SzukajSzukaj  RegulaminRegulamin  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Forum Icy.pl Strona Główna  

Poprzedni temat «» Następny temat
Organizacja turniejów na FLD
Autor Wiadomość
IMNews
Yo!

Wysłany: 24 Marzec 2008, 12:13   

24.03.08, Zmiana lidera, Polacy protestują. Będzie bojkot?

Ku zdziwieniu wszystkich, dzisiejszego dnia nastąpiła zmiana lidera w turnieju Spring Contest. Została zaakceptowana powtórka Jacoba z wynikiem 1102. PCG musiał więc zmienić klasyfikację generalną i w ten sposób wszyscy pozostali gracze spadli o jedno miejsce w dół.
Czy takie posunięcie było do końca uczciwe? Polska drużyna jest niezadowolona z tej sytuacji. - W tym momencie turniej znacznie traci na atrakcyjności. Ciężko jest dogonić tak dobrego zawodnika jakim jest Jacob. Dodatkowo, Niemiec ma ogromną ilość pięter "na plusie", co dodatkowo utrudnia sprawę. Jeśli nie popełni on żadnego poważnego błędu, kwestia zwycięzcy turnieju jest mocno ograniczona - mówi syo, po aktualizacji rankingu zajmujący 6. miejsce. - poza tym, pozostali nie mieli problemów z wysłaniem powtórek gier, jest wiele innych możliwości dostarczenia powtórki jeśli czyjś mail płata filgle.
Polska drużyna straciła po jednym miejscu, stąd pojawiły się niepewności z ich strony. - Zastanawiamy się nad wystosowaniem prośby o zmianę w regulaminach turnieju, proponujemy 50% wyniku pierwszego gracza w przypadku niepodesłania powtórki przez drugiego z nich. - kontynuuje syo.
Czy PCG zdecydowałby się wprowadzić zmiany do turnieju gdyby owa prośba została przedstawiona? Czy w grę wchodzi bojkot reprezentacji Polski?
Ostatnio zmieniony przez IMNews 24 Marzec 2008, 12:20, w całości zmieniany 1 raz  

Boru
miszcz

Wysłany: 24 Marzec 2008, 12:23   

Sama idea turnieju byla by dobra, gdyby wszyscy wysylali powtorki :P
50% pkt. powinno chyba zalatwic sprawe. Jesli PCG sie nie zgodzi, to nie chce mi sie dalej grac .. bo po co? :|

Profil FLD: 8888

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 24 Marzec 2008, 12:51   

Jedna sprawa, wiadomość, która nie dotarła na czas, nie powinna nas interesować. Wysłana została na czas, wina leży po stronie organizatora, który wybrał zawodne medium. Co do zmiany reguł, ja na miejscu organizatora kontynuowałbym turniej na obecnych zasadach. Na końcu wyodrębniłbym błędy i opracował poprawki, które zapobiegną ich pojawieniu się w przyszłości.

Ale – to ja. :) Jestem tępakiem, gdy dochodzi do matematyki i organizacji. Aby zrozumieć wady i zalety modelu zarówno Syo jak i PcG, potrzebuję kartki, długopisu i pięciu godzin namysłu. Oprócz tego, wewnątrz każdej argumentacji ciężko jest odróżnić fakty od perswazji. Ale na pierwszy rzut oka pomysł wydaje się słuszny. :)
Ostatnio zmieniony przez Vinyanov 24 Marzec 2008, 12:52, w całości zmieniany 1 raz  

mattirab 
Moderator

Wysłany: 24 Marzec 2008, 13:35   

Z drugiej strony 50% także nie musiałoby być w porządku. Przykład - Fabian ma 800+ pkt, a Jacob by miał wtedy 500+... I dlaczego teraz wszyscy narzekają, skoro przed turniejem nikt o tym nie napisał? W trakcie turnieju dziwnie jest zmieniać zasady mające być może zdecydować o końcowej klasyfikacji. Dla mnie nieporozumieniem są te zmiany w parach (Tupac i Baswai w jednej parze? Patrzcie, jaka różnica miejsc) i zamieszanie z powtórkami...
Nasze Powtórki

Profil FLD: 3803

Pirochemik 
Splendid!

Wysłany: 25 Marzec 2008, 00:02   

BO kurde wczesniej nikt nie myslał, że jakiś dbil nie wyśle replay`a, a co lepsze, szczerze mówiąc w ogóle nie wiedziałem, na czym poega turniej, a co gorsza, wole stare turnieje, gdzie wszczycy odpadali, albo na miejsca było, wtredy i tak byłbym pierwszy.

Polska Lista Top Ten

mattirab 
Moderator

Wysłany: 25 Marzec 2008, 12:11   

Fabian napisał/a:
BO kurde wczesniej nikt nie myslał, że jakiś dbil nie wyśle replay`a

Fabian napisał/a:
I nie poddawać się, bo ktoś może zapomnieć wysłać powtórki;p

Coś umknęło? Chyba tylko w TT4 każdy wysłał ;) .
Cytat:
a co lepsze, szczerze mówiąc w ogóle nie wiedziałem, na czym poega turniej

Tu się uśmiałem.
Cytat:
a co lepsze (...) a co gorsza

Tu też.
Cytat:
wole stare turnieje, gdzie wszczycy odpadali, albo na miejsca było, wtredy i tak byłbym pierwszy.

Nie lubisz turnieju tylko dlatego, że formuła jest taka, że Twoja dominacja jest zagrożona?
Nasze Powtórki

Pirochemik 
Splendid!

Wysłany: 25 Marzec 2008, 14:13   

Dominacja? Żebyś się nie zdziwił, to nie ja podburzałem. Widać nie bardzo wiesz o co chodzi. Nie grasz w turnieju, to nie wiesz co i jak, nie sądze by Twoje wypowiedzi miały taką samą wartosć, jak wypowiedzi tych co grają, bez obrazy.

Polska Lista Top Ten

NeueR
Wow!

Wysłany: 25 Marzec 2008, 15:03   

Pirochemik napisał/a:
Żebyś się nie zdziwił, to nie ja podburzałem

No tak, zapewne wyjdzie jak zawsze, że to Jacob jest wszystkiemu winien ;)

A na poważnie, rzadko piszę na forum, jednak ta sytuacja wręcz mnie zmusiła do napisania tego postu. Fakt, organizator konkursu ewidentnie nie przewidział wszystkich wariantów, jednak "protest" polskich graczy uważam za ... dziecinny. Aktualna przewaga Jacoba nad Azanem to ~300 pięter, zakładając, że obaj powtórzyliby swoje rezultaty z pierwszej rundy, to Azan będzie miał dodatkowe 200 punktów, a Jacob je straci, czyli po drugiej rundzie (hipotetycznie): Jacob - 900, Azan - 1000. Powiedzcie mi więc, gdzie jest ta "niewyobrażalna" przewaga Jacoba nad innymi graczami? Odpowiedź: nie ma!

Poza tym, gdyby na gudvy'ego trafił jakiś słabszy gracz (niestety, nie potrafię nikogo teraz wymienić, bo po prostu Was nie znam), dostałby +600 punktów i nikt nie zwróciłby na to uwagi, turniej toczyłby się dalej.

Następna moja uwaga: nie zmienia się reguł w czasie trwania konsursów. Jest to po prostu nieetyczne. Poza tym, tylko dlatego, że faworyt turnieju nie jest po pierwszej kolejce na pierwszym miejscu i ma strate zaledwu paru pięter, to powód zmieniania zasad? Nie sądzę ;)

Dlatego moim zdaniem należy kontynuować konkurs, przewaga nie jest aż taka duża, a przynajmniej ta historia czegoś nauczy organizatorów konkursów i nie będzie takich wpadek następnym razem :)

Pozdrawiam

Neo 
Fantastic!

Wysłany: 25 Marzec 2008, 15:55   

Uwaga - podaję swoją opinię na temat samej sprawy dopuszczenia spóźnionej powtórki do konkursu, nie na temat zasadności ewentualnego bojkotu.

NeueR napisał/a:
Następna moja uwaga: nie zmienia się reguł w czasie trwania konsursów. Jest to po prostu nieetyczne. Poza tym, tylko dlatego, że faworyt turnieju nie jest po pierwszej kolejce na pierwszym miejscu i ma strate zaledwu paru pięter, to powód zmieniania zasad? Nie sądzę ;)
PaperclipGames napisał/a:
:arrow: Each round will start at 8 PM (GMT+1) when I post the password for that round.
:arrow: Each round will end at 7 PM (GMT+1) two days later (that is, 47 hours each round).

NeueR, czy chodzi Ci przekroczenie zasad (zmiane reguł), polegające na tym, że dopuszczono spóźnioną powtórkę Jacoba?

Tak czy siak bojkot jest nieco bez sensu. Osobą która nawaliła jest organizator, który nie podał alternatywnego sposobu komunikacji na wypadek gdyby email zawiódł, nie podał też żadnych klauzuli w regulaminie na temat ewentualnych spóźnień itd. Gość na pewno wyciągnie wnioski, drugi turniej na pewno odbędzie się bez takich zgrzytów. Pytanie, czy, kogo i jak należy karać za taki stan rzeczy...

Pirochemik 
Splendid!

Wysłany: 25 Marzec 2008, 16:18   

Neuer, tu nie chodzi o mie, ja sobie poradzę i myślę, że po dzisiejszej rundzie będę juz na pierwszym miejscu. Tu chodzi o innyh graczy, którzy zrobili dużo lepszy floor, bądz nie wiele gorszy, jednak pzewaga była miażdżąca. Naweet jak by jakiś słaby gracz nagle dostał 600 pkt, też bym uważał to za roche nie sprawiedliwe. Nie ma takiej reguły, więc nie została by ona zmieniona podczas gry, wystarczyłoby gdyby PCG coś z tym zrobił, ale już za poźno, a PCG niechce ingerować;p Gdyby chodziło tylko o mnie... hehe nie napisalbym ani jedengo posta w tej sprawie, bo anitrochę nie boję się Jacoba`a.

Polska Lista Top Ten

NeueR
Wow!

Wysłany: 25 Marzec 2008, 17:10   

Neo napisał/a:
NeueR, czy chodzi Ci przekroczenie zasad (zmiane reguł), polegające na tym, że dopuszczono spóźnioną powtórkę Jacoba?

Witam Neo

Nie za bardzo zrozumiałem na początku, więc postanowiłem przeczytać jeszcze raz ten wątek i ten z Free Lunch Design.

Przede wszystkim, Jacob napisał na forum, że wysłał powtórkę rano o 9:20, więc około 9 godzin przed końcem kolejki, więc jaka spóźniona powtórka? Wina znowu leży po stronie organizatora, który nie spodziewał się, że ktoś wyśle powtórkę tak wcześniej.

Pozdrawiam

Neo 
Fantastic!

Wysłany: 25 Marzec 2008, 19:15   

Ooops, to ja się pospieszyłem ze swoim wyskokiem :) Przejrzałem tylko nasz, polski wątek i zrozumiałem tyle, że powtórka Jacoba nie doszła na czas :)
Jeśli jednak było tak, że Jacob wysłał swoją powtórkę o 9:20, a PaperClip ją olał - gdyż była daleko z tyłu w jego skrzynce - to już jest absolutnie nie jego (Jacoba) wina i nikomu nic do tego.
A co do tego że przeciwnik Jacoba nie wysłał powtórki - to już nie jego problem. Wypadki losowe, siła wyższa itd., wyniki powinny pozostać dokładnie takie, jak były, nieważne, że ktoś na tym zyska... to tak, jakby dwa lata temu Kubicy zabrać trzecie miejsce, bo Alonso wybuchł silnik ;)

mattirab 
Moderator

Wysłany: 25 Marzec 2008, 21:48   

Cytat:
A co do tego że przeciwnik Jacoba nie wysłał powtórki - to już nie jego problem. Wypadki losowe, siła wyższa itd., wyniki powinny pozostać dokładnie takie, jak były, nieważne, że ktoś na tym zyska... to tak, jakby dwa lata temu Kubicy zabrać trzecie miejsce, bo Alonso wybuchł silnik

Zgadzam się w całej rozciągłości. Poza tym, napisałem już co o tym myślę.
Cytat:
Dominacja? Żebyś się nie zdziwił, to nie ja podburzałem. Widać nie bardzo wiesz o co chodzi. Nie grasz w turnieju, to nie wiesz co i jak, nie sądze by Twoje wypowiedzi miały taką samą wartosć, jak wypowiedzi tych co grają, bez obrazy.

Nie podburzasz? Tylko co robisz... Rozumiałbym zniesmaczenie organizacją par, czy odbioru powtórek... ale konkretnych zasad podczas turnieju się nie zmienia, jak to napisał Devastator (ktoś kiedyś powiedział, że zabawa różni się od gry tym, że w zabawie można zmieniać reguły, a w grze nie ;) ).
Cytat:
Wina znowu leży po stronie organizatora, który nie spodziewał się, że ktoś wyśle powtórkę tak wcześniej.

Właśnie - ale nie o to chodzi naszym graczom, tylko wszyscy winią PCG jakby to on był winien temu, że ktoś nie podesłał powtórki. Fabian - sam się obawiałeś, co będzie jak ktoś nie podeśle replay'a. Trzeba było z PCG przed turniejem. Sam (tylko nie czepiajcie się moich rekordów/podejścia do turnieju) nie robiłbym z tego takiego problemu - na przyszłość PCG będzie wiedział, co zrobić w takiej sytuacji, a tak macie motywację, żeby przegonić Jacoba ;) . No i na koniec - czemu Jacob ma ucierpieć z nie jego winy? Gdyby, np. miał wynik taki jak ma (~1100), a jego przeciwnikowi by się nie chciało zbytnio zagrać i by podesłał koło 400, to byście się znowu o to kłócili? A Jacob dostałby i tak więcej, niż mu proponujecie (1/2*1100)...
Nasze Powtórki

Pirochemik 
Splendid!

Wysłany: 25 Marzec 2008, 22:17   

Lol Ty widze nic juz nie rozumiesz. Bym CI powiedział od kogo się zaczęło, ale myśle ze nie warto. Powiedziałem, tu nie chodzi o mnie, sam widzisz, jak pokolei dochodzę do tego do czego zmierzam. Cały czas tez rozmawiam o przyszłości. Z PCG o tym też porozmawiam, bo za nic go nie winię. Na FLD nawet Craven nie robi problemu<szok> A wręcz wymysla nowe pomysły, po to by w przyszłości nie było takich problemów.
Jezcze raz móię, nie podburzam. Zaczynasz mmnie irytować. Ja jak czegoś nie wiem, to nie przyłączam się do dyskusji. To nie była żadna zasada, a raczej jej brak,a to już inna bajka.
Turniej - zabawa ; IT - gra. Co do par nie mam nic, bo panuje zasada. Do Jacoba też nic nie mam. Do PCG też nie, tylko do kogoś kto się zapisuje a potem olewa. I tu, jakbym nagle przestał podsyłać replay`e, oczywiście byłbym ostatni, ale namieszałbym tak, że miejcsca ustawiały by się losowo.
Zresztą ta dyskusja na polskim forum nie ma nic do rzeczy. Chcesz podyskutować? Zapraszam na IRC bądz FLD. Tak wiec nie odpowiadaj mi na tego posta, nie cytuj, i zostaw mnie w spokoju.

Polska Lista Top Ten

mattirab 
Moderator

Wysłany: 25 Marzec 2008, 22:33   

Wiesz, rozumiem o co chodzi - może źle przeczytałeś/źle napisałem... chociaż właściwie, to bardziej nie rozumiesz mojego postu niż ja sytuacji.
Wiem, że nie chodzi o Ciebie, ale masz pretensje mimo wszystko (nie będę się sprzeczać, czy robisz dobrze, czy źle).
Nie winisz PCG, ale jednak nie podoba Ci się, że do tego dopuścił. Cóż - rozmowy były, ale na moje oko już po czasie.
No i właśnie dobrze, że Craven traktuje sprawę jak traktuje.
Nie mów, że nie wiem, bo zapoznałem się z turniejem/tematem i nawet może mógłbym powiedzieć, że Was rozumiem.
Na FLD nie dyskutuję z reguły - skoro dyskusja toczy się tu, to czemu mam pisać tam. Zresztą mój angielski nie jest na tyle dobry, żeby pisać dłuższe wypowiedzi o tym. Rozumieć zrozumiem, ale napisać to już większy kłopot.
IRC - cóż, na razie uczycie tam polskiego Holendrów...
Nie chcę się z Tobą kłócić - odpowiadam, bo uważam to za stosowne.
Nasze Powtórki

petr 
Administrator

Wysłany: 25 Marzec 2008, 22:40   

Nie rozumiem tej dyskusji ani jej tematu.

A teraz podajcie sobie łapki na zgodę i nie wracajmy do tego tematu.

Profil FLD: 761 IT Code:

Pirochemik 
Splendid!

Wysłany: 25 Marzec 2008, 22:42   

mattirab napisał/a:
Wiesz, rozumiem o co chodzi - może źle przeczytałeś/źle napisałem... chociaż właściwie, to bardziej nie rozumiesz mojego postu niż ja sytuacji.

To ty chyba nie wiesz co piszesz.
mattirab napisał/a:
Nie winisz PCG, ale jednak nie podoba Ci się, że do tego dopuścił

Nadal nie rozumiesz. Nie podoba mi sie .. czy mam się powtarzać?
mattirab napisał/a:
Na FLD nie dyskutuję z reguły - skoro dyskusja toczy się tu, to czemu mam pisać tam. Zresztą mój angielski nie jest na tyle dobry, żeby pisać dłuższe wypowiedzi o tym. Rozumieć zrozumiem, ale napisać to już większy kłopot.

Ja nie umiem angielskiego i każdy o tym wie, ale jakoś nie mam problemu się tam wypowiedzieć czy coś w tym rodzaju. Dwa tu tylko dziwnym trafem dzieje sie dyskusja, bo na FLD już chyba wszystko jest omówione.

mattirab napisał/a:
IRC - cóż, na razie uczycie tam polskiego Holendrów...

Z tym troche przesadziłeś. Na IRC dzieje sie często dużo ważnych rzeczy, pewnie dlatego jesteś w tyle... . Że nawet myslisz, że my tam uczymy kogoś polskiego? Bo raz robiliśmy sobie jaja? .

A jednak mogłeś nie odpowiadać.

Polska Lista Top Ten

petr 
Administrator

Wysłany: 25 Marzec 2008, 22:43   

NIE.
Mówię, spokój.

24h.

Profil FLD: 761 IT Code:

syo 
No way!

Wysłany: 26 Marzec 2008, 23:21   

Hej,

Proponuję trochę się pohamować i podyskutować na temat organizacji turnieju. Kto wchodzi na IRC dość regularnie, wie, że ta nie jest najlepsza. Zrobiło się spore zamieszanie. Czy PCG powinien zmienić zasady? Również, po poprawce tabeli głównej pojawiły się błędy związane z pojedynkami graczy. Czy pojedynki powinny się zmienić?
  Profil FLD: 91 IT Code:

Neo 
Fantastic!

Wysłany: 26 Marzec 2008, 23:47   

Zmienić zasady - myślę że nie. Komu nie odpowiada sposób prowadzenia turnieju - może się wycofać. Z drugiej strony, zmiany zasad w trakcie turnieju, zwłaszcza w taki sposób, który może kogoś skrzywdzić lub faworyzować - według mnie racji bytu nie mają...

Odpowiedz do tematu