SzukajSzukaj  RegulaminRegulamin  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Forum Icy.pl Strona Gwna  

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Leczenie niepłoności
Autor Wiadomo
dionizoswcielon
That's great!

Doczy: 05 Cze 2019
Wysany: 8 Maj 2021, 17:46   Leczenie niepłoności

Z moją żoną od jakiegoś czasu staramy się o dziecko, a konkretnie to od półtora roku. Osiem miesięcy temu stwierdziliśmy, że czas się porządnie przebadać, bo u ginekologa wszystko było ok. Czyli moja żona była na pozór zdrowa, przynajmniej to co lekarz może dostrzec. Ja w historii swojej rodziny miałem kilka przypadków zarówno mężczyzn jak i kobiet z niepłodnością. W celu odnalezienia przyczyny tego czemu mimo starań dziecka nie ma poszliśmy do kliniki https://www.invimed.pl/cennik/invimed-warszawa gdzie przebadałem się zarówno ja jak i moja żona. Okazało się, że problem leży u mnie, ponieważ w badaniach oceniono, że produkcja plemników jest zmniejszona i nie są one zdrowe, to znaczy mają obniżoną ruchliwość przez co ciężko im dotrzeć do komórki jajowej. Z wywiadu wynikło, że stać się tak mogło ze względu na stres. Teraz zdecydowaliśmy się na zapłodnienie in vitro i mamy nadzieję, że wszystko się uda. Mam nadzieję, że w Polsce ten temat będzie częściej poruszany, żeby wyjść z tego tabu.
Ostatnio zmieniony przez dionizoswcielon 10 Maj 2021, 09:44, w caoci zmieniany 1 raz  

irenaka
Yo!

Doczy: 01 Cze 2021
Wysany: 1 Czerwiec 2021, 20:25   

Niestety zanieczyszczenia środowiska, plastik, niezdrowa dieta, brak ruchu to wszystko wpływa negatywnie na płodność.

Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: