SzukajSzukaj  RegulaminRegulamin  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Forum Icy.pl Strona Główna  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Vinyanov
19 Maj 2008, 13:05
Wiggin15
Autor Wiadomość
syo 
No way!

Wysłany: 15 Luty 2004, 23:01   Wiggin15

SaleiB - daj newsa na glownej stronie i przekieruj tu :)

Syo: Witaj, jestem Syo z www.icy.pl.prv.pl, polskiej strony o Icy Towerze. Chcialbym przeprowadzic z Toba wywiad dla naszej strony. Prosze o dluzsze odpowiedzi na poszczegolne pytania. Z gory dziekuje :) .
Wiggin: Jak najbardziej! To sa calkiem ciekawe pytania i bardzo chcialbym na nie odpowiedziec. Mam nadzieje, ze moje odpowiedzi nie beda ZA dlugie :D .

Hmm, niewazne, lecimy :) .

S: Pierwsze pytanie... czy mozesz powiedziec cos o sobie?
W: Hmm, nie jest zbyt duzo do mowienia, naprawde. Nazywam sie Arnon Yaari, ale w internecie nazywam sie Ender Wiggin, tak samo nazywal sie bohater ksiazki, ktora bardzo lubie - "Ender's Game" napisana przez Orsona Scotta Carda. Jestem szesnastolatkiem z Izraela, z miasta Hod-HaSharon. Za kazdym razem, gdy ludzie pytaja mnie abym napisal cos o sobie, to nie wiem jak odpowiedziec poniewaz jestem zwyklym
chlopakiem, chodze do szkoly jak kazdy i spedzam czas z przyjaciolmi. Bardzo lubie programowac, ucze sie coraz to nowszych rzeczy w tej dziedzinie.
Lubie male ciekawe gry o wiele bardziej niz trojwymiarowe gry na 6CD wiec IT byl dla mnie strzalem w dziesiatke.
S: Kiedy zaczela sie Twoja historia z Icy Towerem?
W: Pierwszy raz zobaczylem IT w szkole podstawowej, okolo 3 lata temu. Praktycznie cala szkola grala w ta gre - jest bardzo popularna w Izraelu - wiec ja sciagnalem i sam sie w nia wciagnalem :) .
Patrzylem rowniez na inne gry ze stajni FLD. Polubialem Spacehoga i Happylanda. Zobaczylem rowniez Alexa 2 i zauwazylem, ze kod zrodlowy jest otwarty. Pewnego dnia, bedac zainteresowany programowaniem, zobaczylem jak tworzone sa takie gry jak Icy Tower (na podstawie kodu Alexa 2 oczywiscie). Po ujrzeniu kodu wciaz nie wiedzialem niektorych rzeczy wiec zadalem pare pytan Johanowi Peitzowi. Przez to wszystko zostalem stalym bywalcem forum FLD i praktycznie to zmienilo cale moje zycie (wyobraz sobie, taka gra jak Icy Tower). Zostalem betatesterem takich gier jak IT v.1.2.1, Alex 4 i Happyland v.1.3, poniewaz jestem tak mocno zwiazany z FLD, a szczegolnie z forum.
S: Grywasz w Icy Towera, czy tylko prowadzisz ranking?
W: Gram w Icy Towera calkiem czesto, szczegolnie gdy chce poprostu posluchac moich MP3 i wtedy, gdy nie mam nic ciekawego do roboty. Jest naprawde przyjemnie jak sie w to gra i nie trzeba sie zbytnio namyslac jak w to sie gra. To jest swietna gra by "oczyscic sobie umysl". Nie jestem zbyt dobry i nie osiagam swietnych wynikow. Mimo ze jestem w rankingach i moje wyniki sa ponad przecietna, to nadal moje wyniki sa nieporownywalne z wynikami najlepszych.
S: Skad sie wzial pomysl na prowadzenie rankingu?
W: Tak w sumie to nie jest moj pomysl. Swego czasu byla inna strona z rankingami, prowadzona przez niejakiego shockedfroga (chlopak przysnal i przestal update'owac - przyp. Syo). On stworzyl ranking przede mna. Szczerze powiedziawszy - nie lubialem jego strony, wiedzialem ze mogla byc ona zrobiona o wiele lepiej wiec poprostu wzialem jego strone i "przeprogramowalem" na taka jaka chcialem. I wtedy zamiast pokazac ja dla shockedfroga (co bylo by bez sensu) zdecydowalem nauczyc sie kolejnej rzeczy przydatnej w programowaniu - nazywa sie ona CGI i uzywam do tego jezyka programujacego nazywanego Pythonem. Pomysl byl banalny, okazalo sie jednak ze musialem pracowac nad tym o wiele dluzej niz przypuszczalem - lubialem to jednak :) . Podobalo mi sie rowniez to, ze sortowanie i wiele innych operacji bylo automatycznie wykonywane. Wystarczylo, ze napisalem tekst, a program zajmie sie reszta. Podobal mi sie tez fakt, ze nie tylko najlepsza dziesiatka byla pokazywana, kazdy moze teraz dostac sie na liste. Wlasnie z tych powodow moja strona byla wielkim sukcesem, a strona shockedfroga zostala zamknieta.
S: Czy trudne jest aktualizowanie wszystkich wynikow?
W: No jasne!! Mimo tego, ze wiekszosc rzeczy, ktore musze zrobic jest automatycznie wykonywane i mimo tego, ze uzywam wielu przydatnych narzedzi - wciaz dostaje wiele replay'ow kazdego dnia, ktore musze wziac i napisac dla nich kod (line - przyp. Syo - sorki jesli zle przetlumaczylem). Strasznie sie obawiam replay'ow oszukanych wiec prawie wszystkie z nich jestem zmuszony sprawdzac. Gdyby nie to, dodawanie replay'ow mogloby byc o wiele latwiejsze - moze nawet gracz mogl by dodawac je samodzielnie... Jednak nadal jest prawdopodobienstwo oszukiwania w Icy Towerze wiec nie moge na to pozwolic i replaye dodaje sam.
S: Co myslisz o najlepszych polskich graczach?
W: Polscy gracze sa swietni! Bylem bardzo bardzo bardzo zaskoczony, gdy ujrzalem ze ktos potrafi przekroczyc granice 800 pieter, a polscy gracze przekroczyli nawet 1000 (teraz jest ich kilku). Naprawde, nie moglem uwierzyc wlasnym oczom.
Zawsze jestem zaskoczony iloscia graczy z Polski - jest ich strasznie duzo! Wciaz otrzymuje duzo replay'ow z Polski. Wydawalo mi sie, ze IT jest popularny w Izraelu i ze Izrael moze zdobyc duzo punktow w rankingu, ale widac ze Polska jest mocno przed nami :) .
S: Czy slyszales o Adamie Malyszu, najlepszym skoczku narciarskim w ciagu ostatnich trzech lat? ;)
W: Wydaje mi sie, ze nie. Przykro mi, nie jestem zainteresowany narciarstem :x .
S: Jak Ci sie wydaje - kiedy ujrzymy replay z 2000 "wyskakanymi" pietrami i kto go wysle?
W: Wydaje mi sie, ze w koncu ktos przekroczy 2000! Gdybys spytal mnie zanim zaczalem prowadzic ranking, zaczalbym sie smiac i powiedzialbym, ze nikt by nie doszedl nawet do 800. pietra, ale najpierw polski gracz (jurko kiler - przyp. Syo) przekroczyl 1000 pieter, a potem - calkiem niedawno - dostalem wynik od izraelskiego gracza wynoszacy ok. 1700 pieter wiec trudno powiedziec kiedy to sie skonczy.
Dobra rzecza jest to, ze po 500. pietrze gra nie przyspiesza wiec kazdy doswiadczony gracz moze grac i grac, nawet do 2000. pietra. Mam nadzieje, ze taki replay kiedys bedzie!
S: Dzieki za wywiad, Icy.pl zyczy Ci pomyslnosci w prowadzeniu rankingow :) .
W: Nie ma za co i dziekuje!

Moj wywiad z Wigginem w wersji angielskiej - tutaj
Ostatnio zmieniony przez Vinyanov 19 Maj 2008, 13:23, w całości zmieniany 2 razy  
  Profil FLD: 91 IT Code:

matuss
Eextreeme!

Wysłany: 15 Luty 2004, 23:05   Wywiad z Wigginem15!

no i to sie nazywa gites & gutes, bardzo dziekuje Syo za przeprowadzenie wywiadu z Wiginnem15 i za przetlumaczenie, good work :wink:

tajek
Splendid!

Wysłany: 15 Luty 2004, 23:37   Wywiad z Wigginem15!

No wysmienita robota , teraz moze czas na jakis inny wywiad sorki nie popedzam cie syo ale pomysl z wywiadami jest bardzo dobry !!

Doktor(wiko)
Eextreeme!

Wysłany: 16 Luty 2004, 09:06   Wywiad z Wigginem15!

Naciesz sie tym wywiadem, tajek. :) Albo sam zrob z kims wywia :grin:

tajek
Splendid!

Wysłany: 16 Luty 2004, 10:17   Wywiad z Wigginem15!

spoko nacieszylem sie juz , a co do tego zebym ja zrobil wywiad to jest jedna przeszkoda .......... jezyk angielski :sad:

matuss
Eextreeme!

Wysłany: 16 Luty 2004, 12:20   Wywiad z Wigginem15!

ja wam tego nigdy nie powiedzialem ale moj brat Grzesiek zrobil wywiad z Johanem Peitzem, ktory ma b yc n apotrzeby icytower.pl

tajek
Splendid!

Wysłany: 16 Luty 2004, 12:41   Wywiad z Wigginem15!

No widzisz juz masz jakis material ale Syo zrobi wiecej :lol: :lol: :lol:

Domia 
No way!

Wysłany: 16 Luty 2004, 17:23   Wywiad z Wigginem15!

DOBRA ROBOTA SYO :D

SaleiB 
Administrator

Wysłany: 16 Luty 2004, 18:49   Wywiad z Wigginem15!

NO WAY :D

po prostu jestem zszokowany taki swietny pomysl, poki co (za co przepraszam) strona stoi w miejscu ze wzgledu na to ze skonczylo sie miejsce na serwerze :/ wiec dodanie tego wywiadu na razie jest niemozliwe :(

postaram sie rozwiazac ten problem w tygodniu

pozdr

Profil FLD: 34 IT Code:

tajek
Splendid!

Wysłany: 16 Luty 2004, 18:57   Wywiad z Wigginem15!

No Saleib wkoncu sie pojawiles :wink: , heh matuss powiedzial ze moze nam ustapic troche miejsca , przemysl te propozycje

SaleiB 
Administrator

Wysłany: 16 Luty 2004, 19:16   Wywiad z Wigginem15!

tajek napisał/a:
No Saleib wkoncu sie pojawiles :wink: , heh matuss powiedzial ze moze nam ustapic troche miejsca , przemysl te propozycje

nie no chyba nie bylo mnie az tak dlugo :P

a co do miejsca to dziekuje za propozycje pomocy, ale sadze ze sobie z tym poradze bez wiekszych problemow

Profil FLD: 34 IT Code:

tajek
Splendid!

Wysłany: 16 Luty 2004, 19:32   Wywiad z Wigginem15!

no to SaleiB az mi ulzylo tylko niech nie bedzie z szukaniem serwa tak jak przed tem :wink: A jak bedzie cos nowego w zwiazku z tym to dajesz na gg :)

hybrid
Yo!

Wysłany: 11 Marzec 2004, 18:22   Wywiad z Wigginem15!

dobra robota Syo
ja bym tak nie przetlumaczyl

Neo 
Fantastic!

Wysłany: 18 Marzec 2004, 20:27   Wywiad z Wigginem15!

Wywiad naprawde yest gites! Juz nie moge sie doczekac nastepnego. A propos, pytanie do kazdego, z kim chcielibyscie zobaczyc nastepny wywiad?

Domia 
No way!

Wysłany: 18 Marzec 2004, 21:43   Wywiad z Wigginem15!

ja chce wywiad z gosciami z [glow=red]CYPRESS HILL[/glow] :D a tak na serio to moze z peitzem :roll:

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 18 Marzec 2004, 23:52   Wywiad z Wigginem15!

Cytat:
a tak na serio to moze z peitzem

Hmm... czy ktos juz takiego w zamierzchlej przeszlosci nie robil? :? Pastor?

matuss
Eextreeme!

Wysłany: 19 Marzec 2004, 08:30   Wywiad z Wigginem15!

ja robilem wywiad z peitzem.. tzn. moj brat rodzony.

syo 
No way!

Wysłany: 19 Marzec 2004, 12:54   Wywiad z Wigginem15!

Jak juz obiecalem w nagrodach turnieju, pierwszy na tace leci gandzia :)
  Profil FLD: 91 IT Code:

WAP
Wow!

Wysłany: 19 Marzec 2004, 16:16   Wywiad z Wigginem15!

Ja juz wyslalem odpowiedzi na wywiad zemna :)
NML:615
UNML:322

Neo 
Fantastic!

Wysłany: 19 Marzec 2004, 16:57   Wywiad z Wigginem15!

Jesli ktos chce to ja ten wywiad z peitzem moge przeprowadzic... tylko napiszcie (anglika jako tako znam) :)

Odpowiedz do tematu