SzukajSzukaj  RegulaminRegulamin  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Forum Icy.pl Strona Główna  

Poprzedni temat «» Następny temat
[styl][MML] Gra w rytm utworu lub gatunku muzycznego
Autor Wiadomość
kamyk 
That's great!

Wysłany: 29 Grudzień 2008, 11:05   [styl][MML] Gra w rytm utworu lub gatunku muzycznego

MML (Musical Masters League) to kategoria polegająca na tym, że:

1.Włączamy muzykę
2.Odpalamy Icy Tower
3. ...i staramy się grać w rytm muzyki!

Co wy na to?

edit:Oczywiście w nazwie powtórki musi być informacja o nazwie piosenki i wykonawcy.

Więcej grzechów nie pamiętam...no,może jeszcze jeden...
39 postaci mojego autorstwa.
Ostatnio zmieniony przez Vinyanov 20 Lipiec 2010, 06:27, w całości zmieniany 3 razy  

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 29 Grudzień 2008, 11:40   

Mówisz, że ocenianoby estetykę ruchów, a nie rezultaty? Ciekawe. A nawet wykonalne, gdyby utworzyć serwis, który pozwalałby oceniać artyzm powtórek w skali 1-10 (albo wyposażyć ITC w tę możliwość), i je komentować. (O czym wspominał Xiagan). Wtedy powtórki MML byłyby porządkowane wg średniej ocen. Hm, spróbuję. Uruchomię IT, i pogram w rytm muzyki Harolda. Chociaż pewnie im powolniejsza melodia, tym byłoby mi łatwiej (dopasować cartwheels i wallbounces do poszczególnych dźwięków), a muzyka IT jest IMO szybka.

Nawiasem, gdyby oceniany miał być stopień, w którym ruchy postaci są zsynchronizowane z dźwiękami muzyki (a nie stopień, w którym nastrój skoków pasuje do nastroju muzyki, ponieważ wtedy precyzja miałaby mniejsze znaczenie i gra byłaby prostsza), to utwór powinien być uruchamiany dokładnie w tym momencie, w którym gracz (lub osoba, która odtwarza powtórkę i ją ocenia) rozpoczyna grę. To oznaczałoby, że i gracz i widz powinien używać tej samej postaci (z własną muzyką, którą jest „wyskakiwany” utwór), inaczej występowałyby przesunięcia.

PS. Wolałbym rozstrzygać, czy ruchy Harolda pasują do stylu zamiast do utworu. Byłoby łatwiej. Więcej, możnaby nawet przypisać style muzyki stylom gry… Czym byłoby RRML, UNML, CCC1, TS, GGG, 1–1, JC3?…

kamyk 
That's great!

Wysłany: 29 Grudzień 2008, 13:16   

Hmm..

RRML- Miła, cicha i długa ;-)
UNML -Z dużą ilością dzwięków (Rock)
CCC1- Głośna i krótka
TS-Ciągnąca się (np.YYYEEEAAAHHH!)

Co do reszty nie mam bladego pojęcia.

Moje powtórki.rar
Pobierz Plik ściągnięto 352 raz(y) 8,72 KB

Więcej grzechów nie pamiętam...no,może jeszcze jeden...
39 postaci mojego autorstwa.

Odpowiedz do tematu