SzukajSzukaj  RegulaminRegulamin  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Forum Icy.pl Strona Główna  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Vinyanov
22 Sierpień 2010, 16:50
Umieszczanie wyników na listach wbrew woli ich autorów

Czy należy umieszczać najlepsze powtórki na listach rekordów nawet wbrew woli graczy, przez których zostały one ugrane?
Tak.
44%
 44%  [ 4 ]
Nie.
55%
 55%  [ 5 ]
Głosowań: 9
Wszystkich Głosów: 9

Autor Wiadomość
Klaud 
Fantastic!

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 16 Sierpień 2010, 15:33   Umieszczanie wyników na listach wbrew woli ich autorów

Krótko i zwięźle, co by gawiedzi nie zanudzać!
Tak się składa, że od wczoraj dłubię sobie wesoło w Calcu, tworząc ogólną listę rekordów. Początkowo miał być to samodzielny spis najlepszych rezultatów graczy, jednak po konsultacji z Vinyanovem zdecydowaliśmy, że umieścimy ją na top10.icy.pl, gdy już będzie gotowa. Z pewnością stanie się tak w ciągu kilku dni, jednakże!

Napotkaliśmy pewien problem, a między nami powstała mała różnica zdań, choć dotycząca całkiem poważnego (moralnego?) dylematu.

Jacob - jak Wam zapewne wiadomo - ugrał 1327 combo, 1390 FML oraz 2094 piętra, co dałoby mu pierwsze miejsca na liście w tych kategoriach. Zadecydował jednak, iż nie chce, by jego powtórki oraz rezultaty pojawiły się na tej liście.
Moim zdaniem należy uszanować jego decyzję (po co umieszczać kogokolwiek na siłę), Vinyanov z kolei chętnie umieściłby go na top10.icy.pl. Stwierdziłam, że należy zwrócić się z tym do społeczności.

Pytanie - jak w ankiecie. Czy należy umieszczać najlepsze powtórki na listach rekordów nawet wbrew woli graczy, przez których zostały one ugrane?
Zapraszam wszystkich do dyskusji. Liczę, że Wasze głosy oddane w ankiecie oraz udział w dyskusji zdeterminuje przyszłe postępowanie w podobnych przypadkach.

Ostatnio zmieniony przez Vinyanov 3 Wrzesień 2010, 20:55, w całości zmieniany 2 razy  

Profil FLD: 11954 IT Code:

Boru
miszcz

Wysłany: 16 Sierpień 2010, 15:43   

Cytat:
Krótko i zwięźle, co by gawiedzi nie zanudzać!

To jest krotko i zwiezle:

Jesli ktos nie chce byc na liscie, to ma widocznie powod i trzeba to uszanowac.
Dla mnie to jasne, ale niektorzy maja inna filozofie.

Profil FLD: 8888

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 16 Sierpień 2010, 16:06   

Zwięźle, ale długo ( :P ).

Pisane na szybko.

Część argumentów będzie dotyczyła Jacoba, część - dobrych graczy, część - wszystkich graczy.

- Jacob jest osobą o dużej renomie w światku IT (nawet jeśli mówi/myśli, że jest inaczej :P ). Jesli ktoś taki zacznie demonstrować kaprysy typu "usunę swoje konto na FLD!", "usunę swoją stronę domową!" albo "usunę swoje rekordy!", to spowoduje to, że inni gracze/obserwatorzy nie będą traktować gry poważnie.

- Powtórki dobrych graczy są dobrym materiałem do nauki gry (a przynajmniej tak sądzę - niewiele ich widziałem ;) ). Jest ich na tyle mało, że szkoda je ukrywać/utrudniać ciekawym ich dostęp do nich. A ponadto pełnią funkcję po prostu informacyjną, informują o tym, jak relatywnie trudno/łatwo jest uzyskać dany wynik w porównaniu do pozostałych wyników.

- Usuwanie rekordów rekordzisty świata spowoduje przekłamanie krążącej w społeczności wiedzy o Icy Tower. Ludzie na pytanie "Kto jest obecnym rekordzistą?" będą odpowiadać błędnie, jeśli faktyczne rekordy nie będą nigdzie dostępne, przez co mało kto będzie o nich wiedział.

- Ludzie, którzy nie będą wiedzieli, że Jacob sam poprosił o usunięcie swoich rekordów, a którzy mimo to tak czy inaczej o nich usłyszą/przeczytają (np. na forum Icy.pl lub FLD) będą może mieli niską opinię o naszej liście, sądząc, że fakt, iż jest niekompletna wynika z nieuwagi, niedbałości lub złej woli osób, które nia zarządzają. Będą np. mogli sądzić, że nie przyjęliśmy ich umyślnie, z jakichś niskich pobudek.

- Każdy rekord obecny na liście rekordów powoduje, że kondycja społeczności Icy Tower jako takiej w oczach osób, które ją oglądają staje się odrobinę lepsza. Załóżmy, że o usunięcie swoich wyników poprosił jakiś średniozaawansowany gracz, np. o kombosie 700. Możecie powiedzieć, że obecność lub brak jednego takiego rekordu na liście niewiele zmienia... Ale wyobraźcie sobie, że odwiedza ją jakiś przeciętny gracz, z kombosem np. 100. Z reguły popatrzy na nią przez parę sekund - i to wszystko. Ale im lepsze wyniki są na niej umieszczone, tym większa jest szansa, że uzna on, że społeczność Icy Tower najwyraźniej jest bardzo zgrana i przywiązana do gry, skoro gra w nią aż tak intensywnie i tak uparcie! I z tej racji może postanowi sam do niej dołączyć. Być może akurat właśnie ów kombos 700 będzie "być albo nie być" dla tego, czy społeczność Icy Tower wywrze na naszym początkującym graczu aż tak pozytywne wrażenie, że postanowi on pozostać przy niej na dłużej i np. zacząć pisywać na Icy.pl. Cytując mnie z rozmowy z Klaud: "im wyższa suma wszystkich kombosów na liście, tym lepiej dla społeczności [...]".

Boru
miszcz

Wysłany: 16 Sierpień 2010, 16:11   

Skoro dla ciebie spolecznosc jest wazniejsza od woli gracza to OK.
Wcisnij mu te rekordy na sile i juz :)

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 16 Sierpień 2010, 16:17   

Boru napisał/a:

Gdyby to nie było problematyczne, to tego tematu by nie było. ;)

BTW. Można powiedzieć, że wola, która popycha gracza do usunięcia rekordów jest zawsze słabsza od woli, która nakazała mu je umieścić (a zatem i mniej od niej ważna), bo umieścić swoje powtórki na liście po raz pierwszy jest zawsze najtrudniej. Jeśli ktoś to zrobił, to znaczy, że bardzo tego chciał. Tak bardzo, że żadne późniejsze rewizje i próby przepisywania historii tej jego początkowej, bazowej chęci umieszczenia rekordów w Internecie nie przysłonią. Jeśli umieszczasz rekordy raz - na zawsze zaczynasz przynależeć do społeczności graczy. :D

Boru
miszcz

Wysłany: 16 Sierpień 2010, 16:22   

Z tego co widze to tylko dla ciebie jest to problematyczne.

A z tym ktora wola jest silniejsza, to juz jakies zupelne brednie. Musialbys wiedziec, co go pchnelo do usuniecia rekordow, zeby takie teorie wymyslac.

Klaud 
Fantastic!

Wysłany: 16 Sierpień 2010, 17:12   

Vinyanov napisał/a:
Jesli ktoś taki zacznie demonstrować kaprysy typu "usunę swoje konto na FLD!" (...)

Nieco mnie pamięć zawodzi... ale czy to przypadkiem nie Ty usunąłeś swoje konto na FLD swego czasu? :)

Vinyanov napisał/a:
Powtórki dobrych graczy są dobrym materiałem do nauki gry (...)

Faktycznie, chyba kiedyś czytałam na Icy.pl porady dotyczące gry (to było w zamierzchłych czasach, gdy jeszcze nie byłam zarejestrowana na forum)... i jedna z porad była taka, by włączyć sobie powtórkę jakiegoś dobrego gracza i próbować grać z nim, w ten sposób ucząc się ruchów i polepszając technikę.
Nie wiem, czy mi to faktycznie pomogło, ogólnie jednak jestem zdania, że najlepszym treningiem jest nie praca na czyichś powtórkach, a praca własna, czyli granie, granie, granie.
Oczywiście podpatrzyć coś można (ja napatrzyłam się ostatnio na styl Bora i teraz próbuję naśladować niektóre manewry :P ), bądź też pooglądać dla przyjemności... jednak - moim zdaniem - mamy wystarczającą ilość powtórek. Warto tu wliczyć również powtórki z IT 1.3.1. W końcu system gry się nie zmienił.

Funkcja informacyjna? Wysokie wyniki i tak funkcjonują w świadomości społeczności, będą obecne w dyskusjach. Ale nic na siłę. Mogę nie chcieć, by moje powtórki znajdowały się na liście, podobnie jak nie życzę sobie, by ktoś udostępniał publicznie mój numer Gadu Gadu bez mojej zgody. Mimo że jestem częścią społeczności Gadu Gadu (jak to brzmi...). ;)

Vinyanov napisał/a:
Usuwanie rekordów rekordzisty świata spowoduje przekłamanie krążącej w społeczności wiedzy o Icy Tower.

Trochę żartobliwie - trzeba wobec tego pobić rekord Jacoba, by nie było przekłamań ;)

---

Co do tego o niskiej opinii o liście (nie chcę ciąć zdania, a moja odpowiedź może być niewspółmiernie krótka do Twojego tekstu, gdyby cytować cały): wystarczy jeden mały komunikat w stylu Możliwe jest uzyskanie wyższych wyników niż tu podane. Pewien zawodnik takowe uzyskał, jednak poprosił nas o usunięcie swych rezultatów, co oczywiście szanujemy. I po sprawie :P
Mimo wszystko podejrzewam, że to jednorazowy przypadek i nie należy tego demonizować.

Vinyanov napisał/a:

- Każdy rekord obecny na liście rekordów powoduje, że kondycja społeczności Icy Tower jako takiej w oczach osób, które ją oglądają staje się odrobinę lepsza. (...) I z tej racji może postanowi sam do niej dołączyć.

O zgraniu społeczności nie decydują głównie rekordy (w sensie: nie WYSOKOŚĆ tych rekordów; to nie jest najważniejsze), a to, czy coś się w niej dzieje. W związku z tym zaraz biegnę dokończyć listę w Calcu, a następnie zaplanować turniej ;) Data rozpoczęcia turnieju będzie jednocześnie ostatecznym terminem dokończenia listy rekordów już w formie strawnej dla top10.icy.pl.
Ha, to dopiero będzie ożywienie społeczności! :P

Vinyanov napisał/a:
Jeśli umieszczasz rekordy raz - na zawsze zaczynasz przynależeć do społeczności graczy. :D

Vin! Bo ktoś naśle na nas odpowiednie służby, stwierdzając, że jesteśmy jakąś sektą! :D

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 16 Sierpień 2010, 18:33   

Klaud napisał/a:
Vinyanov napisał/a:
Jesli ktoś taki zacznie demonstrować kaprysy typu "usunę swoje konto na FLD!" (...)

Nieco mnie pamięć zawodzi... ale czy to przypadkiem nie Ty usunąłeś swoje konto na FLD swego czasu? :)

Ależ niskie przypuszczenie. Usuwałem tam konta nie raz, ale kilka razy. ;)

Ale ja nie miałem nigdy tak wysokich rekordów, aby być respektowanym w społeczności (a szacunek jednak zależy w 95% od nich), zatem w tym przypadku strata nie była wielka. ;)

Cytat:
[...] chyba kiedyś czytałam na Icy.pl porady dotyczące gry [...]... i jedna z porad była taka, by włączyć sobie powtórkę jakiegoś dobrego gracza i próbować grać z nim, w ten sposób ucząc się ruchów i polepszając technikę.

Offtopikując - ano. Niedawno próbowałem to robić, ale przeszkadzał mi ten sam problem, co zawsze - zbyt często naprawdę uderzam w klawisze strzałek, co powodowało przyspieszenie powtórki. :P (Zbyt późno pomyślałem, że można po prostu ćwiczyć uderzając palcami w obudowę klawiatury...)

Cytat:
moim zdaniem - mamy wystarczającą ilość powtórek. Warto tu wliczyć również powtórki z IT 1.3.1.

Pytanie ilu użytkowników zada sobie trud, by takowe znaleźć, teraz, gdy padło i ITC i WHFF. ;)

Cytat:
Funkcja informacyjna? Wysokie wyniki i tak funkcjonują w świadomości społeczności

Nie byłbym tego pewien. Już proste wyszukiwanie site:icy.pl rekordzista zwraca aż dwa wyniki, w których ktoś nie wiedział, do kogo należały ówczesne rekordy świata (w Combo, nie w żadnych secondary categories). Nie mówiąc już o tym, że szukając w google.com icy tower record otrzymamy na samej górze strony spowalniane 1337 JB (i to dwukrotnie). :P (A nieco dalej mamy wątek z FLD z rekordami z IT... 1.2. :lol: (Chociaż na drugiej stronie jest rejump.net, zatem nie jest tragicznie.))

Tak więc IMO jest zapotrzebowanie na to, by top10.icy.pl zostało oficjalną listą rekordów (zanim nikt nie stworzy atrakcyjnej wersji dynamicznej). A skoro tak, to tym bardziej musi być ono w 100% kompletne.

Cytat:
Mogę nie chcieć, by moje powtórki znajdowały się na liście, podobnie jak nie życzę sobie, by ktoś udostępniał publicznie mój numer Gadu Gadu bez mojej zgody.

Nr GG służy do komunikacji, może być narzędziem wyrządzenia jego właścicielowi bezpośredniej krzywdy. Powtórka/wynik natomiast jest tylko do odczytu, nie zaszkodzi ci nijak po prostu będąc w Sieci. ;)

Klaud napisał/a:
Vinyanov napisał/a:
Usuwanie rekordów rekordzisty świata spowoduje przekłamanie krążącej w społeczności wiedzy o Icy Tower.

Trochę żartobliwie - trzeba wobec tego pobić rekord Jacoba, by nie było przekłamań ;)

To niestety nie wystarczy. ;) Ktoś może zapytać, ilu mamy graczy powyżej 2000 pięter. Albo poprosić o podanie czołówki polskich graczy.

Cytat:
Mimo wszystko podejrzewam, że to jednorazowy przypadek i nie należy tego demonizować.

A przypadek jk? ;) (Wiem, to nie musi być dobry przykład, bo wtedy IT nie było aż tak rozpowszechnione (chyba), więc i listy rekordów były traktowane przez graczy mniej poważnie niż obecnie, zatem szansa, że ktoś poprosi o wyzerowanie swoich rekordów była wtedy wyższa).

Klaud napisał/a:
Vinyanov napisał/a:
Każdy rekord obecny na liście rekordów powoduje, że kondycja społeczności Icy Tower jako takiej w oczach osób, które ją oglądają staje się odrobinę lepsza. (...) I z tej racji może postanowi sam do niej dołączyć.

O zgraniu społeczności nie decydują głównie rekordy (w sensie: nie WYSOKOŚĆ tych rekordów; to nie jest najważniejsze), a to, czy coś się w niej dzieje. W związku z tym zaraz biegnę dokończyć listę w Calcu, a następnie zaplanować turniej ;) Data rozpoczęcia turnieju będzie jednocześnie ostatecznym terminem dokończenia listy rekordów już w formie strawnej dla top10.icy.pl.
Ha, to dopiero będzie ożywienie społeczności! :P

Chciałem tu napisać, że pierwsze zdanie jest nieistotne, bo my przecież nie uzdrawiamy teraz społeczności, ale mówimy po prostu o tym, jak sprawić, by lista rekordów była jak najlepsza... itp... Ale dalsza część tego akapitu niesie wieści tak piękne, że o tym zapomniałem. ;)

Klaud 
Fantastic!

Wysłany: 16 Sierpień 2010, 18:54   

Vinyanov napisał/a:
Ależ niskie przypuszczenie. Usuwałem tam konta nie raz, ale kilka razy. ;)

Przepraszam, nie doceniłam Cię :(
Moim zdaniem jesteś zarówno respektowany, jak i rozpoznawalny. A rekordów mogę Ci pozazdrościć, więc bez marudzenia proszę :>

Vinyanov napisał/a:
Pytanie ilu użytkowników zada sobie trud, by takowe znaleźć, teraz, gdy padło i ITC i WHFF. ;)

Pytanie, na kim nam bardziej zależy - na użytkownikach poszukujących, wtopionych w społeczność... czy pojawiających się z wielkim, acz słomianym zapałem i pobijających kilka rekordów, by niedługo potem zniknąć?

Generalizuję?

Vinyanov napisał/a:

A skoro tak, to tym bardziej musi być ono [top10.icy.pl] w 100% kompletne.

Wobec tego, jak już rzekłeś na GG, rekord bez powtórki (zresztą - serwer Jacoba i tak nie działa) i zagwiazdkowanym imieniem gracza? :P I odpowiednim odnośnikiem, dlaczego jest zagwiazdkowane? Na to przystanę.

Vinyanov napisał/a:
Powtórka natomiast jest tylko do odczytu, nie zaszkodzi ci nijak po prostu będąc w Sieci. ;)

Naraża mnie na rozpoznawalność... a potem te tłumy adoratorów pod oknami :/ Spać nie można.

Vinyanov napisał/a:
A przypadek jk? ;)

Sam sobie odpowiedziałeś. Zresztą, nawet jeśli... dwa przypadki w ciągu sześciu lat to tak wiele? Ja tego nawet nie pamiętam! :D A chociażby luki1025 miał wtedy sześć lat właśnie i na stojąco pod szafę... nie, chyba przesadzam. (Wybacz, Luki, przyszedłeś mi na myśl jako pierwszy z pokolenia najmłodszych graczy.)

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 16 Sierpień 2010, 23:17   

Klaud napisał/a:
Vinyanov napisał/a:

Pytanie, na kim nam bardziej zależy - na użytkownikach poszukujących, wtopionych w społeczność... czy pojawiających się z wielkim, acz słomianym zapałem i pobijających kilka rekordów, by niedługo potem zniknąć?

Hmm. Ci drudzy nie są źli, o ile tylko zdobędą jeden czy dwa rekordy świata, nim znikną. ;)

A poważnie, dobra lista rekordów przemówi chyba do obu typów graczy?... Niezbyt rozumiem.

Te dwie "generalizacje" chyba są akceptowalne, bo obejmują całość graczy... Chyba że by jeszcze doliczyć specjalną kategorię "graczy, którzy znikają, ale po miesiącu-roku powracają do gry". :P

Cytat:
[...] jak już rzekłeś na GG, rekord bez powtórki (zresztą - serwer Jacoba i tak nie działa) i zagwiazdkowanym imieniem gracza? :P I odpowiednim odnośnikiem, dlaczego jest zagwiazdkowane?

I na GG zrezygnowałem z tego pomysłu. ;) Gracze mogą mieć pretensje o to, że jest nad nimi wynik, o powtórkę z którego nie można nawet poprosić jego autora. Chociaż... można by temu zaradzić, gdyby odnośnik prowadził do filmu z powtórką, który zawierałby tylko ruchy postaci, z niewidocznym/zamazany pseudonimem autora. Ale to absurd.

Klaud 
Fantastic!

Wysłany: 16 Sierpień 2010, 23:47   

Krótko, bo robienie listy rozmiękczyło mi mózg:

To nie jest zły pomysł. Hej, cóż to za ludzie, skoro mieliby takie pretensje? :) Zależy nam na informacji o tym, że taki rekord istnieje? Informacja w takim razie by była (wraz z odpowiednią adnotacją, dlaczego na liście nie ma powtórki).

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 16 Sierpień 2010, 23:56   

Klaud napisał/a:
Zależy nam na informacji o tym, że taki rekord istnieje?

Aha, mówisz, że Icy.pl będzie ręczyć, że taka powtórka faktycznie istnieje?...

Jeśli nasz serwis wyrobił już sobie dobre imię, to może i by to zadziałało... (Chociaż nadal jestem przeciw. :P )

Klaud 
Fantastic!

Wysłany: 17 Sierpień 2010, 00:10   

Ja mogę zaręczyć swoim kubkiem. Ma dla mnie wartość sentymentalną, więc to spora ofiara ;)

Vinyanov napisał/a:
(Chociaż nadal jestem przeciw. :P )

Nie spodziewałam się niczego innego. Ale spójrz na wyniki ankiety - lud wyraża swój głos bardzo dobitnie! :)

szczoo17 
Wow!

Wysłany: 17 Sierpień 2010, 21:56   

Boru napisał/a:
Wcisnij mu te rekordy na sile i juz

Jeśli przez kaprys jednego usera ludzie mieliby przestać grać w IT, to wybieram społeczność ;-)

Według mnie to jest bez sensu... Olać Jacoba. Nic mu się nie stanie. Pewnie w ogóle nie zauważy... :>

Po co podawać listę rekordów świata, skoro byłaby nieprawdziwa? Ludzie chyba wchodzą na taką listę, żeby wiedzieć jacy gracze są najlepsi. Chociaż takie anonimowe umieszczenie samego wyniku też jest dobrym rozwiązaniem. Ale po co? (patrz poprzedni akapit)

Miało tu być takie "Moim zdaniem najlepiej...", ale po głębszym zastanowieniu nie wiem co najlepiej. :roll:

NeueR
Wow!

Wysłany: 20 Sierpień 2010, 17:20   

Hej Klaud, świetny pomysł z tą listą (mam nadzieję, że dobrze zrozumiałem - ogólna - czyli zawierająca wyniki ze wszystkich wersji? to byłoby ciekawe zebranie całej historii IT na jednej stronie).

Hmm, co do pytania z ankiety, to nie wiem o co się znowu pokłóciliście z Jacobem (a nie, o co się Jacob z Wami pokłócił, bo to działa w tę stronę :P ), to nie jestem w stanie na nie natychmiast odpowiedzieć, naprawde. Minimalnie skłaniam się do opcji, żeby nie dodawać, może Jacob chce w ten sposób wyrazić protest przeciwko czemuś/komuś, więc może warto jednak uszanować jego decyzje? Usunął również swoją stronę domową i ITC, więc to kolejny argument, żeby nie dodawać. No ale z drugiej strony, to jedne z najlepszych wyników na świecie, hmm... (btw. przez chwilę przeszła mi myśl, żeby zapytać na FLD, jednak doszedłem do wniosku, że ludzie z FLD przegłosowaliby jeszcze od razu usunięcie jego konta z forum :P nie no, żarcik, ale wiadomo, 90% byłaby za niedodawaniem).

Myślę, że najlepszym rozwiązaniem jest to, co zaproponowała Klaudia: komunikat: "Możliwe jest uzyskanie wyższych wyników niż tu podane. Pewien zawodnik takowe uzyskał, jednak poprosił nas o usunięcie swych rezultatów, co oczywiście szanujemy.". Żeby było sprawiedliwie, na liście nie byłoby jego nicku (ani żadnych gwiazdek), rezultatu, etc. W ten sposób uszanujemy decyzje Jacoba (bo nie będzie figurował w żadnych statystykach), a co sprytniejszy użytkownik i tak znajdzie jego wiadomości o rekordach na forum Icy.pl i FLD (cóż, wprawdzie z nieaktywnym odnośnikiem do powtórki, ale zawsze to jakaś informacja :/ ).

A teraz [ot]: poczytałem sobie FLD, Boru = Underdog? po co? chciałeś ożywić społeczność (co zresztą się nie udało)?[/ot]

edycja: ups, wybaczcie, przeoczyłem temat Klaud na FLD :oops: biorę się za czytanie :)

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 20 Sierpień 2010, 17:41   

NeueR napisał/a:
Hej Klaud, świetny pomysł z tą listą (mam nadzieję, że dobrze zrozumiałem - ogólna - czyli zawierająca wyniki ze wszystkich wersji? to byłoby ciekawe zebranie całej historii IT na jednej stronie).

Jeśli wolno mi odpowiedzieć za pytanego: niestety nie, to zestawienie ze wszystkich kategorii, ale dla 1.4 tylko. Chyba myślałem kiedyś o stworzeniu jednego zestawienia wyników (nie tylko udokumentowanych powtórkami) z różnych wersji gry, ale zupełnie nie wiedziałbym, jakiego frameworka do tego najlepiej użyć. ;)

NeueR napisał/a:
może Jacob chce w ten sposób wyrazić protest przeciwko czemuś/komuś, więc może warto jednak uszanować jego decyzje?

Hmm. Umieścił tę "prośbę" o usnięcie na top10.icy.pl, ale nie wiem, czy to może o czymś świadczyć. A nawet jeśli jest to "protest", to są lepsze sposoby, by docierać do świadomości społeczności (np. publikując coś - jakiś manifest - a nie usuwając ;) ). Nie traktowałbym więc tego jako działalności prospołecznej... :P

NeueR napisał/a:
Usunął również swoją stronę domową i ITC, więc to kolejny argument, żeby nie dodawać.

Albo przeciwnie, bo jeśli usuwasz powtórki, to widać, że zależy ci na nieobecności ich i konkretnie ich, a jeśli całą swoją internetową tożsamość, to chodzi ci raczej o coś zupełnie innego.

NeueR napisał/a:
No ale z drugiej strony, to jedne z najlepszych wyników na świecie, hmm...

Z tego akurat nie chciałbym czynić argumentu. :) Zależałoby mi na obecności na listach wyników wszystkich graczy, nawet najsłabszych.

NeueR napisał/a:
btw. przez chwilę przeszła mi myśl, żeby zapytać na FLD, jednak doszedłem do wniosku, że ludzie z FLD przegłosowaliby jeszcze od razu usunięcie jego konta z forum :P nie no, żarcik, ale wiadomo, 90% byłaby za niedodawaniem).

Ha. :P (Dla potomności: obecnie głosy na FLD to mniej więcej 2:1 za dodaniem).
Ostatnio zmieniony przez Vinyanov 20 Sierpień 2010, 18:21, w całości zmieniany 1 raz  

Boru
miszcz

Wysłany: 20 Sierpień 2010, 18:14   

Kiedy Podpies sie pojawil, to ja bylem u Klaud, wiec mozesz sobie darowac te podejrzenia panie Szerloku Nojerze ;)

NeueR
Wow!

Wysłany: 20 Sierpień 2010, 18:39   

Vinyanov napisał/a:
Jeśli wolno mi odpowiedzieć za pytanego: niestety nie, to zestawienie ze wszystkich kategorii, ale dla 1.4 tylko

Szkoda, ale i tak uważam to za dobry pomysł (ciężko się dostać do top10, co może zrazić początkującego gracza, a tak przynajmniej będzie wiadomo mniej więcej, na którym miejscu jest się na świecie i ile brakuje do następnego gracza, co niewątpliwie zwiększa motywację do gry).

Vinyanov napisał/a:
np. publikując coś - jakiś manifest - a nie usuwając

A może już opublikował jakiś manifest? A usuwając wszystkie swoje strony/projekty/powtórki tylko go umocnił? (w jego przekonaniu oczywiście)

Vinyanov napisał/a:
Z tego akurat nie chciałbym czynić argumentu. Zależałoby mi na obecności na listach wyników wszystkich graczy, nawet najsłabszych.

Masz rację. Mój błąd.

Boru napisał/a:
Kiedy Podpies sie pojawil, to ja bylem u Klaud, wiec mozesz sobie darowac te podejrzenia panie Szerloku Nojerze

Hehe, widzę, że przynajmniej dzięki mundialowi teraz nikt nie będzie miał wątpliwości, jak się powinno czytać mój nick :)

Poza tym, starzy użytkownicy zapewne zdążyli się już przyzwyczaić do jego fochów i znikania na pare miesięcy, więc może i tym razem będzie tak samo? W tamtym roku obraził się na 6 miesięcy, przeszło mu, wrócił, próbował coś zrobić dla IT, pograł trochę w marcu i ... znowu się obraził :P Spokojnie, jaki jest, taki jest, ale przynajmniej zawsze wraca :P

Btw. będę się widział z nim w niedziele (spoglądam na datę ostatniej wizyty - 18 czerwca 2010, niedobrze, to dopiero 2 miesięce, apogeum), pogadam, ale powiem szczerze, watpie, zebym cos osiagnal...

Btw2. Vinyanov, czy "wiesz", jaka "osoba" lubi sobie "często" dawać "w" cudzysłów różne "słowa"? :P

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 20 Sierpień 2010, 19:08   

NeueR napisał/a:
Vinyanov napisał/a:
Jeśli wolno mi odpowiedzieć za pytanego: niestety nie, to zestawienie ze wszystkich kategorii, ale dla 1.4 tylko

Szkoda, ale i tak uważam to za dobry pomysł (ciężko się dostać do top10, co może zrazić początkującego gracza [...]).

Tzn.? Masz na myśli "ciężko wejść do jakiejkolwiek dziesiątki światowej (bo obecnie prezentuje ona tylko rekordy w primary categories), i dlatego dobrze, że gracze będą mieli także możliwość porywalizować w secondary/tertiary ones?" Jeśli tak, to potwierdzam, ale nie można przesadzić. Jeśli lista zacznie zawierać kategorie tak mało popularne, że wejść do ich top 10 będzie łatwo nawet w parę miesięcy po ich uruchomieniu, to będzie to wyglądać niepoważnie...

A jeśli mówisz o tym, że ta strona jest mało popularna... miejmy nadzieję, że przedsięwzięcie Klaud ją rozpopularyzuje, ale ja byłbym tu niestety ostrożny. Chyba nigdy nie widziałem żadnego projektu sieciowego (programu, skryptu, listy rekordów) zrealizowanego przez kogoś z Icy.pl lub FLD, który byłby używany poza społecznością tychże forów. (Nie licząc stron narodowych typu Icy.pl i artykułów na Wiki). Więc same w sobie mają one niską "nośność".

(Chociaż top10.icy ma już jedno "niezależne" wystąpienie :) ).

NeueR napisał/a:
A może już opublikował jakiś manifest? A usuwając wszystkie swoje strony/projekty/powtórki tylko go umocnił?

Jeśli usunął je także z dysku osobistego, to to faktycznie robi wrażenie. ;) W każdym razie mam kopię Icy Tower Centre. :)

A to wystąpienie w Shoutboksie doczekało się IMO dobrego odzewu. Szkoda tylko, że na forum zacytowałem tę dyskusję ja, a nie ktoś inny, kto nie cytuje wypowiedzi na forum tylko dlatego, że pragnie wszystko archiwizować. :P

Cytat:
Vinyanov, czy "wiesz", jaka "osoba" lubi sobie "często" dawać "w" cudzysłów różne "słowa"? :P

Hm? :) Jacob właśnie? :) Nie wiem, niewiele pamiętam.

Jeśli mówisz o tym, że niepotrzebnie ująłem w nie słowa "prośba" i "protest", tłumaczę: nie chciałem w ten sposób ująć komukolwiek szacunku. Myślałem nad tym, czy je zastosować... "Prośbę" w nie wrzuciłem, bo IIRC była ona sformułowana dosyć formalnie: "nie dodawać już nigdy moich powtórek...", czy jakoś podobnie. A "protest", bo nie wiedziałem, przeciwko czemu by był. ;)
Ostatnio zmieniony przez Vinyanov 20 Sierpień 2010, 19:41, w całości zmieniany 1 raz  

kubpica 
That's great!

Wysłany: 20 Sierpień 2010, 19:39   

Jak upublicznił swój wynik to wstawiajcie na liste :!: Wtedy lista nie miała by sensu :!:
Nie rozumiem tego :!: Myślałem że każdy by chciał być wyświetlany na liście najlepszych, a co dopiero na 1 miejscu :!: Następnym razem niech usunie od razu wynik, a nie upublicznia go.

Prawdopodobne powody dlaczego nie chce być na liście:
1.Nie chce żeby jego rekord był na liście bo został on ugrany haxami.
2.Nie zależy mu na rekordzie w tak marnej grze (nie żebym ja tak sądził :razz: ) i bawi się wami/nami wszystkimi.
3. 1 i 2 są prawdziwe XD

Przejście przez przepaść

Odpowiedz do tematu