SzukajSzukaj  RegulaminRegulamin  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Forum Icy.pl Strona Główna  
Znalezionych wyników: 10
Forum Icy.pl Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: top10.icy.pl (światowa lista rekordów) - rozbudowa i rozwój
Vinyanov

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 15097

PostForum: Rekordy   Wysłany: 24 Sierpień 2010, 01:16   Temat: top10.icy.pl (światowa lista rekordów) - rozbudowa i rozwój
Klaud w sąsiednim temacie napisał/a:
Jakieś kilka-kilkanaście minut temu ankieta została zamknięta.


Z opóźnieniem nieco większym niż kilkanaście minut, ale...

...oto przypadł mi zaszczyt podwójny: umieszczenia ogromu pracy Klaud w ramach top10.icy.pl i powiadomienia o tym na forum. ;)

http://top10.icy.pl/ :)

Zapraszam do podawania rekordów w secondary (primary oczywiście też) categories w odpowiednich tematach forum i przyczynienia się tym samym do wypełnienia wszystkich wolnych miejsc. :)
  Temat: [zamówienie] serowy harold
Vinyanov

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 10708

PostForum: Galeria postaci i modów   Wysłany: 25 Lipiec 2010, 03:24   Temat: [zamówienie] serowy harold
Cheese Mod jest autorstwa Xiagana z forum Free Lunch Design. A Xiagan jest znany z tego, że z reguły sam tworzy postacie do modów, które wydaje. Tak też i było w przypadku Cheese Moda. ;)

Temat o Cheese Modzie świadczy, że istnieje komplementarna doń postać "Cheese Harold". Niestety link wygasł... Ale wiemy przynajmniej, że ktoś ją prawdopodobnie ma.
  Temat: Wykorzystywanie modów dla jednej wersji IT w drugiej
Vinyanov

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 11962

PostForum: Historia Icy Tower   Wysłany: 25 Lipiec 2010, 03:11   Temat: Wykorzystywanie modów dla jednej wersji IT w drugiej
Marcin12kow - witaj. :)

luki1025 napisał/a:
IT 1.4 ma zupełnie inny wygląd, inna czcionka, menu, schodki itp.


No i? To oczywiste. Skoro mowa o używaniu modów, to samo to implikuje, że grafiki gdzieś są jakieś, a gdzieś są inne. ;)

Jeśli już coś miało by być tu problemem, to fakt, że część z grafik zawartych w modach dla 1.4 nie ma odpowiedników w modach dla 1.3, lub też że część z nich w zależności od wersji figuruje w plikach modów pod różnymi nazwami. Ale sądzę, że nawet w takiej sytuacji gra mogłaby się uruchomić, choć może nie byłaby w pełni grywalna...

Główną przyczyną niemożności używania jednego moda w 1.3 i 1.4 jest IMO różne hasło do plików .dat w obu wersjach.

marcin12kow napisał/a:
do zamknięcia


Bynajmniej. Nie zamykamy kulturalnych tematów o jasno określonym przeznaczeniu, które poruszają tematy dotychczas jeszcze na forum nie poruszone, a ten takim właśnie jest. ;)
  Temat: Tłumaczenie Icy Tower (inicjatywa iamiam0)
Vinyanov

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 51181

PostForum: O dodatkach   Wysłany: 16 Lipiec 2010, 01:15   Temat: Tłumaczenie Icy Tower (inicjatywa iamiam0)
Hi, "I am". How "are you"? ;)

Witaj na forum. :)

Hmm...

Nieprzetłumaczone grafiki? Przecież wiadomo, jakiego kroju użył Johan Peitz w 1.4. Nazywa się "Aaaaight!", liczba "a" przybliżona. Można pewnie tę czcionkę znaleźć i pobrać. Więc można już było je wykonać.

"Twa ranga to x"? Kalka z brzmienia angielskiego. Lepiej i przyjaźniej brzmiałoby "Masz rangę x". Podobnie "Poziom startowy" - lepiej użyć formy osobowej "Startuj od/na".

Nieprzetłumaczone nazwy klawiszy sterowania. "Multiskok", jak zawsze mówię, ładniej by oddawało "Wieloskok". ;)

"Klik kluc dla x"... brak miejsca? :D Ale dlaczego by nie np. "Nowy klawisz x" (np. "Nowy klawisz skok").

"Eye candy" to IIRC nie tylko "Gwiazdki", ale i nagrody kombosów. Potrzeba tu jakiejś metonimii, a nie literalizmu. Np... nie wiem... musimy zrobić burzę mózgów. Może "światła", jak by to być może zasugerowała Klaud? "Nastrój"? "Wystrój"? "Klimat"? BTW: nie przetłumaczyłeś wartości tych opcji ("yes", "no", "some", "lots").

"Opcje dźwięku" dzielą się na "muzykę" i "dźwięk". Ech. Brzydko IMO, gdy jakieś x dzieli się na y i... "x właściwe". Ja użyłbym równomiernego podziału np. na "muzykę" i "efekty". W ten sposób też obydwa słowa byłyby zapożyczeniami, jedno IMO z łaciny, drugie z greki.

"Nick" gracza w ekranie powtórki to nie "imię". "Wyso."? Można było użyć zaimka, np. "Gdzie". Albo i zostawić tu wersję oryginalną. :P Nie przetłumaczony dialog usuwania powtórki.

"Zobacz profil" - kalka. "Twój profil" lepsze.

"Własna gra"? Dlaczego nie "Dowolna gra"? W powiązaniu z "Klasyczną grą" (nawiasem, szyk wyrazów powinien być odwrotny) powstałaby wtedy analogia do stylu klasycznego i stylu dowolnego w pływaniu.

...Uff!

Jest tego więcej.

Wybacz, ale to tłumaczenie nie wyróżnia się niczym (dobrym :P ) na tle poprzednich prób.

Nie dziwne, że Johan nie wyraża zgód na ich tworzenie i rozpowszechnianie.

Mimo to, 2/10 (zamiast 1/10) za chęci. ;)
  Temat: Ulubiona wersja (i dlaczego akurat ta?)
Vinyanov

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 35242

PostForum: Icy Tower ogólnie   Wysłany: 10 Lipiec 2010, 20:44   Temat: Ulubiona wersja (i dlaczego akurat ta?)
Hej! :) Witaj na forum.

Louis EX napisał/a:
Otóż gdy grałem w to ostatnio to używałem moda autorstwa Syo - Retro tower. Próbowałem podmienić go w tej wersji 1.4 ale nie działa.


Prawda, mody z 1.3 i 1.4 są niekompatybilne. Chociaż Retro Tower dla 1.4 stworzono, z tym, że ogłoszono go IMO wyłącznie na forum Free Lunch Design, twórców gry, a zatem mało osób o nim wie. ;)
http://www.freelunchdesig...g81070#msg81070

Louis EX napisał/a:
Czy te wszystkie wyniki ponad 2000 floor, 1000 combo są już osiągane bez spowolnienia?


Te, które opublikowano np. na top10.icy.pl są nagrane bez spowalniania, a przynajmniej tak deklarują ich twórcy. Zresztą o czołowych dzisiejszych graczach, np. o Rokecie, mówiono, że nawet bez automatycznego wykrywania można zobaczyć, że nie spowalniają - podobno widać to po ich stylu. Generalnie uznaje się, że "era spowalniania" minęła.

Louis EX napisał/a:
Czy nowa wersja skutecznie umożliwia rozpoznanie czy ktoś używał SD?


To pytanie ma dwa aspekty. Jeden to ten, czy Icy Tower faktyczne skutecznie wykrywa spowolnienie komputera gracza, by informacje o nim zakodować następnie w powtórce z danej gry. Można założyć, że tak. Funkcja ta była poddana testom przed wydaniem 1.4, które widać wypadły pomyślnie, skoro Johan umieścił ją w wersji finalnej.

A drugi to to, że to wszystko i tak mogło zostać zrobione na próżno, ponieważ obecnie nie ma żadnej listy rekordów, która by te dane odczytywała przed przyjęciem danej powtórki, by na tej podstawie przyjąć ją lub odrzucić jako "spowalnianą". Tzn. jest icytower.kilu.de, które w teorii to robi, ale jest niestety martwe. Choć mamy też skrypt Jacoba, którego można używać do doraźnego sprawdzania powtórek, jeśli żywisz podejrzenia względem jakiegoś konkretnego gracza. (Edit: no i sam ITRCHECK wbudowany w Icy Tower. :D Ale nie jestem pewien, czy umiałbym zrozumieć jego wyjście ;) ).

Cytat:
Czy jednak aby osiągnąć mniej więcej takie wyniki jak wyżej trzeba jednak używać spowolnienia?


W moim odczuciu, a także prawdopodobnie zgodnie z tym, co powiedzieliby ci najlepsi gracze - nie trzeba. ;) (Choć oczywiście nadal wymaga to czasu i poświęcenia, zatem jestem dumny, że pytasz :P ).

Cytat:
Ogólnie: czy lepiej grać na 1.3 czy 1.4 i czy "z" czy "bez" spowolnienia?


Grać - oczywiście, że na 1.4, aby rejestrowało twoje statystyki. Jeśli chciałbyś grać na 1.4 z grafiką z 1.3, możesz pobrać mod "à la 1.3" z IcyTower.cz. Poza tym powtórki z 1.3 są niekompatybilne z 1.4.

Czy spowalniać? John Beak powiedziałby, że powinieneś robić to, co sprawia, że czerpiesz z gry satysfakcję - jeśli chcesz, możesz i spowalniać. ;) Ale nadal wątpię, by społeczność uznałaby twoje ew. spowalniane wyniki jako równorzędne z tymi graczy niespowalniających, zatem nie inwestowałbym weń.

Osobną sprawą jest to, że ponoć slowdown pomaga w treningu, jako ułatwiający ci dostrzeżenie i zrozumienie drobnych niuansów gry.
  Temat: [styl] Maksymalna liczba kombosów w jednej grze
Vinyanov

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 13360

PostForum: Rekordy   Wysłany: 31 Styczeń 2010, 18:44   Temat: [styl] Maksymalna liczba kombosów w jednej grze
A gdzie Good! i No way! wśród opcji ankiety? (Nie dodam ich teraz (jeśli to w ogóle możliwe; nie jestem pewien, czy nie nałożony jest limit maksymalnie 8 odpowiedzi w ankietach), bo musiałbym chyba usunąć je wszystkie po kolei, aby następnie poprzedzić je jednym Good!). :P

...Kategoria teoretycznie interesująca, ale przypomina chyba Multi Good!, maksymalną liczbę kombosów Good! wykonaną w jednej grze. Chociaż nie mówię, że Multi Good! byłoby optymalną strategią w tym stylu, ponieważ prawdopodobnie po osiągnięciu ostatniej prędkości bezpieczniej byłoby wykonywać raczej Sweet!... Tak czy inaczej... mój rekord to pewnie 97.
  Temat: (Nie)przezroczystość grafik gry - rozwiązywanie problemów
Vinyanov

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 17731

PostForum: O tworzeniu postaci i modów   Wysłany: 18 Październik 2009, 12:06   Temat: (Nie)przezroczystość grafik gry - rozwiązywanie problemów
GeNeX napisał/a:
Napotkałem kolejny problem.
Może mi ktoś powiedzieć, dlaczego dźwięk zegara przerywa podkład muzyczny? :|


Pierwszy raz słyszę o takim problemie. Może przyczyną jest jakiegoś rodzaju niezgodność formatów twojego pliku z muzyką oraz plików z efektami gry (wynikająca np. z odmiennych parametrów kompresji OGG), która uniemożliwia ich jednoczesne odtworzenie? Polecam opublikowanie postaci z efektami i muzyką, a następnie zadanie tego pytania na forum Free Lunch Design, aby mógł ci odpowiedzieć Johan (a także aby jak najwięcej ludzi miało możliwość poznania odpowiedzi na nie w przyszłości).

Witaj na forum. :)
  Temat: [styl] Nagła zmiana stylu z TS na TF
Vinyanov

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 10636

PostForum: Rekordy   Wysłany: 25 Listopad 2008, 16:09   Temat: [styl] Nagła zmiana stylu z TS na TF
Cytat:
Niech zrobię 200 florr a potem 150
Cytat:
ktoś zrobi 400 floor potem 50


Pomijając, że raczej nie zdobędziesz 150 pięter przez ostatnie pół obrotu zegara, lepsza będzie osoba z cytatu 1. 150 - 200 = -50 pkt. 50 - 400 = -350 pkt. Tak więc, ocenić wyższość można. Ale fakt, że kategoria jest bezsensowna. Generalnie, każda kategoria jest bezsensowna, jeżeli została oparta na parametrach, które zostały wybrane arbitralnie. Tutaj autor postanowił (bez uzasadnienia), że punktem, w którym zmieniamy prędkość gry, jest połowa 4. przyspieszenia, zły znak.

Cytat:
prosze moderatora o usuniecie tego tematu bo jest beznadziejny


Zamykać nie trzeba. Może uogólniona odmiana tego stylu, gdzie można wybrać uderzenie zegara, po zdobyciu którego zmieniamy sposób gry z wolnego na szybki, będzie bardziej pożyteczna. Wtedy zacząłby przypominać FNAA. Możnaby go nazwać, np., TS/x/TF. W tym przypadku kategoria, którą opisał autor, nosiłaby nazwę TS/4.5/TF.
  Temat: Ocena naszych powtórek (pod kątem techniki, stylu itp.)
Vinyanov

Odpowiedzi: 76
Wyświetleń: 937993

PostForum: Icy Tower ogólnie   Wysłany: 9 Czerwiec 2008, 18:59   Temat: Ocena naszych powtórek (pod kątem techniki, stylu itp.)
(Zamknąłem kartę przeglądarki, i muszę pisać tę wiadomość drugi raz…)

Tak, padło dużo prawdziwych porad. Przede wszystkim, na co grasz? Jeżeli na kombosy, pamiętaj, że prędkość nie jest najistotniejsza. Zresztą, skoki obrotowe trudno jest kontrolować, ponieważ zamazują kontury postaci. Często należy uspokajać grę, zwolnić, wplatać więcej skoków po 2-3 schodki. Tak jak napisał twórca gry: na podtrzymanie kombosa masz dużo czasu, nie śpiesz się. Oprócz tego, musisz opanować osłabianie skoku, aby pewniej trafiać na schodki. Lądowanie na samym końcu schodków, jak często robisz, jest niebezpieczne. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że lepiej jest odbić się średnio-mocno, ale nie musieć gwałtownie hamować po drugiej stronie wieży, niż odbić się błyskawicznie, nie zdążyć zareagować, i spaść. Nie zgadzam się, że odważne gry pomagają początkującym.

Ale, prawdą jest, że JC2 to dobry styl do ćwiczeń. Ale tylko wersja, gdzie intensywnie odbijasz się od ścian, inaczej trening jest pozbawiony sensu. Przejrzyj najlepsze powtórki JC2 na światowej liście rekordów. Widać tam, że odbicia są bardzo mocne, ale autorzy silnie hamują, aby trafić na wewnętrzną krawędź schodka. Możesz jeszcze poczytać poradnik do JC2. Opracował go właśnie obecny rekordzista świata.

Aha, jeszcze jedno. Gdy grasz na kombosy, pamiętaj, aby zawsze szukać sposobu na pociągnięcie kombosa dalej. W twojej powtórce niejednokrotnie niepotrzebnie się poddajesz. Tymczasem, próbuj zawsze znaleźć wyjście. Najwyżej nie zdążysz, i pasek kombosa wygaśnie. Ale pamiętaj, że umiejętności zawsze przychodzą. Ja każdą sztuczkę, nawet złożoną, wykonuję podświadomie. To naprawdę dziwne, ale nie trzeba się ich uczyć, wystarczy grać. :)
  Temat: Twoje progi wyników: typowe, dobre, znakomite
Vinyanov

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 46765

PostForum: Icy Tower ogólnie   Wysłany: 23 Maj 2008, 13:35   Temat: Twoje progi wyników: typowe, dobre, znakomite
Hm. Mieliśmy już podobny temat, który opisywał wszystkie nasze ustawienia. Jednak niedawno został zamknięty, ponieważ był zbyt ogólny. Łatwiej jest dyskutować o konkretnym ustawieniu, niż o wszystkich naraz. Technicznie, aby być konsekwentnym, powinniśmy zamknąć ten temat. Oprócz tego, tematy: ulubiona postać i ulubiony mod już posiadają własne wątki. Nawiasem, możesz utworzyć nowy temat, o twoim modzie. Ale!

Cytat:
Zazwyczaj dochodzę do 500 a zadowolony jestem z 550 +. Granica nie do osiągnięcia to 650.


To jest ciekawe, i nie poruszone dotychczas na forum. Chyba można poświęcić ten temat tej tematyce. Mój próg? Hm, mogę dojść do 1300. piętra i 600. piętra kombosa, gdybym poświęcił tydzień na grę. Ale powyżej 1500. piętra, ani powyżej 200 schodków kombosa na piątym przyspieszeniu, nie dojdę. Na pewno mogę podciągnąć UNML do 270, NML do 1000, JC2 do 320, JC3 do 150, RRML do… 500? Oczywiście, wszystkie rekordy zawdzięczam nie umiejętnościom, ale dużej ilości wolnego czasu. Co do zadowolenia, można powiedzieć, że jestem zadowolony, gdy zabraknie mi 50 pięter do rekordu. Czyli, kombo 550, piętra 1100, JC2 250, JC3 100, NML 700. To pasuje.
 
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 17