SzukajSzukaj  RegulaminRegulamin  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Forum Icy.pl Strona Główna  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mattirab
11 Październik 2007, 15:42
Ocena naszych powtórek (pod kątem techniki, stylu itp.)
Autor Wiadomość
Klaud 
Fantastic!

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 4 Sierpień 2008, 13:35   

Podczas porządkowania folderu z powtórkami znalazłam coś takiego:

(ITFC 6-6 ISC5) Floor 93

Czy ktoś życzliwy mógłby mi powiedzieć, jakie błędy robię? :)

(Szkoda tylko, że taki trening niewiele daje...)

Profil FLD: 11954 IT Code:

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 4 Sierpień 2008, 14:12   

Klaud napisał/a:
Czy ktoś życzliwy mógłby mi powiedzieć, jakie błędy robię? :)

Tyle zauważyłem:

• Skakanie na środek lub na koniec schodków, zamiast na początek. Gracz traci czas, ponieważ zamiast prędko zdobyć schodek, i wybić postać dalej, długo opada. Schodki: 16., 26., 58., 76., 94.
  • Brak delikatnych odbić od ściany, które opisywał Danie. Weźmy schodek 57. Zanim go zdobywasz, przez pewien czas postać opada bezproduktywnie wzdłuż lewej ściany wieży. Gdyby wykorzystać ścianę, odbić się, i nabrać odrobinę horyzontalnej prędkości, możnaby pewnie zdobyć 59. albo nawet 60. piętro jednym skokiem.
  • Zbyt wysokie wybicia przed schodkami 70., 86., 89., 93.
  • Zwracanie postaci ku wnętrzu wieży, zamiast ku ścianie. Moim zdaniem, to trudna technika. Weźmy schodek 90. Gdyby wyskoczyć w prawo i odbić postać od ściany (zamiast zawrócić, aby zdobyć schodek 91.), możnaby osiągnąć 92. piętro. Wtedy grę możnaby prawdopodobnie kontynuować, ponieważ postać zachowałaby niezbędną prędkość horyzontalną.

Cytat:
(Szkoda tylko, że taki trening niewiele daje...)

Fakt, 6-6 daje pozorne poczucie bezpieczeństwa: „przecież schodki są takie długie!”. Dlatego człowiek częściej wydłuża rozbieg, niż wykorzystuje ściany. 5-5, 4-4, 5-5 (albo może 3-5?! tak jeszcze nie grałem) wymagają więcej wyobraźni…

Devlin 
Splendid!

Wysłany: 6 Sierpień 2008, 16:43   

W końcu od bardzo dawna zrobiłem jakieś combo... I nie mam tu na myśli tego, że nie grałem na combo tylko to, że niemal 100% moich gier to są FMLe 8O

Powiedzcie co robie źle...

hehe ale lipa ^^.itr
Pobierz Plik ściągnięto 337 raz(y) 4,98 KB

Profil FLD: 1565

jaraf 
Eextreeme!

Wysłany: 6 Sierpień 2008, 17:38   

Devlin napisał/a:
Powiedzcie co robie źle...

hmm... tu jest problem ;) . Praktycznie - grałeś świetnie : odbijałeś się od ścian, ale nie szaleńczo, nie rezygnowaleś ( np. 1 skok ieudany, ale próbujesz dalej, choć wg. mnie sytuacja byla już skończona ) i.. udawało ci się doskoczyć dalej. Jeśli uważasz, że combo 599 to lipa, to wolę nie myśleć, czym u ciebie jest 200 :roll: . Właściwie, dobrze, że tam skończyłeś, bo byś się wściekł na FML-a np. 899 :smile: . Poza tym, nie denerwowałeś się po 500 combo ( ja bym nie wytrzymał po 300 :oops: ), a nawet jeśli - to niezauważalnie .

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 6 Sierpień 2008, 17:50   

Właśnie, świetna gra. Pewnie parę odbić było zbyt słabych, parę zbyt mocnych, wybicie na 245. piętro było ryzykowne. Ale to drobiazgi. Nawet Roket, w rekordach świata, cudem zahacza o schodki wyżej. A dlaczego zakończyłeś kombosa? Podświadomie zapragnąłeś bezpieczeństwa podłużnego schodka. Albo może, zwyczajny tik? Często marnuję tak JC3. :)
Ostatnio zmieniony przez Vinyanov 6 Sierpień 2008, 19:22, w całości zmieniany 1 raz  

Devlin 
Splendid!

Wysłany: 6 Sierpień 2008, 18:31   

Jeśli chodzi o nerwy to nie denerwuje się wcale ;) Dzisiaj akurat jeszcze nic nie piłem :P Co do tego ryzykownego wybicia na 245 piętro to nie było ono ryzykowne :P IT jest grą jak najbardziej przewidywalną... Na podstawie 4-5 widocznych schodków łatwo przewidzieć następne 2-3 (a przynajmniej jeden w tym zakresie ;) ) więc można śmigać. Postaram się zobrazować to nagrywając jakiś filmik... Może więc robie FMLe przez to, że źle przewiduje grę :mrgreen: 599 combo to dla mnie jednak jest lipa, może to dlatego, że mam rekord o jakieś 200 wyższy ;) Chociaż patrząc obiektywnie to łapie się pewnie na średnią półkę ;) Chyba wrzucę jakieś swoje FMLe, bo w końcu są one większe od combosów xD

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 6 Sierpień 2008, 19:19   

Devlin napisał/a:
Na podstawie 4-5 widocznych schodków łatwo przewidzieć następne 2-3 (a przynajmniej jeden w tym zakresie ) więc można śmigać.

Ciekawe. Musiałbyś posiadać translator: ziarno powtórki na układ schodków. Bo inaczej, moim zdaniem, to niemożliwe. Zresztą, John Beak wspominał, że schodki nie istnieją, dopóki nie zostaną wyświetlone na ekranie. To jest, postać nie może wskoczyć na schodek, którego nie widać. Nie wiem, ile w tym prawdy, ale brzmi rozsądnie. Tak więc, przewidzenie kolejnych schodków jest tym bardziej nieprawdopodobne…

Boru
miszcz

Wysłany: 6 Sierpień 2008, 21:27   

Tez nie wiem, jak mozna przewidziec schodki, ktorych jeszcze nie widac. Numery w totolotku tez potrafisz przewidziec, Devlin? :P
Tak poza tym .. dales jakakolwiek powtorke! Szok :>

Dawno nie dalem tutaj zadnej swojej powtorki. Ktos by sie pokusil o analize mojego 999 FML? :D Ktos poradzi, co zrobic, by czesciej byc na 900+ w combo? ;)

Boru_9990_999_0.itr
Pobierz Plik ściągnięto 318 raz(y) 7,08 KB

Profil FLD: 8888

mattirab 
Moderator

Wysłany: 6 Sierpień 2008, 23:07   

Masz świetny styl... Naprawdę, warto podziwiać. Idealnie "czujesz grę", trafiasz na schodki tam gdzie chcesz i jak chcesz, a jeśli i nie, to wspaniały refleks pozwala Ci na podtrzymanie kombosa, w niektórych miejscach świadomie powstrzymywałeś silniejsze odbicie się od ściany, co rzadko mam okazję obserwować na powtórkach, świetnie kontrolujesz tor lotu postaci, używasz najróżniejszych technik (można zachwycać się nad tymi podwójnymi odbiciami się od jednej ściany, przykład około 590 - 600. schodka, by przy niej zostać, taka jakby rotacja nadana postaci, wszystko płynnie, gdzieniegdzie dwuskoki - dobrze mówię? - nawet po ostatnim dzwonku). Oczywiście im dalej jesteś, tym bardziej zachowawczo grasz, ale to chyba normalne. Ogromna ilość skoków co dwa, trzy schodki - mogą się podobać, pozwalają ograniczać ryzyko spadnięcia, ale niekiedy utrudniają kontynuację komba. Sytuacja, w jakiej się znalazłeś przed tysięcznym schodkiem była nieciekawa, ale chyba można była się wyratować wybijając się kawałeczek dalej w prawo, lub też cofnięciem się z powrotem w lewo, choć wątpię, czy ostatnia prędkość by na to pozwoliła. Możliwe, iż wiedziałeś, że nie trafisz na 1001. schodek (a trochę do niego mimo wszystko brakowało), ale pragnienie zdobycia comba 1000+ sama narzucała nadzieję na to, że się uda. Cóż, do 1000, a nawet dużo więcej combo (cóż, mój kumpel miał grę na komórce, w którą grał godzinami, a któregoś dnia pobił rekord z 1008 bodaj punktów na 2300 z kawałkiem) lepszy układ schodków w takich sytuacjach +poprawa umiejętności wychodzenia z takich opresji obronną ręką (trzeba się oswoić z takimi sytuacjami. Nie kwestionuję, że doświadczenia Ci nie brakuje, także miałeś pecha przy reakcji / układzie schodków).
Ostatnie - nie skupiaj się na jednym celu. Ja wciąż czekam na kolekcję trzycyfrowych FMLi z jednego rodzaju cyfr każdy oraz na najlepsze CCC w każdej kategorii ;) . Dodatkowo, przydałyby się jakieś turnieje. Rywalizacja zawsze dodaje motywacji. :)
Nasze Powtórki

Profil FLD: 3803

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 7 Sierpień 2008, 01:00   

mattirab napisał/a:
w niektórych miejscach świadomie powstrzymywałeś silniejsze odbicie się od ściany, co rzadko mam okazję obserwować na powtórkach

Rozwinę nawet. Kiedy zmniejszasz prędkość odbicia, nie robisz tego ot, siłowo. Gdy zwalniasz, wiesz już, gdzie następnie skierować postać, i momentalnie podążasz najefektywniejszą trasą. U mnie jest inaczej. Owszem, potrafię zatrzymać postać, ale najczęściej zwyczajnie sztywno ląduję na jakimś schodku. Wtedy tracę orientację, i muszę powtórnie przeanalizować sytuację, aby podjąć płynną – umiarkowanie – grę.

PS. 243. piętro – najładniejsze odbicie, jakie widziałem.
PPS. Przed 850. piętrem – najładniejsza sekwencja, jaką widziałem. :P

Boru
miszcz

Wysłany: 7 Sierpień 2008, 12:31   

Cytat:
Ostatnie - nie skupiaj się na jednym celu. Ja wciąż czekam na kolekcję trzycyfrowych FMLi z jednego rodzaju cyfr każdy oraz na najlepsze CCC w każdej kategori

1000 combo jest moim najwazniejszym celem, ale nie skupiam sie tylko na tym. Wkoncu poprawilem swoj Floor, RRML, CCC2, CCCC4 i rozne takie :P
Kolekcja FMLi z jednego rodzaju cyfr raczej nie powstanie .. nie mam powtorki do 888, za to do 666 mam dwie :D

Cytat:
PPS. Przed 850. piętrem – najładniejsza sekwencja, jaką widziałem.

:D Staram sie grac jak najmniej obrotowymi skokami po ostatniej predkosci. Boje sie, ze zahacze o jakis schodek i zmarnuje combosa, wiec kombinuje jak utrzymac postac posrodku ekranu ;)

Devlin 
Splendid!

Wysłany: 7 Sierpień 2008, 13:42   

Vinyanov napisał/a:
Devlin napisał/a:
Na podstawie 4-5 widocznych schodków łatwo przewidzieć następne 2-3 (a przynajmniej jeden w tym zakresie ) więc można śmigać.

Ciekawe. Musiałbyś posiadać translator: ziarno powtórki na układ schodków. Bo inaczej, moim zdaniem, to niemożliwe. Zresztą, John Beak wspominał, że schodki nie istnieją, dopóki nie zostaną wyświetlone na ekranie. To jest, postać nie może wskoczyć na schodek, którego nie widać. Nie wiem, ile w tym prawdy, ale brzmi rozsądnie. Tak więc, przewidzenie kolejnych schodków jest tym bardziej nieprawdopodobne…

Wszystko rozchodzi się o rachunek prawdopodobieństwa... Łatwo jest przewidzieć w przybliżeniu trajektorię skoku, na której napotkamy schodzi... Kamerka + kartki + mazak + IT i będę to dzisiaj obrazował... Jutro/pojutrze będzie filmik.

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 7 Sierpień 2008, 19:33   

Hm, jedyna zasada, która podnosi prawdopodobieństwo przeżycia, brzmi: wybijając się, kieruj postać ku środkowi wieży. Schodki posiadają określoną długość minimalną. A opadając wzdłuż środka wieży łatwiej jest zdobyć schodki po lewej i po prawej, niż opadając wzdłuż ścian…

Devlin napisał/a:
Kamerka + kartki + mazak + IT i będę to dzisiaj obrazował... Jutro/pojutrze będzie filmik.

OK, zainteresowałeś mnie. :)

mattirab 
Moderator

Wysłany: 8 Sierpień 2008, 22:04   

A może... zanalizuje ktoś moją powtórkę? :P
Tak, moment przełomowy, mattirab wreszcie daje swą powtórkę do publicznego wglądu! ;)

Mattirab_do_analizy_14025_341_93.itr
Nie rekord, ale autentyczna, ostatnio nagrana, powtórka.
Pobierz Plik ściągnięto 314 raz(y) 3,04 KB

Nasze Powtórki

Profil FLD: 3803

@romek
That's great!

Wysłany: 13 Sierpień 2008, 13:21   

combo 705

zwróćcie uwagę na FML'a pod koniec gry....

:arrow:

Seth 
That's great!

Wysłany: 5 Październik 2008, 00:31   

Combo 238

By_the_czo_best_of_the_best____59633_284_238.itr
Pobierz Plik ściągnięto 322 raz(y) 2,68 KB

FallenEagle 
Yo!

Wysłany: 8 Październik 2008, 19:49   

Witam to mój pierwszy post na forum przygode z Icy towerem zaczalem miesiac temu wlasciwie z nudow zazalem grac i przeczytalem pare poradnikow tu jest male demo i moja prozba co robie źle? (napewno wiele rzeczy) moj rekord combo to marne 125 a florow 255 ;p ( chcialbym sie nauczyc dobrze robic combo) Dema ze 125 oczywiscie nie mam bo o fakcie zeby zapisac przypominam sobie zawsze jak wcisne play again ale ponizsze demo oddaje moj styl gry Wiec prosze o krytyke :)
http://rapidshare.com/fil...176_77.itr.html

Boru
miszcz

Wysłany: 8 Październik 2008, 22:54   

Ladnie .. trudno uwierzyc, ze masz takie niskie combo. Postaraj sie grac troche wolniej, bo to wyglada jak polaczenie kategorii jc5 i ccc.
Gdy robilem combosy ponizej 100, nawet nie wiedzialem o odbijaniu sie od scian :>

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 8 Październik 2008, 23:14   

Boru napisał/a:
Ladnie .. trudno uwierzyc, ze masz takie niskie combo.

Tak, dobre odbicia. Ale, Boru, czy spowalniać grę? Może tylko: poddać odbicia nadzorowi i uspokoić. FallenEagle, umiesz przebiegać wzdłuż schodków! Później, w JC5, CCC1 (tak, w stylach prędkościowych), itp., umiejętność przebiegania ponad schodkami parunastu-parudziesięciu pikseli, a nie natychmiastowego wybijania postaci wzwyż, poprzez rejump, będzie przydatna. Warto to kultywować. Ładne przykłady nagrałeś na piętrach 19., 37. (chociaż wybicie zmarnowane), 74., 171.

Ale: musisz opanować spowalnianie skoku (tj., puszczanie strzałki), przybliżanie punktu, gdzie zamierzasz dotknąć schodków. Gdy spadałeś na 27., mogłeś bezpiecznie wylądować na 28., gdybyś tylko oderwał palce, i osłabił lot. Podobnie na 56., 86., 95., 108. (miałeś skrajne szczęście), 150. (było trafić 153.), 163. Popracuj nad tym, a będzie świetnie. :)

-Kris- 
Wow!

Wysłany: 4 Listopad 2008, 17:34   

witam, a mógłby mi ktos ocenic tą powtórke: 492 floor albo 235 combo ?

Edit: Nowy rekord we floor - 521 ! Niestety nie dam narazie replaya bo ten FLD tak wolno chodzi że aż nie chce mi się czekać.

Odpowiedz do tematu