SzukajSzukaj  RegulaminRegulamin  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Forum Icy.pl Strona Główna  

Poprzedni temat «» Następny temat
Zegnam na nowym forum
Autor Wiadomość
SaleiB 
Administrator

Wysłany: 6 Marzec 2006, 22:22   Zegnam na nowym forum

Duzo rzeczy do napisania.. moze zaczne od znaczenia tematu. no wiec jest to analogia do pierwszego tematu na tym forum, pod tytulem 'Witam na nowym forum' . Bylo to otwarcie pewnej epoki, czyli mojego adminowania na tejze stronie. Jak latwo sie domyslic teraz nastapil koniec tej epoki. Czy obecne'nowe forum' ( bo w koncu z nowym szefostwem ktore zapowiada zmiany) to forum bedzie 'fajne' ? to sie okaze

Dlaczego odchodze?
Dlaczego w ogole zaczalem?
No wiec zacznijmy od roku pamietnego 2003, grudzien, awaria strony www.icytower.net . Wtedy moja niesmiala kiedys mysl zeby stworzyc srone o icy tower zaczela przybierac coraz bardziej realne ksztalty, a nawet miala swoj sens - stworzenie nowego miejsca spotkan dla Icytowerowcow. Wtedy na czacie icytower.net (jedyny komponet strony dzialajacy) spotykalem sie czesto z takimi osobami jak jurko kiler, Syo, Piotrek DG (petr) Vinyanov, WAP, tajek (ci byli najczesciej, kolejnosc przypadkowa). Na jednej z tych rozmow przedtswilem swoj pomysl stworzenia nowej strony o IT, i wtedy vinyanov napisal takie slowa 'SaleiB that's your chance' . Jak moglem po takich slowach nie zaczac dzialac? No wiec zaczalem i juz 31 grudnia byla gotowa strona, 1 stycznia 2004 oglosilem oficjalny start, a 2 stycznia ruszylo pierwsze forum. Strona miala adres www.icytower.net.tc (zeby latwiej zapamietac) . Wywolalo to protesty starej ekipy icytower.net , glownie protestowal 2gi admin icytower.net petr oraz syo. jedyna osoba ktora byla przychylna od samego poczatku byl tajek, ktory zreszta zostal perwszym redaktorem. Pozniej jednak pastor zaczal robic rozne dziwne akcje w celu 'znieslawienia' mojej strony i wtedy wszyscy sie od niego odwrocili. Powstal projekt stworzenia calkiem nowej strony w skaldzie mniej wiecej jak napisalem wyzej. Poczatkowo bylem przeciwny, ale w koncu doszedlem do wniosku ze mozemy stworzyc niezly projekt.Rozpoczalo sie wyjatkowo dynamicznie i juz po okolo 2 tygodniach strona byla prawie gotowa. wyklarowal sie sklad redakcji w postaci: ja, Vinyanov, Syo, tajek, Piotrek DG . w miedzyczasie ponownie ruszylo icytower.net, ale bez kogos kto by to poprowadzil szybko upadlo ostatecznie. Pomine tu rozne historie prob ukladania sie z pastorem, szukania odpowiedniego serwera, dlaczego skald taki a nie inny bo za duzo by to zajelo. Dosc na tym ze w styczniu naprawde duzo sie dzialo, a 1 lutego 2004 odbyl sie prawdziwy start strony, w ksztalcie mniej wiecej takim jakim trwa dotychczas.

W okresie od lutego do czerwca bylo naprawde dobrze, w redakcji sie dobrze ukladalo, jedynie piotrek dg nic nie robil bo nie mail komputera. w miedzyczasie doszedl do redakcji neo. Tworzenie strony szlo naprawde preznie az do upadku ostatniego serwera i przerwania faktycznej dzialalnosci strony az do listopada 2004.

pozniej strona ruszyla, ale juz wtedy nie bylo to to samo. wiekszosc redaktorow zapomnialo juz o tej stronie i myslalo ze ona nigdy nie ruszy. zwlaszcza neo i tajek , na poczatku aktywni, zaczali strasznie opozniac i po prostu olewali strone, piotrek dg juz wczesniej odszedl z racji tego ze i tak nie mogl nic pomoc przy stronie. byl to poczatek rozpadu wewnetrznego redakcji. I ten rozpad trwal do tej pory, rozne rzeczy sie zmienily (np petr wrocil do redakcji) ale ogolnie atmosfera byla coraz gorsza, redaktorzy strasznie sie ociaglai z robieniem czegos( no moze nie zawsze, ale ogolne wrazenie bylo takie)

no wiec wracajac do pytania dlaczego odchodze. niestety atmosfera juz nie ejst ta, redakcja podzielila sie a ja juz tez nie bylem zainteresowany ta strona jak kiedys. na pewno bledy byly tez po mojej stronie, ale redakcja rowniez nie dazyla do polepszenia stanu rzeczy. w tej sytuacji zaczalem zastanawiac sie nad odejsciem. Pewnego dnia mialem juz napisac to co teraz pisze, ale jakos atmosfera akurat byla dobra i mi przeszlo. Jednak dzisiaj syo neo i petr swoimi propozycjami przekonali mnie jednak ze nic tu juz nie bedzie lepiej. mialem pomysl jak rozbudowac strone zeby w koncu byla swiatowej klasy i naprawde przerosla wszystkie byle przyszle i poprzednie, jednak to wymygalo poswiecenia duzo czasu, ktorego mi ostatnio naprawde brakuje.

Jestem ciekaw jak nowa redakcja sobie poradzi wz tym wszystkim. z tego co wiem nowym red. naczem zostal viny wiec teraz on moze cos wiecej powiedziec na temat planow na przyszlosc strony. Zycze powodzenia obecnej redakcji, zobaczymy co sie teraz zmieni. obiektywna ocene bedzie mozna wystawic dopiero po paru miesiacach.

zagnam wszystkich jurko, tajek, asef, domia, laura, leo, domaz, karciooz i reszte ziomkow no i oczywiscie redakcje, papa

Profil FLD: 34 IT Code:

catek
Gość
Wysłany: 7 Marzec 2006, 00:33   ?egnam na nowym forum

o kurde, Ty tak na powaznie, wszystko przeczytalem. :? szkoda

N3T
Eextreeme!

Wysłany: 7 Marzec 2006, 08:03   ?egnam na nowym forum

Jak to ???

Nie przezyje :(

Game over :!!:

Strzele se :cry: :505:

Domia 
No way!

Wysłany: 7 Marzec 2006, 14:49   ?egnam na nowym forum

Coz. Z jednej strony jestem cholernie zaskoczona, a z drugiej nie. O tym, ze nie tak sie dzialo w redakcji wiedzialam juz troche wczesciej (ach te przecieki ;P), ale to, ze akurat Ty masz odejs, to tego juz najmniej sie spodziewalam ("Sal sie trzyma stolka najmocniej|"?). Starczy mi tylko podziekowac Ci za wspanialy pomysl na te strone i zyczyc wiele dobrego. Nie zapomnij o nas i mam nadzieje, ze jakies kontakty bedziemy ze soba utrzymywac. I tak ogolnie nie wiem co powiedziec na koniec...

Domia 
No way!

Wysłany: 7 Marzec 2006, 14:50   ?egnam na nowym forum

A i jedno - jak sie kurcze nie zjawisz na zlocie, to jak Cie tylko spotkam, to do wora i o sciane ;P !

mattirab 
Moderator

Wysłany: 7 Marzec 2006, 16:00   ?egnam na nowym forum

"Zegnam na nowym forum" - tytul jak z bajki, ale prawdziwy. SaleiB, nie bede Cie namawial, zebys wrocil, bo wiem, ze i tak niewiele wskoram. Jestem z Wami dopiero od maja i nie przezywalem z Wami tej wspanialej atmosfery, ale wyobrazam sobie jak bylo (zwlaszcza z tematow IT Quiz i Wasze Rekordy oraz z tych dawnych turniejow) i jest mi zal, ze odchodzisz, Sal. Byles takim "motorem napedowym" tej strony. Kieruje do Ciebie wielkie podziekowania, za to, ze byles z nami i stworzyles te strone, forum. Zegnam.
Nasze Powtórki

Profil FLD: 3803

Kubus 
Amazing!

Wysłany: 9 Marzec 2006, 15:15   ?egnam na nowym forum

Hmm ... tak jakby sie jakas epoka na tej stronie skonczyla :| Szkoda ze odszedles :/ Teraz forum juz upadnie i nic z niego nie zostanie :/ To juz koniec ... :(

Domia 
No way!

Wysłany: 9 Marzec 2006, 15:30   ?egnam na nowym forum

Kubus napisał/a:
Teraz forum juz upadnie i nic z niego nie zostanie To juz koniec ...

Dramatyzujesz.

syo 
No way!

Wysłany: 9 Marzec 2006, 15:44   ?egnam na nowym forum

Kubus napisał/a:
Teraz forum juz upadnie i nic z niego nie zostanie

Nie rozsmieszaj i nie dramatyzuj, Kubus. Redakcja skladala sie z pieciu osob, teraz sklada sie z czterech. O upadku nie ma mowy! ;]
  Profil FLD: 91 IT Code:

Kubus 
Amazing!

Wysłany: 9 Marzec 2006, 16:13   ?egnam na nowym forum

Ludzie !!! Jestescie jacys sztywni chyba , przeciez ja zartowalem :D Spokojnie ;] Troche mi szkoda ze SaleiB odszedl ale wiem ze forum sie dalej bedzie rozrastalo i bedzie ( mam nadzieje ) coraz lepiej , a ja nie to to bedzie w takim stanie jak jest teraz ale na pewno nie upadnie , wiec nie mowicie ze dramatyzuje bo tylko zartowalem z tym upadkiem :)

Jacob
Fantastic!

Wysłany: 9 Marzec 2006, 17:35   ?egnam na nowym forum

Tak jak juz kiedys napisalem, strona (dla mnie) daaaaawno upadla. I zdania nie zmienie. Kiedys rozmawialem z kims z redakcji (z petrem, a moze SaleiB ??), ze nic nie robicie na stronie, a uzyskalem odpowiedz "robimy, niedlugo bedzie nowy design, fanklub" itd. No coz, minely 2 miesiace i jakos nie widze zmian :/ Totalna olewka. A co do SaleiBa to szkoda, ale mozna bylo sie tego spodziewac ;)

MfG Jacob

Laura_x 
No way!

Wysłany: 9 Marzec 2006, 20:45   ?egnam na nowym forum

a mnie to jednak bardzo zaskoczylo, ta decyzja Sala....no ale coz, skoro mial powody, to i tak by nic go tutaj sila nie zatrzymalo :roll:

petr 
Administrator

Wysłany: 9 Marzec 2006, 22:04   ?egnam na nowym forum

hmm.
nie chcialbym zebyscie mieli zle spojrzenie na cala sprawe i pragnalbym przedstawic inny punkt widzenia na nasza historie, ale z drugiej strony nie chce wywlekac na swiatlo dzienne wewnetrznych brudow Redakcji (bo takowe byly, niestety).
ogranicze sie wiec tylko do kilku suchych faktow, bo uwazam ze macie prawo to wiedziec:

- nie wiadomo czy Sal naprawde mial zamiar odejsc wczesniej, bo nic na to nie wskazywalo; jednakze pewne jest ze bezposrednim powodem byl przebieg spotkania Redakcji w tym dniu - byc moze zauwazyl, ze jest raczej w mniejszosci... Salowi oczywiscie do dzisiaj zalezy na dobru strony, okazal sie jednak troche zbyt konserwatywny..
- nowym Redaktorem Naczelnym poczatkowo mial zostac Syo - jednakze nie zgadzalismy sie do konca co do jego przyszlych kompetencji. Vin wkroczyl w najbardziej odpowiednim momencie i zajal miejsce Sala (czyli obylo sie bez zmiany konstytucji) obiecujac jednak, ze da wiecej swobody pozostalej czesci Redakcji
- czy teraz bedzie lepiej, gorzej, latwiej, trudniej? Jedno jest pewne - dwie ciekawe wizje techniczne nie beda sie juz zwalczac, a to wiecej niz moze sie Wam zdawac. Poza tym, mysle ze pozostala czworka tworzy teraz bardziej zgrana ekipe.

To wszystko, i tak powiedzialem zapewne za duzo.

Profil FLD: 761 IT Code:

N3T
Eextreeme!

Wysłany: 10 Marzec 2006, 15:15   ?egnam na nowym forum

Zobaczy sie co bedzie :wink:

domaz
Fantastic!

Wysłany: 11 Marzec 2006, 02:02   ?egnam na nowym forum

gj saleib, gl in the future

[glow=green] Combo 372 [/glow]
[glow=blue]Floor 1350[/glow]
[glow=black]Score ?????[/glow]
[glow=violet]NML 679[/glow]

Asef 
Fantastic!

Wysłany: 11 Marzec 2006, 11:41   ?egnam na nowym forum

Nikt nie zna przyszlosci,jedynie ci co ja tworza

Laura_x 
No way!

Wysłany: 11 Marzec 2006, 13:11   ?egnam na nowym forum

miejmy jednak nadzieje, ze Sal kiedys wroci, bo jaki byl, taki byl, ale szefem byl swietnym :wink:

petr 
Administrator

Wysłany: 11 Marzec 2006, 13:50   ?egnam na nowym forum

A na jakiej podstawie tak sadzisz? :)
Nie twierdze ze byl zlym 'szefem', ale:
a) nie wypowiadajcie sie skoro nie wiecie o wielu sprawach;
b) w zalozeniu Redakcja miala byc rowna, a nigdy nie byla...

Profil FLD: 761 IT Code:

mattirab 
Moderator

Wysłany: 11 Marzec 2006, 13:56   ?egnam na nowym forum

petr napisał/a:
w zalozeniu Redakcja miala byc rowna, a nigdy nie byla

Moze i nie byla, ale Sal podtrzymywal strone, a teraz, jak odszedl nawet nie daliscie newsa o tym, powiadomienia, nic.
Nasze Powtórki

Profil FLD: 3803

Jacob
Fantastic!

Wysłany: 11 Marzec 2006, 14:42   ?egnam na nowym forum

Cytat:
ale Sal podtrzymywal strone, a teraz, jak odszedl nawet nie daliscie newsa o tym, powiadomienia, nic.

Lool, powiedz mi, jak podtrzmywal strone ?? Moze newsami raz na miesiac ?? Ja nawet nie wiem, po co jest ta redakcja, jak i tak nic nie robi :?

MfG Jacob

Odpowiedz do tematu