SzukajSzukaj  RegulaminRegulamin  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Forum Icy.pl Strona Główna  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mattirab
11 Październik 2007, 14:42
Ocena naszych powtórek (pod kątem techniki, stylu itp.)
Autor Wiadomość
Vinyanov 
No way!

Wysłany: 10 Październik 2007, 22:21   Ocena naszych powtórek (pod kątem techniki, stylu itp.)

Doob napisał/a:
JC2 94! (...) Powtorka do wgladu i oceny ; )

O, wracamy do tradycji? Niedługo po powstaniu Icy.pl (albo może jeszcze wcześniej) istniało forum o nazwie Icy Dome, na którym rozegrano dwa turnieje, może więcej. Ale elementem tego serwisu, który szczególnie utkwił mi w pamięci, było podforum o nazwie bodajże Replay Depot. Gracze umieszczali tam swoje powtórki, podczas gdy pozostali forumowicze wykazywali ich słabe punkty, podpowiadali, jak polepszyć technikę itd. Często takie forum, lub wątek, marzyło mi się także tutaj, w Polsce. Ale jakoś nigdy do tego nie doszło. Nawiasem, jedną z osób, które oceniały, był o ile pamiętam znany skądinąd John Beak. ;)

Cytat:
Dojdzie do tego ze swoje wymeczone combo przebije jc2 ._.

Moim zdaniem da się to zrobić. Rzuciły mi się w oczy tylko dwie rzeczy. Po pierwsze, nadal zbyt często zatrzymujesz się i zawracasz, aby ponownie nabrać rozpędu. To naturalne, że człowiek skacze, gdy kolejny schodek znajduje się przed nim, nie za nim. Ale skoro Harold może zawrać w powietrzu, musisz wyczuć, jak znaczny łuk wstecz może zakreślić i zacząć z tego korzystać. Generalnie chodzi o więcej manewrowania w powietrzu, a mniej na schodkach. Chociaż pewnie parę razy ześlizgniesz się podczas prób. Po drugie, odbijać się od ścian mimo wszystko trzeba. Moim zdaniem gdy kierujesz się w stronę ściany, a kolejny „dwuschodek” masz bezpośrednio nad sobą, wyniesie cię na niego właściwie dowolne odbicie (byle nie za mocne!). Wystarczy, że odbijesz się byle jak. Spróbuj.

Oprócz tego nie korzystasz z dwuskoków (tak, chodzi o to, co długo nie wiedziałem jak przetłumaczyć). Na razie jeden skok równa się u ciebie dwóm pokonanym piętrom. Ale jeżeli dwa-trzy razy wybijesz się w miejscu, zyskasz dużo na potencjalnej wysokości. Niech to, po tym tłumaczeniu z angielskiego tak ciężko jest nie powtarzać się po Cravenie. ;)

Cytat:
Cytat:
Rozszerzenie itr jest niedozwolone

Jak na forum o IT pasowaloby zeby mozna bylo dodawac do zalacznikow pliki .itr :>

No comments! :lol:

[całość wypowiedzi Doob'a i link do powtórki:]
Cytat:
JC2 94!
Dojdzie do tego ze swoje wymeczone combo przebije jc2 ._.
Powtorka do wgladu i oceny ; )

Cytat:

Rozszerzenie itr jest niedozwolone

Jak na forum o IT pasowaloby zeby mozna bylo dodawac do zalacznikow pliki .itr

Powtórka Doob'a - JC2 94
Ostatnio zmieniony przez Vinyanov 20 Lipiec 2010, 04:33, w całości zmieniany 14 razy  

syo 
No way!

Wysłany: 10 Październik 2007, 22:26   

Vinyanov napisał/a:
O, wracamy do tradycji? Niedługo po powstaniu Icy.pl (albo może jeszcze wcześniej) istniało forum o nazwie Icy Dome, na którym rozegrano dwa turnieje, może więcej. Ale elementem tego serwisu, który szczególnie utkwił mi w pamięci, było podforum o nazwie bodajże Replay Depot. Gracze umieszczali tam swoje powtórki, podczas gdy pozostali forumowicze wykazywali ich słabe punkty, podpowiadali, jak polepszyć technikę itd. Często takie forum, lub wątek, marzyło mi się także tutaj, w Polsce. Nawiasem, jedną z osób, które oceniały, był o ile pamiętam znany skądinąd John Beak.

Na co więc czekamy?
  Profil FLD: 91 IT Code:

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 10 Październik 2007, 22:42   

Syo napisał/a:
Na co więc czekamy?

Hehe, nie czekamy na nic. Gdybym był moderem, już utworzyłbym nowy dział/wątek. Ale na razie możemy operować w tym. Jeżeli znajdę jakąś powtórkę, która jest reprezentatywna dla mojego stylu, zamieszczę ją, a wy skrytykujecie mnie raz a dobrze. ;)

Szczerze mówiąc, JB radzi, aby przeglądać cudze powtórki, ale ja nigdy nie umiałem się do tego z własnej woli zmusić. Może teraz coś się zmieni. *oczyma wyobraźni widzimy Vina przed magnetowidem, z pilotem w dłoni, po raz kolejny przewijającego wstecz powtórkę maxxxa/Bora/Syo* :D

Doob 
Fantastic!

Wysłany: 11 Październik 2007, 05:59   

Vinyanov napisał/a:

Moim zdaniem da się to zrobić. Rzuciły mi się w oczy tylko dwie rzeczy. Po pierwsze, nadal zbyt często zatrzymujesz się i zawracasz, aby ponownie nabrać rozpędu. To naturalne, że człowiek skacze, gdy kolejny schodek znajduje się przed nim, nie za nim. Ale skoro Harold może zawrać w powietrzu, musisz wyczuć, jak znaczny łuk wstecz może zakreślić i zacząć z tego korzystać. Generalnie chodzi o więcej manewrowania w powietrzu, a mniej na schodkach. Chociaż pewnie parę razy ześlizgniesz się podczas prób. Po drugie, odbijać się od ścian mimo wszystko trzeba. Moim zdaniem gdy kierujesz się w stronę ściany, a kolejny „dwuschodek” masz bezpośrednio nad sobą, wyniesie cię na niego właściwie dowolne odbicie (byle nie za mocne!). Wystarczy, że odbijesz się byle jak. Spróbuj.

Tak naprawde to jest moj 2 dzien w ktory bawilem sie w jc2, wczesniej nie potrafilem przekroczyc 10 schodkow nawet. Po kilkudziesieciu grach zaczynam wchodzic do co raz lepszej wprawy. Oyczwiscie ten wynik jest niczym pod wzgledem stylu (:P) tym bardziej jak zadko udaje mi sie przekroczyc 50 schodek, ale mysle ze w koncu po ilus tam probach same wejda sztuczki zeby jak najlepiej skoczyc, wybic sie.
Narazie walcze z tym co powiedziales, czyli manewrowaniem w powietrzu a nie na schodkach przez co czesto urywa mi sie combo oraz z zamocnym odbiciem gdzie zamiast 2 lece o 3 schodki. Zauwazylem tez gdy chce juz szybciej zaczac wspinac to czesto w koncu za slabo sie rozpedzam i laduje na pierwszym schodku badz spadam.

Profil FLD: 13218

mattirab 
Moderator

Wysłany: 11 Październik 2007, 14:23   Nasze powtórki "do wglądu i oceny"

1. Dzięki idei znanej z Icy Dome, przypomnianej przez Vina w temacie "Wasze Rekordy", założony zostaje ten temat.
2. Nazwa tematu - ma zostać taka, czy zmieniona na "Replay Depot", albo coś inengo?
3. Myślę, że wystarczy wątek, zamiast całego nowego działu.
4. Przenieść posty w "Waszych Rekordach" o tym?
5. Link do powtórki Doob'a:
Powtórka Doob'a - JC2 94
6. Powtórki umieszczamy dodając tutaj załącznik (najlepiej wcześniej go spakować w Zipie lub Rarze - forum nie przyjmuje rozszerzenia ".itr", lub wrzucając na serwer i dając linka.
7. Proszę o sugestie. :P
Nasze Powtórki
Ostatnio zmieniony przez mattirab 11 Październik 2007, 15:01, w całości zmieniany 2 razy  

Profil FLD: 3803

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 11 Październik 2007, 14:30   

mattirab napisał/a:
2. Nazwa tematu - ma zostać taka, czy zmieniona na "Replay Depot", albo coś inengo?

Niech zostanie nazwa polskojęzyczna, dla nowych użytkowników. ;)

Cytat:
3. Myślę, że wystarczy wątek, zamiast całego nowego działu.

Chyba tak.

Cytat:
4. Przenieść posty w "Waszych Rekordach" o tym?

O, jeśli można, byłoby świetnie. Właśnie to powstrzymywało mnie przed rozpoczęciem nowego tematu. Chciałem go pociąć, a konkretnie przenieść do nowego wątku wszystkie cztery wiadomości, począwszy od mojej odpowiedzi. Na sam koniec zacytowałbym w swoim poście cały post Dooba, ponieważ on jako jedyny bardziej pasuje do „Waszych rekordów”, więc nie zostałby przeniesiony. Mógłbyś to zrobić?

Aha, ten temat bardziej chyba pasuje do „Ogólnie / In general”. ;)

At below: Dzięki, jest nieźle. :)
Ostatnio zmieniony przez Vinyanov 11 Październik 2007, 15:29, w całości zmieniany 1 raz  

mattirab 
Moderator

Wysłany: 11 Październik 2007, 14:41   

Gotowe. ;)
Nasze Powtórki

Profil FLD: 3803

Boru
miszcz

Wysłany: 18 Październik 2007, 15:18   

Ostatnio wszystkie moje combo powyżej 400 to FML.
Może ktoś mi powie co jest nie tak :D

http://maciutek.republika.pl/Boru_4650_465_0.itr

Profil FLD: 8888

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 21 Październik 2007, 09:38   

Boru napisał/a:
Ostatnio wszystkie moje combo powyżej 400 to FML.
Może ktoś mi powie co jest nie tak :D

Hm, masz piękny styl. Stosujesz spokojne, szerokie odbicia, podczas zawracania na schodkach dochodzisz do samych krawędzi, narzuca się określenie „klasyczny”. Ale kto wie, czy przez to nie unikasz pewnych zagrań.

Na przykład zauważyłem, że brakuje u ciebie tych błyskawicznych odbić, jakie można zobaczyć np. w rekordzie JB w JC2 (piętra 310+ oraz jeszcze wyżej). Chodzi o ten rodzaj odbić, gdzie postać nie leci, ale pędzi w drugim kierunku, a człowiek zastanawia się, jak taka prędkość odbicia jest możliwa do uzyskania. Jak błyskawica. Chyba wynika to z idealnej synchronizacji uderzeń w klawisze. Rozumiesz, chodzi o tak gwałtowne przyspieszenie w poziomie, jak nagłe są wybicia przy JC5 w CCC. Pewnie takie odbicie uratowałoby twój ostatni skok. Więc jeżeli masz problem z siłą odbić, bo to może być przyczyną FML-i, masz dwa wyjścia. Albo trenuj błyskawiczne odbicia (nie znam innego sposobu niż odbijanie się „na sucho”, bez skoków, na parterze wieży). Albo spróbuj stosować więcej skoków drobnych, gdzie precyzja (a zatem moc) odbić nie jest tak potrzebna. Chodzi o mniejszy zasięg skoków, może ze dwie długości schodka. Ja nieczęsto odbijam się tak, że przelatuję przez całą wieżę i po odbiciu wracam pod tę samą ścianę, spod której nastąpiło wybicie. To zbyt trudne, a zbyt rzadko okazuje się potrzebne. (Chociaż pewnie sytuacja zmienia się po piątym przyspieszeniu). Częściej wybijam się ze środka wieży i wskakuję także na schodki położone w środku wieży.

Jeszcze jedno. Ostatnio wszyscy wymyślają dla technik IT piękne nazwy, więc ja nazwę swoją „łabędzia szyja”. Chodzi o wstrzymanie skoku, gdy widzisz, że przesadzisz dogodnie ułożony schodek, jeżeli nie wyhamujesz postaci. Wtedy tor lotu zakrzywia się i przybiera esowaty kształt. U ciebie prawie tego nie ma, twoje szerokie odbicia praktycznie zawsze kończą się tam, gdzie akurat zmierza postać. Ale jeżeli podczas lotu zmniejszysz nieco prędkość i wylądujesz na schodku bliżej ciebie, zamiast sięgać na drugi kraniec wieży, masz większą szansę bezpiecznie wylądować. Oprócz tego ponieważ lądujesz na początku schodków, zyskujesz dodatkowe miejsce na rozbieg i zarazem nie musisz już stosować niebezpiecznych skoków obrotowych.

Znowu wychodzi na to, że efektowność skoków warto poświęcić dla precyzji, zapobiegliwości, stylu bliższego JC2. Gra będzie brzydsza, ale może pojawią się efekty. Obydwie te różnice pomiędzy naszymi stylami, szczególnie powstrzymywanie skoku, widać chyba w mojej powtórce (piętra 400+). Oraz drobiazg: stosujesz mało dwuskoków. Nie wiem, czy zmiana tego pomoże ci w kombosach, ale może poprawi CCC, a to się przecież wiąże.

Szlag, znowu poradnik. Niewyżytym. :D
Ostatnio zmieniony przez Vinyanov 21 Październik 2007, 17:30, w całości zmieniany 1 raz  

Boru
miszcz

Wysłany: 21 Październik 2007, 12:00   

Dzieki za dobry wyklad ;)

Wkoncu fmle sie wyczerpaly i poprawilem swoje combo do 475
A ccc3 do 375
Pierwsza kategoria w ktorej jestem na swiatowej liscie rekordow (kosztem syo :P )

Viny, mozesz sie jeszcze wyzyc komentujac ewentualnie powtorki :D
Nie mam nic przeciwko ;)

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 21 Październik 2007, 13:01   

Boru napisał/a:
Wkoncu fmle sie wyczerpaly i poprawilem swoje combo do 475

Widziałem, palce skrobią o 500. :)

Cytat:
A ccc3 do 375 (…) Viny, mozesz sie jeszcze wyzyc komentujac ewentualnie powtorki :D

Piękny CCC, a właściwie CCCC. Zgaduję, że to byłoby to twoje TF, gdybyś dożył? Spadłeś specjalnie czy miałeś dosyć gry po zmarnowaniu kombosa? Swoją drogą, ani razu nie zastosowałeś amoku w stylu JC5, szkoda. ;)

Boru
miszcz

Wysłany: 21 Październik 2007, 13:11   

No wlasnie teraz juz nie wiem :P
Chyba chcialem grac dalej, ale emocje spowodowaly ze prosty skok o 1 schodek sie nie udal :D

Co do combo, na 475 schodku moglem bez problemu sie jeszcze rozpedzic, ale nie chcialem znowu fmla. 500 bylo do wziecia.

Devlin 
Splendid!

Wysłany: 23 Październik 2007, 12:59   

A teraz pytanko - Jakie jest MOJE największe combo jakie widzieliście na własne oczy?? ;)

Profil FLD: 1565

Doob 
Fantastic!

Wysłany: 23 Październik 2007, 16:31   

A jaki to ma zwiazek z tematem?

Profil FLD: 13218

Devlin 
Splendid!

Wysłany: 25 Październik 2007, 11:23   

To było tak jakby dla zainteresowanych KILKU osób. Oni wiedzą o kogo chodzi ;)

PS. Spełniając obietnice daną dla Vina, moje 707 combo będziecie mogli obejrzeć już w tym tygodniu na ITC.

Profil FLD: 1565

Basudek 
That's great!

Wysłany: 12 Maj 2008, 14:37   

Witam.
Nie znam się jeszcze na tych FNL, UNML itp. Więc bez gadania dodam mój replay.

http://icytower.freelunch...5425_260_37.itr
Gram niecałe 2 dni.

Basudek :)

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 12 Maj 2008, 16:57   

Basudek napisał/a:
http://icytower.freelunch...5425_260_37.itr

Co można powiedzieć? Spróbuj wszędzie odbijać się od ścian tak odważnie, jak na samym początku powtórki. Oprócz tego, pamiętaj, że jeżeli brakuje ci miejsca na rozbieg, zawsze możesz bezpiecznie przycisnąć się do ściany i rozpędzić się stamtąd. Twórcze wykorzystanie ścian, odbicia bez skoku, wieloskoki, to moje ulubione dziedziny Icy Tower. ;)

Basudek 
That's great!

Wysłany: 13 Maj 2008, 19:12   

Siemka.
Dodam dwie nowe powtórki
1. http://icytower.freelunch...asud_95_com.itr -> 95 combo
2. http://icytower.freelunch...3190_373_85.itr -> a tutaj pobiłem rekord życia w floor i score :)

Pozdrawiam.

Basudek :)

TomcioxDD
Yo!

Wysłany: 9 Czerwiec 2008, 16:27   Pomóżcie! Co poprawić?

Witam, powróciłem niedawno do tej gry. Najpierw grałem w nią około półtora roku, w 2/3 klasie podstawówki ;p . Miałem wtedy ten sam problem, co teraz. Nagrałem kilka powtórek. Prosiłbym o ich przejrzenie (wiem, że te błędy są śmieszne ;p) i odpowiedzenie na pytania:
1.Co poprawić?
2.Jak trenowac? (kiedy byłem w 2/3 klasie {grałem nałogowo ;p} rekord mój wynosil okolo 450, nie mówcie proszę "trenować, trenować, trenować!", gdyż wydaje mi się, że półtora roku, które kiedyś poświęciłem powinno wystarczyć {wtedy też podobnie głupie błędy robiłem})
3.Może nie tylko mi się to zdarza xD?;p

Link do replay'a w załączniku.

3_problem_6166_161_39.itr
Pobierz Plik ściągnięto 3927 raz(y) 1,19 KB

syo 
No way!

Wysłany: 9 Czerwiec 2008, 16:47   

TomcioxDD, witaj na forum!

Przejrzałem powtórkę i doszedłem do kilku wniosków. Po pierwsze, moim zdaniem grasz zbyt asekuracyjnie, "przytuliłeś się" po pierwszym skoku do ściany tak, jak byś bał się szybkich i wysokich skoków. Nie bój się podejmować odrobinę bardziej ryzykownych decyzji. Kolejna sprawa - dopracuj jeszcze odbijanie sie od ściany, momentami całkiem sporo Ci do niej brakuje. Spróbuj poćwiczyć swój refleks, na powtórce pojawił się moment w którym postać zamiast podskoczyć po prostu "ześlizgnęła się" ze schodka (nie zdążyłeś podskoczyć). I jeszcze jedno - poprawne obliczanie prędkości jest ważne (właśnie przez złe obliczenie skoku zakończyłeś swoją grę).
Ogólnie rzecz biorąc, podoba mi się Twój styl gry - widać że nie grasz od wczoraj i jeśli popoprawiasz kilka elementów to nowe rekordy to kwestia czasu. :)
  Profil FLD: 91 IT Code:

Odpowiedz do tematu