SzukajSzukaj  RegulaminRegulamin  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Forum Icy.pl Strona Główna  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Vinyanov
19 Maj 2008, 04:50
Zastosowanie rankingów szachowych w Icy Tower

czy podobaj? ci si? kategorie
tak
31%
 31%  [ 5 ]
nie
68%
 68%  [ 11 ]
Głosowań: 5
Wszystkich Głosów: 16

Autor Wiadomość
explozja
Sweet!

Wysłany: 16 Maj 2004, 17:35   Zastosowanie rankingów szachowych w Icy Tower

moze by zrobic polskie kategorie IT czyli takie cos typu ranking. ja na kategorie mam taki pomysl:
:arrow:
jakie beda oceny najpierw jest sie BZ(bez kategori) potem na turniejach zdobywa sie nastepna kategorie tak jak jest w szachach ale zamiast zaczynania od piatej zaczniemy od 10 dla tych co nie znaja sie na szachach mowie ze jest tak w kategoriach najpierw dostaje sie 5 w naszym przypadku 10 i zniza sie w dol czyli BZ, 10, 9, 8, 7,... 1 i zaczynaja sie tytuly czyli wicemistrz, mistrz, arcymistrz
:arrow:
jak zdobyc kategorie na turniejach gdy zajmie sie miejsce np. 10
(zalerzy od woli prowadzacego turniej)

P.S. jak sa jakies pytania prosze pisac na tym poscie, i BLAGAM administratorow zeby powiedzieli ze to dobry pomysl i wprowadzili takie kategorie
Ostatnio zmieniony przez Vinyanov 20 Lipiec 2010, 07:45, w całości zmieniany 2 razy  

SaleiB 
Administrator

Wysłany: 16 Maj 2004, 17:43   kategorie

ja zupelnie nie wiem o co chodzi dlatego zaglosowalem na nie

Profil FLD: 34 IT Code:

Fayl
Fantastic!

Wysłany: 16 Maj 2004, 17:49   kategorie

Prawde mowiac jakies to skomplikowane (albo moj mozg przestal dzialac :p ). Moze jakies dokladniejsze wyjasnienie???? :?

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 16 Maj 2004, 17:52   kategorie

Chyba chodzi o jakies zintegrowanie PTIT/PLIT z forum i ustawianie rang wg zdobytej pozycji... ale tez niezbyt to rozumiem. :P

Nie glosuje.

explozja
Sweet!

Wysłany: 16 Maj 2004, 17:52   kategorie

mowcie czego dokladnie nie rozumiecie a ja wam wyjasnie

devastator 
Fantastic!

Wysłany: 16 Maj 2004, 18:32   kategorie

heh ja wiem o co chodzi bo tez ciupie w szachy (rank 1600 :D ) ale nie dziwie sie innym ze nie wiedza o co chodzi wyjasnie wiec jak jest w szachach:

na poczatku masz ranking 1000 i b.k. (bez kategorii), jestes na paru turniejach to dostajesz 1200 (V kat.)
potem jak ci coraz lepiej idzie dostajesz nastepne (1400 - IV kat., 1600 - III itd.) az do I. to czy dostajesz to sie oblicza jakos sie wylicza srednia rankingu przeciwnikow razy srednia punktow czy cos takiego, ale w przypadku IT trza by cos innego wymyslic. Jak masz rank 2000 - I kat. to wtedy licza ci ranking za kazdy oficjalny pojedynek (Kasparov ma chyba 3700 :P )

zawodowo w szachy juz nie gram ale wczoraj bylem na takim turnieiku i bylem 6, nawet niezle 8)

co do pomyslu dalem TAK jednakowoz baaardzo cieko byloby cos takiego zorganizowac

Kubu? Biel@nek
Eextreeme!

Wysłany: 16 Maj 2004, 18:49   kategorie

Kasparov ma 2800

ja mam 1800

A ranking liczy sie tak np

Na 9 rund

Sumujesz rank wszystkich zawodnikow z ktorymi grasz a potem dzielisz przez ich ilosc razem ze soba i zalezy ile masz punktow to albo dodajesz + albo odejmujesz-

Jak masz polowe punktow to nie robisz nic za kazde pol punkta ponad polowe dostajesz plusa i dodajesz do sredniej a jak masz mniej to odejmujesz

+ to jest cos okolo 40
- to samo co plus

A ponad dwa tysiace to juz jest elo i inna sprawa rank. ruchomy Mozesz miec np rank2435

a podstawowe kat. to

BK-bez kategori poczatkujacy
5-1200
4-1400
3-1600
2-1800 ja wlasnie to mam ale malo gram
1-2000

a potem jest ELO o tym nie chce mi sie pisac bo by bylo jeszcze wiecej pisania

to na prawde jest dobry pomysl bedzie wiadomo jaki dany zawodnik ma potencjal i jeszcze zapomnialem dodac ze tym mniejsza kat. tym lepszy zawodnik

Domia 
No way!

Wysłany: 16 Maj 2004, 19:51   kategorie

ale i tak jest debilne :/ to jest takie walniete :P explozja na sile nic nie wymyslaj bo ci idzie to coraz gorzej ...

syo 
No way!

Wysłany: 16 Maj 2004, 19:52   kategorie

Wiecie co, dla mnie to jest wyzsza szkola jazdy. Moze kiedys do tego dojde robiac jakies inne turnieje (BTW, odswiezylem stary pomysl na fajny turniej :) ). Wstrzymuje sie od glosu do momentu gdy pogram troche w szachy. Slyszac to slowo, na mysl pada mi jedno nazwisko - Kasparov. Moze bede kojarzyl to z IcyTowerem? Nie wiem, poki co to nie mam zielonego pojecia o czym Wy mowicie i otwarcie sie do tego przyznaje. Nie kumam tez tych kategorii - ze niby nowe?? Co sie da jeszcze wymyslec... :roll: . Powodzenia 8)
  Profil FLD: 91 IT Code:

Kubu? Biel@nek
Eextreeme!

Wysłany: 16 Maj 2004, 21:40   kategorie

To wcale nie ejst glupie tylko nie rozumiecie te Bierki naprawde musial wymyslec ktos madry Moze kiedys do tego dojdziemy przeciez nie bedzie to samo co w szchach ale po prostru jakis rank. sie zrobi w dalekiej przyszlosci;)
SYO napewno kiedys cos wykombinujesz z tym rank.

syo 
No way!

Wysłany: 16 Maj 2004, 22:04   kategorie

Cytat:
ale i tak jest debilne to jest takie walniete explozja na sile nic nie wymyslaj bo ci idzie to coraz gorzej ...

Debilny pomysl to raczej nie jest, skoro kilkoro z nas nie ma pojecia o szachach. Gdyby poprostu dokladniej wytlumaczyl...

Cytat:

Czy z rankiem cos wymysle... poki co to sie na to nie zapowiada, najpierw trzeba zrozumiec ten temacik.

Okej, nie przesadzam juz z ta niekumatoscia. Mysle, ze jasniejsze wytlumaczenie wszystkiego powinno polepszyc sprawe.
  Profil FLD: 91 IT Code:

Domia 
No way!

Wysłany: 16 Maj 2004, 22:16   kategorie

wiesz ja tam nawet lubie pyknac w szachy :P ale taki ranking w IT to takie swirniete :P

Kubu? Biel@nek
Eextreeme!

Wysłany: 16 Maj 2004, 22:25   Liczenie rank.

Wytlumacze wam to za tydzien bo dreczy mnie mama i nawet rzuca grozby wyrwania kabla lece paps

Za tydzien bedzie wszystko bardzo dokladnie papapapapapapap

SaleiB 
Administrator

Wysłany: 17 Maj 2004, 15:33   kategorie

Syo napisał/a:
Cytat:

Czy z rankiem cos wymysle... poki co to sie na to nie zapowiada, najpierw trzeba zrozumiec ten temacik.

jezeli chodzi o ranking to ja mam pewnien pomysl na ranking turnioejowy (cos jak jest na icypoland tylko ze nieco dokladniejsze), jakby co kontaktuj sie na gg ;)

pozdr

Profil FLD: 34 IT Code:

Gabi_g 
Sweet!

Wysłany: 28 Grudzień 2009, 16:58   

Też gram w szachy a nawet teraz w turnieju (mam 1600) i myślę że to wcale nie głupi pomysł. Wtedy każdy wiedziałby z kim gra w turnieju (czego się może po nim spodziewać). Poza tym gra miałaby większy sens bo wysokie miejsca w turniejach byłyby jakoś nagradzane. Jestem absolutnie za. Można się wzorować na szachowych kategoriach.

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 28 Grudzień 2009, 17:15   

Gabi_g napisał/a:
Wtedy każdy wiedziałby z kim gra w turnieju (czego się może po nim spodziewać).

Mówisz, że rangi uczestników turniejów mogą posłużyć do tego, aby skutecznie dobierać ich w pary w turniejach 1 vs 1? Jeśli tak, to - popieram, to dobry pomysł. Ale chyba, przynajmniej dopóki czołówka graczy Icy Tower nie ulegnie scementowaniu w takim stopniu, aby liczyła przynajmniej kilkudziesięciu regularnie grających graczy, rangi te będą zbyt mało stabilne, tj. różnice pomiędzy poszczególnymi graczami będą zbyt duże i poddawane zbyt dużym wahaniom, aby były miarodajne. Musianoby chyba przeprowadzić kilkaset turniejów, aby je ustabilizować, i aby taka ranga faktycznie coś mówiła.

BTW, przeprowadzono już kilka turniejów, które próbowały łączyć graczy w pary zależnie od ich umiejętności z zastosowaniem systemu szwajcarskiego (cokolwiek to jest).

Cytat:
Poza tym gra miałaby większy sens bo wysokie miejsca w turniejach byłyby jakoś nagradzane.

W tej chwili używane są do tego Indvidual Matchpoints.

PS. Witaj na forum. :)

Gabi_g 
Sweet!

Wysłany: 29 Grudzień 2009, 18:38   

Ty też witaj, czy turnieje sytemem szwajcarskim kończyły się sukcesem czy raczej porażką i taki system nie nadaje się do icy

Odpowiedz do tematu