SzukajSzukaj  RegulaminRegulamin  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Forum Icy.pl Strona Główna  

Poprzedni temat «» Następny temat
Dziwne przyzwyczajenia...
Autor Wiadomość
Laura_x 
No way!

Wysłany: 15 Maj 2006, 21:01   Dziwne przyzwyczajenia...

a ja zwykle, jak sciagne z neta jakas nowa plytew, to dodaje ja cala do playlisty, i jak juz dana piosenke przeslucham, to usuwam ja z playlisty xd dziwne to troche no nie? xd

jaraf 
Eextreeme!

Wysłany: 30 Kwiecień 2008, 05:19   

Laura_x faktycznie dziwne...
A tymczasem ja też się "pochwalę" moimi przyzwyczajeniami:
-Jak ktoś w moim towarzystwie powie " poszłem, poszedłam" to muszę go poprawić
-Co do pania - zasypiam tylko na lewym boku, zwinięty i to cały przykryty kołdrą
- O chodniku mam podobne przyzwyczajenia do niektórych - jak zobaczę krawężnik to muszę na niego wejść i nie nadepnąć na linie.
Więcej przyzwyczajeń nie pamiętam.

Basudek 
That's great!

Wysłany: 16 Maj 2008, 15:02   

Ja np. telefon tylko w prawej kieszeni nosze ;)
Obgryzam paznokcie już dobre pare lat :P
No i nie moge się odpędzić od Icy Towera ale to chyba dobrze ;]

Basudek :)

Boru
miszcz

Wysłany: 16 Maj 2008, 20:45   

Podobnie jak jaraf, gdy ktos mowi "poszlem" albo "włanczam" to az mnie skreca w srodku.
Czasami sam specjalnie mowie w ten sposob :P

Kiedy wychodze z domu i zostawiam mieszkanie puste potrafie przez pol godziny sprawdzac, czy wszystko jest wylaczone, czy gaz sie nie ulatnia, woda nie leci itp.
Gdy juz sie upewnie, wychodze, po czym znowu wracam i sprawdzam od nowa.

Licze schody :P po prostu kiedy wchodze gdzies po schodach, to licze ile ich jest :>
Do tego zawsze staje co drugi stopien (takie JC2 na zywo)

Gdy gram w IT czesto jestem zamyslony i nie mysle nad gra. Kiedy sie zorientuje ze jestem np. na 1000 pietrze skupiam sie na grze i bardzo szybko spadam.

Jak pisze do kogos smsa, to zanim go wysle, sprawdzam jeszcze raz, czy wysylam go do wlasciwej osoby. Czasami po kilka razy.

Profil FLD: 8888

Karolina11
Yo!

Wysłany: 10 Sierpień 2008, 15:03   

Co do chodników to ja też mam
i tez zawsze wszystkich pooprawiam
Telefon zawsze mam na smyczy,w kieszeniach nie noszę

Pisto-Letti 
Wow!

Wysłany: 10 Sierpień 2008, 17:18   

hmm :)
- jak idę chodnikiem to sobie wybieram "tor" i nim idę
- poprawiam kolegów w szkole po ich błędach
- śpię tylko na brzuchu, głowa w prawo i przykryty, lub na lewym boku ^^
- telefon, i kasę noszę w prawej kieszeni
- klucze i dokumenty w lewej
- jak do kogoś dzwonię to zawsze jak numer się wybiera sprawdzam po kilka razy czy dzwonię do odpowiedniej osoby :D
- nie zasnę jak w pokoju nie będzie w 100% ciemno

Profil FLD: 11890

Klaud 
Fantastic!

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 25 Październik 2008, 18:50   

Przyzwyczajenia w IT:
*Gdy zaczynam, prawie zawsze rozpędzam się jak najmocniej: Najpierw postać „jedzie” do prawej ściany, potem do lewej, następnie odbija się.
*Zazwyczaj skaczę tak, by osiągnąć jak największe combo (dopiero potem gram na piętra).
*Gra na combo w moim przypadku jest o tyle szalona, że przez pierwsze 150 schodków w ogóle nie patrzę, w którym kierunku lecę. Byle szybciej.
*Gram tylko Wormem i tylko z modyfikacją Retro Tower.
*Jeśli pobiję jakiś rekord, to od razu zmieniam informacje o nim w temacie „Wasze wszystkie rekordy” i podpisie.

Inne:
*Umiem zasnąć jedynie na boku.
*Śpię z pluszową żyrafą. :oops:
*Przed zaśnięciem opowiadam sobie różne historie (taka bajka na dobranoc).
*Ewentualnie warczę na żółwia, który bawi się w skakanie do wody właśnie wtedy, gdy zasypiam.
*Dzień zaczynam od herbaty. Gdybym jej nie wypiła, to byłabym nieprzytomna do momentu położenia się spać.
*Kiedy wysyłam SMSa, przynajmniej dwukrotnie sprawdzam, czy nie zrobiłam jakiejś literówki (również wtedy, gdy wysyłam wiadomość na forum).
*Gdy do kogoś dzwonię, kilka razy upewniam się, czy wybrałam właściwy numer.
*Zawsze mam ze sobą jakąś książkę.
*Poprawiam ludzi, gdy powiedzą coś niepoprawnie.
*Jeśli dobrze ich znam, to również upominam, gdy przeklną (wychodzę z takiego założenia, że skoro ja powstrzymuję się od głośnego przeklinania ze względu na dbałość o uszy otoczenia, to inni też mogą).
*Na lekcji muszę się czymś bawić – zazwyczaj pstrykam długopisem, ostatnio „kulałam” (zabawne słowo) kasztan.
*Uczę się zaraz po szkole – wiem, że jeśli najpierw uruchomię komputer, to z nauki będą nici...
*Gdy korzystam z komputera, to nigdy nie mam nóg na podłodze – zazwyczaj siedzę „po turecku” na krześle.
*Kiedy śledzę relację z meczu Barçy/oglądam mecz, to muszę mieć na sobie szalik ukochanego klubu (i podkolanówki, spodenki, czapkę... nieważne). Albo przynajmniej koszulkę :)
*Po zakończeniu korzystania z komputera wyłączam monitor, a następnie „listwę”, do której jest podłączony ten pożeracz czasu.
*Rozmawiam z kotem. („MIAU!” „Nie, jeszcze nie będziesz jadł.” „MIAU!” „Nie ma mowy.” „MIAAAAU?” „Jest za wcześnie.” „MIAAAAAAU!” „Ech, no dobra...”)
*Często mówię do siebie.
*Kiedy widzę różowy kolor, robię się agresywna (jedyną różową rzeczą, jaką posiadam i toleruję, jest piżama z trzema słoniami) i natychmiast warczę pod nosem.

Profil FLD: 11954 IT Code:

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 25 Październik 2008, 19:07   

Klaud napisał/a:
Gdy zaczynam, prawie zawsze rozpędzam się jak najmocniej: Najpierw postać „jedzie” do prawej ściany, potem do lewej, następnie odbija się.

Hm, ja nieczęsto. Chociaż, moje pierwsze 2—3 skoki to zazwyczaj JC4/JC5 RRML. Ale lewej ściany nie dotykam nigdy, oprócz niektórych JC5. Nawiasem, JC5 wygląda zabawnie, gdy 5. schodek jest położony przy ścianie, i posiada najkrótszą długość. Wtedy, kiedy wybijam postać z rogu ekranu (bo skądś indziej niepodobna), potrafię 2, 3, czy 4 razy wyskoczyć niewczesnym wybiciem. To jest, wyskoczyć zbyt późno czy zbyt wcześnie, i zdobyć wysokość zaledwie 2.—3. piętra. Wtedy człowiek niemal życzy sobie, aby następne wybicie również było niskie, a kuriozalna sytuacja trwała i trwała… ;)

Cytat:
Jeśli pobiję jakiś rekord, to od razu zmieniam informacje o nim w temacie „Wasze wszystkie rekordy” i podpisie.

Gorzej, jeżeli ktoś umieścił swoje rekordy w tematach i w sygnaturach tutaj, i na freelunchdesign.com, i icytower.cz, i mizimace.de, i na swoim serwisie… Ja rekordy w primary categories umieszczam w 4 miejscach (Wasze wszystkie rekordy, sygnatura Icy.pl, sygnatura FLD, i tradycyjnie forum BGiF).

Cytat:
Gram tylko Wormem i tylko z modyfikacją Retro Tower.

Wypróbuj Invert Retro. Odwrócone barwy pomogą albo nie (mi pomagają), ale widzialne cyfry, w ekranie wczytywania powtórki, to niezaprzeczalna zaleta.
Ostatnio zmieniony przez Vinyanov 25 Październik 2008, 19:13, w całości zmieniany 1 raz  

Boru
miszcz

Wysłany: 25 Październik 2008, 19:12   

Cytat:
... upominam, gdy przeklną (wychodzę z takiego założenia, że skoro ja powstrzymuję się od głośnego przeklinania ze względu na dbałość o uszy otoczenia, to inni też mogą).

Tu bym sie nie zgodzil. Nie lubie, gdy ktos przeklina w kazdym zdaniu (uzywa zamiast przecinka), ale to slowo jak kazde inne. Wyraza emocje w bardzo dobitny sposob, nie pozostawiajacy watpliwosci.

Piszac tego posta, przypomnialem sobie o swoich kolejnych przyzwyczajeniach.

-Nie uzywam polskich liter. Nie wiem dlaczego .. ale gdy przypadkiem wstawie ł albo ą, to cofam sie i poprawiam, tak jak ma byc.
-Stawiam emoty prawie w kazdym zdaniu. Rowniez nie potrafie tego wytlumaczyc, ale najczesciej jest to jezyk.
-Gdy w napisanym przez siebie zdaniu, widze jakis blad ortograficzny, to zamiast cofnac sie i poprawic tylko jedna litere, kasuje cale zdanie i pisze od nowa.

EDIT: Wykasowalem emoty, zobacze jak to bedzie wygladac.

Klaud 
Fantastic!

Wysłany: 25 Październik 2008, 19:34   

Vinyanov napisał/a:

Wypróbuj Invert Retro. Odwrócone barwy pomogą albo nie (mi pomagają), ale widzialne cyfry, w ekranie wczytywania powtórki, to niezaprzeczalna zaleta.

Świetnie, właśnie pobieram. Bardzo skusił mnie ów widok cyfr.
Dzisiaj pobrałam czyjąś powtórkę. Tak się składa, że miałam kilka różnych powtórek tej osoby (lubię kolekcjonować). I kiedy próbowałam tę właściwą znaleźć, to minęło dobre pięć minut, a ja byłam coraz bardziej sfrustrowana.

Boru napisał/a:
Tu bym sie nie zgodzil. Nie lubie, gdy ktos przeklina w kazdym zdaniu (uzywa zamiast przecinka), ale to slowo jak kazde inne. Wyraza emocje w bardzo dobitny sposob, nie pozostawiajacy watpliwosci.

Ech, to jest skomplikowana sprawa. Ogólnie tak:
W książkach (głównie chyba u Sapkowskiego) akceptuję.
W piosenkach akceptuję.
Na piśmie akceptuję (na przykład w czyichś wiadomościach na forum, na GG).
Ale kiedy ktoś, kto stoi obok mnie, zaczyna nawijać (przepraszam czytających): „No i ten sku***** zaje**** podłożył mi nogę i się ku*** wy***********!” to niestety, ale mówię stanowcze „NIE!".
Jeśli natomiast potknie się i krzyknie na cały głos „KU***!” (albo użyje w chwili zdenerwowania), to chrząkam tylko i podpowiadam cicho: „Cholera brzmi lepiej.”

Jestem trochę przewrażliwiona na tym punkcie, ale to chyba kwestia wychowania.

Boru napisał/a:
-Nie uzywam polskich liter. Nie wiem dlaczego .. ale gdy przypadkiem wstawie ł albo ą, to cofam sie i poprawiam, tak jak ma byc.

A ja bardzo ubolewam, gdy nie mogę używać ich w SMSach :/

Również często stawiam... hmmm... hmmm... „buźki”, jednak zawsze redukuję ich ilość, ponoć niektórym to przeszkadza.

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 25 Październik 2008, 19:37   

OK, skomentujmy i coś, co dotyczy nie-IT.

Cytat:
Kiedy wysyłam SMSa, przynajmniej dwukrotnie sprawdzam, czy nie zrobiłam jakiejś literówki (również wtedy, gdy wysyłam wiadomość na forum).

To zaskakujące. Rozumiem podobne czynności u mnie (połączone z wyszukiwaniem synonimów, itp.), ponieważ ogólnie marnuję czas. Ale skoro ty godzisz sumienność i, hm, zwyczajne życie, muszę wyrazić podziw. :P

Cytat:
Gdy korzystam z komputera, to nigdy nie mam nóg na podłodze – zazwyczaj siedzę „po turecku” na krześle.

Ja siedzę dowolnie, ale zawsze okrywam prawe kończyny lewymi, przeciwnie niż odruchowo. To jest: kiedy siedzę w pozycji pół-tureckiej, lewa noga jest ułożona pionowo (ponieważ zazwyczaj usiadłbym odwrotnie, i położył ją). Kiedy zakładam ręce, lewą osłaniam prawą. Kiedy splatam dłonie… hm, trudno powiedzieć, ponieważ zwyczaje zmieniłem dawno, i nie pamiętam już, jak wyglądało pierwotne ułożenie. Ale zgodnie z konwencją, na spodzie powinienem układać mały palec lewej dłoni. A, i oczywiście, jestem praworęczny. :P

Cytat:
Nie uzywam polskich liter. Nie wiem dlaczego .. ale gdy przypadkiem wstawie ł albo ą, to cofam sie i poprawiam, tak jak ma byc.

Też tak kiedyś robiłem, ale istniał wyjątek: kiedy używałem obcych alfabetów (francuski, niemiecki, itp.), już je (umlauty, akcenty, czy cokolwiek) stawiałem. Wyrosłem z tego, kiedy poznałem Unicode, i teraz umieszczam wszystko, także znaki polskie. Nawiasem, możecie myśleć, że zacząłem używać ogonków stosunkowo niedawno (tj., w niedawnych wiadomościach). To nieprawda. Podczas którejś konwersji z forum na forum, wszystkie wiadomości utraciły wszystkie polskie znaki, ale generalnie, używałem ich przed nią. :P

Cytat:
Stawiam emoty prawie w kazdym zdaniu. Rowniez nie potrafie tego wytlumaczyc, ale najczesciej jest to jezyk.

Tak, ja też. A przecież, kiedy czytam wiadomości Stipe’a (z FLD), ich nadmiar denerwuje mnie. To sprzeczne. Mimo wszystko, powinienem ich liczbę ograniczać, co przecież nie jest równoznaczne z całkowitą rezygnacją. Pamiętam przypadki, gdzie można było przeczytać parę wiadomości pewnego użytkownika pozbawione emotikon, i następnie — jedną z nimi. To, pełna świadomość środków wyrazu, wygląda dojrzale, i odpowiedzialnie.

Cytat:
Gdy w napisanym przez siebie zdaniu, widze jakis blad ortograficzny, to zamiast cofnac sie i poprawic tylko jedna litere, kasuje cale zdanie i pisze od nowa.

Hm, czy znasz skróty klawiaturowe umożliwiające szybkie manewrowanie pomiędzy wyrazami i wierszami? Np. [ctrl]+[left]/[right], [home]/[end], [ctrl]+[home]/[end] (połączone opcjonalnie z [shift], aby zaznaczyć treść)? Może sprawią, że będziesz układał wiadomości szybciej, i zarazem zniechęcą do tracenia czasu. ;)

Boru
miszcz

Wysłany: 25 Październik 2008, 23:53   

Cytat:
*Gdy zaczynam, prawie zawsze rozpędzam się jak najmocniej: Najpierw postać „jedzie” do prawej ściany, potem do lewej, następnie odbija się.

Robie tak, gdy gram na ccc albo rrml (jakby to mialo jakies znaczenie) :D

Cytat:
*Gra na combo w moim przypadku jest o tyle szalona, że przez pierwsze 150 schodków w ogóle nie patrzę, w którym kierunku lecę. Byle szybciej.

U mnie jest podobnie. Gram na poczatku jak najszybciej, a pozniej zwalniam. Czesto robie cccc1 150+ a koncze na cccc5 - 450+ ;)
Czasami na poczatkowych schodkach (tzn. 0-200) staram sie pokazac, jaki ze mnie kozak i popisuje sie swoja technika :P najczesciej konczy sie to fml'em :D

macdom 
Hey, good!

Wysłany: 31 Grudzień 2008, 13:37   

Obecne:
-jeśli chodzi o pozycję przed komputerem, to ja mam pod biurkiem subwoofer na którym lubię opierać nogi
-przed snem też wyłączam wszystkie światła
-jak jestem przy komputerze i gdzieś wyjdę to ZAWSZE wszystko minimalizuję.Nigdy zamykam.
-Kiedy się ubieram,najpierw zakładam skarpety,potem(ew.)podkoszulek,potem spodnie,a na koniec bluza.
-bardzo,ale to bardzo,bardzo,bardzo(...)bardzo często mówię do siebie.Najczęściej kiedy gram na kompie ew. komórce.
-Zasypiam tylko na boku i często się odwracam.
-Jak jem u siebie to zawsze siadam na krzesło z prawej strony stołu,a jak u kogoś innego to z lewej.
-kiedy właczam Firefoxa najpierw wchodzę w strony w takiej kolejności:
1. www.icy.pl/forum
2. www.gry.jeja.pl

Dawne:
-Jak czegoś dotknąłem lewą ręką,to MUSIAŁEM tego dotknąć 2 razy prawą i jeszcze raz lewą.Dziwne,nie?
-jak chodziłem po chodniku nie mogłem stanąć na przerwę.jak stanąłem to przechodziłem na przerwach-jak na jakąś nie wszedłem to chodziłem unikając przerwy.
Ostatnio zmieniony przez macdom 30 Grudzień 2009, 11:09, w całości zmieniany 4 razy  

IT Code:

darek kobra 
Wow!

Wysłany: 31 Grudzień 2008, 23:10   

a ja mam manie zeby wszystko roic tyle samo

Klaud 
Fantastic!

Wysłany: 8 Lipiec 2010, 21:54   

Parę rzeczy uległo zmianie, ale o tym kiedy indziej.

Z pewnością metoda, którą tu przedstawię, jest dosyć dziwna (więc w pewnym sensie pasuje do tematu). Niemniej jednak - skuteczna, pozwala mi na pewność, że zwlokę się z łóżka i wstanę do pracy:

Telefon komórkowy napisał/a:
5:00 - przypomnienie o treści "Jeszcze możesz spać :) "
8:30 - budzik.
8:32 - przypomnienie o treści "Wstań.".
8:34 - przypomnienie o treści "Wstań!".
8:36 - przypomnienie o treści "WSTAŃ.".

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 8 Lipiec 2010, 22:13   

:lol:

Ja też lubię budzić się o świcie i widzieć, że jest dopiero 04:00 lub 05:00 (wstaję o 06:00*).

Niestety mam regularny sen i często też budzę się o 05:56. :/

---

*A przynajmniej powinienem; winne wakacje.

Trident 
Super!

Wysłany: 1 Sierpień 2010, 07:45   

Przeglądam się w czarnych powierzchniach na witrynach sklepów w centrach handlowych. :oops:

marcin12kow
Hey, good!

Wysłany: 13 Sierpień 2010, 16:32   

Zawsze gdy leże już w łóżku zakładam ręce za poduszkę

http://footballteam.pl/in...polecil=83134#v

petr 
Administrator

Wysłany: 26 Wrzesień 2010, 21:47   

Rok temu przekonałem się, że o niektórych swoich przyzwyczajeniach dowiadujemy się dopiero wtedy, gdy skonfrontujemy je z obcym środowiskiem... (po polsku: gdy na dłużej pomieszkamy poza domem)

W akademiku okazało się, że:
- ponadprzeciętnie dbam o świeżość produktów spożywczych (co ma być w lodówce ma w niej być cały czas a nie tylko czasami, ser żółty ma być w woreczku żeby nie wyschnął, mleko w kartonie po otwarciu ma być podpisane i wypite max po 48h (tak pisze na opakowaniu))... nie wspominając o sprawdzaniu daty ważności przed zakupem, zawsze.
- jestem tragicznie przyzwyczajony do samotnego trybu życia we własnym pokoju i nie jestem w stanie normalnie egzystować w środowisku w którym ciągle ktoś jest
- (antyprzyzwyczajenie) nie uznaję sprzątania i nigdy tego nie robię :(

Profil FLD: 761 IT Code:

Klaud 
Fantastic!

Wysłany: 29 Wrzesień 2010, 21:43   

No to... co uległo zmianie:

Klaud napisał/a:
*Gram tylko Wormem i tylko z modyfikacją Retro Tower.

Tylko Wormem, z modyfikacją So Green.

Klaud napisał/a:
*Jeśli pobiję jakiś rekord, to od razu zmieniam informacje o nim w temacie „Wasze wszystkie rekordy” i podpisie.

Zmieniam od razu tylko wtedy, gdy rekord jest jakiś bardzo znaczący (jak mój ostatni piętrowy na przykład). W innym wypadku (jeśli to jakieś JSx) stwierdzam, że to może poczekać.

Klaud napisał/a:
*Śpię z pluszową żyrafą. :oops:

Z pluszowym misiem Carlesem (z koszulką Barcelony na swej misiastej piersi). Albo z kimś o wiele ważniejszym... ;)

Klaud napisał/a:
*Ewentualnie warczę na żółwia, który bawi się w skakanie do wody właśnie wtedy, gdy zasypiam.

Żółw został wyprowadzony do oranżerii i może sobie tam skakać do woli.

Klaud napisał/a:
*Zawsze mam ze sobą jakąś książkę.

Ostatnio raczej mam przy sobie tylko te niezbędne rzeczy, zaczęłam szanować swój kręgosłup.

Klaud napisał/a:
*Poprawiam ludzi, gdy powiedzą coś niepoprawnie.
*Jeśli dobrze ich znam, to również upominam, gdy przeklną (wychodzę z takiego założenia, że skoro ja powstrzymuję się od głośnego przeklinania ze względu na dbałość o uszy otoczenia, to inni też mogą).

Ostatnio poprawiam raczej tylko siebie. A i co do wulgaryzmów przestałam mieć takie restrykcyjne podejście (po usłyszeniu Fabiana na zlocie? :D ).

Cytat:
*Na lekcji muszę się czymś bawić (...)

Ostatnio to ja na lekcjach głównie sypiam, względnie notuję, względnie odrabiam zadania, których nie udało mi się odrobić w domu z powodu... braku czasu. ;)

Klaud napisał/a:
*Uczę się zaraz po szkole – wiem, że jeśli najpierw uruchomię komputer, to z nauki będą nici...

HAHAHAHAHAWUUGUGUGUIHIHHIHIHI! :D

Klaud napisał/a:

*Kiedy widzę różowy kolor, robię się agresywna (jedyną różową rzeczą, jaką posiadam i toleruję, jest piżama z trzema słoniami) i natychmiast warczę pod nosem.

Zaczęłam to ignorować... choć jeśli widzę przedstawiciela płci męskiej w oczodajnej różowej koszulce, to nie potrafię pohamować lekko drwiącego uśmiechu (z nutą pobłażliwości).

Jak bardzo się zmieniłam... :shock:

Odpowiedz do tematu