwaga by nie zepsuć go jest współmierne do tego jaki wkładam w niego wysiłek. Jednakże, jeśli mam ugrane multi combo składające się na 400+ a nawet 500+, czuję ze gram bardziej na luzie, tzn. przede wszystkim nie stresuję się tak, nadal gram uważnie, ale moja podświadomość ma większy chillout. Często dzieję się też tak, jeśli gram na combo i je skończę, ale gram nadal, staram się od jakiegoś już czasu ciągnąć floor, gram bezstresowo. Powyżej 1050-1100+ jest ciut gorzej, bo bliżej rekordu.

Boru
miszcz

Wysłany: 29 Wrzesień 2010, 18:07   

Cytat:
jaka jest szansa, że na danym układzie schodków każdą grę rozegralibyśmy idealnie tak samo.

Zalezy od kategorii .. w JCX szanse sa wieksze na pewno :P

W bardziej 'fristajlowych' kategoriach nigdy nie zagra sie dwoch takich samych gier. No chyba, ze ktos by sie nauczyl na pamiec kazdego ruchu.

A to dlatego, ze w IT z wiekszosci sytuacji mozna wyjsc na kilka sposobow, a wybierze sie akurat ta, ktora pierwsza przyjdzie do glowy.* Jedna decyzja automatycznie wplywa na reszte gry.

*Tutaj przewage maja wlasnie spowalniacze, bo oni sobie moga przemyslec sytuacje 10 razy :D

Profil FLD: 8888

Boru
miszcz

Wysłany: 6 Maj 2011, 18:18   

Jak osiągnąć wysokie wyniki?

Przede wszystkim trzeba pamiętać o ogólnym prawie świata: rytm zastępuje siłę! Jest to ważna zasada, dzięki której można osiągnąć wysokie wyniki. Większość graczy angażuje się w grę bardzo chaotycznie, zarówno w emocjach, jak i w samej technice.
W przyrodzie wszystko jest rytmem: słońce, pory roku, dzień i noc itd. Rośliny również rosną rytmicznie. Im wyżej wznosimy się w królestwa przyrody, tym mniej jest rytmu, ale nawet u zwierząt postrzegamy jeszcze pewien rytm. Np. zwierzę ma cykle godowe w regularnych odstępach czasu.
Podobnie jest w Icy Tower: prędkość zmienia się co określony czas, tak samo i długość schodków. Jeśli chcemy osiągnąć wysokie rezultaty, musimy żyć w zgodzie z wieżą i z jej rytmem.
Oto kilka rad, które pomogą to osiągnąć:

Oglądaj powtórki dobrych graczy. Nie mam na myśli takiego zwykłego wpatrywania się, bo można patrzeć i nic nie widzieć. Nie wolno również dopuszczać do siebie myśli typu: "ależ on jest genialny" czy "nigdy nie dojdę do takiego poziomu". Trzeba opanować wszelkie emocje i naprawdę zrozumieć to, co się ogląda i później starać się wcilać to w życie.

Graj w kategorie, które nie lubisz i które wydają Ci się głupie. W ten sposób zdobędziesz umiejętności, dzięki którym uzyskasz lepsze wyniki w swoich ulubionych kategoriach.

Pogoda ducha. Podczas gry trzeba regulować swoje stany wahań od szalonej radości, do krańcowego smutku. Kto tego nie potrafi, ten nic nie osiągnie w Icy Tower, a jeśli nawet osiągnie, to kosztem zniszczonych klawiatur i wlasnego systemu nerwowego. Trzeba pamiętać, że rekord zdarza się raz na sto, czy tysiąc gier, a nie wtedy, kiedy się bardzo tego chce.
Piękno porusza się na barkach brzydoty, mądrość stąpa po głupocie, a bez nawozu nie wyrosną piękne kwiaty. Tak samo i bez kiepskich wynikow nie powstanie ten najlepszy.

Pozytywne nastawienie. Odnosi się to również do wcześniejszego punktu. Fakt, że rekordy nie padają zbyt często, nie może spowodować, że jeszcze przed pierwszym skokiem widzimy "Game Over".

Kiedy już po wielu tygodniach, czy miesiącach nauczysz się żyć w zgodzie z rytmem wieży, staniesz się z nią jednościa, będziecie jednym organizmem gdzie wszystko ze sobą współpracuje.

Jesli jednak będziesz starał się osiągnąć wysokie wyniki poprzez różne magiczne sztuczki, bez uwzględnienia wymienionych przeze mnie rad, znajdziesz się w złym położeniu. Dobry wynik to ten, który jest ugrany uczciwie, sprawia radość i motywuje do poprawiania go jeszcze bardziej.

Profil FLD: 8888

SaleiB 
Administrator

Wysłany: 7 Maj 2011, 18:47   

Boru ja bym jeszcze do tego dodał trening na Custom Mode. Najlepiej ustawić sobie prędkość od razu na maksa i dodatkowo można w zależności od doświadczenia skrócić nieco schodki. Godzinka gry w takich ekstremalnych warunkach i po przejściu na Classic mode gra staje się dużo łatwiejsza. W ogóle warto grac ze skróconymi schodkami bo to ćwiczy precyzje, natomiast zwiększona prędkość ćwiczy refleks i szybkie podejmowanie decyzji.

Profil FLD: 34 IT Code:

Odpowiedz do tematu