SzukajSzukaj  RegulaminRegulamin  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Forum Icy.pl Strona Główna  

Poprzedni temat «» Następny temat
Ulubiona wersja (i dlaczego akurat ta?)
Autor Wiadomość
Vinyanov 
No way!

Wysłany: 20 Maj 2008, 14:59   

1.1! Za to, że podczas każdej sesji przypominam sobie dwie wersje naraz. 1.1, ponieważ to jest 1.1, oraz 1.2, ponieważ zawsze przytrafi się jakiś ghost floor. ;)

Louis EX 
Yo!

Wysłany: 10 Lipiec 2010, 19:55   W która wersję grać?

Witam
Ostatnimi czasy gdy miałem za dużo czasu przypomniałem sobie i grze zwanej Icy Tower. Nie grałem w nią już około 2 lat, a teraz widzę, że coś się pozmieniało - tzn. chodzi mi o tą nową wersję. Poczytałem co prawda trochę o niej jednak chciałbym tak hurtowo coś wyjaśnić. Otóż gdy grałem w to ostatnio to używałem moda autorstwa Syo - Retro tower. Próbowałem podmienić go w tej wersji 1.4 ale nie działa. Z tego powodu ściągnąłem wersję 1.3 i na niej zacząłem grac. Ale po przewertowaniu nieco forum dowiedziałem się, że ta wersja nowsza ma jakaś tam opcję wykrywania slowdown - którego nie używałem. Jak zatem ma się obecnie sprawa z spowolnieniem? Czy te wszystkie wyniki ponad 2000 floor, 1000 combo są już osiągane bez spowolnienia? Czy nowa wersja skutecznie umożliwia rozpoznanie czy ktoś używał SD? Czy jednak aby osiągnąć mniej więcej takie wyniki jak wyżej trzeba jednak używać spowolnienia? Ogólnie: czy lepiej grać na 1.3 czy 1.4 i czy "z" czy "bez" spowolnienia?

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 10 Lipiec 2010, 20:44   

Hej! :) Witaj na forum.

Louis EX napisał/a:
Otóż gdy grałem w to ostatnio to używałem moda autorstwa Syo - Retro tower. Próbowałem podmienić go w tej wersji 1.4 ale nie działa.

Prawda, mody z 1.3 i 1.4 są niekompatybilne. Chociaż Retro Tower dla 1.4 stworzono, z tym, że ogłoszono go IMO wyłącznie na forum Free Lunch Design, twórców gry, a zatem mało osób o nim wie. ;)
http://www.freelunchdesig...g81070#msg81070

Louis EX napisał/a:
Czy te wszystkie wyniki ponad 2000 floor, 1000 combo są już osiągane bez spowolnienia?

Te, które opublikowano np. na top10.icy.pl są nagrane bez spowalniania, a przynajmniej tak deklarują ich twórcy. Zresztą o czołowych dzisiejszych graczach, np. o Rokecie, mówiono, że nawet bez automatycznego wykrywania można zobaczyć, że nie spowalniają - podobno widać to po ich stylu. Generalnie uznaje się, że "era spowalniania" minęła.

Louis EX napisał/a:
Czy nowa wersja skutecznie umożliwia rozpoznanie czy ktoś używał SD?

To pytanie ma dwa aspekty. Jeden to ten, czy Icy Tower faktyczne skutecznie wykrywa spowolnienie komputera gracza, by informacje o nim zakodować następnie w powtórce z danej gry. Można założyć, że tak. Funkcja ta była poddana testom przed wydaniem 1.4, które widać wypadły pomyślnie, skoro Johan umieścił ją w wersji finalnej.

A drugi to to, że to wszystko i tak mogło zostać zrobione na próżno, ponieważ obecnie nie ma żadnej listy rekordów, która by te dane odczytywała przed przyjęciem danej powtórki, by na tej podstawie przyjąć ją lub odrzucić jako "spowalnianą". Tzn. jest icytower.kilu.de, które w teorii to robi, ale jest niestety martwe. Choć mamy też skrypt Jacoba, którego można używać do doraźnego sprawdzania powtórek, jeśli żywisz podejrzenia względem jakiegoś konkretnego gracza. (Edit: no i sam ITRCHECK wbudowany w Icy Tower. :D Ale nie jestem pewien, czy umiałbym zrozumieć jego wyjście ;) ).

Cytat:
Czy jednak aby osiągnąć mniej więcej takie wyniki jak wyżej trzeba jednak używać spowolnienia?

W moim odczuciu, a także prawdopodobnie zgodnie z tym, co powiedzieliby ci najlepsi gracze - nie trzeba. ;) (Choć oczywiście nadal wymaga to czasu i poświęcenia, zatem jestem dumny, że pytasz :P ).

Cytat:
Ogólnie: czy lepiej grać na 1.3 czy 1.4 i czy "z" czy "bez" spowolnienia?

Grać - oczywiście, że na 1.4, aby rejestrowało twoje statystyki. Jeśli chciałbyś grać na 1.4 z grafiką z 1.3, możesz pobrać mod "à la 1.3" z IcyTower.cz. Poza tym powtórki z 1.3 są niekompatybilne z 1.4.

Czy spowalniać? John Beak powiedziałby, że powinieneś robić to, co sprawia, że czerpiesz z gry satysfakcję - jeśli chcesz, możesz i spowalniać. ;) Ale nadal wątpię, by społeczność uznałaby twoje ew. spowalniane wyniki jako równorzędne z tymi graczy niespowalniających, zatem nie inwestowałbym weń.

Osobną sprawą jest to, że ponoć slowdown pomaga w treningu, jako ułatwiający ci dostrzeżenie i zrozumienie drobnych niuansów gry.

Louis EX 
Yo!

Wysłany: 10 Lipiec 2010, 22:47   

Mogę tylko powiedzieć, że odpowiedziałeś dokładnie i obszernie na wszystkie moje pytania - za co dziękuje. Czas zatem na 1.4 - zobaczymy co zostało z dawnej techniki :)

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 10 Lipiec 2010, 23:48   

Miło mi. :) Dzięki za punkt. ;)

Louis EX napisał/a:
zobaczymy co zostało z dawnej techniki

Możesz też pochwalić się w odpowiednich tematach swoimi dawnymi rekordami. ;)

Odpowiedz do tematu