SzukajSzukaj  RegulaminRegulamin  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Forum Icy.pl Strona Główna  

Poprzedni temat «» Następny temat
Wasze wszystkie rekordy i statystyki (komentarze)
Autor Wiadomość
Vinyanov 
No way!

Wysłany: 3 Czerwiec 2009, 23:03   

Fakt, to dobry pomysł. Przepraszam. Zmieniajcie. :)

petr 
Administrator

Wysłany: 3 Czerwiec 2009, 23:08   

Łel dan!

Chociaż napisałem "tylko jeden post" a są tu już komentarze... Jak to rozwiązywaliście wcześniej, komentarze do "waszych wszystkich" były gdzie indziej? Jeśli tak to może komuś chce się dzielić? ;p

Profil FLD: 761 IT Code:

mattirab 
Moderator

Wysłany: 3 Czerwiec 2009, 23:10   

petr napisał/a:
Jak to rozwiązywaliście wcześniej, komentarze do "waszych wszystkich" były gdzie indziej? Jeśli tak to może komuś chce się dzielić? ;p

Mały spamik nie zaszkodzi, ale założę do tego nowy temat ;) .
Nasze Powtórki

Profil FLD: 3803

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 4 Czerwiec 2009, 15:25   

petr napisał/a:
Jak to rozwiązywaliście wcześniej, komentarze do "waszych wszystkich" były gdzie indziej?

Tak.

Cytat:
Jeśli tak to może komuś chce się dzielić?

Mi nie, ale mimo to to robiłem. ;)

Klaud w swojej wiadomości w wątku głównym napisał/a:
Aktualizowano: 04.06.2009

Data aktualizacji jest zawarta w kodzie statystyk.

Klaud w swojej wiadomości poniżej napisał/a:
[…] będę aktualizować kategorie, które nie zostały uwzględnione w kodzie statystyk (typu NO-H2O właśnie), więc daty będą się różnić

No tak, wiem. (Chociaż jeśli już będziesz aktualizować swoje wyniki w kategoriach nie obejmowanych statystykami Icy Tower, to możesz już zajrzeć do pliku z nimi, i skopiować je na forum, uzgadniając je tym samym). ;)

Mogłeś chociaż napisać, że odnosisz się do postu niżej. Przy poście nie ma nawet informacji o dokonaniu edycji wiadomości. Dezorientuje to czytelnika / mtrb.

matti w mojej wiadomości niniejszej napisał/a:
Mogłeś chociaż napisać, że odnosisz się do postu niżej.

OK, już to dopisałem, wybacz. Nie chciałem odpisywać tylko po to, aby kontynuować tak drobiazgową dygresję, a kiedy już już zdecydowałem, że wykonam edycję, widać moja koncentracja spadła na tyle, że zapomniałem o podaniu autora cytatu.
Ostatnio zmieniony przez Vinyanov 4 Czerwiec 2009, 18:34, w całości zmieniany 3 razy  

Klaud 
Fantastic!

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 4 Czerwiec 2009, 17:25   

Vinyanov napisał/a:

Data aktualizacji jest zawarta w kodzie statystyk.

Ha, owszem. Ale może się tak zdarzyć, że będę aktualizować kategorie, które nie zostały uwzględnione w kodzie statystyk (typu NO-H2O właśnie), więc daty będą się różnić.

Profil FLD: 11954 IT Code:

mattirab 
Moderator

Wysłany: 6 Czerwiec 2009, 22:03   

Vinyanov napisał/a:
OK, już to dopisałem, wybacz.

Wybaczam ;) .

Rozumiem, że wymagania na rangi są takie?
Cóż, wg mnie są trochę nieadekwatne do umiejętności przeciętnego gracza (na ten przykład moich). 500 floor i 120 combo do A*? 120 combo mógłbym zrobić w około co 15 grze na combo (nie bierzmy tu pod uwagę moich statystyk z IT 1.4, moja forma po długiej, pomijając sporadyczną grę przy wyjściu bet, przerwie od IT nie jest zadowalająca, aczkolwiek zwyżkuje), 500 floor nie udało mi się nigdy. Stąd także kłopoty z osiągnięciem rangi A - 400 floor. Za parę dni to się, mam nadzieję, zmieni.

Tymczasem zaktualizowałem statystyki na forum, niewielka poprawa w combo, score, JS i poszczególnych CCC.
Nasze Powtórki

Konarr
Yo!

Wysłany: 7 Czerwiec 2009, 13:49   

Wy też nie możecie dojśc do 400 me t00 .

mattirab 
Moderator

Wysłany: 11 Czerwiec 2009, 23:47   

Witam nowych graczy :) . Cieszę się, że wciąż na forum przybywają "nowi". Wyniki macie całkiem ładne, co również cieszy. Niedługo pewnie przywitamy nowych graczy na liście polskich tysięczników.
kuba98 napisał/a:

Created: 2009-05-27

Jak utworzyłeś profil tak wcześnie? :P
Cytat:
Tymczasem tylko żywy zrzut:

Łee tam, tymczasem :) . Masz najlepszą ragnę spośród tych, którzy wrzucili tu rekordy.

Ja natomiast osiągnąłem wreszcie rangę A. Na A* chyba będę musiał jednak trochę poczekać :) .
Nasze Powtórki

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 12 Czerwiec 2009, 00:06   

mattirab napisał/a:
Witam nowych graczy :) . Cieszę się, że wciąż na forum przybywają "nowi". Wyniki macie całkiem ładne, co również cieszy. Niedługo pewnie przywitamy nowych graczy na liście polskich tysięczników.

Prawda. :) Też miło było mi zauważyć nowych użytkowników.

mattirab napisał/a:
Cytat:
Tymczasem tylko żywy zrzut:

Łee tam, tymczasem :) . Masz najlepszą ragnę spośród tych, którzy wrzucili tu rekordy.

Racja. (Chociaż oczywiście powalczę o 5 gwiazdek, w końcu moje rekordy z 1.3 leżą tuż powyżej ich granicy: Floor o 71 pięter, Combo o 12 pięter, CCC1 o 21 pięter. Tylko w NML brakuje mi 169 pięter… brak treningu.) Ale mówiąc „tymczasem” chciałem powiedzieć, że w przyszłości chciałbym spróbować umieszczać swoje rekordy w bardziej interaktywnej postaci, niż plik tekstowy (tzn. sprawić, aby linkowały). :)

kuba98 
Sweet!

Wysłany: 12 Czerwiec 2009, 10:18   

mattirab napisał/a:
Jak utworzyłeś profil tak wcześnie?

Grałem w wersji RC 2 i skopiowałem profil do wersji finałowej, ale wszystkie swoje rekordy pobiłem dopiero w niej.

Klaud 
Fantastic!

Wysłany: 13 Czerwiec 2009, 19:32   

Dzisiaj udało mi się zdobyć rangę **. Cieszy mnie to niezmiernie, jednak, aby osiągnąć kolejną, muszę zrobić 750 pięter, 600 NML i 300 combo.
Ostatnie wyzwanie jest najprostsze, bowiem w wersji IT 1.3.1 mój rekord wynosił 318. Łudzę się także, iż uda mi się kiedyś doskoczyć do 750 schodka. Ale 600 NML to już kompletny kosmos.

Do mojej wiadomości w temacie ze statystykami dodałam plik ze spakowanymi powtórkami ze standardowej listy kategorii (wbudowanej w grę), ponadto uaktualniłam NO-H2O (piętra) do 564.

Zaraz wracam do skakania ;)

Camille17 
Yo!

Wysłany: 14 Czerwiec 2009, 14:33   

Hejcia jestem to nowa ;-)
Mój rekord to narazie 303 schodki, 32 combo, najlepszy wynik 3624, i mam rangę ,,C"
I już w sumie mam zaliczony 300 schodek i 85 schodków przed upływem 1 czasu. Ale jak mam skoczyć 35 combo?? ;( Ratujcie!!

Klaud 
Fantastic!

Wysłany: 14 Czerwiec 2009, 15:07   

Witaj na forum! ;)
Zapisz jakąś powtórkę (najlepiej tę z Twoim rekordem combo) i wrzuć ją w załączniku do TEGO tematu. To pomoże nam dostosować porady do Twojego stylu gry. Polecam także wrzucenie wszystkich rekordów (zawartości pliku xxx_stats.txt, gdzie „xxx” to nazwa profilu) do tematu Icy Tower 1.4 - Wasze wszystkie rekordy / statystyki.

tietio
Yo!

Wysłany: 16 Czerwiec 2009, 19:33   

Powiem szczerze ze niektóre wasze rekordy mnie szokują. Jak można dojśc do 1000 floor a tym bardzij combo tyle nabic 8O Moje rekordy:
Floor: 549
Combo: 206
Score: 46898
CCC1: 154
CCC2: 270
CCC3: 360

ps. co to te NML, UNML?:P

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 16 Czerwiec 2009, 19:42   

Witaj na forum! :)

Twoje wyniki też nie są najgorsze (szczególnie CCC!).

Cytat:
co to te NML, UNML?:P

Dwie z tzw. kategorii pobocznych, tzn. takich, rekordów w których Icy Tower w wersji 1.3 nie zapamiętywało i nie przechowywało. NML oznacza najwyższe piętro zdobyte podczas gry, w trakcie trwania której nie zakończyłeś ani jednego kombosa. UNML oznacza najwyższe piętro zdobyte skacząc tylko co 1 schodek. W Icy Tower 1.4 obie te kategorie posiadają już wbudowane listy rekordów, ale noszą inne nazwy. NML to teraz Top Floor, No Combo lub Top Floors, No Combos a UNML to Singles in a Row lub Single Jump Sequence.

tietio
Yo!

Wysłany: 16 Czerwiec 2009, 19:46   

Vinyanov wielkie dzięki .Tak się domyślałem z tym NML ale UNmL za czorta bym nie wpadł:)

mattirab 
Moderator

Wysłany: 26 Czerwiec 2009, 22:28   

Boru napisał/a:
Time played: 9 hours, 52 minutes, 16 seconds

W trzy dni? :P
Przypomina mi się...
katalog onetu napisał/a:
icy.pl
strona fanatyków gry Icy Tower. Forum, download (w tym - postacie, mody), poradniki, rekordy, turnieje, newsy.

Boru napisał/a:
Best combo ever: 688
(...)
Longest Lost Combo: 683

Życzę, abyś nigdy nie miał FMLa > rekord combo :) . Kiedy tysiąc? :P
Boru napisał/a:
Clock Challenge 1: 151
(różnica = 100)
Clock Challenge 2: 251
(różnica = 119)
Clock Challenge 3: 370

CCC2 można wyciągnąć jeszcze dużo w górę ;) .
Boru napisał/a:
WOW: 84
Amazing: 56
Extreme: 56
Fantastic: 33
Splendid: 50
No way! 88

Jakże ciekawy rozkład combosów!
Nasze Powtórki

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 18 Maj 2010, 17:19   

Sygnatura SaleiBa napisał/a:
Combo 333 (1/2 :twisted: )

Co to znaczy? "Combo 333,5" (parę pikseli do 334)? "Combo 167"? "Combo 666"? :) Nie rozumiem.

Edit: albo to, że zdobyłeś je 2 razy?

BTW, fajnie, że używasz "z-1.4-zowanych" nazw kategorii. Konieczność ich rozumienia pomoże nam przestawić się na nie. (Ja np. długo musiałem myśleć, co znaczy "LC").

I czy kolor rekordu oznacza rangę, do której przynależy?

SaleiB 
Administrator

Wysłany: 18 Maj 2010, 17:45   

Trident napisał/a:
Sygnatura SaleiBa napisał/a:
Combo 333 (1/2 :twisted: )

Co to znaczy? "Combo 333,5" (parę pikseli do 334)? "Combo 167"? "Combo 666"? :) Nie rozumiem.

Heh, nie ;) 333 to połowa 666, czyli pół szatana (emot :twisted: ma symbolizowac szatana ;) ). Musiałem tą niezwykle ważna informacje umieścić jako komentarz do wyniku ;) Niestety cały szatan jest daleko poza moim zasięgiem (jak na razie :) )

Cytat:
I czy kolor rekordu oznacza rangę, do której przynależy?

Kolor symbolizuje kolor piętra w standardowym modzie (np niebieski to schodki "kosmiczne", czyli te niebieskie ;) )

Cytat:
BTW, fajnie, że używasz "z-1.4-zowanych" nazw kategorii. Konieczność ich rozumienia pomoże nam przestawić się na nie. (Ja np. długo musiałem myśleć, co znaczy "LC").

Osobiście, od zawsze (czyli od momentu ich powstania), uważałem że nazwy typu NML i FML nie oddają tego co dana kategoria oznacza. Nazwy użyte w IT 1.4 są dużo bardziej opisowe i moim zdaniem lepiej trafione. Z drugiej strony te dwie nazwy są mocno zakorzenione w świadomości Icy Towerowej społeczności, w końcu powstanie nazwy wiązało się na dobrą sprawę z powstaniem kategorii, wcześniej nie były one w żaden sposób nazwane, a NML przypuszczam że prawie nikt nie próbował grać (FML, naturalnie, też nie, ale jako że zepsute kombo jest nieodłącznym elementem gry w IT to wielu osobom się ono przydarzało)

Profil FLD: 34 IT Code:

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 18 Maj 2010, 18:05   

Aha, metafora. :) To chyba pierwsza rzeczownikowa przenośnia dla konkretnego piętra, jaką słyszałem, BTW. (A liczebnikowe znam tylko dwie, "tysiąc" i "tysiączek").

Mi do 666 brakuje tylko 4 pięter (licząc względem rekordu z 1.3)... (Może to zresztą najmniejsza granica, jaka od tego progu dzieliła kiedykolwiek jakiegokolwiek gracza...) Czyli jestem najbliższy "upadku moralnego", ale i każdy rekord pozwoli mi go przeskoczyć. ;)

Ciekawa koncepcja. Ciekawe, czy bym ją odgadł, gdybym zweryfikował mój poprzedni strzał i zobaczył, że pewnie nie pasuje. Jak będziesz odróżniał schodki betonowe od lodowych, chmurowe od wyżej wymienionych i jak będą reprezentowane gwiezdne (niewidoczny tekst?) i tęczowe (kolorowanie każdej litery osobno?)? :P

BTW.

SaleiB napisał/a:
Rank *

Do oznaczania rang możesz używać rang naszych, forumowych. ;)

:) (Może kiedyś zrobię z nich emotikony).

W kwestii nazw. Fakt, pamiętam chyba głosy, że "-ML"-i narosło w IT zbyt dużo, i że ta końcówka jest łatwym morfemem-wytrychem dla twórców kategorii poszukujących dla nich nazw... Próbowałem niwelować tę tendencję i rezygnować z "-ML", kiedy sam wymyślałem nazwy stylów (Leap Per Level...). Nie mówiąc o tym, że próbuję jej unikać, kiedy możliwe, np. przedkładając "RR" nad "RML"/"RRML". :)

No i w ogóle są znaczeniowo kontrowersyjne. Bo w sumie dlaczego kategorię nazywać "ligą"? Przecież trenować dany styl można w samotności, nigdy nie rywalizując z innymi graczami. :P

Odpowiedz do tematu