SzukajSzukaj  RegulaminRegulamin  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Forum Icy.pl Strona Główna  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Vinyanov
3 Październik 2009, 13:54
demotywatory.pl
Autor Wiadomość
NeueR
Wow!

Wysłany: 2 Październik 2009, 19:27   demotywatory.pl

I jeden z komenatrzy: "Twoja Stara przeszła Icy Tower. W dół" :lol: Boże :P
Ostatnio zmieniony przez Vinyanov 3 Październik 2009, 13:55, w całości zmieniany 1 raz  

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 2 Październik 2009, 20:31   

Bezsensowne. Harold nie skacze przecież nadaremno. Pobijanie rekordów w Icy Tower to praca, której efekty są konkretne i wymierne: gracz dokonuje w ten sposób postępów na listach rekordów. Chociaż patrząc z drugiej strony interesująco byłoby wyobrazić sobie Syzyfa, który mówi "984 i pół metra! chyba pobiłem rekord!" ;)

Nawiasem, warto byłoby zamieścić odsyłacz do oryginalnej strony tej grafiki. Tak czy inaczej, interesujące komentarze. Tak samo jak jeden z komentujących przez chwilę sądziłem, że Icy Tower wydano jeszcze w XX w. Z drugiej jednak strony chociaż podświadomie wszyscy wiemy, że Icy Tower liczy już 8 lat (i że to prawdopodobnie dużo jak na grę zręcznościową), to po zastanowieniu umiejscowienie jej daty wydania przed rokiem 2000 faktycznie wydaje się nam (a przynajmniej mi) przesadą. 2000 to przecież prawie tak niewyobrażalnie odległa przeszłość jak 1999, 1998 itd.!

Dobrze widzieć, że wśród społeczności wersja 1.4 rozpowszechniła się już chyba na dobre.

Wyzwisko, które przytoczyłeś jest chyba dosyć popularne. W każdym razie zawędrowało ono nawet na Wikipedię.

Wyszukiwanie frazy Icy Tower w serwisie demotywatory.pl daje także parę innych, chociaż pewnie mniej interesujących wyników.

Swoją drogą, wykonany przez autora tej ilustracji zrzut ekranu jest chyba najmniej ekscytującym i dynamicznym, jaki można było w podanym kontekście zastosować. Powinien on był raczej zrzucić ekran z sytuacją, która pozornie jest korzystna (bo gracz zdobył np. wysokie piętro albo wykonuje wysokiego kombosa), ale uważny i wprawny obserwator widzi, że obecna sytuacja postaci już za parę sekund doprowadzi do końca gry (np. FML-a albo utraty prędkości, co spowoduje utknięcie postaci na wąskim schodku przylegającym do ściany), co faktycznie wykazywałoby nieuniknioną powtarzalność i bezcelowość gry w Icy Tower. Coś podobnego do poniższego byłoby już lepsze (chociaż tutaj fakt, że postać jest skazana na upadek jest nadal zbyt oczywisty, zbyt łatwo zauważalny, aby stanowić kanwę udanego obrazkowego żartu (jakkolwiek można już tutaj ulec złudzeniu, o którego wywołanie mi chodzi, a mianowicie wrażeniu, że postać przemieszcza się w górę zamiast opadać)):

http://willhostforfood.co...ytower_0134.png

Pisto-Letti 
Wow!

Wysłany: 7 Październik 2009, 12:40   

Cytat:
Kosiarztp
1 października 2009 o 8:24
Dobre. Ładna analogia. A co do kończenia się - nie wiem czy to prawda, ale podobno można wyjść z tego i okazuje się, że to studnia. Tak słyszałem, ale mogli mnie wkręcać po prostu.

komentarz na demotach ;) a w tej bajce były smoki ?

Profil FLD: 11890

Odpowiedz do tematu