SzukajSzukaj  RegulaminRegulamin  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Forum Icy.pl Strona Główna  

Poprzedni temat «» Następny temat
Książki, literatura
Autor Wiadomość
petr 
Administrator

Wysłany: 27 Wrzesień 2010, 06:09   

Vinyanov napisał/a:
Czytaj: ludzie niszczą swoją inteligencję, osłabiają pamięć, siłę woli i pragnienie panowania nad swoim życiem nie dlatego, że nie mogą inaczej, ale dlatego, że
...są leniwi? (jako jedna z przyczyn) :(

Vinyanov napisał/a:
Zresztą pewnie ta pierwsza grupa to potomkowie tej drugiej. ;)
Trzeba by jeszcze uwzględnić zjawisko stagnacji elit i możliwości wybicia się kogoś z nizin... Ale w ogólnym rozrachunku i tak ogólna liczba "elit" pozostaje niezmienna więc można to pominąć ;)

Profil FLD: 761 IT Code:

Klaud 
Fantastic!

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 29 Wrzesień 2010, 20:31   

petr napisał/a:
chyba że zupełnie źle zrozumiałem ten wątek? Klaud, wyjaśnisz?

A czy ja pamiętam, co miałam na myśli rok (z górą!) temu? :> Skoro nie pamiętam, co tydzień temu jadłam na obiad...
Moja reakcja z pewnością była trochę nazbyt emocjonalna, w związku z tym, że sprawa dotyczyła jednej z książek, które najbardziej cenię. Poza tym zarzucono mi fanatyzm, a wtedy - zdaje się - dążyłam do jakiejś równowagi duchowej, obiektywizmu i innych pierdół, co teraz uległo zmianie (może nie o 180 stopni, ale jednak znacznie).
Kiedyś chyba jeszcze wierzyłam, że ludzie mogą zmądrzeć... teraz wzrosło moje ego, poczucie własnej wartości, umiejętności i wiedzy, więc trochę się to zatarło. Nie zmienia to faktu, że nadal jestem przeciwko jakiemukolwiek wspieraniu obniżania poziomu inteligencji innych (na przykład poprzez skracanie najważniejszych dzieł do takiego minimum jak 140 znaków). Nie mówię, że czytam każdą jedną lekturę, bo jeśli chodzi o pozytywizm, to w całości przeczytałam jedynie opowiadania (ale Nad Niemnem, Potop oraz Zbrodnię i karę kiedyś skończę - przezacne książki!), a z Młodej Polski odpuściłam sobie już na przykład Ludzi bezdomnych (ale fabuła interesująca, więc niewykluczone, że po to również sięgnę w przypływie wolnego czasu).

petr napisał/a:
Vinyanov napisał/a:

Czytaj: ludzie niszczą swoją inteligencję, osłabiają pamięć, siłę woli i pragnienie panowania nad swoim życiem nie dlatego, że nie mogą inaczej, ale dlatego, że

...są leniwi? (jako jedna z przyczyn) :(

I obawiam się, że to jest niestety GŁÓWNA przyczyna. U mnie także. :/

Profil FLD: 11954 IT Code:

bogusia39
Hey, good!

Wysłany: 1 Październik 2018, 09:55   

Ja tam książek nie lubię czytać zwłaszcza sci-fi ;(

Odpowiedz do tematu