SzukajSzukaj  RegulaminRegulamin  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Forum Icy.pl Strona Główna  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Vinyanov
20 Lipiec 2010, 04:32
Kto zdetronizuje Wielkiego Boru?

Kto pierwszy obali któryś z rekordów Boru?
Pirochemik vel Fabian vel Azan
11%
 11%  [ 5 ]
Romek (z Polski)
8%
 8%  [ 4 ]
Vinyanov
8%
 8%  [ 4 ]
Syo
8%
 8%  [ 4 ]
Devlin (zakładając że wróci)
11%
 11%  [ 5 ]
jurko kiler vel Jerzy Zabójca (zakładając że wrócił)
11%
 11%  [ 5 ]
Tupac (zakładając że wróci)
4%
 4%  [ 2 ]
Artur (zakładając że wróci)
0%
 0%  [ 0 ]
Piero (zakładając że się nawróci)
4%
 4%  [ 2 ]
Jacob (zakładając że się nawróci)
8%
 8%  [ 4 ]
ktoś inny z dawnej czołówki
6%
 6%  [ 3 ]
ktoś znany, kto osiągnie życiową formę
2%
 2%  [ 1 ]
zupełnie nowy, nieznany dotąd gracz
6%
 6%  [ 3 ]
Ty (tak, o Tobie mowa)
6%
 6%  [ 3 ]
Głosowań: 19
Wszystkich Głosów: 45

Autor Wiadomość
petr 
Administrator

Wysłany: 24 Marzec 2009, 04:20   Kto zdetronizuje Wielkiego Boru?

Jak wiadomo, znany skądinąd Boru jest rekordzistą Polski we wszystkich ważniejszych kategoriach. Jednocześnie trzy miesiące temu rzucił wyzwanie polskiej społeczności, oferując aż 500 zł temu, kto pierwszy pobije któryś z jego rekordów: w score, floor, combo lub NML.

Sprawa jest dość stara a typy oczywiste (spisane z polskiej listy rekordów), ale ostatnio wydarzyły się dwie rzeczy.
Po pierwsze, ogłoszono prace nad Icy Tower 1.4, co powinno zmobilizować (i zapewne zmobilizuje) wielu graczy (aktywnych obecnie lub nie). Jako że silnik gry nie zmieni się, rekordy z 1.3 i 1.4 będą porównywalne (to taka moja własna ocena sytuacji - ewentualnie okaże się kto jest bez formy/wcześniej grał spowalniając, a kto cały czas może ugrywać takie a nie inne wyniki - ale stopień trudności gry nie zmieni się, jak w przypadku zmiany z 1.2 na 1.3) - kwestia pozostanie więc otwarta.
Po drugie, chyba wreszcie na poważnie wrócił niejaki jurko kiler, w kręgach starych wyjadaczy znany jako pierwszy zdobywca bariery 1000 floor (pod koniec 2003 roku), w tychże kręgach uznawany za legendę polskiego półświatka ( :mrgreen: ). Podczas turnieju Blind Guess pobił on swoje rekordy w combo i NML, co udowadnia że jest w życiowej formie.

Czy komuś wreszcie się uda? Kto to będzie? I, przede wszystkim, czy Boru dotrzyma słowa i zapłaci? (ee.. ale to już pytanie na inną ankietę :razz: )
Głosujcie! Maksymalnie można wybrać trzy opcje. Część osób z dziesiątek najlepszych na FLD pominąłem; żeby nikt nie poczuł się urażony: Artur jest, bo ma potencjał w dwóch kategoriach, dlatego nie ma Kunio mimo wyższej pozycji (score/combo traktowane razem). Tupac jest, bo ma wysoką pozycję na NML. No i.. to tyle.

Jednocześnie zapraszam do dyskusji :>
(planuję z powyższego zrobić jakiś news, ale za kilka dni)

P.S. Gwoli ścisłości - aktualne rekordy Boru to 1034082 score, 2120 floor, 1011 combo i 1425 NML. ... :twisted:

Profil FLD: 761 IT Code:

Doob 
Fantastic!

Wysłany: 24 Marzec 2009, 12:58   

Nikomu sie nie uda bo Boru wroci i pocisnie dalej wszystkich.

Profil FLD: 13218

SaleiB 
Administrator

Wysłany: 24 Marzec 2009, 13:18   

Moje typy:

3. Fabian vel Azan vel Pirochemik

Zapowiadał powrót do gry w marcu, ale jak na razie nic z tego nie wyszło. Niemniej jednak jego rekordy są bardzo blisko Bora więc gdyby nagle się zerwał do walki to być może udałoby mu się jakiś pobić. Nie zostało już wiele czasu, poza tym nic nie wskazuje na powrót Fabiana, więc szanse są raczej małe.

2. Jerzy Zabójca vel jurko kiler

Powrócił po dłuższej przerwie i od razu zaczął bić rekordy życiowe, co prawda daleko mu jeszcze do wyników Bora, ale jeśli będzie dużo grał i bił rekordy w takim tempie to kto wie, może uda mu się wywalczyć to 500 zł ;)

1. Romek from Poland

Ostatnio pobił swój rekord we floor, który teraz wynosi 1849 pięter, zatem brakuje mu już tylko 272 do pobicia borowego rekordu. O ile nie jest to przypadkowy wyskok tylko odzwierciedlenie prawdziwej formy, to chłopak gdyby zaczął intensywnie grac ma chyba najbardziej realne szanse na zdobycie pół tysiąca ;] Nie wiem tylko czy w ogóle wie o tej inicjatywie, jeśli nie to chyba warto by go poinformować :)

Profil FLD: 34 IT Code:

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 24 Marzec 2009, 16:03   

petr napisał/a:
jurko kiler, w kręgach starych wyjadaczy […] uznawany za legendę polskiego półświatka

„Światka”, nie „półświatka”! Jakie „pół-”, po co? Icy.pl, i wszyscy gracze Icy Tower, to mała społeczność. Prawda. Jej rozmiary oddaje rzeczownik „światek”, sam w sobie uzasadniony. Ale dalsze jej umniejszanie, poprzez ten liczebnik, pokazuje tylko, że okazujesz jej lekceważenie. Fani Icy Tower stanowią przecież normalny, pełnoprawny krąg społeczny. Dlaczego chcesz sugerować, poprzez to nieszczęsne „pół”, że jest niepełny, okaleczony, ograniczony? Może warto byłoby, gdybyś zeń zrezygnował? :)

SaleiB napisał/a:
Nie wiem tylko czy [Romek] w ogóle wie o tej inicjatywie

To dobrze! To dowodzi, że jest nieaktywny. A skoro jest nieaktywny, to ten jego powrót, podczas którego zdobył 1849, był prawdopodobnie krótkotrwały. A w takim razie, powrót długotrwały przyniesie jeszcze więcej rekordów. ;)

Boru
miszcz

Wysłany: 11 Maj 2009, 21:57   

Cytat:
P.S. Gwoli ścisłości - aktualne rekordy Boru to 1034082 score, 2120 floor, 1011 combo i 1425 NML. ...

Jestes tego pewien? :P

Profil FLD: 8888

mattirab 
Moderator

Wysłany: 12 Maj 2009, 06:28   

Boru napisał/a:
Cytat:
P.S. Gwoli ścisłości - aktualne rekordy Boru to 1034082 score, 2120 floor, 1011 combo i 1425 NML. ...

Jestes tego pewien? :P

Zapewne wziąłeś kompa w ogromnym ukryciu (pod mundurem) do wojska i wyśróbowałeś rekordy jeszcze bardziej :P .
Nasze Powtórki

Profil FLD: 3803

Doob 
Fantastic!

Wysłany: 12 Maj 2009, 11:01   

2 z zacytowanych sa bardziej wysrobowane, ale poki sie sprawdza co ja powiedzialem!

Profil FLD: 13218

Boru
miszcz

Wysłany: 12 Maj 2009, 15:00   

Moze to nieskromnie zabrzmi, ale jestem spokojny o swoje rekordy. Nikogo z tej listy sie specjalnie nie obawiam :P Najlatwiej (chociaz i tak bardzo ciezko) bedzie pobic moje NML. Szczegolnie Fabian mialby duze szanse, gdyby zaczal znowu grac, a nie zanosi sie na to.

NeueR
Wow!

Wysłany: 28 Maj 2009, 12:23   

Ja oddałem głos na Romka. Bardzo dobry zawodnik, myślę, że gdyby grał intensywniej, to bez problemu wyprzedziłby Boru w kategorii floor.
Pozostałe dwa głosy oddałem na zawodników, którzy już dawno wyprzedzili Boru w combo i score ;)

Na koniec chce jeszcze napisać o tej nagrodzie. Nie oszukujmy się, że Boru i tak nie wypłaciłby jej. Już widzę, jak na forum rejestruje się nowy użytkownik, nikt go nie zna, pisze, że zrobił 1xxx combo, 2xxx floor i chce swoja kase :lol:

Pozdrawiam

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 31 Maj 2009, 03:17   

W czym problem? Wtedy przeprowadzimy pomocniczą autentykację. ;)

NeueR napisał/a:
Już widzę, jak na forum rejestruje się nowy użytkownik, nikt go nie zna, pisze, że zrobił 1xxx combo, 2xxx floor i chce swoja kase :lol:

Wtedy wystarczy poprosić administratorów Icy.pl (jako osoby teoretycznie najbardziej godne zaufania), aby wymyśliły i podały losowy ciąg znaków będący hasłem, które tego użytkownika uwierzytelni. A następnie wysłać do niego wiadomość z poleceniem, aby nagrał film, na którym ręcznie zapisuje przed kamerą kartkę papieru, umieszcza na niej podany ciąg, unosi ją do twarzy, później wypowiada dłuższą kwestię w języku polskim (głośno i wyraźnie), a w końcu zasiada przy komputerze i gra tak długo, aż nie nagra wyniku wynoszącego… powiedzmy… 80% rekordów Bora. W ten sposób wykaże, że faktycznie posiada umiejętności, dzięki którym mógł nagrać powtórkę, która uprawniła go do nagrody.

Gracz, który jest zdolny przekroczyć Combo 1000 czy Floor 2000 powinien móc nagrać tylko nieznacznie nawet mniejsze wyniki na żądanie, nawet gdyby miał powtarzać próby przez parę dni z rzędu. 500 złotych jest warte paru dni starań (gry).

80% obecnych rekordów Bora to kombos 838 i 1696 pięter. Spośród graczy, którzy są zdolni osiągnąć podobne wyniki (na potrzeby niniejszej wiadomości zakładam, że są nimi gracze obecni w sekcji NS Lists zawierającej primary categories plus NML), większość jest obcokrajowcami. Dlatego wiemy, że nie będą zdolni zaliczyć testu mówienia po polsku, więc ani nie zagarną pieniędzy dla siebie, ani nie nagrają powtórki dla jakiegoś nieznanego polskiego gracza (zresztą dlaczego mieliby to robić?). Spośród czołowych polskich graczy praktycznie wszyscy pokazali już kiedyś twarze, więc i oni tego nie zrobią. Jedynie Jacob, którego ani głosu ani wyglądu nie znamy, mógłby pokrzyżować ten plan, i nagrać komuś wymaganą powtórkę z zawiści, że sam nie jest uprawniony do otrzymania nagrody. ;)

Ale to oznaczałoby, że nie mógłby być już obecny na żadnym przyszłym zlocie, bo oszustwo zostałoby zdemaskowane. A mam wrażenie, że raczej nie poświęciłby dla paruset złotych możliwości poznania ludzi z tego forum. :)

NeueR
Wow!

Wysłany: 31 Maj 2009, 08:43   

Vinyanov jak zwykle szczegółowo i ... długo :)

Imho temat Boru o nagrodze to sztuka dla sztuki. Patrząc na wynik drugiego (aktywnego) zawodnika w combo (Boru - 1048, Vinyanov - 662), to nie ulega wątpliwości, że nie ma żadnych szans na pokonanie tego wyniku. Jeśli chodzi o przytoczony przeze mnie przypadek, to tak myślałem, że zbierze się krwista komisja i będzie debatować, czy dana osoba nie spowalnia i czy to przypadkiem nie Piero lub Jacob. Jednak jak już napisałeś, wszystko możnaby udowodnić, a również uważam, że Piero i Jacob dla paruset złotych nie zrobiliby czegoś takiego.

Pierwsza dziesiątka nie nagra dla nikogo powtórki, bo ... są nieaktywni! :lol: Spoglądałem na datę ostatnich wizyt i jedynie jako tako Roket jest aktywny (chociaż aktywność na forum wcale nie oznacza, że dana osoba dalej gra w Icy Towera).

Więc jak widać, temat to sztuka dla sztuki ;)

Pozdrawiam

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 31 Maj 2009, 16:41   

NeueR napisał/a:
(Boru - 1048, Vinyanov - 662)

Hehe, dosadnie powiedziane, ale chyba – faktycznie. Niedobrze, że nawet ci niegdyś czynni gracze, którzy kiedyś coś ogranizowali (JB, Craven, Kazuya, syo, czy choćby Boru, Fabian, Jacob, NeN, Roket, którzy prowadzili listy rekordów) dziś już tego mniej lub bardziej zaprzestali. Jeśli nawet organizowanie list i turniejów nie pozwala przywiązać ich do społeczności, to co? Chyba tylko światowy serwis i turnieje online (a może pojedynki?), które pozwolą im codziennie znaleźć jakieś bezpośrednie wyzwanie z równymi sobie…

Chociaż nadal liczę, że uświadomienie wszystkich dobrych graczy Icy Tower na Naszej-Klasie.pl (tzn. tych, którzy podobno przekroczyli 1k pięter lub 100k punktów, AFAIR jest takich trochę), tzn. wysłanie do nich prywatnych wiadomości, w których zachwalilibyśmy im turnieje, listy, bezpośrednią rywalizację i forum Icy.pl itp., ożywi sytuację. Wśród 3000 graczy musi być jakiś, który byłby zdolny powalczyć o pierwszą dziesiątkę światową (o ile tylko wie o istnieniu powtórek). :)

Devlin 
Splendid!

Wysłany: 31 Maj 2009, 17:23   

O kurcze jaki temat xD
I o dziwo jakieś głosy na mnie 8O
Ja nawet swoich wyników nie pamiętam :D
Wystarczy mi jak na razie ogame i moje 89 miejsce na 160.000 graczy ;)
Chociaż kto wie ^^

Profil FLD: 1565

NeueR
Wow!

Wysłany: 31 Maj 2009, 18:29   

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie: "bezpośrednie wyzwanie z równymi sobie"

Przejrzałem ponownie primary categories i naliczyłem 16 zawodników. Wyobraźmy sobie teraz turniej, w którym biorą udział wszyscy czołowi zawodnicy z pierwszej dziesiątki + dobrzy gracze i amatorzy. Łączna liczba przekracza pond 40 osób. Rywalizacja stoi na wysokim poziomie, jest widowiskowa. Każdy walczy na swoim poziomie i stara się o jak najlepsze miejsce w (nazwijmy to) swojej klasie. Ach, skreślić to, przecież to tylko marzenia!

Teraz rzeczywistość: jest turniej na FLD, załóżmy, że już jakimś cudem udało się zebrać 16 zawodników gotowych do gry. 3 jest z pierwszej dziesiątki, 5 to dobrzy gracze, 8 amatorzy. Po pierwszej rundzie tylko 10 osób wysyła powtórki, jeden z TOP10 zapomniał wysłać powtórki - i już nie wyśle do końca turnieju, bo mu się nie opłaca. Ci słabsi zrobią to samo. Ta rzeczywistość!

W obecnych turniejach brakuje:
- najlepszych graczy, którzy podnieśliby poziom rywalizacji
- wysokiej frekwencji
- regularnego wysyłania powtórek przez uczestników

Nie podobają mi się także terminy rund. Runda w środku tygodnia? Każdy ma przecież obowiązki, jedni do szkoły, drudzy do pracy. Przyjdą, zostanie im 4 godziny do końca rundy, ugrają coś, żeby było, wyślą :( Myślę, że dobrym rozwiązaniem byłoby rozgrywanie spotkań w weekendy, gdzie zazwyczaj ludzie dysponują większą ilością czasu. 4 tygodnie (sobota, niedziela) - 4 rundy - i np. tytuł gracza miesiąca. O Individual Matchpoints nie będę nawet pisał, bo uważam ten pomysł za chybiony.

Kolejną (złą) rzeczą jest namnożenie kategorii. Nie podobają mi się turnieje z egzotycznymi kategoriami, typu 6-6 ISC5, FC 4-4. To powoduje, że turniej jest ... nijaki. Preferuję standard ( primary categories + Jc2 + CCCx) - być może dlatego, że jak zaczynałem grać, to nie było programów Rammichela i nie było takiego rozdrobnienia, wszyscy starali się bić rekordy w 4 głównych kategoriach.

Kolejne - wywiady :) Powiem szczerze, że kiedyś uważałem to za głupie, jednak zmieniłem zdanie. Wywiady są potrzebne, zawodnik czuję się wtedy doceniony. I to niekoniecznie wywiady z zwycięzcami. Z pozostałymi uczestnikami, którzy wyróżnili się w swojej klasie (np. dobrzy gracze i amatorzy).

Gdyby wszystkie powyższe warunki zostałyby spełnione, to brałbym udział w każdym turnieju. I myślę, że nie tylko ja! To pozwoliłoby naprawdę zbudować porządną społeczność (zarówno krajową, jak i międzynarodową).

Pozdrawiam

Boru
miszcz

Wysłany: 6 Marzec 2010, 00:03   

Nie ma sensu, zeby zakladac nowy watek, wiec napisze tu. Krotko i na temat jak zwykle :P .. z reszta sami mnie znacie pod tym wzgledem i wiecie, ze inaczej nie potrafie. Moze w punktach:

-Mniej wiecej od wydania IT 1.4 zainteresowanie ta gra nie wiedziec czemu spadlo, a przynajmniej jest o wiele mniejszy ruch na forum icy.pl i FLD.
-Nic nie wskazuje na to, zeby ten stan ulegl zmianie w najblizszej przyszlosci
-osiagnalem w tej grze praktycznie wszystko i nie mam z kim rywalizowac, ani w Polsce, ani na swiecie, ani we wszechswiecie.
-nie czerpie juz przyjemnosci z gry. Powod: patrz punkt wyzej

Nie mam do nikogo zalu o to wszystko. To tylko gra.
Nie bede rowniez chrzanil, ze "tyle wysilku wlozylem w ta gre i zero wdziecznosci" bo nie wlozylem w to zadnego wysilku, tylko gralem dla przyjemnosci i nie robilem tego z jakims poczuciem misji, albo checia dowartosciowania sie.

.. ale jednak czasami denerwuje, ze kiedys duzo gorsze wyniki od moich i to uzyskane dzieki spowalnianiu budzily wiecej emocji i podziwu, niz moje obecne.

Boru to nie syo, czy kwasek .. :P wiec nie powiem, ze koncze kariere, tylko ze odkladam IT na czas nieokreslony .. az cos sie zmieni ;)

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 6 Marzec 2010, 00:13   

Boru napisał/a:
Mniej wiecej od wydania IT 1.4 zainteresowanie ta gra nie wiedziec czemu spadlo

Haha. Johanowi nie byłoby wesoło, gdyby przeczytał to zdanie (a byłoby prawdziwe). ;)

Boru napisał/a:
nie czerpie juz przyjemnosci z gry. Powod: [osiagnalem w tej grze praktycznie wszystko i nie mam z kim rywalizowac]

Jesteś chyba pierwszą osobą, jaką pamiętam, która przyznaje, że przyczyną dystansu pomiędzy nią a Icy Tower jest przyczyna zewnętrzna (np. rywalizacja), a nie zniechęcenie. Aż przyjemnie to słyszeć. Ewidentnie jesteś unikatowym graczem nie tylko pod względem rekordów. :)

Boru napisał/a:
ale jednak czasami denerwuje, ze kiedys duzo gorsze wyniki od moich i to uzyskane dzieki spowalnianiu budzily wiecej emocji i podziwu, niz moje obecne.

Tak jak to powiedziałem na IRC-u (a może tutaj? nie pamiętam... czy znaczy to, że powinienem przestać się udzielać w więcej niż jednym ośrodku Icy Towerowym, by koncentrować się lepiej?...), może jest tak, że do społeczności internetowych, które przekroczyły pewien wiek nowi użytkownicy po prostu nie chcą już dołączać - z obawy przed skostnieniem, którego by po nim oczekiwali, gdyby to zrobili. Jeśli to prawda, to Icy.pl po prostu czeka zapomnienie... (Może czas na rebranding, tj. inną domenę? ;) ).

Devlin 
Splendid!

Wysłany: 13 Marzec 2010, 11:25   

Icy.pl czeka zapomnienie - a przynajmniej zostaną tutaj starzy wyjadacze, a kilka osob bedzie co jakiś czas wracać - jak ja ;)
Ale moim zdaniem to właśnie w takich starych grupkach tkwi piękno gier ;)

Profil FLD: 1565

Boru
miszcz

Wysłany: 14 Styczeń 2012, 13:43   

Nikt nie zdetronizuje Wielkiego Boru :P
Ostatnio zmieniony przez Boru 14 Styczeń 2012, 13:49, w całości zmieniany 5 razy  

Odpowiedz do tematu