SzukajSzukaj  RegulaminRegulamin  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Forum Icy.pl Strona Główna  

Poprzedni temat «» Następny temat
Rekordy w ITFC x, które wkraczają na obszar pięter x-1

Czy rekordy, które omawiamy wewnątrz tematu, powinny być traktowane równoważnie ze standardowymi?
Tak
22%
 22%  [ 2 ]
Nie
77%
 77%  [ 7 ]
Głosowań: 9
Wszystkich Głosów: 9

Autor Wiadomość
Vinyanov 
No way!

Wysłany: 12 Kwiecień 2008, 20:30   Rekordy w ITFC x, które wkraczają na obszar pięter x-1

Boru, przy okazji rekordu, napisał/a:
nie wiem czy slusznie mnie umieszczono na 2 miejscu. Zwlaszcza, ze po 1500 pietrze jest juz 4-4

Słusznie, zupełnie zapomniałem. Sprawa dotyczy rekordów, które zaczynają się schodkach określonej długości, oraz przekraczają piętro, gdzie domyślna długość jest mniejsza niż określona. Na przykład 5-5, które przekraczają 1500 piętro. Czy powinny one być dozwolone wewnątrz list rekordów? Inaczej, czy piętra skrócone na dole rekompensują piętra wydłużone na górze wieży?

Zastanówmy się. Jeżeli gramy bez ISC, lub przy ISC mniejszym niż 4. prędkość, bez wątpienia nie. Ale jak jest przy 5. prędkości? Ciężko zdecydować. To jednak jest złożona sprawa. Głosujcie, ewentualnie przedstawcie mi jakieś argumenty za lub przeciw. Ja chwilowo głosu nie oddaję, muszę zastanowić się jeszcze bardziej. :)
Ostatnio zmieniony przez Vinyanov 20 Lipiec 2010, 05:54, w całości zmieniany 1 raz  

petr 
Administrator

Wysłany: 12 Kwiecień 2008, 20:47   

Mam rozumieć że ITFC oznacza IT Floor Controler. I nie ma go w naszym downloadzie. Aha, no to wiem na czym stoję.
I co ten program można znaleźć na forum FLD. A "5-5" oznacza skrócone schodki w obszarze 600-1000 (z 6 do 5), ale wydłużone powyżej 1500 (z 4 do 5). (czy Peitz naprawdę zaprogramował długość 2 dla 10000+? o Boże).
Moje zdanie? Powinno to być dozwolone. Tak samo jak ITC, bo obiektywnie utrudnia grę (jeśli startuje się np od 5 czy 4 prędkości) czy skracanie schodków. Natomiast wydłużanie do wartości 6, czyli (jeśli dobrze rozumiem) wartości domyślnej dla najkrótszych schodków ze znanego mi obszaru 0-1000 - tak. Na krótszych schodkach (z tego co wiem) nie da się biec na tyle długo, by móc kontynuować combo bez odbijania się.
Pozostają dwie kwestie - czy powtórki ugrane z ITFC da się odtwarzać w każdym IT (rozumiem że tak)? Oraz czy o ITFC wiedzą wszyscy? Jeśli nie, a jeśli społeczność zaakceptowałaby takie powtórki, w każdym nowym temacie o turnieju powinna być zamieszczona informacja, że można korzystać z ITFC. Ale bez wydłużania schodków o wartość większą niż 6 - z tym że jak to sprawdzić? tylko ręcznie? :o
Jeśli tak, to bezwzględnie zakazać ITFC na turniejach! Idea ITR checker sypie się jeśli organizatorzy musieliby oglądać po jednym fragmencie z każdego obszaru piętrowego aby sprawdzić (jeszcze na oko) czy ktoś czasem nie wydłużył sobie za bardzo pięter.. :/
Ekhm. To tyle.

Profil FLD: 761 IT Code:

Boru
miszcz

Wysłany: 12 Kwiecień 2008, 20:51   

petr napisał/a:
A "5-5" oznacza skrócone schodki w obszarze 600-1000 (z 6 do 5), ale wydłużone powyżej 1500 (z 4 do 5).

5-5 to schodki pomiedzy 1000 a 1500 pietrem.
4-4 pomiedzy 1500 a 2000
3-3 od 2000 do ... 10000 ;)

Tak na chlopski rozum :P
Eh teraz zrozumialem o co ci chodzilo ... za duzo tych 1200 dzis bylo :|

Jestem przeciwko uznawaniu powtorek, ktore byly ugrane za pomoca jakichkolwiek programow. Nie wazne, czy pomagaja, czy utrudniaja ... zawsze to jest cos innego niz "zwykla" gra.
Poza tym, na FLD jest osobna lista rekordow z uzyciem ITFC, ale bez ISC .. i tu jest maly problem, bo gdzie moze sie znalesc moje 1661?
Ostatnio zmieniony przez Boru 12 Kwiecień 2008, 21:06, w całości zmieniany 1 raz  

Profil FLD: 8888

petr 
Administrator

Wysłany: 12 Kwiecień 2008, 20:57   

Aaa takie oznaczenia macie. No rozumiem. Ale wiadomo chyba o co mi chodziło w tym przykładzie - długość schodka 5-5 na całej wieży (powyżej 600 oczywiście).
Dwie liczby jako analogia do 0-600 gdzie może być np 6-14? "Od 5 do 5"? ;) Nieco dziwne ale niech będzie ;)

Profil FLD: 761 IT Code:

mattirab 
Moderator

Wysłany: 12 Kwiecień 2008, 21:39   

Takiego długiego posta napisałem i się nie wysłał... Napiszę część od nowa.
Cytat:
czy powtórki ugrane z ITFC da się odtwarzać w każdym IT (rozumiem że tak)?

Da się odtwarzać, ale tylko pod ITFC, na którym był ugrany wynik. W IT nie da się odtworzyć (znaczy, da się, ale postać nie dojdzie do odpowiedniego schodka).
Widać, Petr, że długo Cię nie było na forum :) .
Co do ISC - zagrajcie na JC3 na normalnym IT, a potem na prędkości drugiej czy trzeciej. Prawda, że łatwiej? Tak samo JB zrobił bardzo wysokie NML na ISC5... Po prostu widać więcej schodków i jest łatwiej skakać tam na początku. Natomiast po schodkach 600+ prędkość jest identyczna (piąta) niezależnie od użycia ISC. Dlatego powtórki w kategoriach floor, combo, NML i score z użyciem ISC, uznałbym, natomiast w kategoriach, w których z reguły nie dochodzi się do 5-tej prędkości, nie.
Ciekawa dyskusja o takich powtórkach wywiązała się tutaj.
Moje zdanie co do ISC jest nieco odmienne, jak już napisałem powyżej. Zaś jeśli chodzi o ITFC, to powtórki trzeba byłoby sprawdzać z ITFC, a to już chyba oddzielna kategoria? Jednakże skrócenie schodków to ewidentne utrudnienie gry, więc osobiście mógłbym uznawać takie wyniki, ale oficjalnie raczej coś takiego nie wchodzi w grę, no bo jak? Co się tyczy floora Bora (:P) - ze swojej strony powiem, że taki wynik uznałbym do momentu, w którym nie przekroczyłeś granicy, po której mógłby wystąpić schodek dłuższy niż normalnie, tj. 1500.
PS. Te programy to świetni 'trenerzy', wspomagacze itp, ale ile z nimi problemów? ;)
Nasze Powtórki

Profil FLD: 3803

Odpowiedz do tematu