SzukajSzukaj  RegulaminRegulamin  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Forum Icy.pl Strona Główna  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Vinyanov
22 Sierpień 2010, 15:50
Umieszczanie wyników na listach wbrew woli ich autorów

Czy należy umieszczać najlepsze powtórki na listach rekordów nawet wbrew woli graczy, przez których zostały one ugrane?
Tak.
44%
 44%  [ 4 ]
Nie.
55%
 55%  [ 5 ]
Głosowań: 9
Wszystkich Głosów: 9

Autor Wiadomość
Klaud 
Fantastic!

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 20 Sierpień 2010, 19:08   

NeueR napisał/a:
Żeby było sprawiedliwie, na liście nie byłoby jego nicku (ani żadnych gwiazdek), rezultatu, etc.

Rezultat bez powtórki i pseudonimu może faktycznie znaleźć się powinien, coby nikt nie zarzucił nam nierzetelności i zatajania informacji. Jacob raczej o parę cyferek (i TYLKO cyferek, podkreślam, moje ustępstwa* nie posuną się ani o milimetr dalej) się nie obrazi?

*Należy to traktować z przymrużeniem oka, bo niby w końcu komu ja stawiam warunki? :)

NeueR napisał/a:
Hej Klaud, świetny pomysł z tą listą (mam nadzieję, że dobrze zrozumiałem - ogólna - czyli zawierająca wyniki ze wszystkich wersji? to byłoby ciekawe zebranie całej historii IT na jednej stronie).

Dziękuję. Jak już Viny napisał - niestety nie, ale wezmę Twoją propozycję pod uwagę i w przypływie wolnego czasu (podczas przygotowań do matury będzie ciężko, ale może w ramach odprężenia?) coś tam pogrzebię.

Vinyanov napisał/a:
Ha. :P (Dla potomności: obecnie głosy na FLD to mniej więcej 2:1 za dodaniem).

I na co mi to było... :roll:

Boru napisał/a:
Kiedy Podpies sie pojawil, to ja bylem u Klaud, wiec mozesz sobie darowac te podejrzenia panie Szerloku Nojerze ;)

Był On! I absolutnie nie miał czasu na jakieś dziwne Podpsy, bo zaciekle trenował :P

NeueR napisał/a:
Hehe, widzę, że przynajmniej dzięki mundialowi teraz nikt nie będzie miał wątpliwości, jak się powinno czytać mój nick :)

Mogę się pochwalić tym, że od zawsze czytałam Twój pseudonim poprawnie!

---

NeueR - trzymamy kciuki, by Twoja wizyta odniosła jakieś pozytywne skutki. ;)

Vinyanov napisał/a:
Jeśli lista zacznie zawierać kategorie tak mało popularne, że wejść do ich top 10 będzie łatwo nawet w parę miesięcy po ich uruchomieniu, to będzie to wyglądać niepoważnie...

Nie demonizowałabym. Zakładam optymistyczny scenariusz, że gracze zechcą zająć wolne miejsca na liście (w NBJ jest chyba tego sporo, o ile pamiętam), a rekordy po pewnym czasie się wyśrubują...

Vinyanov napisał/a:
A jeśli mówisz o tym, że ta strona jest mało popularna... miejmy nadzieję, że przedsięwzięcie Klaud ją rozpopularyzuje, ale ja byłbym tu niestety ostrożny.

Liczę na to, że będzie ona odwiedzana choćby dlatego, że będzie w miarę regularnie aktualizowana. A będzie, dopilnuję tego. ;)

kubpica napisał/a:
Myślałem że każdy by chciał być wyświetlany na liście najlepszych, a co dopiero na 1 miejscu :!:

Widać nie każdy...
Raczej byłabym ostrożna i nie zarzucała Jacobowi oszukiwania. Ech, ta moja wiara w graczy. :P

Profil FLD: 11954 IT Code:

NeueR
Wow!

Wysłany: 20 Sierpień 2010, 20:14   

Vinyanov napisał/a:
Tzn.? Masz na myśli "ciężko wejść do jakiejkolwiek dziesiątki światowej (bo obecnie prezentuje ona tylko rekordy w primary categories), i dlatego dobrze, że gracze będą mieli także możliwość porywalizować w secondary/tertiary ones?"

Nie, myślałem, że macie zamiar rozszerzyć primary categories coś ala lista Roketa, tak żeby dać również szanse słabeuszom (takim jak np. ja, prawdopodobnie wiązałoby się to również ze zmianą nazwy, bo nie miałoby to już nic wspólnego z top10). W takim razie będę szczery (i brutalny zarazem): szkoda Waszego czasu! Rozszerzenie strony tylko o top10 secondary categories nie przyniesie ożywienia społeczności (ale możecie oczywiście spróbować :) )

Klaud napisał/a:
Rezultat bez powtórki i pseudonimu może faktycznie znaleźć się powinien, coby nikt nie zarzucił nam nierzetelności i zatajania informacji. Jacob raczej o parę cyferek (i TYLKO cyferek, podkreślam, moje ustępstwa* nie posuną się ani o milimetr dalej) się nie obrazi?

Wydaje mi się, że on to i tak będzie miał gdzieś (doświadczenie z tamtego roku, kiedy startowaliśmy z ITC, nawet to go nie ruszyło, nie zarejestrował się we własnym serwisie, nie przeglądał stron o IT etc.). Tu będzie tak samo: co zrobicie, to tak (przynajmniej teraz, tak myśle) sie nie odezwie.

Ok, jutro sobota, dzień wolny, więc miłego weekendu wszystkim życze i do zobaczenia w niedziele :)

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 20 Sierpień 2010, 20:36   

NeueR napisał/a:
Vinyanov napisał/a:
Tzn.? Masz na myśli "ciężko wejść do jakiejkolwiek dziesiątki światowej (bo obecnie prezentuje ona tylko rekordy w primary categories), i dlatego dobrze, że gracze będą mieli także możliwość porywalizować w secondary/tertiary ones?"

Nie, myślałem, że macie zamiar rozszerzyć primary categories coś ala lista Roketa, tak żeby dać również szanse słabeuszom (takim jak np. ja, prawdopodobnie wiązałoby się to również ze zmianą nazwy, bo nie miałoby to już nic wspólnego z top10).

Hm, pod kątem technicznym można chyba wyświetlać top25 lub top30 zamiast top10.

Ja wiem?... Może faktycznie wyświetlanie tylko top10 (nawet jeśli nie wszystkie pozycje tych "dziesiątek" byłyby wypełnione wynikami) sprawia wrażenie elitarne i odpycha od listy nowicjuszy (bo 10 to, jak 3, liczba magiczna, służąca do segregacji "tych poniżej" i "tych powyżej", "gorszych" i "lepszych").

Dobra myśl, dzięki. (Tylko kto by taką listą w jej początkowych stadiach zarządzał?)

mattirab 
Moderator

Wysłany: 21 Sierpień 2010, 01:48   

Vinyanov napisał/a:
Tak więc IMO jest zapotrzebowanie na to, by top10.icy.pl zostało oficjalną listą rekordów

Oczywiście. Nie wiem, jakie są obecne rekordy i nie wiem, gdzie znaleźć ich listę. Niemiłe uczucie. Może w ramach stworzenia top10.icy.pl umieścicie archiwalne listy (choćby z tematu Historia Icy Tower na tym forum czy tę prowadzoną m.in. przez NeNa z forum FLD - nie wiem, czy się zachowała)?
Vinyanov napisał/a:
Ale ja nie miałem nigdy tak wysokich rekordów, aby być respektowanym w społeczności (a szacunek jednak zależy w 95% od nich), zatem w tym przypadku strata nie była wielka.

A dla kogoś szacunek może zależeć w 99% od tego, czy gość lubi parówki.
Vinyanov napisał/a:
Powtórka/wynik natomiast jest tylko do odczytu, nie zaszkodzi ci nijak po prostu będąc w Sieci.

Gracz może po prostu nie chcieć, żeby ktoś oglądał jego powtórkę, tak jak można nie chcieć, żeby ktoś słuchał Twojej piosenki śpiewanej pod prysznicem, przez inną osobę nagranej i zamieszczonej w Internecie bez zgody. Inna sprawa, jeśli upublicznił swoje dzieło z własnej woli. Czy jeśli jakiś artysta nagle zmieniłby zdanie na temat swej twórczości i kazał np. spalić wszystkie swoje obrazy, zrobiono by to?

Nie wiem, czy takie porównania w ogóle mają sens, bo często można przytoczyć podobne z kontragrumentem.
NeueR napisał/a:
Hej Klaud, świetny pomysł z tą listą (mam nadzieję, że dobrze zrozumiałem - ogólna - czyli zawierająca wyniki ze wszystkich wersji? to byłoby ciekawe zebranie całej historii IT na jednej stronie).

O, kolejny dobry pomysł.
Vinyanov napisał/a:
Zależałoby mi na obecności na listach wyników wszystkich graczy, nawet najsłabszych.

Kolejna moja dygresja - brzydko wygląda, gdy niektóre kategorie nie mają zapełnionych nawet 10 najlepszych miejsc.
kubpica napisał/a:
Jak upublicznił swój wynik to wstawiajcie na liste

Tak samo pomyślałem po przeczytaniu pytania w ankiecie i zagłosowałem na "tak". Nie popadajmy w skrajności i nie wiążmy sobie rąk na każdym kroku. Chociaż dodanie samego rezultatu jest wg mnie jak najbardziej akceptowalne.
Nasze Powtórki

Profil FLD: 3803

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 21 Sierpień 2010, 03:37   

mattirab napisał/a:
Może w ramach stworzenia top10.icy.pl umieścicie archiwalne listy (choćby z tematu Historia Icy Tower na tym forum czy tę prowadzoną m.in. przez NeNa z forum FLD - nie wiem, czy się zachowała)?

Super! :) Moi kandydaci (z których zaczerpniemy ostatnie ich notowania):
- lista 1.1 z Free Lunch Design* ( :lol: )
- Icy Tower Meltdown* (jak to się pisało?)
- yaari.net
- lista 1.2 na FLD.com (w Pythonie)**
- lista 1.2 na FLD.com (w PHP)**
- NS Lists
- lista na Icy Tower Community
- top10.icy.pl (sprzed aktualizacji Klaud)
*jeśli je odnajdziemy
**to AFAIR dwie różne listy, które nastąpiły po sobie

(To mogłoby funkcjonować równolegle do zestawienia "(najlepszych?) wyników ze wszystkich wersji IT" Neuera).

Jak rozumiem, proponujesz też włączenie ITSCHL? Czy też przez "listę NeN-a" rozumiesz NS lists? Jeśli to pierwsze, to chciałbym powiedzieć, że wolałbym do tego zestawu włączać tylko listy oficjalne (i globalne, byśmy np. nie inkludowali tu różnych list Icy.pl).

(Niech tylko znajdę ten błąd w kodzie, który obecnie czyni top10.icy.pl bezużytecznym, kiedy tylko umieścić w nim większą ilość danych... :P )

mattirab napisał/a:
Nie wiem, czy takie porównania w ogóle mają sens, bo często można przytoczyć podobne z kontragrumentem.

Mają.

mattirab napisał/a:
Vinyanov napisał/a:
Zależałoby mi na obecności na listach wyników wszystkich graczy, nawet najsłabszych.

Kolejna moja dygresja - brzydko wygląda, gdy niektóre kategorie nie mają zapełnionych nawet 10 najlepszych miejsc.

No to trzeba będzie pożebrać u graczy o powtórki. ;) (Może za pomocą masowych mailingów?)

PS. Dlaczego "w ramach stworzenia top10.icy.pl"? ;)

Boru
miszcz

Wysłany: 21 Sierpień 2010, 11:29   

Powiem wam, ze chyba powoli przekonuje sie do umieszczenia Jacoba na liscie :P

Cytat:
Czy jeśli jakiś artysta nagle zmieniłby zdanie na temat swej twórczości i kazał np. spalić wszystkie swoje obrazy, zrobiono by to?

O to to.

Profil FLD: 8888

Klaud 
Fantastic!

Wysłany: 21 Sierpień 2010, 12:08   

Brutus...
Chyba jestem w mniejszości, hm? :) Ale dobry argument, matti, muszę to przyznać.

Podajcie mi odnośniki do wszelkich możliwych list, ja dołączę do tego tematy turniejowe oraz wszelkie Your best game every day i co mi tam jeszcze przyjdzie do głowy. Ale zrobienie takich zestawień już mi dwóch dni nie zajmie, nie ma się co oszukiwać. ;)

NeueR
Wow!

Wysłany: 21 Sierpień 2010, 15:52   

Hmm, coś mi się przypomniało: najpierw Jacob walczył o dodanie swojej powtórki na listę rekordów (combo 1429) - do dziś nie została uznana, nawet nie ma wzmiany o jego wyniku (a myślę, że wartoby dodać tę informację - to jedyna powtórka z 2 milionami punktów i jest w pełni kompatybilna, to prawie 100 schodków więcej od John Beaka, który ugrał ją spowalniając, więc powinno to budzić respekt - a jak jest wiadomo, użytkownicy FLD stwierdzili, że to żaden wyczyn, bo grając przy użyciu ISC jest łatwiej - IMO to niesprawiedliwe, oprócz Jacoba nie znam zawodnika, co zrobił ponad 1000 combo używając ISC...), natomiast teraz Jacob próbuje usunąć swoje wyniki z listy, a Ci sami użytkownicy, którzy nie chcieli dodać jego powtórki z 1.3, chcą pozostawienia jego wyników z 1.4 - fail. Tym samym cieszę się, że zagłosowałem w ankiecie na NIE.

Boru
miszcz

Wysłany: 21 Sierpień 2010, 16:10   

Wiecznie pokrzywdzeni, przesladowani i uciskani. Wyluzujcie troche.
Bardzo dobrym graczom latwiej jest grac z ISC5 niz normalnie. Dlatego latwiej, bo od poczatku do konca gra sie jednym rytmem i nie trzeba dostosowywac techniki do panujacej obecnie predkosci. Slabszych graczy to nie dotyczy, bo dla nich ostatnia predkosc sama w sobie jest problemem. Nie bede tez tego udowadnial, bo nie jestem takim cyborgiem, zeby sobie zmarnowac 1000+ combo dla jaj.

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 21 Sierpień 2010, 16:38   

Cytat:
użytkownicy FLD stwierdzili, że [Combo 1429] to żaden wyczyn

... :roll:

Nie wiem, co chcesz osiągnąć pisząc takie rzeczy.

Cytat:
do dziś nie została uznana, nawet nie ma wzmiany o jego wyniku

Tak. Ale to nie jest wynikiem lekceważenia dla tego wyniku, tylko przypadku (albo innych rzeczowch powodów). :roll:

Cytat:
użytkownicy FLD stwierdzili, że to żaden wyczyn, bo grając przy użyciu ISC jest łatwiej

Jak już mówiono - może być łatwiej lub trudniej, ale jest inaczej. Tymczasem na top10.icy.pl nie ma jeszcze kategorii "Insane/ISC 5 Floor".

Powtórki z RRML 1000 nie umieścisz na liście NML, choćby nawet RRML 1000 było zrobić trudniej niż NML 1000. ;)

Cytat:
oprócz Jacoba nie znam zawodnika, co zrobił ponad 1000 combo używając ISC...

To oczywiste - jak napisał Boru, nikt nie chciał brać z niego przykładu tylko po to, by też nie móc później trafić na żadną normalną listę. ;)

Cytat:
Ci sami użytkownicy, którzy nie chcieli dodać jego powtórki z 1.3, chcą pozostawienia jego wyników z 1.4

Generalizacja. :P (A zresztą - nawet jeśli w przeszłości popełnono jakieś błędy (a sądzę, że nie popełniono) - to dlaczego przeszłość miałaby wpływać na obecne głosowanie? :P )

NeueR
Wow!

Wysłany: 21 Sierpień 2010, 18:34   

Boru napisał/a:
Wiecznie pokrzywdzeni, przesladowani i uciskani. Wyluzujcie troche.

Jestem wyluzowany, bo ten problem mnie nie dotyczy :)

Vinyanov napisał/a:
Nie wiem, co chcesz osiągnąć pisząc takie rzeczy.

Jak to co? Chcę sobie kulturalnie podyskutować (to, że trochę Was podpuszczam, to inna sprawa) :)

Boru napisał/a:
Bardzo dobrym graczom latwiej jest grac z ISC5 niz normalnie. Dlatego latwiej, bo od poczatku do konca gra sie jednym rytmem i nie trzeba dostosowywac techniki do panujacej obecnie predkosci. Slabszych graczy to nie dotyczy, bo dla nich ostatnia predkosc sama w sobie jest problemem. Nie bede tez tego udowadnial, bo nie jestem takim cyborgiem, zeby sobie zmarnowac 1000+ combo dla jaj.

Hmm, czyli podsumowując: teoretycznie stwierdzasz, że gra się łatwiej, ale z praktycznego punktu widzenia nie wiesz jak to jest, bo nie próbowałeś. Przypomina mi się tu zdanie gdzieś przeczytane w Internecie: teoretycznie, nie ma żadnej różnicy między teorią a praktyką, w praktyce - jest różnica. Nie przekonywują mnie Twoje argumenty, zrób 1000 combo na Insane, to pogadamy :) (zresztą, skoro codziennie robisz ponad 1000 combo/fml, to zrobienie 1000 na Insane powinno Ci zająć ~30 minut, no bo to przecież jest jeszcze łatwiej, nie? 30 minut pograj dla jaj i obal najważniejszy dla mnie argument - tj. łatwość gry na Insane).

Vinyanov napisał/a:
Powtórki z RRML 1000 nie umieścisz na liście NML, choćby nawet RRML 1000 było zrobić trudniej niż NML 1000.

Ups, a czemuż to nie? RRML NML to dla mnie też zwykłe NML, więc ja bym ją umieścił.

Vinyanov napisał/a:
To oczywiste - jak napisał Boru, nikt nie chciał brać z niego przykładu tylko po to, by też nie móc później trafić na żadną normalną listę.

Aha, ale liste dla kategorii typu 2-3 Floors RUNML już warto tworzyć? Jak to jest, że nawet dla czegoś takiego została stworzona lista rekordów, a dla ISC5 nie... Poza tym, świetny komentarz napisał John Beak (przedostatni akapit).

OK, zdecydowanie zeszliśmy z tematu (może warto wydzielić odpowiednie posty do tematu związanego z ISC?)

Boru
miszcz

Wysłany: 21 Sierpień 2010, 18:45   

Cytat:
Hmm, czyli podsumowując: teoretycznie stwierdzasz, że gra się łatwiej, ale z praktycznego punktu widzenia nie wiesz jak to jest, bo nie próbowałeś.

W 1.3 gralem na maksymalnej predkosci i skroconych schodkach czesciej, niz w normalnych warunkach, wiec znowu nie trafiles :)

Nie zrobie 1000+ combo grajac na maksymalnej predkosci, bo gdybym zrobil rekord, to by mnie krew zalala.

Wylewaj swoje frustracje gdzie indziej, bo cos ci nie wychodzi.

EDIT:
Wszystko wskazuje na to, ze jestes trollem internetowym i dyskusja z toba nie ma sensu.
Ja przestaje odpowiadac na twoje posty.

NeueR
Wow!

Wysłany: 21 Sierpień 2010, 19:02   

Boru napisał/a:
Nie zrobie 1000+ combo grajac na maksymalnej predkosci, bo gdybym zrobil rekord, to by mnie krew zalala.

No widzisz, Ty nie chcesz pograć na Insane, Jacob nie chce być na listach rekordów, a argument macie wspólny: nie, bo nie! :)

Boru napisał/a:
Wylewaj swoje frustracje gdzie indziej, bo cos ci nie wychodzi.

Hehe, strasznie nerwowy jesteś Boru. To, że mam inne zdanie na temat ISC nie czyni mnie frustratem :)

Boru napisał/a:
Wszystko wskazuje na to, ze jestes trollem internetowym i dyskusja z toba nie ma sensu.
Ja przestaje odpowiadac na twoje posty.

No cóż, skoro brakuje Ci argumentów, to nie odpowiadaj ;-)

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 21 Sierpień 2010, 19:22   

Ach... włożyłem baterię do laptopa, wyciągnąłem wtyczkę zasilającą i wyłączyłem sobie komputer z rozpoczętym postem. :(

Boru napisał/a:
Wszystko wskazuje na to, ze [Neuer jest] trollem internetowym

Może nie wszystko, ale...

Neuer napisał/a:
Vinyanov napisał/a:
Powtórki z RRML 1000 nie umieścisz na liście NML, choćby nawet RRML 1000 było zrobić trudniej niż NML 1000.

Ups, a czemuż to nie? RRML NML to dla mnie też zwykłe NML, więc ja bym ją umieścił.

Nie mówiłem o RRML NML, a o zwykłym RRML, z kombosami.

Jakościowo różnica pomiędzy przeciętnym RRML a przeciętnym NML jest taka sama jak różnica pomiędzy przeciętnym Floor ISC 1 i przeciętnym Floor ISC 5 - to inne kategorie.

Neuer napisał/a:
Vinyanov napisał/a:
To oczywiste - jak napisał Boru, nikt nie chciał brać z niego przykładu tylko po to, by też nie móc później trafić na żadną normalną listę.

Aha, ale liste dla kategorii typu 2-3 Floors RUNML już warto tworzyć? Jak to jest, że nawet dla czegoś takiego została stworzona lista rekordów, a dla ISC5 nie...

Nie? No, może...

Dlaczego? Można teoretyzować. Za 1.3 nie stworzono listy dla rekordów wyłącznie w ISC 5, ponieważ początkujący gracze nie umieją w nie grać - a może i po prostu dlatego, że ISC jest dla nich mało interesujące w ogóle, jako narzędzie, bo daje im małe w porównaniu np. z ITFC możliwości kontrolowania zachowania gry: tylko sześć prędkości i dwa tryby. (ITFC jest od niego bardziej elastyczne, i dlatego dla ITFC listy już powstawały). A skoro nie zrobiono list dla ISC w 1.3, to i nie w 1.4 - ludzie przyzwyczaili się, że ich nie ma.

Cytat:
OK, zdecydowanie zeszliśmy z tematu

Ano.

NeueR
Wow!

Wysłany: 22 Sierpień 2010, 12:27   

Witam

Jacob podtrzymał swoją decyzję - nie chce być na żadnych listach, nie chce żadnych komunikatów, że ktoś zrobił więcej, ale nie zgadza się na publikację swoich powtórek etc. Chce wyzerowania swoich rekordów. Powiedział, że jeśli nie potraficie uszanować nawet tak prostej prośby, to jesteście dla niego hołotą i tym bardziej nie chce mieć z Wami nic wspólnego. (btw. wszystkie strony/powtórki usunął od razu z ftp, nie robiąc żadnej kopii...)

Heh, trochę jestem podenerwowany tą rozmową, mam teraz niesamowitą ochotę przyjrzeć się bliżej temu Waszemu zapewne nieaktualizowanemu oprogramowaniu na serwerze i dać bana Boru za nazwanie mnie trollem... Idę pograć w piłkę, mam nadzieję, że mi to przejdzie :)

Klaud 
Fantastic!

Wysłany: 22 Sierpień 2010, 12:36   

Decyzja Jacoba tylko potwierdza moje zdanie (BTW - powiedział, dlaczego chce wyzerowania swoich rekordów, czy jedynie tak, bo tak?), ale nie o tym chciałam.

NeueR - od dawania banów są administratorzy i dobrze by było, gdybyś o tym pamiętał. Troll, heh... prawda boli, czy może chodzi o coś innego? Faktycznie, idź się wybiegaj, zrób parę pompek... i ochłoń. ;)

[Poniżej tego postu znajdowała się krótka off-topiczna wymiana zdań, obecnie wydzielona do innego tematu. — Viny]

Ostatnio zmieniony przez Vinyanov 22 Sierpień 2010, 17:05, w całości zmieniany 3 razy  

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 22 Sierpień 2010, 16:42   

NeueR napisał/a:
nie chce żadnych komunikatów, że ktoś zrobił więcej, ale nie zgadza się na publikację swoich powtórek

Ja mam tylko nadzieję, że tego nie zażądał, bo realizacji takiego żądania oczekiwać nie można. :P

NeueR napisał/a:
[powiedział, że] jeśli nie potraficie uszanować nawet tak prostej prośby, to jesteście dla niego hołotą i tym bardziej nie chce mieć z Wami nic wspólnego

Uff...

1) jak najbardziej "szanujemy" (no, może nie wszyscy - ja np. niezbyt - ale spora część to robi), po prostu inne wartości szanujemy jeszcze bardziej;
2) a jeśli tego nie robimy, to nie świadczy to jeszcze, że nie umiemy tego robić;
3) to, czy prośba jest "prosta" czy nie nie ma wpływu na to, czy człowiek będzie ją szanował czy nie, a co najwyżej na to, czy ją zrealizuje czy nie;
4) jak mówiłem, pod względem formalnym wypowiedź Jacoba wcale nie przypominała prośby;
5) jeśli ktoś jest "hołotą" w oczach jednego użytkownika, to jeszcze nie znaczy, że jest nią w oczach wszystkich (a tym bardziej - że jest nią w ogóle, obiektywnie);
6) a ponadto użycie przezeń w odniesieniu do nas tego właśnie słowa do reszty umniejszyło wagę jego "prośby";
7) jeśli nie chce mieć z nami "nic wspólnego", to pozwala nam to mieć nadzieję, że nie będzie czynnie protestował, kiedy jego wyniki na liście jednak umieścimy. :twisted:

Klaud 
Fantastic!

Wysłany: 23 Sierpień 2010, 15:12   

Jakieś kilka-kilkanaście minut temu ankieta została zamknięta. Po uwzględnieniu głosów z FLD, wliczeniu głosu Jacoba (NIE) oraz zmianie zdania Bora z NIE na TAK (Brutusie, ja Cię dorwę - przyjedź tylko! :D ) sytuacja wygląda jednak następująco:

Czy należy umieszczać najlepsze powtórki na listach rekordów nawet wbrew woli graczy, przez których zostały one ugrane?
Tak. [8] 61,54%
Nie. [5] 38,46%

Ogłaszam, że lud Icy.pl oraz FLD ustawę przyjął. :P

petr 
Administrator

Wysłany: 15 Wrzesień 2010, 01:16   

Przeczytałem połowę tematu, na więcej nie miałem już za bardzo siły... ;)
Moja pierwsza myśl na widok tego pytania to "tak, oczywiście!!", w końcu czegoś takiego jak rekord nie można usunąć, on należy do przeszłości i pozostanie w niej na zawsze, a lista rekordów ma być archiwum...
Przypomniałem sobie jednak że ja też kiedyś wycofałem swoje powtórki ze wszystkich list (i przy okazji, siebie z wszelkich turniejów). To było po wybuchu afery dotyczącej spowalniania - byłem zdruzgotany, że tylu graczy których podziwiałem i szanowałem - oszukiwało. Nie chciałem rywalizować z ludźmi którzy ponad ciągłe doskonalenie się w grze (co ja wtedy robiłem, przez wiele miesięcy próbując przebić granicę 500 combo) stawiają sposoby na pokazanie że jest się lepszym, sposoby na wygranie turnieju etc. (Teraz mam na ten temat trochę inne zdanie ale to pominę)
W tamtych czasach nie życzyłbym sobie by ktoś zamieszczał gdziekolwiek moje powtórki, i miałem ku temu swoje własne wyraźne powody. Tak samo Jacob - w swoim monologu w SB bardzo gorzko wypowiedział się na temat obecnej kondycji społeczności, FLD i gry jako takiej. Z tego powodu nie chciał brać już w tym udziału, więc wycofał się - razem ze swoimi powtórkami.
Hmmm... Demokracja demokracją, ale uważam, że popełniacie błąd - wola gracza powinna być najważniejsza. Nie odejmuje to wcale liście wiarygodności, bo jest listą oficjalnych rekordów, a rekordy Jacoba po ich wycofaniu oficjalne być przestają. W tym przypadku można by więc mówić o dwóch rekordach świata - oficjalnym (z listy) i nieoficjalnym.
Bez obrazy dla nikogo, w tym momencie już nawet nie wiem* kto za czym głosował :)

*czytałem wyniki głosowania w sondzie w panelu admina ale zapomniałem :mad:

Profil FLD: 761 IT Code:

Odpowiedz do tematu