SzukajSzukaj  RegulaminRegulamin  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Forum Icy.pl Strona Główna  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Vinyanov
8 Marzec 2010, 21:41
Icy Tower 1.4 - wasze opinie po wydaniu
Autor Wiadomość
devastator 
Fantastic!

Wysłany: 3 Czerwiec 2009, 22:07   

Nie interesowałem się zbytnio BETA-mi. Nowa wersja wygląda całkiem spoko, ciekawe opcje itd., ale przede wszystkich rzuciła się w oczy cała kampania promocyjna, widać że chcą utrzymać grę żywą. To chyba dobrze.

mattirab 
Moderator

Wysłany: 3 Czerwiec 2009, 23:23   

Nadal słyszymy oklaski przy spadaniu z niskich wysokości (8. schodek to nie jest raczej wysoko, nieprawdaż?) :) .
devastator napisał/a:
To chyba dobrze.

Gdy wyszło IT 1.3 był ogromny szum, wszyscy zaczęli nagle grać, forum strasznie się ożywiło... Wątpię, by podobnie stało się z nową wersją, mimo że jest dużo bardziej innowacyjna. IT niestety się starzeje...
Co do samych wrażeń - gra się bardzo przyjemnie, statystyki wg mnie to najlepsza spośród wprowadzonych zmian, większość pozostałych to bajery, których namiastkę mieliśmy w programach Rammichaela lub po prostu upiększające grę...
Ciekawe, czy kategoria JS się przyjmie :P .
Nasze Powtórki

Profil FLD: 3803

petr 
Administrator

Wysłany: 3 Czerwiec 2009, 23:53   

mattirab napisał/a:
T niestety się starzeje...
Gry typu IT, DSJ etc, kiedyś bardzo popularne, zabił wysyp gier online (tych na www, jak i ściągalnych) w okolicach.. bo ja wiem.. 2005 roku? Nic na to nie poradzimy.. Ewentualnie możemy czekać na IT 2.0 ;)

Pierwsze wrażenia: komp dobry (super nowy elo elo 3 2 0 laptop co nie <szpan>), Vista, a przycina na menu.. Też macie wrażenie że poszczególne ekrany np instructions czy wejście w play again ładuje się kapkę dłużej?
Poza tym - fizyka idealnie ta sama (wyczułbym zmiany, raczej) więc rekordy będą porównywalne a i bicie nowych prostsze.. I o to chodzi!

Profil FLD: 761 IT Code:

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 4 Czerwiec 2009, 00:32   

devastator napisał/a:
przede wszystkich rzuciła się w oczy cała kampania promocyjna, widać że chcą utrzymać grę żywą.

Tak. Widzieliście trailery (I, II)?

Cytat:
Ciekawe, czy kategoria JS się przyjmie :P .

Liczę, że nie. Będę promował klasyczny wariant JC, z wymaganym zakończeniem. :P

mattirab napisał/a:
Nadal słyszymy oklaski przy spadaniu z niskich wysokości

Hm, szkoda. Taki błąd daje IMO podstawy sądzić, że 1.4 nie jest napisane zadaniowo, tzn. w sposób, który wyodrębnił dla własnych potrzeb osobne procedury „pobijania rekordu”, „kończenia gry”, „zmiany stanu wbudowanych list rekordów” i stosuje je wtedy i tylko wtedy, kiedy zachodzą ku temu właściwe podstawy, a także wyciąga z ich obecności właściwe konsekwencje, ale raczej wywoływania efektów dźwiękowych, obrazowych, i zmiany zawartości pliku ze statystykami gracza w serii osobnych, niepowiązanych ze sobą zdarzeń, nad masą których trudno jest zapanować, kiedy zachodzi potrzeba wprowadzenia ogólnej, dalekosiężnej zmiany w koncepcji programu. Obym był w błędzie.

Cytat:
Gdy wyszło IT 1.3 był ogromny szum, wszyscy zaczęli nagle grać, forum strasznie się ożywiło...

A to, co przeżywaliśmy przez ostatni miesiąc (czy dwa?) to nie było ożywienie? Już teraz mamy kilku nowych użytkowników, a przecież nie ma jeszcze nowych list rekordów. Jestem tylko ciekaw, czy decyzja Johana o otwartych beta-testach była dla forum korzystna (ponieważ więcej ludzi było czynnie zainteresowanych 1.4, pobierało bety i informowało znajomych o możliwości pogrania w nie, tym samym kierując ich do nas), czy szkodliwa (ponieważ społeczność została „nasycona” tą wersją, zanim została ona w pełni dopracowana i uznała, że 1.4 nie jest żadną wartą uwagi zmianą, dzięki czemu mniej ludzi trafi do nas w najbliższych dniach, już po jej wydaniu).

Cytat:
[…] przycina na menu.. Też macie wrażenie że poszczególne ekrany np instructions czy wejście w play again ładuje się kapkę dłużej?

Tak. Powiedziałbym, że nawet zmiana wyboru opcji menu powoduje opóźnienie. Czasami gra sprawia wręcz wrażenie, że nie zauważa, kiedy np. szybko uderzam w Enter, ignoruje to uderzenie i nie wchodzi do wybranej jego pozycji.

Cytat:
Poza tym - fizyka idealnie ta sama (wyczułbym zmiany, raczej) więc rekordy będą porównywalne a i bicie nowych prostsze.. I o to chodzi!

Tak i nie. To prawda, że będę traktował rekordy w 1.3 i 1.4 jako praktycznie sobie odpowiadające, i spróbuję wymyślić taki sposób przechowywania informacji o moich wynikach w obu z nich, aby obie były łatwo dostępne i porównywalne. Ale, chociaż fizyka nie została zmieniona, klatki Harolda (Dave’em jeszcze nie grałem) zostały chyba wydłużone w górę, wyciągnięte i zwężone. To powoduje, że grając czuję, jakby pozioma prędkość Harolda była trochę niższa, a jednocześnie kiedy skaczę w stylu JC 5 mam wrażenie, jakby postać dotykała schodków wcześniej niż w 1.3. To trochę dezorientuje.

Kao 
That's great!

Wysłany: 6 Czerwiec 2009, 09:19   

Jak przeczytałem że IT 1.4 już jest to mi oczy poleciały do innego wymiaru... :mrgreen:

(07.06.2009 11:00) AKTUALIZACJA:

Aha i jeszcze jedno: mam wrażenie że w IT 1.4 postać niżej skacze niż w IT 1.3 :roll:

mattirab 
Moderator

Wysłany: 7 Czerwiec 2009, 15:30   

Vinyanov napisał/a:
mattirab napisał/a:
Nadal słyszymy oklaski przy spadaniu z niskich wysokości

Hm, szkoda. Taki błąd daje IMO podstawy sądzić, że 1.4 nie jest napisane zadaniowo, tzn. w sposób, który wyodrębnił dla własnych potrzeb osobne procedury „pobijania rekordu”, „kończenia gry”, „zmiany stanu wbudowanych list rekordów” i stosuje je wtedy i tylko wtedy, kiedy zachodzą ku temu właściwe podstawy, a także wyciąga z ich obecności właściwe konsekwencje, ale raczej wywoływania efektów dźwiękowych, obrazowych, i zmiany zawartości pliku ze statystykami gracza w serii osobnych, niepowiązanych ze sobą zdarzeń, nad masą których trudno jest zapanować, kiedy zachodzi potrzeba wprowadzenia ogólnej, dalekosiężnej zmiany w koncepcji programu. Obym był w błędzie.

Jednak moja ocena była błędna :) . Chociaż nie do końca. Ostatnio oklasków nie słyszę nawet, gdy spadnę z około 30. schodka. Wydaje mi się, że brawa występują tylko, gdy wpiszemy się z jakimś wynikiem na listę rekordów.

Kao napisał/a:
Aha i jeszcze jedno: mam wrażenie że w IT 1.4 postać niżej skacze niż w IT 1.3

Dla mnie przejście z 1.3 do 1.4 było dużo bardziej "płynne" pod tym względem, niż z 1.2 do 1.3, gdzie zmiany były widoczne (szybsze przesuwanie się ekranu przy czwartym zegarze etc.). Tutaj może jedynie dezorientować zmieniona postać Harolda, ja sam żadnych zmian fizyki gry nie odczułem.
Nasze Powtórki

Profil FLD: 3803

kubpica 
That's great!

Wysłany: 11 Czerwiec 2009, 15:43   

Kao napisał/a:
Jak przeczytałem że IT 1.4 już jest to mi oczy poleciały do innego wymiaru... :mrgreen:

(07.06.2009 11:00) AKTUALIZACJA:

Aha i jeszcze jedno: mam wrażenie że w IT 1.4 postać niżej skacze niż w IT 1.3 :roll:

To identycznie jak ja. Też mam wrażenie że skacze się inaczej, a gdy "przeczytałem że IT 1.4 już jest to mi oczy poleciały do innego wymiaru..."

P.S.
Co to jest JS i co trzeba zakończyć w JC ?

Przejście przez przepaść

luki1025 
Eextreeme!

Wysłany: 11 Czerwiec 2009, 15:51   

kubpica napisał/a:
Co to jest JS i co trzeba zakończyć w JC ?

Poszukaj tego w temacie o wersjach testowych. Wydaje mi się, że tam to jest. ;-)

IT Code:

princeoflibiaz
Hey, good!

Wysłany: 11 Czerwiec 2009, 17:04   

Witam wszystkich fanów Icy' ego.

Mam pytanie. Jako że jestem bardzo niedoświadczonym (albo nie utalentowany ) autorem postaci chciałem "wsadzić" bohaterów do IT 1.4 z IT 1.3. Mam zmienioną paletę kolorów. I nie działa. Czy ktoś mógłby mi pomóc? Błagam.

Klaud 
Fantastic!

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 13 Czerwiec 2009, 19:51   

Nowa wersja, ogólnie ujmując, bardzo mi się podoba... więc napiszę co nieco o zgrzytach.

1. Za schodkami 300-399 pojawiają się okna (w tle). Niebieski kolor blaszanych schodków trochę zlewa się z błękitnym niebem. To dezorientuje.

2. Źle skacze mi się na piętrach 400-499. Tych fioletowych (to jest farba, tak?). Powodem również jest kolor... może i ładnie się komponuje, ale ja wolę kontrasty, a nie idealne wpasowywanie się w tło, kiedy trzeba już skakać nieco szybciej.

Miałam jeszcze napisać kilka „ciepłych” słów o tęczowych schodkach, ale to już zostałoby uznane za czepianie się. Grafikę zostawmy. ;)

3. Informacja o ilości gier zakończonych przed spadnięciem (w statystykach) uświadomiła mi, jak często zakańczam rozgrywkę... zazwyczaj na początku, kiedy nie wyjdą mi trzy pierwsze odbicia. Liczba 176 jest porażająca. To jest straszne, protestuję! :D

Oprócz tego chyba wszystko jest w porządku. Dźwięki wyłączyłam, żeby móc słuchać muzyki płynącej z Winampa podczas gry (wiecie, jak zabójczo gra się przy „Obławie” Kaczmarskiego na piątej prędkości?), Eye Candy wyłączyłam, wrzuciłam sobie Worma... raj.

Profil FLD: 11954 IT Code:

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 14 Czerwiec 2009, 01:07   

Klaud napisał/a:
Za schodkami 300-399 pojawiają się okna (w tle). Niebieski kolor blaszanych schodków trochę zlewa się z błękitnym niebem.

Ponoć jeszcze gorzej jest ze schodkami 1000+. ;) (BTW: odpowiedz ktoś w IT quizie!)

Klaud napisał/a:
Źle skacze mi się na piętrach 400-499. Tych fioletowych (to jest farba, tak?).

Początkowo wierzono, że to klej. Ale teraz, kiedy widzę, że pokrycie tych schodków blaknie z czasem, myślę, że może i faktycznie farba… Tak, ja też za nimi nie przepadam. Może w świetle tego, że to je zmieniono najmniej podczas retuszu grafik 1.4, a może dlatego, że stanowiły tło wszystkich moich najwyższych FML-i, oprócz 3 z nich.

Klaud napisał/a:
Informacja o ilości gier zakończonych przed spadnięciem (w statystykach) uświadomiła mi, jak często zakańczam rozgrywkę... zazwyczaj na początku, kiedy nie wyjdą mi trzy pierwsze odbicia. Liczba 176 jest porażająca.

Może… porównaj ją z innymi graczami, na Icy.pl i na FLD. Może wcale nie jest wysoka. A może jest tak, że wysoki odsetek wyjść z gry jest cechą dobrych graczy…

dzamper 
Super!

Wysłany: 16 Czerwiec 2009, 23:06   

Ja mam np. średnią 39, praktycznie jedna czwarta moich prób kończy się BEZ DOTKNIĘCIA jakiegokolwiek schodka. Chyba pójdę do Mam Talent :D

luki1025 
Eextreeme!

Wysłany: 20 Czerwiec 2009, 19:04   

Są i lepsi od ciebie, ale nie wiem czy wiedzą, że Mam Talent istnieje (a istnieje?). :lol:

IT Code:

Marox 
Hey, good!

Wysłany: 7 Lipiec 2009, 20:22   

Dla mnie 1.4 ma plusy i minusy:

++ - Opcja profili i rang.
+ - Ładniejsze i bardziej wyraźne menu.

-- ~ Mniej wyraźne schodki.
- ~ Niewiele ładniejsze postacie

Icy Tower Mobile - według mnie,, świetny pomysł! Dobre wykonanie, duża dostępność.

----|---------------------------------------------|------
==Nie ma rzeczy...niemożliwych
==Są jedynie rzeczy, których nie da się zrobić...
~~~~~~~~
$# The-West,... good game #$
Marox, ...

Profil FLD: 13901 IT Code:

Tupac 
2-gi V-ce Mistrz Polski

Wysłany: 12 Lipiec 2009, 12:32   

Hmm, dlaczego jest napisane, że mój główny profil jest uszkodzony, podczas gdy inne działają?

Icy Towerowiec 1.4
Yo!

Wysłany: 12 Lipiec 2009, 15:03   

Mi się bardzo podoba i ani trochę się nie ścina ;-) jest bardzo fajna ale dlaczego nie da się pobrac z Centrum Downloadu Icy Tower wysłałem im to mailem zobaczymy czy to wrzucą :?: nie wiem czy się uda ale może...

Kamilson91
Hey, good!

Wysłany: 12 Lipiec 2009, 16:09   

http://www.freelunchdesig...hp?topic=1694.0

Macie trainera do nie go

Nie pisz wielokrotnie tego samego. Napisałeś trzy posty, a mogłeś zmieścić to wszystko w jednym. Dodatkowo trainer przeznaczony jest do wersji 1.3, a nie do 1.4. / mattirab
Ostatnio zmieniony przez mattirab 12 Lipiec 2009, 17:14, w całości zmieniany 1 raz  

Kamilson91
Hey, good!

Wysłany: 13 Lipiec 2009, 12:36   

aha ok to poszukam do 1,4 jeśli nie będzie biore sie za pisanie trainerka:)

kacper232 
Yo!

Wysłany: 26 Listopad 2009, 20:05   

macie ice tower 1.4 bo ja mam :lol: :cool:

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 28 Listopad 2009, 09:46   

kacper232 napisał/a:
macie ice tower 1.4

Jeśli mówisz o użytkownikach tego forum, to - znaczna ich liczba pewnie tak, ale nie większość. Po pierwsze, pewnie duży odsetek graczy Icy Tower to ludzie, którzy pobierają ją raz, a następnie o niej zapominają, zatem nie sprawdzają, czy pojawiły się jej nowsze wersje. Po drugie, może jest tak, że IT jest grą w dużej części rozprowadzaną poza Internetem (lub do środowisk dostępu do Internetu pozbawionych), gdzie możliwość wymiany wersji ze starszej na nowszą jest ograniczona (bo np. wymaga celowego użycia nośników tak nieporęcznych jak pendrive'y), co ogranicza jej częstotliwość. A po trzecie, to forum jest tak stare, że pewnie część jego użytkowników ma zainstalowaną tylko wersję 1.1. ;)

A jeśli interesują cię (mniej lub bardziej) suche i pozbawione kontekstu liczby, to twórca gry zauważył ostatnio, że Icy Tower 1.4 jest najbardziej popularną grą w serwisie download.com.

Prawdopodobnie można by też uruchomić ankietę na stronie głównej Icy.pl i zapytać o to graczy wprost (ew. przeprowadzić takie badanie na profilu Icy.pl na naszej-klasie.pl). Ale taka sonda nie mogłaby być jednak aktywna zbyt długo, ponieważ powinna ona oddawać stosunek graczy z 1.4 do graczy z innymi wersjami tylko w określonym, krótkim okresie czasu, np. jednym dniu lub tygodniu. Inaczej wyniki byłyby chyba zniekształcone. Jeszcze inną metodą byłoby zapytanie Free Lunch Design, ile osób odwiedza serwis Free Lunch Design poprzez odnośnik, który udostępniany jest wszystkim graczom Icy Tower po instalacji wersji 1.4 (plik icytower.url w katalogu głównym 1.4), a ile poprzez odnośniki udostępniane w pozostałych wersjach. To byłby chyba najbardziej miarodajny sposób określenia tej informacji w skali nie polskiej, ale międzynarodowej.

Odpowiedz do tematu