SzukajSzukaj  RegulaminRegulamin  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Forum Icy.pl Strona Główna  

Poprzedni temat «» Następny temat
[styl][KP] Gra ze stale wciśniętą strzałką w prawo
Autor Wiadomość
Vinyanov 
No way!

Wysłany: 26 Czerwiec 2009, 23:26   [styl][KP] Gra ze stale wciśniętą strzałką w prawo

Hej –

myśleliście, że umieszczę tu rekord? :P

Grając pomyślałem, że przyjętą definicją KP jest podsumowanie brzmiące jak temat, czyli „gra o stale wciśniętej strzałce w prawo/klawiszu w prawo”. Ale to właściwie wcale nie jest najstosowniejsze jej wytłumaczenie, ponieważ bazuje ono na mechanice Icy Tower (priorytecie strzałki prawej nad lewą). Tego typu nieuświadomionych dygresji powinniśmy chyba unikać. Dlatego sądzę, że lepiej będzie definiować KP jako „gra, w której postać stale biegnie”. Przyjmując taką definicję nareszcie stosownie i wygodnie też będzie określić RRML jako „grę, w której postać stale skacze”. (A nie: „grę, w której stale wciśnięty jest klawisz skoku”). Tak zresztą będzie nawet krócej.

– OK. ;) KP 405.

Klaud 
Fantastic!

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 26 Czerwiec 2009, 23:32   

A ja chciałabym poprosić o rozwianie moich wątpliwości:

Czy prawa strzałka musi być wciskana przez gracza? Czy jej „wciśnięcie” może być spowodowane jakimś przedmiotem? :)

Pierwsza gra (w kolejności, jak i również jedyna udana):
KP Floor 315, Combo 196

Profil FLD: 11954 IT Code:

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 26 Czerwiec 2009, 23:40   

Klaud napisał/a:
Czy prawa strzałka musi być wciskana przez gracza? Czy jej „wciśnięcie” może być spowodowane jakimś przedmiotem? :)

Hm. Nie pamiętam, aby twórca jakiejkolwiek kategorii kiedykolwiek nałożył na graczy ograniczenia dotyczące sposobu uderzania przez nich klawiszy (pomijając NO-H2O i inne style niesprawdzalne), i przypuszczam, że nie postąpił tak także i twórca KP. W związku z tym myślę, że będę grał zgodnie z zasadami, które zaproponowałem kiedyś w trakcie omawiania legalności ISC dla list i turniejów, a które głoszą, aby dozwolone było wszystko, co nie zostało bezpośrednio zakazane, w tym i wykorzystywanie obciążników do RRML/KP. Moim zdaniem są legalne.

(Chociaż osobiście nie będę ich wykorzystywał).

KP 464. Szkoda, że Kasiri nie doczekał tego turnieju.

Klaud 
Fantastic!

Wysłany: 26 Czerwiec 2009, 23:45   

Dzięki! :)
Ja być może skorzystam, bo to zdecydowanie nadaje dynamiki rozgrywce. A im więcej dynamiki, tym więcej zabawy.

KP Floor 359

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 26 Czerwiec 2009, 23:59   

Klaud napisał/a:
Ja być może skorzystam, bo to zdecydowanie nadaje dynamiki rozgrywce. A im więcej dynamiki, tym więcej zabawy.

Hm, rozumiem. Moją decyzję podjąłem, ponieważ przytrzymując prawą strzałkę ręką ćwiczę dwudzielność uwagi i koncentrację w obliczu ciągłego stresu, że kiedyś mogę ulec instynktom i puścić ją, aby lepiej wykonać jakieś odbicie. Ale rozumiem, że automatyczne przytrzymywanie jej pozwala ci koncentrować więcej uwagi na technicznej, nie emocjonalnej (fizjologiczno-neurologicznej) stronie gry, i być może planować bardziej interesujące posunięcia i bardziej wyrafinowane odbicia, w sposób tak chłodny, że mi niedostępny. To też ciekawe. ;)

KP 501. Co odpowiedź to rekord… ale chyba więcej już tutaj dzisiaj nie odpowiem. :P

Klaud 
Fantastic!

Wysłany: 27 Czerwiec 2009, 00:27   

Vinyanov napisał/a:
Ale rozumiem, że automatyczne przytrzymywanie jej pozwala ci koncentrować więcej uwagi na technicznej, nie emocjonalnej (fizjologiczno-neurologicznej) stronie gry (…)

Sprawy biologiczno-chemiczne nigdy mnie nie pociągały - czy to w sensie szkolnym czy też praktycznym (no chyba, że... :> ). Obciążenie prawej strzałki zdecydowanie pomogło mi skupić się na wyczuciu właściwego momentu odbicia w różnych sytuacjach. Nie wiem, czy zniwelowało to także stres, bo ostatnio jakoś za bardzo się przy IT nie denerwuję (nawet na ostatniej prędkości), więc nie mogę tego ocenić.

Ale, żeby zachować tradycję „odpowiedź-rekord”:
KP Floor 507

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 27 Czerwiec 2009, 02:07   

Klaud napisał/a:
Ale, żeby zachować tradycję „odpowiedź-rekord”:
KP Floor 507

Hm… Mówiąc, że „nie odpowiem” chciałem powiedzieć, że nie zamierzam dzisiaj więcej grać, a nie że nie oczekuję, ażebyś ty pobiła jeszcze dzisiaj jakikolwiek rekord… Mimo wszystko, wynik zaskakujący, gratulacje! Tak czy inaczej, to wymaga rewanżu. KP 549. (Było też 518, ale z 2 wciśnięciami). Hm, zabawne. KP przypomina czasy, kiedy rzeczywiście zdobywałem 500 czy 600 piętro. Ta sama niepewność ruchów, tak samo dobry wynik zależy od dobrego CCC 5…

BTW, granie KP sprawia jakoś, że ograniczony jednym wymogiem – wciskania prawej strzałki – podczas grania zaczynam nakładać na siebie kolejne, całkowicie bezwiednie. Np. jedną z gier bezmyślnie rozpocząłem krótką sekwencją KP NML. Inną – KP RRML. To sugerowałoby, że umysł gracza Icy Tower rozpoznaje tylko dwa główne tryby gry, tzn. sposoby, w jakie ją traktuje: „tryb swobodny” (podczas którego beztrosko gramy na piętra albo na punkty) i „tryb ograniczony”, który uaktywniają wszystkie tryby wymagające świadomej koncentracji na przestrzeganiu ich zasad, jak np. KP, RRML, NML czy UNML. Przy czym dokładny typ ograniczeń, które narzuca „tryb ograniczony” nie jest tak istotny – i nie wpływa na tak wiele w postępowaniu gracza – jak sama krępująca go, denerwująca, zmieniająca grę świadomość jego obecności.

LEO 
Splendid!

Wysłany: 27 Czerwiec 2009, 08:43   

Co do wypowiedzi Viny'a ;P chciałem zwrócic uwagę, że miałem większy problem z KP floor niż z KP RRML, co może wydawac się zabawne, aczkolwiek po kilku grach udało się uzyskac KP 475 z zwartym w tym wyniku combo oscylującym na wynik 254, chyba powoli się wkręcę, żeby te 500 chociaż było.

edycja:

A już myślałem, że będę czekac na odpowiedź Viny'ego, teraz czekam na Twoją odpowiedź Klaud :D

KP 538

edycja nr 2:

KP 541 ; wcześniej jeszcze 520, peszek

LEO_KP_floor_538_johan.itr
Pobierz Plik ściągnięto 492 raz(y) 5,65 KB

LEO_KP_FLOOR_475.itr
Pobierz Plik ściągnięto 273 raz(y) 5,13 KB

syo 
No way!

Wysłany: 27 Czerwiec 2009, 12:27   

To jest za ciężkie, nie wiem jak Wy dajecie radę :/
  Profil FLD: 91 IT Code:

luki1025 
Eextreeme!

Wysłany: 27 Czerwiec 2009, 12:36   

To ty syo ile masz, bo ja mam KP Floor 228.

IT Code:

LEO 
Splendid!

Wysłany: 27 Czerwiec 2009, 12:57   

syo napisał/a:
To jest za ciężkie, nie wiem jak Wy dajecie radę :/

Nie takie złe. Ogarniesz i będziesz sypał 500+ ;D

edit:

KP 545...co 3 co 4...Viny, zaczarowałeś ??

Torpex 
Hey, good!

Wysłany: 27 Czerwiec 2009, 13:21   

Ja mam taki problem ze jak dochodze do 300+ to zaczynam za duzo myslec :idea: . Bardzo sie stresuje. Pewnie tez dlatego ze jestem jeszcze nowicjuszem. Zauwazylem ze jak gadam z kims to mi o wiele lepiej idzie. W sumie dziwne, musze sobie puscic jakas muzyke. Narazie KP 431, nie tak zle.

Edit. KP 444.

syo 
No way!

Wysłany: 27 Czerwiec 2009, 13:28   

KP Floor 642

Początkowo nie chciałem podawać, bo ktoś się zmobilizuje i przegoni. :P
Ale stwierdziłem, że tylko na FLD będę grać pokerowo i wysyłać wyniki via PM.
Poza tym, mam jeszcze zamiar się poprawić ;)

Torpex 
Hey, good!

Wysłany: 27 Czerwiec 2009, 13:39   

Gracie z normalnymi ustawnieniami klawiatury? Ja tak, tylko jak trzymam palec (ten na prawej dłoni, na prawo od serdecznego, nie pamiętam jak się nazywa :mrgreen: ) na strzałce w prawo to tak po 400 floorze zaczyna boleć. Próbowałem zmienić ustawnie na r>l i r>0 na numerycznej, żeby tak nie obciążać palca, ale to nie jest ta sam gra :grin: .

mattirab 
Moderator

Wysłany: 27 Czerwiec 2009, 15:40   

Straszna kategoria. Nie uczestniczę w turnieju, ale zagrałem dziś sobie parę (konkretnie to trzy) razy na nią. Rekord to 283 :P .
Nasze Powtórki

Profil FLD: 3803

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 27 Czerwiec 2009, 15:44   

Torpex napisał/a:
Gracie z normalnymi ustawnieniami klawiatury? Ja tak, tylko jak trzymam palec (ten na prawej dłoni, na prawo od serdecznego, nie pamiętam jak się nazywa :mrgreen: ) na strzałce w prawo to tak po 400 floorze zaczyna boleć.

Gram ustawieniem normalnym, spacja i strzałki. I fakt, palce bolą. W późniejszych fazach gry zauważam, że wciskam klawisze silniej niż powinienem, ale nie mam odwagi sprawić, by nacisk zelżał. BTW. jeśli trzymacie palec wskazujący i serdeczny odpowiednio na strzałce lewej i prawej, unikajcie dotykania palcem środkowym strzałki górnej. Kiedy to robię, rozprasza mnie to (trochę tak, jakbym zamierzał go kiedyś użyć) i gram gorzej.

Aha, palec na prawo od serdecznego to mały. Torpex, naprawdę używasz go do prawej strzałki? Ja bym tak nie umiał.

syo napisał/a:

KP 707.

syo napisał/a:

Wierzę. ;)

luki1025 
Eextreeme!

Wysłany: 27 Czerwiec 2009, 15:50   

Vinyanov napisał/a:
Ciekawe, ja tak nie umiem.

Chyba masz za duże ręce. ;-)

IT Code:

syo 
No way!

Wysłany: 27 Czerwiec 2009, 17:19   

Vinyanov napisał/a:

syo napisał/a:

KP 707.

syo napisał/a:

Wierzę. ;)

KP 763 ;)

Tupac 
2-gi V-ce Mistrz Polski

Wysłany: 27 Czerwiec 2009, 18:10   

ja ugralem 600 ale gralem w to moze 5 razy ; )

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 27 Czerwiec 2009, 18:28   

1030. :mrgreen:

Haha, kiedy uploadowałem tę powtórkę, otrzymałem następującą captchę:

Mądry serwis, analizuje powtórki, zanim je dostanie. ;)

Odpowiedz do tematu