SzukajSzukaj  RegulaminRegulamin  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Forum Icy.pl Strona Główna  

Poprzedni temat «» Następny temat
Season's First Shine (Icyguy)
Autor Wiadomość
Vinyanov 
No way!

Wysłany: 26 Marzec 2010, 20:40   Season's First Shine (Icyguy)

Turniej.

:)

Nie wiem, dlaczego nazwał go pierwszym przejaśnieniem sezonu, skorośmy już turnieje w 2010 mieli... ale może wynika to z tego, że jego zamiar rozpoczęcia serii zawodów o tej nazwie przyćmiewa nawet porządek formalny w kontekście poprzedników. ;) (Albo nazwa odnosi się do wiosny).

Na FLD, aspiruje do IM, organizator: Icyguy (zatem skrajne godziny rund będą następowały w krytycznych godzinach jakiegoś tam czasu amerykańskiego, ale to nie jest problem, ponieważ zawsze można przejść do profilu organizatora i odczytać jego właściwość "Local Time" - rundy kończą się o (jego) północy)).

Sposób przesyłania powtórek lub linków do nich: e-mail (podany w temacie turnieju). :/ Niestety eliminować przeżytki wciąż dopiero trzeba zacząć...

Zatem - cztery rundy, każda trwa dwie doby. Początek i koniec o północy czasu organizatora. Kategorie to w kolejności: Combo (szkoda, w turniejach lepiej stosować Score), Floor, NML i RRML NML (dobry gust, nawiasem, ta kategoria jest chyba wyjątkowo grywalnym secondary).

Terminy rund: hm... autor postanowił rozpocząć je o "midnight", a więc nie wiem, czy rozpoczynają one wskazane dni, czy kończą. Ale ponieważ pierwsza runda trwa od północy "2. kwietnia", a 2. kwietnia to piątek, to prawdopodobnie chodzi o godzinę 24:00 (aby gracze mieli do dyspozycji całą sobotę i niedzielę). Zatem pierwsza runda trwa przez cały 3. i 4. kwietnia, druga - 5. i 6. itd. A 10., sobota, to ostatni dzień turnieju. Ale - warto dopytać. Pomyłka, rundy zaczynają się jednak dzień wcześniej.

Punktacja: każdy gracz rundy otrzymuje jeden punkt z marszu oraz punkt za każdego gracza, którego pokonał. ;)

Zapisałem się. Jeśli was to nie odstrasza, to... ;) Informuję.
Ostatnio zmieniony przez Vinyanov 27 Marzec 2010, 20:57, w całości zmieniany 3 razy  

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 27 Marzec 2010, 20:53   

Cytat:
Terminy rund: hm... autor postanowił rozpocząć je o "midnight", a więc nie wiem, czy rozpoczynają one wskazane dni, czy kończą. Ale ponieważ pierwsza runda trwa od północy "2. kwietnia", a 2. kwietnia to piątek, to prawdopodobnie chodzi o godzinę 24:00 (aby gracze mieli do dyspozycji całą sobotę i niedzielę). Zatem pierwsza runda trwa przez cały 3. i 4. kwietnia, druga - 5. i 6. itd. A 10., sobota, to ostatni dzień turnieju.

Wybaczcie, źle mówiłem. 1. runda będzie jednak rozgrywana 2. i 3. kwietnia, 2. - 4. i 5. itd. :) (W Stanach jednak rozumienie "północy" danego dnia jest widać rozumieniem jego rozpoczęcia :P ).

Już 4 uczestników.

Devlin 
Splendid!

Wysłany: 27 Marzec 2010, 22:50   

Wchodzę w to ;)

Profil FLD: 1565

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 31 Marzec 2010, 17:18   

Ktoś jeszcze? ;) Bieżąca lista uczestników:

Cytat:
1. Icyguy
2. Vinyanov 2nd
3. Boru 1st
4. szczoo17
5. Devlin
6. FreewareFan
7. Klaud 4th

Jest jeszcze 1,5 dnia do zakończenia zapisów. (A organizatorowi chodzą po głowie myśli ich rozszerzenia, więc proponuję nakłonić go, by z tego pomysłu zrezygnował zapisywaniem się :P ).

luki1025 
Eextreeme!

Wysłany: 1 Kwiecień 2010, 16:15   

Chyba, nie, na pewno w to wchodzę. :)

IT Code:

szczoo17 
Wow!

Wysłany: 1 Kwiecień 2010, 16:26   

Ale musisz się zgłosić na forum fld. ;-)

Devlin 
Splendid!

Wysłany: 1 Kwiecień 2010, 21:22   

I jak gotowość przed turniejem? ;)

Klaud 
Fantastic!

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 1 Kwiecień 2010, 21:29   

Ech, bywało lepiej. Dawno nie trenowałam. Liczę jednak, że parę punktów uda mi się uzbierać. A najbardziej wyczekuję czwartej rundy :)

Profil FLD: 11954 IT Code:

Devlin 
Splendid!

Wysłany: 1 Kwiecień 2010, 21:31   

Ja bym sobie zaczął grać bo już mi się dzisiaj wieczór dłuży :roll:

luki1025 
Eextreeme!

Wysłany: 1 Kwiecień 2010, 21:39   

Ekhm... Szczoo17, żebym mógł wejść na forum FLD... To zapiszesz mnie ktoś?

IT Code:

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 1 Kwiecień 2010, 22:13   

Luki, skorzystaj więc z jakiegoś hidemyass.com czy czegoś. :)

Chciałbym zobaczyć, jaki to jest ten uniemożliwiający ci dostęp błąd. :P

Mój nastrój: chcę jak najszybciej przebyć tę fazę ponownego przyzwyczajania się do gry, która na piętrach 100-200 wprawia mnie w euforię, która powoduje, że na tej wysokości kończę kombosy, a na piętrach 200-300 ściąga na mnie paraliż manualny i sprawia, że kończę kombosy. :P

luki1025 
Eextreeme!

Wysłany: 1 Kwiecień 2010, 22:18   

Vin: hidemyass.com? Wulgaryzmy... Admin...! :P Błąd? 100 razy ci mówiłem, że to "Template parse error!" Powiedz, że się wpisuję i już ;)

IT Code:

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 1 Kwiecień 2010, 22:49   

luki1025 napisał/a:
hidemyass.com? Wulgaryzmy... Admin...!

Po pierwsze, nie wypada publicznie punktować czyjegoś doboru słów.
Po drugie, nie jestem pewien, czy to wulgaryzm - kolokwializm prędzej.
Po trzecie, wbrew być może obiegowej opinii, administrator nie jest pełni na forum funkcji reprezentacyjnej (prędzej moderator), zatem oczekiwać od niego nieskazitelności językowej jest niestosownie.
Po czwarte, to był cytat - przytoczyłem nazwę serwisu.
Po piąte, jak zresztą twórcy tego serwisu są oczywiście świadomi, słowo "ass" ma dwa znaczenia.
Po szóste, sądzę, że wyrządzam ci przysługę podając adres tego serwisu (choć oczywiście mogę być w błędzie, bo możesz go już znać).

luki1025 napisał/a:
100 razy ci mówiłem, że to "Template parse error!"

Po pierwsze, nie powiedziałem "przeczytać", ale "zobaczyć" - naocznie, z kontekstem, w postaci zrzutu ekranu.
Po drugie, bynajmniej nie 100.
Po trzecie, w twoim tonie znać zniecierpliwienie.

luki1025 napisał/a:
Powiedz, że się wpisuję i już ;)

Po pierwsze i ostatnie, za późno (chociaż do końca zapisów jest jeszcze parę godzin)... Zapomniałeś powiedzieć "proszę". :P

luki1025 
Eextreeme!

Wysłany: 1 Kwiecień 2010, 23:08   

Vinyanov napisał/a:
Po szóste, sądzę, że wyrządzam ci przysługę podając adres tego serwisu (choć oczywiście mogę być w błędzie, bo możesz go już znać).

Dobra, dzięki. I tak nie chce mi się czytać. :P
Vinyanov napisał/a:
nie powiedziałem "przeczytać", ale "zobaczyć"

Zaraz dam zrzut. <- Nieaktualne. Patrz: EDIT
Vinyanov napisał/a:
Po drugie, bynajmniej nie 100.

Szczegół ;)
Vinyanov napisał/a:
Po trzecie, w twoim tonie znać zniecierpliwienie.

Nom, masz wyczucie :P
Vinyanov napisał/a:
Zapomniałeś powiedzieć "proszę".

Proszę. :) Dokładniej? Proszę, powiedz, że się wpisuję. <- Nieaktualne. Patrz: EDIT

Wystarczy? ;-)

EDIT: Los jest chyba zbyt złośliwy dla mnie... Jakimś nieokreślonym cudem się zalogowałem na Forum FLD :?

IT Code:

Klaud 
Fantastic!

Wysłany: 11 Kwiecień 2010, 20:36   

Ahoj!
Jak tam wasze RRML NML? I co sądzicie o przebiegu turnieju oraz o jego organizacji?

Aktualnie moje RRML NML wynosi 364... co prawda ITR Checker informuje o dwóch wykonanych skokach, ale skrypt Vinyanova* wykazał poprawność powtórki ;)

Mam wrażenie, że rozgrywki byłyby ciekawsze, gdyby w temacie turniejowym można było umieszczać powtórki. A tak...? Mamy tylko informacje o wynikach. Choć o podium będę walczyć.

*To brzmi prawie jak twierdzenie Talesa albo prawo Pascala...

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 11 Kwiecień 2010, 21:03   

Moje RNL (Rejumping N00bs League) to póki co jakiś drobiazg poniżej 400 nie warty nawet zapamiętywania/zapisywania... Zaakceptuję wynik z metalowych schodków dopiero jeśli nagram go ostatniego dnia rundy, nie wcześniej. Zatem chyba doskoczyłem wyżej niż ty (372?), ale zapisany pewnie nie został.

Klaud napisał/a:
skrypt Vinyanova [...] brzmi prawie jak twierdzenie Talesa albo prawo Pascala...

A nie "manuskrypt Voynicha"? ;)

Dobrze słyszeć, że działa i na 1.4. Ale w sumie to oczywiste, skoro operuje na ostatnich bajtach powtórki. Hmm. Chociaż w sumie - czy Johan mówił, że naprawił ten błąd w 1.4? Bo jeśli został on naprawiony, to być może mój skrypt wyrokuje już od tej pory bezzasadnie, i nie można mu już wierzyć, kiedy mówi, że dana powtórka jest poprawna... W sumie nie wiem. Uff, jutro o tym pomyślę. Dzisiaj chcę spać. :(

W kwestii powtórek. Fakt, też dziwi mnie, że Icyguy rezerwuje całe doby na ogłoszenie wyników, skoro wszyscy poprzedni organizatorzy (w mniejszym lub większym stopniu) mieścili się w godzinie. I jeszcze mówi, że wynika to z faktu, iż ma sprawy "w zewnętrznym życiu"!... Przecież zapisanie załączników do folderu, otworzenie Icy Tower w oknie, przenawigowanie do nich i spisanie do wiadomości to kwestia... 3 minut?

W kwestii publikowania rezultatów - ciekawe. Nie mówię, że kiedykolwiek słyszałem z ust czyichkolwiek innych niż moje, że ludzie z reguły usiłują tego unikać (przynajmniej w kwestii ich własnych powtórek), ale jesteś pierwszą chyba znaną mi osobą, której brakuje publicznego ogłaszania wyników przed końcem rund...

Klaud - walczyć będziemy nie tylko o podium, ale i chyba o pozycje w rankingu IM... A zważywszy na obecną kondycję systemu IM, może nawet o pozycję w nim finalną, jeśli nie doczekamy żadnego innego turnieju. :D (Żart).

Klaud 
Fantastic!

Wysłany: 11 Kwiecień 2010, 21:14   

Aktualnie mierzę się z problemem średnio dobrze działającej spacji. Trzeba było jej nie wyrywać (i to podczas próby wykonywania Twojego zadania z IQ, Vin!)... :/ Chociaż w RRML powinna raczej sprawić się zadowalająco, skoro ma być wciśnięta przez cały czas.
Zobaczymy.

Vinyanov napisał/a:
I jeszcze mówi, że wynika to z faktu, iż ma sprawy "w zewnętrznym życiu"!

Może ma bardzo bogate życie zewnętrzne? ;) Nie no, żartuję, też mnie to zdziwiło. Podczas organizowania turnieju HNY prawie ciągle sprawdzałam pocztę/prywatne wiadomości na forach/same fora, żeby zobaczyć, czy nikt akurat nie nadesłał powtórki... zapisywałam je i oglądałam na bieżąco. Ale może tylko ja mam takie odchylenia...

---

Brakuje mi publicznego ogłaszania wyników głównie dlatego, że nie orientuję się, jak dobra/zła jest moja aktualna powtórka, ile mi brakuje do innych graczy... muszę osądzać po ich rekordach, a to dosyć mylące.
No i wtedy (gdy gracze publikują swoje powtórki w tematach) przynajmniej coś się dzieje! :)

---

Dodano po edycji:

Vinyanov napisał/a:
A zważywszy na obecną kondycję systemu IM, może nawet o pozycję w nim finalną, jeśli nie doczekamy żadnego innego turnieju. :D (Żart).

Pomijając, że to żart... jeśli chodzi o następne rozgrywki, to nie znacie dnia, ani godziny! :D

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 11 Kwiecień 2010, 21:28   

Klaud napisał/a:
Trzeba było [spacji] nie wyrywać (i to podczas próby wykonywania Twojego zadania z IQ, Vin!)... :/

Wyrwać? :o Ze złości, czy też był to rezonans uderzenia silnego, ale dokonanego w dobrej intencji (skoku)?

BTW. W jaki sposób spacja - nawet i "źle działająca", czyli, jak sądzę, mająca trudności z wykrywaniem/przesyłaniem pojedynczego w nią uderzenia może jednak, raz wciśnięta i trzymana, wpływać negatywnie na twoje wyniki w RRML? ;)

Cytat:
ciągle sprawdzałam pocztę/prywatne wiadomości na forach/same fora

Było zmniejszyć liczbę kanałów choćby tylko do e-maili...

Cytat:
Brakuje mi publicznego ogłaszania wyników głównie dlatego, że nie orientuję się, jak dobra/zła jest moja aktualna powtórka, ile mi brakuje do innych graczy... muszę osądzać po ich rekordach, a to dosyć mylące.
No i wtedy (gdy gracze publikują swoje powtórki w tematach) przynajmniej coś się dzieje! :)

To smutne, ale chyba ta druga przyczyna jest obecnie przyczyną dominującą. :P

W kwestii pierwszej - możliwe, ale to zależy od poziomu gracza. Najbardziej by w jej kontekście skorzystali z niego gracze słabsi (ponieważ jest ich ogólnie więcej, a więc i więcej w turniejach - większa szansa znalezienia osoby, z którą się porównasz) i najsilniejsi (ponieważ teoretycznie zapisują się do turniejów stosunkowo często... a może było tak tylko w 2007 i 2008?). Graczy z rekordami w okolicy moich, nawet nieaktywnych, jest chyba niewielu, więc i pożytek mały.

Klaud 
Fantastic!

Wysłany: 11 Kwiecień 2010, 21:49   

Vinyanov napisał/a:
Ze złości, czy też był to rezonans uderzenia silnego, ale dokonanego w dobrej intencji (skoku)?

Ze złości może nie, raczej z frustracji. Polegało to na mocnym dociśnięciu klawiszy z okolic R, T, Y, U, I i przejechaniu aż do dołu klawiatury.... spacja nie wytrzymała ;)

Właśnie nie wiem, czy wpłynie! Mam nadzieję, że nie, bo chciałabym uniknąć kupowania nowej klawiatury w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Choć faktycznie, wpłynąć nie powinno...

Vinyanov napisał/a:
Było zmniejszyć liczbę kanałów choćby tylko do e-maili...

Chciałam zapewnić graczom komfort i możliwość wyboru najodpowiedniejszego dla nich sposobu wysłania powtórki ;)

---

Akurat Twojego rekordu szukałam, tak na marginesie ;)

NeueR
Wow!

Wysłany: 14 Kwiecień 2010, 16:00   

Klaud napisał/a:
No i wtedy (gdy gracze publikują swoje powtórki w tematach) przynajmniej coś się dzieje!

Oo, to ciekawe, skrypt Online Tournament posiada taka opcje (tzw. hidden mode - "jeśli jest aktywny, to do danej rundy będzie generowana lista bez nazw użytkowników, tylko sam wynik w ten sposób będziecie znać wyniki, ale nie będziecie wiedzieć, kto je ugrał (jesli jest ustawiony na nieaktywny, to jest pokazywane i nazwa gracza i wynik")

Na FLD oczywiscie komentarz:

"It doesn't make much sense to hide the player names but not their scores, because you always know your own result and can therefore see if you need to improve your results. You might do it the other way around and hide the scores (and ranking!), but not the names so everyone can see who has already uploaded something." (Craven)

Czy ja wiem? Dla mnie sama informacja, ze ktos cos tam wyslal, to za malo, mysle, ze pomysl z hidden mode jest o wiele lepszy. No ale to najlatwiej jest skrytykowac drugiego, a samemu nic nie zrobic ...

Odpowiedz do tematu