SzukajSzukaj  RegulaminRegulamin  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Forum Icy.pl Strona Główna  

Poprzedni temat «» Następny temat
Książki, literatura
Autor Wiadomość
pikol
Amazing!

Wysłany: 21 Listopad 2004, 17:41   Książki, literatura

Temat pierwotnie tyczył się tylko Harry'ego pottera. ;)

no wlasnie czy lubicie harrego pottera??? ja bardzo lubie ale sie nim powoli nudze wiec zczalem pisac wlasnego harrego co wy na to???

http://s2.bitefight.pl/c.php?uid=18681- to m?j link w?a?cie w niego pliss!!!
Ostatnio zmieniony przez petr 26 Marzec 2008, 22:43, w całości zmieniany 1 raz  

syo 
No way!

Wysłany: 21 Listopad 2004, 17:44   Harry ploter / literatura

To raczej nie moj temat :roll:
  Profil FLD: 91 IT Code:

pikol
Amazing!

Wysłany: 21 Listopad 2004, 17:50   Harry ploter / literatura

no wiesz co??? przeciez harry potter jest na topie!

Domia 
No way!

Wysłany: 21 Listopad 2004, 18:36   Harry ploter / literatura

piokl napisał/a:

no i co z tego... :? nie kazdy lubi takie dziecinne bajeczki i jakims tam czarodziejach i roznych "flipendolach" ;) :D

syo 
No way!

Wysłany: 21 Listopad 2004, 18:55   Harry ploter / literatura

Cytat:

Ja poprostu z tego wyroslem :lol:
  Profil FLD: 91 IT Code:

tajek
Splendid!

Wysłany: 21 Listopad 2004, 19:05   Harry ploter / literatura

no harry poter jest moze na topie ale dla takich dzieci wiek od 1-12 , wiec ja sie wycofuje :P

Domia 
No way!

Wysłany: 21 Listopad 2004, 19:13   Harry ploter / literatura

Cytat:
jest moze na topie ale dla takich dzieci wiek od 1-12

to nie zalezy od wieku :P ... widzisz ja mam 12 lat a za HP za bardzo nie przepadam ... tylko filmy ogladam, ale zwykle sie na nich nudze :D ale za to sa nawet 15-latki, ktore wprost ubostwiaja Harry'ego :587: :563: ja nie wiem co dzieci w nim takiego widza :? ? to sa bzdury wg. mnie nie majace nic wartosciowego w sobie ;) te xiazki demoralizuja mlodziez, ktore na lekcjach, gdy nie moga otworzyc piornika, krzycza na cala klase ALOHOMORA OTWORZE TEGO STWORA :lol: :P pfff...

pikol
Amazing!

Wysłany: 21 Listopad 2004, 19:26   Harry ploter / literatura

hahahahahahahahaha!!!! jezu w zyciu sie tak nie usmialrm!! to bylo dobre domia!

petr 
Administrator

Wysłany: 21 Listopad 2004, 19:44   Harry ploter / literatura

hmm... Czuje sie "lekko" urazony Waszymi slowami; aby an to odpowiedziec musialbym zaczac zachwalac Harry'ego itd, ale tego nie zrobie bo nie lubie sie klocic (ja nie lubie? ja tak powiedzialem?! ale sciema..)
Powiem tyle:

Po1: Najpierw przeczytajcie wszystkie czesci Harry'ego a potem decydujcie czy to Wam sie podoba czy nie. Przyznaje - filmy to CHALA.
Po2: Zagladnijcie na www.harrypotter.org.pl/magiczne/ . To najwieksze forum o HP w Polsce... Looknijcie tylko ile tam jest postow i aktualnie ludzi na forum. Mozecie ewentualnie zlozyc tej stronie chold (niecale 3 mln odwiedzin - to o czyms swiadczy.)
Po3: Nie zycze sobie aby w mojej obecnosci obrazano polswiatek HP. Moze i te ksiazki niczego nie ucza, fakt - ale to nie moja wina ze czytaja je glupie dzieci nie potrafiace odroznic ksiazki i rzeczywistosci.
Tyle.

Profil FLD: 761 IT Code:

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 21 Listopad 2004, 23:59   Harry ploter / literatura

Hm...

Nie znam sie na recenzowaniu i nie potrafie porzadnie oceniac lektur, ale jedno moge powiedziec na pewno: ze tylko we Wladcy znalazlem tak klimatyczne przedstawienie minionych wydarzen (czyli tego, co mnie w ksiazkach zawsze najbardziej porusza) co w Harrym. :roll:

Te wszystkie opisy i wspomnienia dotyczace poprzedniego pokolenia zawsze mocno dzialaja mi na wyobraznie, a to chyba wystarczy, aby nie skazywac tych ksiazek od razu (chociaz faktycznie ich warstwa "terazniejsza" nie jest idealna :wink: )...

PastorFX
Wow!

Wysłany: 22 Listopad 2004, 16:17   Harry ploter / literatura

No a ja Wladcy Pierscienic za nic nie moge zrozumiec. Zawsze dochodze do 100-200'nej strony i odkladam ksiazke na polke. A Harry srednio mnie zainteresowal - nie uwazam, ze jest to ksiazka demoralizujaca (rodzice Domii pewnie sluchaja Radia M. i wychowuja wedlug zalecen ojca R.). Nie ma ksiazek demoralizujacych. Sa tylko mniej lub bardziej nadajace sie dla danego odbiorcy. J. Rowling idealnie trafila w nisze, kiedy mlodziez wlasciwie przestala czytac. Napisala ksiazki, ktorych czytanie jest przyjemne, przy ktorych mozna zapomniec, ksiazek, ktore potrafia rozbudzic wyobraznie i pozwolic na chwilke oddalenia.

Jezeli chodzi o mnie, moim ulubionym pisarzem jest Orwell, znany pewnie przez wiekszosc forumowiczow.
  IT Code:

petr 
Administrator

Wysłany: 22 Listopad 2004, 16:49   Harry ploter / literatura

Vin napisał/a:
Nie znam sie na recenzowaniu i nie potrafie porzadnie oceniac lektur, ale jedno moge powiedziec na pewno: ze tylko we Wladcy znalazlem tak klimatyczne przedstawienie minionych wydarzen (czyli tego, co mnie w ksiazkach zawsze najbardziej porusza) co w Harrym.

Viny, tak madrze piszesz, ze musialem sie kilka razy wczytac zeby to zrozumiec :D
Wstyd przyznac, ale jeszcze nie czytalem Wladcy Pierscieni :oops: Viny, co mi radzisz, przeczytac pierw Hobbita czy od razu Druzyne Pierscienia? Czy cos jeszcze przed tym? :wink:
No i sory za offtopic... Proponuje zmienic ten temat na "ksiazki"... Bo takiego jeszcze nie ma, a tu gadamy juz o dwoch seriach :grin:

Profil FLD: 761 IT Code:

Fayl
Fantastic!

Wysłany: 22 Listopad 2004, 18:01   Harry ploter / literatura

HP przeczytalem, odlozylem i... zapomnialem. Ot, takie przecietniactwo :? . Zdecydowanie wole Tolkiena/Pratchetta/ew. Sapkowskiego ostatnio...

Piotrek napisał/a:
Po2: Zagladnijcie na www.harrypotter.org.pl/magiczne/ . To najwieksze forum o HP w Polsce... Looknijcie tylko ile tam jest postow i aktualnie ludzi na forum. Mozecie ewentualnie zlozyc tej stronie chold (niecale 3 mln odwiedzin - to o czyms swiadczy.)

Moze i tak - w koncu potter jest bardzo popularny, ale przeciez - co kto lubi.

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 22 Listopad 2004, 18:06   Harry ploter / literatura

Piotrek napisał/a:
Wstyd przyznac, ale jeszcze nie czytalem Wladcy Pierscieni :oops: Viny, co mi radzisz, przeczytac pierw Hobbita czy od razu Druzyne Pierscienia? Czy cos jeszcze przed tym? :wink:

Zdecydowanie najpierw Hobbita, poniewaz:

1. Tak jest w zwyczaju :wink:
2. Wyjasni to we Wladcy sporo watkow

Poza tym wydaje mi sie, ze przejscie ze stylu Hobbita na styl Wladcy jest dosyc latwe, ale w druga strone moze byc gorzej (podobno gdzies tak od polowy "Druzyny" Tolkien zmienil swoja koncepcje i nie pisal juz Wladcy jako kontynuacji Hobbita (jak to bylo na poczatku) a jako oddzielna, powazniejsza ksiazke)...

Potem Silmarillion, Niedokonczone Opowiesci itd. :mrgreen:

A Orwella tez lubie. :smile: Chociaz lektura na wyciagniecie z depresji to raczej nie jest. :570:

[size=9px]Dobry pomysl ze zmiana tytulu... Mam nadzieje, ze piokl nie bedzie mial nic przeciwko. :smile: [/size]

pikol
Amazing!

Wysłany: 22 Listopad 2004, 20:35   Harry ploter / literatura

nie nie mam nic przeciwko nawet przyznaje to dobry pomysl ale wiecie to moj pierwszy temat i moze miec troche niekrztaltna nazwe
Cytat:
Zawsze dochodze do 100-200'nej strony i odkladam ksiazke na polke. A Harry srednio mnie zainteresowal - nie uwazam, ze jest to ksiazka demoralizujaca (rodzice Domii pewnie sluchaja Radia M. i wychowuja wedlug zalecen ojca R.). Nie ma ksiazek demoralizujacych. Sa tylko mniej lub bardziej nadajace sie dla danego odbiorcy. J. Rowling idealnie trafila w nisze, kiedy mlodziez wlasciwie przestala czytac. Napisala ksiazki, ktorych czytanie jest przyjemne, przy ktorych mozna zapomniec, ksiazek, ktore potrafia rozbudzic wyobraznie i pozwolic na chwilke oddalenia.
sluchaj pastorfx to jest dla domii i innych dobrze wycelowana uwaga

Neo 
Fantastic!

Wysłany: 22 Listopad 2004, 20:42   Harry ploter / literatura

Viny - powiedz mi, czyje tlumaczenie Wladcy czytales? Bo widze, ze uzywasz nazwy "Druzyna", a nie wiem czy to z ksiazki czy tez z filmu :)

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 22 Listopad 2004, 20:45   Harry ploter / literatura

Najnowsze wydanie pani Marii :wink:

"Bractwo" bylo w uzyciu chyba tylko w wydaniu niepoprawionym... Albo moze u Lozinskiego... Nie pamietam. :roll:

Neo 
Fantastic!

Wysłany: 22 Listopad 2004, 21:07   Harry ploter / literatura

Nie bractwo :D . Pani Maria uzyla slowa "Wyprawa". I pod takim tytulem (aczkolwiek niezbyt zgodnym z oryginalem angielskim) znam czesc 1.

A czytales wersje angielska?

PastorFX
Wow!

Wysłany: 22 Listopad 2004, 21:12   Harry ploter / literatura

Najmocniej przepraszam. Do Hobbita podszedlem sceptycznie, ale okazal sie on wspaniala pozycja. Niestety, Wladca juz mi nie przypadl do gustu.
  IT Code:

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 22 Listopad 2004, 21:18   Harry ploter / literatura

Neo napisał/a:
A czytales wersje angielska?

Tylko Silmarillionu, skaczac po rozdzialach. :smile: Wladcy nie znam az tak dobrze. Silma prawie potrafie cytowac z pamieci, wiec moglem odbudowac sobie brakujace slowa. :D

Odpowiedz do tematu