SzukajSzukaj  RegulaminRegulamin  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Forum Icy.pl Strona Główna  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Klaud
30 Grudzień 2009, 22:53
Noworoczny turniej (Happy-New-Year!) (Klaud)
Autor Wiadomość
Vinyanov 
No way!

Wysłany: 9 Styczeń 2010, 23:05   

Klaud napisał/a:
.zip

(Haha. Uwielbiam cytować z całych wiadomości tyle co trzy czy cztery znaki).

Nie jestem pewien, czy pakowanie powtórek jest niezbędne. Pakowanie plików w jakikolwiek sposób stanowi utrudnienie dla ich odbiorcy, czy to dlatego, że nie posiada on dearchiwizera, czy dlatego, że pobranie ich wymaga od niego parunastu sekund dodatkowej pracy. Na dodatek powtórki są plikami tak niewielkimi, że niezależnie od tego, czy spakujesz je czy nie, pobieranie ich nie odbije się chyba negatywnie na limicie transferu twojego serwera. A nawet jeśli uznać już transfer za przedmiot twojej troski, to powinniśmy pamiętać, że większość osób je pobierających nie jest zainteresowana nimi wszystkimi, a tylko ew. tymi autorstwa jednego czy dwóch najlepszych graczy rundy. Z tego powodu zmuszanie ich do pobrania 10 powtórek skompresowanych w 50% będzie dla twojego limitu nadal bardziej obciążające niż to, by pobrały one tylko 1/10 czy 1/5 tego zestawu, choćby skompresowane nie były w ogóle (bo większej części tego dużego, spakowanego pliku nawet nie miałyby one zamiaru obejrzeć).

Cytat:
Hasło: FINITE

Jak brzmi po łacinie dopełniacz od "turniej"? ;)

Cytat:
2. Vinyanov - 18 punktów
3. Klaud - 17 punktów
3. Morten - 17 punktów

:D

Nie przypuszczałem, że powrócę na miejsce za liderem. Nawiasem, to bardzo ładna czołówka. Końcowe rundy UNML wyglądają najlepiej wtedy, gdy w rankingu ma miejsce jeden lub więcej remisów.

Cytat:
(...) NML kończył się FMLem. Pomimo tego uznałam, iż jest to poprawne. Jednakże, wątpliwości mnie nie opuszczają. Jaka jest wasza opinia w tej kwestii?

Jak najbardziej, (U)NML + FML to poprawny NML. Przemawia za tym kilka argumentów. Po pierwsze, jest to po prostu zgodne z pierwotną definicją NML. Po drugie, sprawia to, że część powtórek NML wygląda atrakcyjnie wizualnie (bo ładnie wygląda nagłe przejście z trybu NML do trybu Combo, szczególnie przy najwyższej prędkości). Po trzecie, wynagradza to graczy, którzy w obliczu trudnej sytuacji w klasycznym NML umieją zachować zimną krew i nagle zmienić tryb gry na Combo, co wymaga mimo wszystko pewnych umiejętności. Po czwarte, daje to słabszym graczom (a przynajmniej tym z nich, którzy umieją dojść do 5. uderzenia zegara w NML) możliwość wykonywania kombosów na najwyższej prędkości w ten sposób, że mają oni poczucie wykonywania czegoś sensownego i przydatnego (a mianowicie kontynuowania NML), które to poczucie generalnie mają oni raczej nieczęsto (o ile nie używają custom mode albo ISC + ITFC), bo po cóż innego mieliby oni rozpoczynać kombosy po prostu podczas normalnej gry na piętra? Dla graczy o umiejętnościach takich jak Gabi musi to być, jak zgaduję, interesująca sytuacja. Po piąte, stanowi to być może jedną z normalnych i zalecanych technik radzenia sobie w NML powyżej 1500. piętra, ponieważ, o ile pamiętam, robią tak niektórzy gracze (pamiętam, że Craven umyślnie zrezygnował kiedyś z grania klasycznego NML, kiedy przekroczył ten próg, a ja, kiedy oglądałem powtórkę z jego gry, byłem tą jego decyzją rozczarowany - liczyłem, że będzie kontynuował normalnym NML). Po szóste, być może powoduje to, że oglądanie powtórek NML jest bardziej emocjonujące. Jest tak dlatego, że szansa, że wejście w tryb kombosa nie zakończy się jego zakończeniem jest o wiele wyższa niż to, że tryb NML zakończy się wejściem w tryb kombosa, przez co każde 50 pięter pokonane w trybie klasycznego NML jest mniej interesujące niż 50 pięter pokonane z intencją utworzenia FML-a. Po siódme, jest to jedynym sensownym sposobem, w którym gracze mogą utworzyć te zabawne powtórki, które zaczynają się trybem UNML, po którym następuje NML (gdy gracz nieumyślnie skoczył o 2 lub więcej pięter), następnie Combo (z zamiarem uczynienia FML-a), a po nieumyślnym zakończeniu kombosa - Floor, bo graczowi nie pozostał już w tej powtórce żaden inny styl do uprawiania. Tylko jeden czy dwa razy było tak, że nagrałem taką kombinację UNML, NML, Combo (ex-FML) i Floor w jednej powtórce całkowicie bezwiednie, a to ciekawe przypadki. :)

Cytat:
Nie ukrywam, ze UNML to moja znienawidzona kategoria, wiec zagralem tylko raz.

A ile razy zagrasz jeszcze w przyszłości? ;)

Teoretycznie możesz jeszcze w tej rundzie przegrać, gdyby zmobilizować wszystkich pozostałych graczy.

Nawiasem, Peecy nadal nie wysłał żadnej powtórki. Zabawne przy tym jest to, że pod koniec każdej z poprzednich rund przypominał sobie o turnieju, wysyłał na FLD wiadomość z autorefleksją i deklarował, że w następnej na pewno coś podeśle, hipokryta. ;)

luki1025 
Eextreeme!

Wysłany: 10 Styczeń 2010, 12:04   

Dobra, daję swoją (nie)beznadziejną powtórkę :razz:

http://hotfile.com/dl/236...FINITE.itr.html

Nie wiem, czy jest ona dobra, ponieważ na początku skoczyłem 2 scodki, ale potem spadłem o 3 albo 4. Nie zaszkodziłoby, jakby była zła :)

IT Code:

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 10 Styczeń 2010, 14:17   

luki1025 napisał/a:
luki1025's provider napisał/a:
Please wait 47 sekund

*groan*

luki1025 napisał/a:

(Dwukrotne cytowanie tego samego fragmentu jednej wiadomości też jest przyjemne).

Niestety, moim zdaniem to nie jest poprawny UNML. (Widać przez chwilę pasek kombosa, itp.) :(

luki1025 
Eextreeme!

Wysłany: 10 Styczeń 2010, 14:45   

Vinyanov napisał/a:
(Widać przez chwilę pasek kombosa, itp.)

Wiem, jednak spadłem o 3 piętra, ale nie wiem... Klaud, wypowiedz się!

::EDIT::

Poprawne: Luki_2350_235_0_FINITE.itr

IT Code:

Klaud 
Fantastic!

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 10 Styczeń 2010, 19:09   

Łaaa, to są takie osoby, które nie pobierają czegoś w rodzaju Winrara lub Winzipa, kiedy dokonują instalacji systemu na swoim komputerze? 8O Czekają z tym do momentu, aż będzie potrzebny, a nie robią tego zapobiegawczo? Biedacy... ;)
W zasadzie masz słuszność - zapewne gracze faktycznie chcą pobrać tylko te pojedyncze powtórki. Wrzucam spakowany plik nie po to, aby zaoszczędzić miejsca (chociaż 40 MB pojemności to nie tak dużo), ale w celu zaoszczędzenia swojego czasu.
Ponadto - jak zapewne zauważyłeś, plik z powtórkami ukazuje się jednocześnie wraz z wynikami i hasłem. Spakowanie pliku, a nie wrzucanie pojedynczych powtórek (a potem żmudne podawanie adresów do nich) wpływa niewątpliwie korzystnie na szybkość ukazywania się całości.
Oczywiście, mogłabym wrzucić wyniki i hasło w jednej chwili, a dopiero potem dołączyć powtórki... tu z kolei odzywa się moja niechęć do nieustannego edytowania wiadomości. Unikam tego, gdy nie jest to konieczne. Może wynika to z przeświadczenia, że nikt treści dodanej poprzez edycję nie zauważy...

Vinyanov napisał/a:
Jak brzmi po łacinie dopełniacz od "turniej"? ;)

Słowo turniej jako tako nie funkcjonuje, ale ta strona podaje wyraz certamen jako konkurs. Mmm... wygląda mi to na trzecią deklinację, a słowo gramatycznie tożsame wyrazowi nomen, na którym uczyłam się odmieniać... wobec tego dopełniacz brzmiałby certaminis.

Vinyanov napisał/a:
Nawiasem, to bardzo ładna czołówka.

Nie zapominaj o Spyderze, który ma 16 punktów! On też będzie się liczył, gdy przyjdzie do rozstrzygnięcia. :)

Vinyanov napisał/a:
Jak najbardziej, (U)NML + FML to poprawny NML. (...)

Dziękuję, Twoje argumenty do mnie przemówiły i zdecydowanie rozwiały moje wątpliwości. Może byłabym ich pozbawiona, gdyby Icy Tower 1.4 nie dyskwalifikowało powtórki NML+FML. Już tłumaczę - utworzyłam nowy profil, aby to sprawdzić i rozegrałam powtórkę. Około 50 schodków to NML, następnie gra kończyła się dwuskokowym FMLem. Zasadniczo był to rekord NML na tym profilu, jednak IT 1.4 nie zakwalifikowało tego jako No Combo.

***Odwołuję powyższe! Po prostu nie wyskoczył mi komunikat o uznaniu rekordu. Dziękuję za zwrócenie uwagi, Boru :) ***

Co do Peecy'ego - prawda, bawi mnie to niepomiernie :) Ciekawe, czy w ostatniej rundzie coś podeśle... bo na D_vonka, który codziennie przebywa na forum, a do tematu z turniejem nawet nie zagląda, już nie liczę ;)

luki1025 napisał/a:
Klaud, wypowiedz się!

Sądząc po opisach (bo powtórek jeszcze nie miałam okazji zobaczyć, zaraz spróbuję się zorganizować, jeśli o to chodzi) - Twoja powtórka nie mogłaby być uznana za UNML, więc dobrze, że ugrałeś coś nowego ;)

Profil FLD: 11954 IT Code:

Gabi_g 
Sweet!

Wysłany: 10 Styczeń 2010, 21:10   

UNML... Moim zdaniem to najbardziej wyrównana konkurencja, gdyż bardzo ciężko (jeśli wogóle się da, bo mi to nie wychodzi dłużej niż kilka schodków) grać po 4 clocku, a nawet przy najwyższym tempie i najlepszym układzie stopni ciężku dojść do 400 nawet najlepszym i decyduje tutaj nie tylko umiejętność, ale szczęscie i dobra forma. Dlatego też tabela po tej konkurencji może się pomieszać. ;-)

Vinyanov napisał/a:
Zabawne przy tym jest to, że pod koniec każdej z poprzednich rund przypominał sobie o turnieju

ha ha On to jest dobry :grin:

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 10 Styczeń 2010, 21:41   

Klaud napisał/a:
Łaaa, to są takie osoby, które nie pobierają czegoś w rodzaju Winrara lub Winzipa, kiedy dokonują instalacji systemu na swoim komputerze? 8O Czekają z tym do momentu, aż będzie potrzebny, a nie robią tego zapobiegawczo? Biedacy... ;)

Pewnie i są, i pewnie ja się do nich zaliczam. Ale czy "biedacy"? Czy zrobić to z wyprzedzeniem, czy dopiero wtedy, gdy taki program będzie potrzebny, tak czy inaczej instalacja zabiera tyle samo czasu. :P

Cytat:
pakowanie pliku, a nie wrzucanie pojedynczych powtórek (a potem żmudne podawanie adresów do nich) wpływa niewątpliwie korzystnie na szybkość ukazywania się całości.

Hm, myślałem o tym, aby wszystkie powtórki umieścić w jednym katalogu, a następnie pozwolić, aby sam serwer WWW zajął się ich wyświetleniem i uporządkowaniem, tak, aby nie musieć przygotowywać osobnego dokumentu HTML, jak np. tutaj:
http://vin.rejump.net/proofs/harolds_hills/

Ale faktycznie, zapomniałem, że pewnie Interia nie wyświetla samoistnie zawartości katalogów (może z powodu troski o bezpieczeństwo danych). A więc pewnie tego pomysłu nie można zastosować, a więc rozumiem, że je pakujesz.

Cytat:
(...) strona podaje wyraz certamen jako konkurs.

Warto zapamiętać, dzięki. :) (Teraz poprosimy o tłumaczenia słów "lód", "wieża", "schodek", "nagroda", "ziomek", "dyskoteka", "kombos" i "eye candy" :D ;) ).

Cytat:
IT 1.4 nie zakwalifikowało [rekordu] jako No Combo.

(...)

Odwołuję powyższe! Po prostu nie wyskoczył mi komunikat o uznaniu rekordu.

Tak, należy pamiętać, że w 1.4 utworzenie nowego profilu (i usunięcie rekordów lokalnych) to nie to samo, co w 1.3 i 1.4 usunięcie pliku tower.cfg (i rekordów globalnych). Łatwo się pomylić.

Cytat:
Cytat:
Nawiasem, to bardzo ładna czołówka.

Nie zapominaj o Spyderze, który ma 16 punktów!

Hm, fakt, przepraszam. Jakoś widać intuicyjnie chciałem zawrzeć cytat na remisie, i dlatego zamknąłem go nad nim. ;)

Cytat:
Co do Peecy'ego - prawda, bawi mnie to niepomiernie :) Ciekawe, czy w ostatniej rundzie coś podeśle... bo na D_vonka, który codziennie przebywa na forum, a do tematu z turniejem nawet nie zagląda, już nie liczę ;)

Może i nawet nie powinniśmy oczekiwać powtórek od żadnego z nich. Jeśli bowiem który dośle jeszcze w tej rundzie powtórkę, to ten drugi będzie jedynym, który nie zrobił tego w całym turnieju. A jeśli status quo zostanie zachowane, to etykieta bycia tym, co ignoruje turniej i nie przysyała żadnych powtórek przypadnie nie poszczególnemu graczowi, ale całemu krajowi - Holandii, i odpowiedzialność oraz hańba zostanie rozmyta. :D

Gabi_g napisał/a:
[w UNML] decyduje (...) nie tylko umiejętność, ale szczęscie i dobra forma

Ja jednak postawiłbym szczęście ponad umiejętnością. :)

Klaud 
Fantastic!

Wysłany: 10 Styczeń 2010, 23:13   

Vinyanov napisał/a:

Warto zapamiętać, dzięki. :) (Teraz poprosimy o tłumaczenia słów "lód", "wieża", "schodek", "nagroda", "ziomek", "dyskoteka", "kombos" i "eye candy" :D ;) ).

Glacies - lód
Propugnaculum - wieża
Praemium - nagroda
Multo tripudio - wiele skoków (wieloskok - kombos)
Solum - schodek
Epulo cum lumina - uczta ze światłami (dyskoteka)
Amicus - przyjaciel (ziomek)
Volatici astra - latające gwiazdki (eye-candy)

:P

Przynajmniej według strony Latin-English Dictionary (jak podam adres, to pojawia się filtr antyspamowy, który odrzuca mi wiadomość). Ja tam nie wiem...

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 10 Styczeń 2010, 23:25   

Klaud napisał/a:
Glacies - lód
Propugnaculum - wieża
Praemium - nagroda
Multo tripudio - wiele skoków (wieloskok - kombos)
Solum - schodek
Epulo cum lumina - uczta ze światłami (dyskoteka)
Amicus - przyjaciel (ziomek)
Volatici astra - latające gwiazdki (eye-candy)

:shock:

Jak to powiedział A'Tomek, "to było zadanie nie do rozwiązania!" ;)

"Uczta ze światłami"... kapitalny pomysł.
"Multo tripudio"... ładniej pewnie by brzmiało "multo salto", ale to oczywiście raczej okaleczony włoski. :P

Ale ogólnie mówiąc, podziwiam pomysłowość. :)

Klaud 
Fantastic!

Wysłany: 11 Styczeń 2010, 21:51   

Otóż, moi drodzy... turniej dobiegł końca :) Pragnę podziękować Wam wszystkim za udział w nim, za cierpliwość do mojej niepewności w niektórych sprawach... włożyłam w organizację tych rozgrywek maksimum swoich możliwości i jak największą ilość czasu, którym dysponowałam. Ufam, że efekty tego były pozytywne.

A teraz przejdźmy do najważniejszego, czyli do wyników!

Wyniki czwartej rundy (UNML)

1. Morten - 279 (7 punktów)
2. Vinyanov - 270 (6 punktów)
3. Klaud - 268 (5 punktów)
4. Spyder - 267 (4 punkty)
5. Gabi_g - 264 (3 punkty)
6. Boru - 260 (2 punkty)
7. Luki1025 - 235 (1 punkt)
8. D_vonk - 0 (0 punktów)
8. Jaraf - 0 (0 punktów)
8. Kazuya - 0 (0 punktów)
8. Szczoo17 - 0 (0 punktów)
8. Peecy - 0 (0 punktów)

Tabela ogólna po czwartej rundzie

1. Boru - 28 punktów
2. Morten - 24 punkty
2. Vinyanov - 24 punkty
4. Klaud - 22 punkty
5. Spyder - 20 punktów
6. Jaraf - 10 punktów
7. Kazuya - 9 punktów
8. Gabi_g - 8 punktów
8. Szczoo17 - 8 punktów
10. Luki1025 - 3 punkty
11. D_vonk - 0 punktów
12. Peecy - 0 punktów

Punkty IM

1. Boru - 26 punktów IM
2. Morten - 21,5 punktów IM
2. Vinyanov - 21,5 punktów IM
4. Klaud - 18 punktów IM
5. Spyder - 16 punktów IM
6. Jaraf - 14 punktów IM
7. Kazuya - 13 punktów IM
8. Gabi_g - 11,5 punktów IM
8. Szczoo17 - 11,5 punktów IM
10. Luki1025 - 10 punktów IM

Powtórki można znaleźć tutaj.

Gratuluję Boru, a także Vinowi, który załapał się na podium :)

Jeśli powyższy podział punktów IM zawiera błędy, to proszę, wskażcie mi je bezzwłocznie. Wielokrotnie utyskiwałam i narzekałam na ten system, gdyż nie do końca go rozumiem. Niewykluczone więc, że jakieś pomyłki - pomimo wielokrotnego sprawdzania - się tam znalazły.

Dodano po edycji: Rozkład punktów IM uległ zmianie po konsultacji z Vinyanovem. Dzięki!

Boru
miszcz

Wysłany: 11 Styczeń 2010, 22:01   

Rzeczywiscie moglem przegrac ten turniej :P Ale ryzyko sie oplacilo i nie musialem sie meczyc przy UNML.
Dzieki wszystkim za ten turniej :)

Profil FLD: 8888

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 11 Styczeń 2010, 22:23   

Organizator (o UNML) napisał/a:
1. Morten - 279 (7 punktów)
2. Vinyanov - 270 (6 punktów)
3. Klaud - 268 (5 punktów)
4. Spyder - 267 (4 punkty)
Organizator (o klasyfikacji finalnej) napisał/a:
2. Morten - 24 punkty
2. Vinyanov - 24 punkty
4. Klaud - 22 punkty
5. Spyder - 20 punktów

Moją drugą najlepszą powtórką było 265. Gdybym nie nagrał 270, to ty miałabyś wtedy 23 punkty, a ja 22...

Cytat:
8. D_vonk - 0 (0 punktów)
8. Jaraf - 0 (0 punktów)
8. Kazuya - 0 (0 punktów)
8. Szczoo17 - 0 (0 punktów)
8. Peecy - 0 (0 punktów)

Wstyd nie tylko dla Niderlandów, ale i dla dwu innych narodów. :P

Cytat:
2. Morten - 26 punktów IM
2. Vinyanov - 26 punktów IM

O ile pamiętam zasady IM sugerują, aby w klasyfikacjach końcowych turniejów nigdy nie wystepowały remisy. Do ich rozstrzygnięcia może służyć, o ile pamiętam, liczba wygranych rund, najwyższe (lub najniższe; pamiętam, że kiedyś dziwiłem się, w jaki sposób i to i to może być wyznacznikiem umiejętności gracza, i dopiero po pewnym czasie to zrozumiałem) zajęte przez danego gracza miejsce, itp. Chociaż nie wiem, w jaki sposób należy postąpić teraz, skoro sposób ich rozstrzygania nie był z góry zapisany w zasadach, aby żaden z zainteresowanych graczy nie został pokrzywdzony, i czy w ogóle to robić.

Ale poza tym nie widzę żadnych niejasnych punktów w punktacji. :)

Także gratuluję Borowi (chociaż szkoda, że mówi, iż nie granie UNML jest czymś "opłacalnym"... lubię tę kategorię), a oprócz tego - Mortenowi, wszystkim, którzy zadziwili mnie wynikami i organizatorowi, za ciekawy i fachowo zorganizowany turniej. :)

(Chociaż nadal nie jestem pewien, czy dwudniowe rundy nie są zbyt długie jak na rozgrywki, w których nie jest konieczne oferowanie każdemu graczowi 100% szansy na to, aby zdążył spędzić przy grze przynajmniej parę godzin, typu np. NC, pozwalając mu na to poprzez to, iż przy 47-godzinnych rundach nigdy nie zostanie on zdyskryminowany przez strefy czasowe, jak to - o ile dobrze pamiętam i rozumiem - czasami ma miejsce... W przypadku mniejszych turniejów i tak trudno mi jest zmotywować się, by podczas drugiego dnia w ogóle cokolwiek nagrać.)

Gabi_g 
Sweet!

Wysłany: 12 Styczeń 2010, 19:27   

dzięki wszystkim za gre

a skąd te zera w unml?!

luki1025 
Eextreeme!

Wysłany: 12 Styczeń 2010, 20:10   

Gabi_g napisał/a:
a skąd te zera w unml?!

Może zapomnieli o turnieju? :grin:
P.S. Słabo mi poszło. :sad:

IT Code:

Gabi_g 
Sweet!

Wysłany: 14 Styczeń 2010, 19:06   

Mam co do nml pewien problem, ostatnio dobrze mi idzie ale mam jedną powtórkę w której nie mam pewności jak określić rekord. Doskakuje bez combo do 416, a potem robie drugi skok i jest to już combo, ile wynosi rekord

Spyder 
That's great!

Wysłany: 15 Styczeń 2010, 13:41   

NML z Combo, to nie NML :P I nie róbmy OT ;>

Odpowiedz do tematu