SzukajSzukaj  RegulaminRegulamin  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Forum Icy.pl Strona Główna  

Poprzedni temat «» Następny temat
Sprzątanie forum :)
Autor Wiadomość
Vinyanov 
No way!

Wysłany: 23 Luty 2008, 21:23   Sprzątanie forum :)

OK. Na pewno wszyscy już wiedzą, że na forum odbywają się porządki. Niektórzy dowiedzieli się o tym wcześniej, ponieważ obserwowali dział Download, który został dopracowany jako pierwszy, niektórzy później, gdy zauważyli dział Rekordy, utworzony w czwartek wieczorem. ;) Chwilowo uporządkowana została jedynie sekcja dotycząca gry, ale to się prawdopodobnie zmieni. Moim zdaniem sytuacja się poprawiła, lecz każda zmiana powinna zostać skomentowana, abyśmy wyciągnęli jeszcze więcej korzyści. Może tak. Co już jest?

Koniec powtarzających się tematów. Na forum często znajdowało się kilkanaście tematów traktujących o tym samym, np. instalowaniu postaci, odblokowywaniu schodków albo Fun Mode. Wszystkie podobne przypadki zostały scalone w jeden temat. Oczywiście jeżeli chcemy, aby ten stan się utrzymał, musimy integrować nowe powtarzające się wątki oraz przesuwać posty umieszczane w niewłaściwych tematach.

Koniec wielotematycznych wątków. Na forum jest kilka tematów, które zostały utworzone jako zbiorcze, na przykład Świat modów, który służył generalnej dyskusji o modach, albo Jak gracie, który opisywał całość naszych ustawień. Takie dyskusje można było jednak spokojnie prowadzić w paru wątkach naraz (na temat konkretnych modów lub konkretnych opcji gry). Takie tematy zostały zamknięte, aby w przyszłości łatwiej było utrzymać jednorodność dyskusji. Uwaga, ich zablokowanie nie znaczy, że są one bezużyteczne! Chodzi jedynie o to, że forum nie służy formuła, w której zostały założone.

Prefiksy. Pomysł został wprowadzony głównie na potrzeby wyszukiwarki oraz dla łatwiejszego ogarnięcia działu wzrokiem. Prefiksy można ze sobą łączyć. Aktualna lista prefiksów oraz odpowiadających im tematów wątków:

• [postać] - Zestaw powiązanych postaci albo, jeszcze lepiej, jedna konkretna postać
  • [mod] - Konkretny mod
  • [zamówienie] - Prośba o utworzenie postaci lub moda. (Lub czegokolwiek innego)
  • [pomoc] - Wyjaśnienie danej kwestii, problemu lub zagadnienia. (Nie używamy w dziale Pomoc!)
  • [lista] - Lista rekordów lub ranking
  • [styl] - Styl gry, kategoria, wyzwanie
  • [powtórki] - Lista powtórek (dowolnych; nie dotyczy rankingów ani list rekordów)
  • [ustawienia] - Opcje gry, jak eye candy, sterowanie czy rejump

Oprócz tego na forum istnieje kilka kategorii wątków podobnych do prefiksów. Niektóre tematy są poprzedzone numerem wersji, do której się odnoszą, przykładowo pseudo-prefiks [1.2] można stosować przy tematach o modach albo ProFloorze. W Rekordach poprzez prefiksy wyszczególniamy kategorie gry (patrz niżej). No i jest jeszcze [ankieta]. :)

Zmiany nazw tematów. Tematy, których nazwa niewiele mówiła, typu „Pomocy!” czy „Jak zrobić…”, zostały przemianowane zgodnie z ich treścią. Można przejrzeć dział Pomoc w celu zobrazowania idei. Oprócz tego we wszystkich nazwach wątków poprawiłem literówki, interpunkcję oraz polskie litery, to ostatnie na potrzeby wyszukiwarki. Szczególna zmiana dotyczy działu Rekordy. Wszystkie tamtejsze tematy, które opisują konkretną kategorię, składają się z prefiksu [styl], po którym następują skróty angielskich nazw stylu oraz przystępny opis. Dzięki temu przeglądać ten dział powinno być łatwiej zarówno doświadczonym graczom, jak i nowicjuszom.

Odblokowane tematy. Osobiście zawsze byłem przeciwnikiem zamykania tematów, chyba że dalsze ich prowadzenie wyraźnie szkodziło forum. Mowa na przykład o wątkach wywołujących kłótnie albo, jak wspomniałem powyżej, obejmujących zbyt szeroką tematykę. Wątki głupie należy po prostu usuwać. Jako że nie potrafiłem znaleźć żadnych argumentów za zamykaniem jako takim, zwyczajnie odblokowałem wszystkie tematy, które się dały. :D (Załapały się na to także te wątki, które parę miesięcy temu zostały przywrócone przeze mnie z Archiwum, skąd odziedziczyły status zamkniętego tematu).

Formuła Pomocy. Podczas porządków zastanowiła mnie liczba tematów, które należało przenieść z działu Pomocy do pozostałych podforów. Było ich więcej, niż na jakimkolwiek innym podforum. Okazało się, że użytkownicy umieszczali tam także prośby o opinie (np. dotyczące ich rekordów) oraz wyjaśnienia (np. dotyczące kolejności nagród). Obydwa przypadki pasują także w dziale Ogólne. Podobnych przykładów jest więcej. Aby uniknąć nasilenia sytuacji, gdzie tematy pasują do dwóch działów, roboczo zawęziłem przeznaczenie Pomocy. Obecnie znajdują się tam wyłącznie problemy typu: coś działa nie tak, jak powinno. Na przykład: wiem, że gra powinna działać płynnie, a się zacina. Albo: powinienem widzieć listę powtórek, ale opcja Load replay wyświetla pustą listę. Otwarte dyskusje albo prośby o wytłumaczenie czegoś powinny trafiać do pozostałych działów.

Tyle o przeszłości. Co do przyszłości, oczywiście chętnie zobaczyłbym powyższe zasady wprowadzone także wewnątrz pozostałych sekcji forum. Ale zostało jeszcze kilka innych kwestii do poruszenia. W dyskusji oraz, moim zdaniem, w praktyce.

Tematy o rekordach. Mam zamiar podzielić Wasze rekordy na kilkanaście tematów poświęconych rekordom w poszczególnych kategoriach (NML, JC2, JC3, CCC, RRML). Zysk będzie wieloraki. Gdy będziemy chcieli odnaleźć wzmiankę o konkretnym rekordzie, nie będziemy zdani wyłącznie na wyszukiwarkę, która nie zawsze spełnia nasze oczekiwania. Nie będziemy też musieli spędzać paru godzin przeszukując ręcznie cały 120-stronicowy temat zbiorczy. Oprócz tego łatwiej będzie prześledzić postępy użytkownika w danej kategorii.

Przedsięwzięcie może napotkać dwa problemy. Po pierwsze, niektórzy gracze często informowali w jednej wiadomości o rekordach w wielu kategoriach. Forumowicze nierzadko także gratulowali paru osobom naraz. Dzięki temu w jednym poście potrafiły być wspomniane tak różne kategorie, jak NML i kombosy. Takie wiadomości nie mogą zostać swobodnie wydzielone, o ile pragniemy utrzymać ciągłość dyskusji. Rozwiązaniem może być wydzielanie do osobnych tematów tylko wiadomości oraz gratulacji, które odnoszą się jednoznacznie do konkretnego stylu. Wiadomości, które wzmiankują kilka stylów jednocześnie, nie zostaną wydzielone. Na końcu utworzą one osobny temat pod nazwą, przykładowo, „Wasze rekordy (wiele kategorii jednocześnie)”. Po drugie, przez wątek często przewijały się komentarze na temat ówczesnego stanu sceny Icy Tower. Te posty można jednak przenieść do specjalnego tematu pt. „Komentarze na temat sceny Icy Tower”.

Każdy temat powstały w wyniku powyższego podziału trafi do nowo powstałego działu Rekordy. Każdy wątek w tym dziale poprzedzony prefiksem [styl] służy wymianie rekordów oraz ogólnych komentarzy dotyczących stylu. Jednak mogą też powstawać tematy dotyczące konkretnego aspektu konkretnego stylu. Jeżeli macie sensowny pomysł na dodatkowy wątek odnośnie kombosów czy JC2, zakładajcie do woli. :) Oprócz tego dział Rekordy obejmuje ogólne rozmowy na temat list rekordów oraz takie tematy jak Wasze wszystkie rekordy czy Wasze dzisiejsze rekordy.

Zmienione działy. Nie jestem pewien tego punktu, więc wasze opinie są mile widziane. Zastanawiałem się nad utworzeniem osobnego podforum forum Download, o nazwie Mody i postacie. Służyłoby ono wyłącznie prezentacji własnych dzieł i odchudziło dział główny. Główne forum Downloadu pozostałoby wówczas zarezerwowane dla rozmów o programach (RamboBonesa, RaMMicHaeLa, Peitza), paletach, Grabberze, edytorach graficznych i dźwiękowych itp. Myślałem także o zmianie kolejności forów. Obecny układ jest odrobinę nieergonomiczny. Dział 1.3 został uszczuplony (zawiera głównie tematy o betach), podobnie jak nowa, wyspecjalizowana Pomoc. Za to wiele tematów przybyło w Icy Tower Ogólnie. Dlatego proponowałbym taki porządek: Ogólnie, Rekordy, Download, 1.3, Pomoc.

Możliwości moderatorów. Obecnie moderator może wystawić użytkownikowi tylko jedno ostrzeżenie. Następnie traci wszelkie formy perswazji oprócz upomnień słownych. Jeżeli użytkownik nie zwraca na nie uwagi, moderator może jedynie usuwać wiadomości i czekać na osoby, które umieszczą kolejny warning za niego. Niestety administratorzy i pozostali moderatorzy rzadko odwiedzają forum, dlatego musi on zgłaszać się do nich bezpośrednio i prosić o wystawienie kolejnego ostrzeżenia. Gdyby podnieść limit ostrzeżeń do trzech (lub choćby dwóch), pojedynczy moderator uzyskałby groźniejszą kartę przetargową: „jeżeli nie przestaniesz, wystarczy jedna chwila (lub wizyta jednego moderatora), aby cię zablokować!”.

Jakość postów. Ostatnio z konieczności przeczytałem sporo naszych najstarszych tematów. Uderzyły mnie dwie rzeczy. Jedna to fakt, że nawet użytkownicy, których ostatecznie postanowiliśmy zablokować, nie pisali całkowicie od rzeczy. (Przykłady: mateczko, catek). To znaczy, że nasze wymagania względem wiadomości dawniej musiały być wyższe. Drugie spostrzeżenie dotyczy reakcji moderatorów na bezsensowne posty: dawniej były ostrzejsze. Szczególnie Syo często przyjmował postawę „jedno wykroczenie – jeden warn”. Ostatnio w świetle wiadomości BARTKAM789, rakiety oraz zablokowanych Gościa i Polucjanta zastanawiam się, czy nie powinniśmy powrócić do tego stanowiska. Zgadza się, wysoki poziom tolerancji teoretycznie podwyższy liczbę użytkowników, ale także może zniechęcić niektórych gości do rejestracji. W końcu nikt nie chce pisać na zaśmieconym forum. Albo jestem przewrażliwiony, i powinniśmy akceptować wszystkie wymiany zdań, nawet najmniej treściwe? Chciałbym poznać wasze opinie na ten temat.
Ostatnio zmieniony przez Vinyanov 11 Marzec 2008, 21:00, w całości zmieniany 5 razy  

petr 
Administrator

Wysłany: 23 Luty 2008, 21:55   

Cóż mogę powiedzieć? Sam od wielu miesięcy nie jestem aktywny na forum, więc taki Vin spada mi z nieba! Zawsze lubiłem porządek na forum, ale musi być komu wprowadzać tego typu zmiany..

Zastanowiłbym się nad zmianą ilości działów o IT - pięć (nie licząc martwego 1.2) to chyba trochę za dużo..
Co do Pomocy - zobaczymy jak sprawdzi się to w praktyce, ale i pytania z serii "jak wsadzić nowe postacie" i tak będą pojawiać się głownie tam.. Zawężenie może okazać się zbyt duże..
Dzielenie Waszych rekordów jest moim zdaniem zarówno kontrowersyjne, pracochłonne jak i prawie niemożliwe do wykonania, ale.. Gdyby się udało chociaż w części, popierałbym ten projekt!
Jakość postów? Wszystko OK, ale w ramach zdrowego rozsądku.. Nie można doprowadzić do tego by banować co drugiego usera, w końcu grupa docelowa tej strony to.. dzieci ;) Z drugiej strony zgadzam się, że czyste forum może przyciągnąć ludzi bardziej, ekhm, na poziomie..
Odblokowywanie tematów tak, ale nie wtedy gdy będzie umożliwiało archeologię i nie w działach o starych turniejach. ;)
Systemy prefiksów sprawdzają się na każdym forum, tak więc jestem oczywiście jak najbardziej za.. Zwłaszcza że i niektórzy userzy szybko sami uczą się z nich korzystać..
Łączenie podobnych tematów - jak najbardziej ZA, o czym wspominałem już kiedyś w krótkiej dyskusji o "filozofii moderatury" z Jacobem i Syo.. Dawniej starałem się tak zawsze robić i cieszę się że forum wciąż zamierza zmierzać w tych kierunkach. ;)
Dzielenie działu download - tak, ale jestem sceptyczny jeśli chodzi o degradowaniu postaci i modów do działu podrzędnego, a pozostawianiem - jakby nie było - mniej popularnych programów w dziale nadrzędnym.. ;)
Uff!

Cóż mogę zrobić? Możliwości moderatorów, kolejność działów?.. Chyba tylko kolejny już raz zmienić kolor Twojego nicku. ;) Powodzenia!

Profil FLD: 761 IT Code:

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 25 Luty 2008, 21:09   

No cóż, skoro petr przypisał mi administratorską krwistość – dziękuję! – wprowadziłem część sugestii. Podniosłem liczbę ostrzeżeń, które może wystawić moderator, do dwóch. Odnosząc się do słusznych wątpliwości dotyczących strony głównej. Zrównałem rzadko używane działy 1.2 i 1.3 w hierarchii przenosząc je do forum Ogólnie. Fora dotyczące programów oraz modów i postaci przeniosłem do nowej sekcji Download. Obecnie oba są równie zauważalne i natychmiast dostępne. W rezultacie obu działań sekcja dotycząca Icy Tower zawiera jedynie trzy podfora, a więc i mniej miejsca. Usunąłem forum-odsyłacz do Free Lunch Design. 1400 odwiedzin nie usasadnia chyba istnienia tak wysokiego odnośnika. Przesunąłem angielskie forum do Archiwum, chociaż prawdopodobnie należało je będzie ponownie umieścić wewnątrz głównej hierarchi. Przeniosłem mało przydatne fora Archiwum oraz Kosz do nowego podforum Zaplecze, które znalazło się z tyłu Kawiarni.

A, jeszcze coś. „Icy.pl poleca”? Co za ulga, że emotikona, która następuje po owym wyrażeniu, nie wyraża żadnego przekąsu! Co za szczęście, że tak nie jest!

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 26 Luty 2008, 14:10   

Co do dzielenia Waszych rekordów, na razie jego efektem są dwa tematy, dotyczące FML oraz UNML. Jestem zadowolony z wyników, chociaż zgrabnie wyodrębnić dało się mniej wiadomości, niż oczekiwałem, główny wątek został dotychczas odchudzony o zaledwie jedenaście stron. Co do zamykania tematów, poruszyłeś interesujący problem. Faktycznie, moja ocena blokowania tematów jest negatywna, ponieważ rozpatrywałem wyłącznie wątki, które nie ulegają przedawnieniu. Turnieje natomiast, jako wydarzenia o określonej dacie zakończenia, funkcjonują wprost przeciwnie. Dlatego prawdopodobieństwo, że dopisek do wątku poświęconego turniejowi będzie należało usunąć, jest wyższe niż gdziekolwiek. Więc racja, zamkniemy tematy o starych turniejach. :)

Z drobiazgów, dodałem do profilu dwa dodatkowe pola, które można wypełnić identyfikatorami użytkownika na FLD oraz ITC. Wyświetlą one odsyłacze do odpowiednich serwisów. Przykład ich działania widać pod moimi wiadomościami. Wydaje mi się, że to ciekawy dodatek, który sprawdził się już w temacie Wasze wszystkie rekordy.

mattirab 
Moderator

Wysłany: 26 Luty 2008, 14:57   

Oj, wybitna praca. Gratuluję wytrwałości, Vin. Już widać ogromne zmiany. ;)
Jeśli w czymś pomóc, to się zgłaszam, pisz. :)
Nasze Powtórki

Profil FLD: 3803

Devlin 
Splendid!

Wysłany: 14 Marzec 2008, 21:27   

Patrząc na posty Gościa i innych naszła mnie pewna myśl. Czy nie można uniknąć takich userów? Czy jest to chociaż teoretycznie możliwe? Tak szczerze mówiąc to pisząc tego posta też spamuje bo moje pytanie wydaje się być retorycznym...

Profil FLD: 1565

Doob 
Fantastic!

Wysłany: 14 Marzec 2008, 22:15   

...

Profil FLD: 13218

petr 
Administrator

Wysłany: 24 Marzec 2008, 20:46   

Devlin napisał/a:
Czy nie można uniknąć takich userów? Czy jest to chociaż teoretycznie możliwe?
Teoretycznie i praktycznie, tak - po prostu gdy stają się denerwujący (= łamią regulamin) dostają ostrzeżenia aż w końcu wylatują.. ;)
Lecz ogółem - wciąż przybywają nowi. Niestety, trzeba się pogodzić z tym, że w IT grają głównie chłopacy 15- ;)

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 19 Maj 2008, 14:55   

Co robię? Witam, ponieważ dzisiaj nie powitam was okrzykiem „hej!”. Zmian forumowych ciąg dalszy. Znudziłem się, oczywiście. Znudzenie jednak, które depcze martwe ciało entuzjazmu, wciąż nierzadko ulega drugiej potędze – przyzwyczajeniu. Ostatnio mówiłem, że uporządkować należy jeszcze sekcje Turnieje oraz Społeczność. Gdy rozważam moją dzisiejszą robotę, zauważam, że zadanie wykonałem dokładnie połowicznie.

W dziale Turnieje uporządkowane zostały podfora Individual Matchpoints oraz Pozostałe. Przyjąłem zasadę, że nazwa tematu zawiera nazwę turnieju oraz imiona organizatorów. Wszelkie skróty zawarte wewnątrz nazwy turnieju, oprócz nazw kategorii, powinny zostać rozwinięte. Imiona organizatorów, jeżeli zachodzi potrzeba, powinny zostać uporządkowane alfabetycznie. Oprócz tego, ich brzmienie powinno być zgodne z pisownią, której dana osoba używa wewnątrz forum Icy.pl. Jeżeli organizator nie jest zarejestrowany na Icy.pl, obowiązuje zapis użyty wewnątrz serwisu, gdzie dany turniej został wzmiankowany po raz pierwszy. Ale nie przejmujcie się, nie wymagam pamiętania powyższych reguł. ;)

Podczas porządkowania forum Pozostałe ponownie spostrzegłem, że tematyka wątków bywa nadmiernie zróżnicowana. Dlatego pogłębiłem zagnieżdzenie gałęzi, i utworzyłem trzy podfora: Mecze, które dotyczy turniejów drużynowych oraz meczy towarzyskich przeciwko innym krajom, Pojedynki, które opisują walki 1 na 1 lub 1 na wielu, oraz Turnieje, czyli dłuższe imprezy indywidualne. Można podejrzewać, że drastyczne rozproszenie tematów optycznie zuboży nowo utworzone działy. Okazuje się jednak, że forum Mecze objęło cztery tematy, każdy po średnio 50 postów, co zapewnia dłuższą lekturę. Z tematu Klub pojedynków wyodrębniłem także 14 wątków dotyczących każdego dotychczas rozstrzygniętego spotkania. Nie jest źle. W dziale Pozostałe pozostawiłem wszystkie inne powiązane tematy. Następnie, skoro sekcja Turnieje raz uczuliła mnie na fenomen zbytnio urozmaiconych działów, podobnie usprawniłem podforum Interakcje. Tutaj utworzyłem dwa podfora, Serwisy oraz Wywiady.

Co jeszcze? Powtórnie przejrzałem wszystkie uprzątnięte pod koniec lutego fora. Czasami natrafiałem na tematy, których nazwy można było rozwinąć. Wtedy robiłem to tak, aby brzmiały bardziej jasno oraz jednoznacznie. Odblokowałem i przykleiłem nieco tematów. Parę scaliłem, przy okazji niszcząc wyniki kilku archiwalnych ankiet. Być może można będzie odtworzyć je ręcznie, korzystająć z ostatnich kopii bazy danych. To wszystko. Polecam poddziały forum Pozostałe. Właśnie, zapomniałbym, nowe forum pojawiło się też wewnątrz sekcji Dodatki. Posłużyło ono ujednoznacznieniu tematyki forum Galeria modów i postacii, które dotychczas obejmowało tematy tak różne, jak eye-candy oraz ISC.

petr 
Administrator

Wysłany: 19 Maj 2008, 19:10   

Powiem krótko - dzięki, dobra robota. :)
Obszerniej skomentuję na gg. ;)

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 21 Maj 2008, 08:01   

Ech, dzielenie Waszych rekordów to, zaryzykowawszy mocne słowo, rzeźnia. Pracowałem nad nimi przez ostatnie trzy godziny. (Co, nawiasem, stanowiło znaczne poświęcenie z mojej strony, ponieważ chętnie wyszedłbym na spacer, zamiast siedzieć o tej porze przed monitorem). W efekcie wydzieliłem z tematu głównego 700 postów. Z tym, że owo 700 wiadomości nie dotyczyło żadnej konkretnej kategorii, typu punkty czy NML, tylko kilku kategorii naraz. Były to, na przykład, gratulacje, albo zestawienia zbiorcze użytkowników, którzy informowali o rekordach zdobytych podczas nieobecności na forum. Oczywiście, sprawa nie była prosta. Czasami wymiana zdań, która w całości dotyczyła konkretnego stylu, pod koniec zahaczyła o inną kategorię. W takim momencie całe kilkanaście postów musiało trafić do tematu zbiorczego, aby żadna wiadomość nie zdawała się wyrwana z kontekstu. Ale, czasami bywało tak, że główna dyskusja omawiała konkretny, bardzo znaczący wynik. Na przykład, jeden z światowych rekordów w kombosach JB. Wtedy, nawet jeżeli rozmowa zbaczała z tematu, mimo wszystko zezwalałem, aby trafiła do tematu o punktach i kombosach. Chodziło mi o to, aby najważniejsze rekordy w danych stylach zawsze znajdowały się w tematach owych stylów. Ewentualnie zdarzało się tak, że dygresja na temat innego stylu była naprawdę nieznaczna. Na przykład, pod koniec wymiany zdań ktoś powiedział, „ktośtam - gratki za JC2”. Wtedy także nie wydzielałem rozmowy do tematu zbiorczego. Robiłem tak, ponieważ równie drobna wzmianka nie zdziwi czytającego temat omawiający konkretny styl. Co najwyżej pomyśli on sobie: „aha, widać pogratulowano osobie, która wysłała informacje o rekordzie gdzieś wewnątrz innego tematu”. Oczywiście, każdorazowo należało ocenić, czy wtrącenie pozostawione wewnątrz jednorodnego tematycznie wątku będzie szczególnie rażące, czy łagodne, łatwo przyswajalne. Generalnie, podczas sortowania wiadomości i przeznaczania części z nich do tematu zbiorczego, a części do tematów omawiających konkretne wiadomości, musiałem stale używać wyobraźni. Mianowicie, wyobrażać sobie, jak cała wymiana postów będzie wyglądać, gdy konkretna wiadomość trafi do jednego albo do drugiego, i wybierać wariant najbardziej naturalny. Zajęcie interesujące, ale czasochłonne, a ja chciałem skończyć przed południem. Co jeszcze, okazało się, że wewnątrz Waszych rekordów kryją się co najmniej cztery wymiany zdań praktycznie wcale nie związane z rekordami. Dwie z nich mam zamiar wydzielić do nowych tematów, a dwie scalić z już istniejącymi wątkami.

Oprócz tego, jestem może odrobinę przygnębiony, ponieważ, jak zwykle podczas porządkowania forum, przeczytałem wiele starszych wiadomości. Oczywiście, nie wczytywałem się, przeczytanie ze zrozumieniem całych Waszych rekordów zajęłoby chyba cały dzień. Szczególnie zważywszy na posty catka oraz Pirochemika. Wybaczcie, ale zanim człowiek przeczyta niektóre wasze wiadomości, musi zmrużyć oczy, aby w ogóle móc połapać się w składni. Tak więc, zauważyłem wysoką liczbę postów, która była wymieniana za czasów Laury_x i catka. Lubię oboje, ale mimo wszystko, nie chciałbym wrócić do tamtych czasów. Ale to nie jest najgorsze, ponieważ zobaczyłem również, jak niezrozumiałe posty wysyłałem w 2007 roku, czyli przecież nie tak dawno. Większość sam dzisiaj ledwie rozumiem. Mam nadzieję, że się poprawiłem, i dzisiaj wyrażam swoje myśli jaśniej. Ale wtedy wyglądało to tak, jakbym celowo używał niejasnej interpunkcji, i starał się powiedzieć jak najwięcej, korzystając z jak najmniejszej ilości słów. Niestety, musiało to pozostawiać miejsce dla niedomówień i domysłów. Od niedawna staram się to zmienić, i nie żałować słów, aby tylko zrozumiale się wypowiedzieć. Jak zresztą widać po niniejszym poście. Chociaz jest trudno, ponieważ cały czas muszę pamiętać, że czyta mnie ktoś inny, kto nie siedzi w mojej głowie i nie patrzy na zdarzenia z mojej perspektywy.

Wybaczcie, że tak dużo napisałem o sobie. Podczas tego pisania tego postu zależy mi, aby przelać na klawiaturę wszystkie wszystkie spostrzeżenia, które naszły mnie podczas dzisiejszego dzielenia Waszych rekordów. Nie wiem dlaczego. Aha, jeszcze jedno. Obydwa tematy, macierzysty oraz potomny, zostały zamknięte oraz odklejone. Tak więc, jeżeli będziemy chcieli podzielić się informacją o rekordzie, od dzisiaj wykorzystujmy już istniejące tematy dotyczące poszczególnych stylów. Jeżeli odpowiedni temat nie istnieje, utwórzmy go. W tym miejscu wypada chyba podziękować wielkiej rodzinie tematów: Wasze rekordy, Wasze Rekordy 2 i Wasze rekordy (1.)3. Później, przez chwilę, trzy tematy zostały chwilowo scalone w zbiorczy Wasze rekordy / Your highscores. Dzisiaj, po zakończeniu głównego podziału, rdzeń tematu został przemianiowany na Wasze rekordy (tymczasowe) / Your highscores (temporary). Oczywiście, ostatecznie wyobrębnimy z niego wszystkie posty dotyczące konkretnych kategorii. Wtedy w temacie-matce pozostaną wyłącznie wiadomości, które dotyczą generalnego stanu sceny Icy Tower, rozpatrywanej pod kątem rekordów. Przykładowo, kiedy pojawiało się ich najwięcej, kiedy warto je komentować, a kiedy nie, itp. Sugeruję, aby powstały wówczas temat nazwać Wasze rekordy (kontekst) / Your highscores (the context). Rzecz jasna, nie można również zapomnieć o protoplaście rodu, czyli Moich Najleprzych Wynikach. To wszystko. Dziękuję! :)

mattirab 
Moderator

Wysłany: 22 Maj 2008, 11:15   

Oj, pięknie, Vin :) .
Nasze Powtórki

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 22 Maj 2008, 11:20   

mattirab napisał/a:
Oj, pięknie, Vin .

Dzięki. ;) Cieszę się, że sądzicie, że warto. :)

petr 
Administrator

Wysłany: 22 Maj 2008, 18:07   

Warto, i to bardzo. Mógłbyś zajmować się porządkowaniem for (takich o wiele większych od naszego, oczywiście) zawodowo i w pełni zarobkowo. :>
Pomyśleć że jeszcze dwa lata temu to ja byłem tu głównym motorem postępu i zmian. ;) Cieszę się że znalazł się ktoś lepszy i mający więcej chęci / cierpliwości / czasu (niepotrzebne skreślić)! ;)

Devlin 
Splendid!

Wysłany: 22 Maj 2008, 20:34   

petr napisał/a:
Cieszę się że znalazł się ktoś lepszy i mający więcej chęci / cierpliwości / czasu (niepotrzebne skreślić)! ;)

A jeśli nic nie trzeba skreślać? ;)

Profil FLD: 1565

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 22 Maj 2008, 20:39   

Oj, co do chęci, możliwe, że petr ma ich więcej. A co do cierpliwości… to chyba pewne. :D

mattirab 
Moderator

Wysłany: 21 Czerwiec 2010, 14:48   

Tematów dotyczących zmian jest mnóstwo. Nie wiedząc, w którym Was poinformować o pewnej ważnej sprawie, zdecydowałem napisać w tym najnowszym. Ale do rzeczy: Otóż dotarłem do tajnych, afrykańskich planów zmian na forum i stronie. Jako, że są one bardzo radykalne, postanowiłem podzielić się wstępną wersją nowego forum z użytkownikami.
Forum dostępne tutaj.
Nasze Powtórki

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 3 Wrzesień 2010, 19:29   

matti - ...

Tradycyjnie bez wstępów:

Ostatnio petr zaproponował w rozmowie ze mną, by zmniejszyć liczbę działów na stronie głównej forum, która "przytłaczała". Przyznałem mu rację. Początkowo planowaliśmy utworzyć tylko trzy ("Icy Tower ogólnie", "Społeczność" i "Rekordy"), ale gdy Boru zwrócił mi uwagę na konsekwencje braku działu "Turnieje" na głównej, zauważyłem, że to faktycznie za mało. W związku z tym zwiększyłem ich liczbę w myśl zasady, cyt., "na stronie głównej powinny być wyróżnione aspekty IT o złożonoścci takiej, że zainteresowałyby one przygodnego gracza. czyt. - czy przeciętny gracz byłby zainteresowany turniejami? tak, zatem dział turnieje ma uzasadnienie na głównej. ale np. już PTIT-em niekoniecznie, zatem dział PTIT trzeba schować [gdzieś głębiej]". W ten sposób doszedłem do obecnej szóstki.

Prócz tego:

- Wyrzuciłem tłumaczenia nazw działów (jeśli jakiś anglojęzyczny użytkownik jest wystarczająco inteligentny, zorientuje się w nich tak czy inaczej po treści tematów w nich zawartych - a jeśli nie, to prawdopodobnie oznacza to, że są to działy typu Społeczność, tj. takie, w których obcokrajowiec tak czy inaczej miałby niewiele do powiedzenia ;) ). Zwiększyło to czytelność forum.
- Wyrzuciłem opisy działów, pozostawiając je tylko tam, gdzie są one naprawdę potrzebne (np. w dziale Dodatki) lub (i?) tam, gdzie jawnie zachęcamy użytkownika do czegoś (np. do wzięcia udziału w pojedynku lub zaprezentowania swojej postaci). Jak wyżej.
- Zmieniłem nazwy niektórych działów, część usunąłem (żadnych jednak ze sobą nie scalając).
- Usunąłem wylistowania moderatorów forów (zbędne).

petr 
Administrator

Wysłany: 26 Wrzesień 2010, 21:14   

Wykonałeś kawał dobrej roboty jeśli chodzi o główną, ale myślę że nie ma sensu podwójnie czy potrójnie zagnieżdżać pozostałych rzeczy (nie tyczy się to turniejów, ciężko chwalić się działem ITWC)
...tak właściwie ta uwaga dotyczy tylko jednego pod forum - starego dobrego RCC. Myślę że jest tam zbyt wiele ciekawych tematów by skazywać je na gnicie w archiwum, a poza tym w dawnych czasach dział ten napędzał całe forum... Wskrzesiłem go więc i nadałem mu nową nazwę zgodną z pierwotnym przeznaczeniem, co o tym myślisz? :smile:

mattirab 
Moderator

Wysłany: 27 Wrzesień 2010, 00:53   

petr napisał/a:
Wskrzesiłem go więc i nadałem mu nową nazwę zgodną z pierwotnym przeznaczeniem, co o tym myślisz?

Niesamowite, że podjąłeś próbę rozwiania moich wątpliwości zanim się pojawiły, ale i tak dowiedziałem się o tym po ich okazaniu:
http://forum.icy.pl/viewtopic.php?p=33857#33857
Nasze Powtórki

Odpowiedz do tematu