SzukajSzukaj  RegulaminRegulamin  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Forum Icy.pl Strona Główna  

Poprzedni temat «» Następny temat
MISTRZOSTWA POLSKI 2010
Autor Wiadomość
miloszsabadach 
Sweet!

Wysłany: 14 Wrzesień 2010, 20:30   

Boru,

Sorry , machnąłem się :)

IT Code:

Pirochemik 
Splendid!

Wysłany: 14 Wrzesień 2010, 20:34   

Ciągle się martwiłem, bo nie miałem czasu grać, a tu ... znów zawiodłem się na Vinym, z drugiej strony mogłem pobić Bora, ale to nic by nie zmieniło i tak:( Z trzeciej strony, mogłem grać 15 minut i tak miałbym drugie miejsce, a tak się męczyłem z godzinę, ciągle, żeby zrobić to głupie 1500 i niestety nie wyszło, ale co tam. Szkoda mi tylko Saliego, dał się LEO`wi :) No to jedziemy!!

Polska Lista Top Ten

Klaud 
Fantastic!

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 14 Wrzesień 2010, 20:41   

Punktacja poprawiona, dziękuję Boru. :)

Ja nie mogę być... o Jezu, Wojtek Jagoda komentatorem...?... nie mogę być zadowolona ze swojej postawy w tym turnieju. Nie ukrywam, że liczyłam na jakieś 370 combo i 900 pięter, a tutaj... ech, może NML... tot el camp, es un clam!... może NML pójdzie mi lepiej. :D

A teraz idę już może na ten mecz...

Dodano po edycji:

Do wiadomości z wynikami dodałam załącznik ze spakowanymi powtórkami.

I już naprawdę idę...

Profil FLD: 11954 IT Code:

SaleiB 
Administrator

Wysłany: 14 Wrzesień 2010, 20:47   

@miloszsabadach: też myślałem że teraz będzie Combo, ale w sumie dobrze że jest NML, trochę inny styl granie może pomoże się odświeżyć.

@Klaud: Dlaczego w pierwszej rundzie było do zdobycia 21 punktów a w tej tylko 20 ? :>

@Piochemik: Niestety byłem kompletnie bez formy, chyba za dużo ostatnio grałem :P Gdybym wiedział że nie ugram żadnego wyniku powyżej 700 to zapisałbym sobie ten wynik który ugrałem u ciebie (698 bodajże), zawsze jeden punkcik więcej by był.

Profil FLD: 34 IT Code:

Klaud 
Fantastic!

Wysłany: 14 Wrzesień 2010, 20:55   

SaleiB napisał/a:
@Klaud: Dlaczego w pierwszej rundzie było do zdobycia 21 punktów a w tej tylko 20 ? :>

Z powodu dyskwalifikacji daxa9, którego wyniki już brane pod uwagę nie będą (ale combo z pierwszej rundy zaliczone zostaje, bo zostało ugrane w uczciwych warunkach).

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 14 Wrzesień 2010, 20:57   

Dodałem wyniki wszystkich rund do pierwszego postu tematu.

Haha. W obu rundach jestem 5., ale w klasyfikacji - 4. :P

Klaud napisał/a:
9. SaleiB - 669 - 12 [...]
12. petr - 523 - 9

Takie to powinniście kombosy robić. ;)

Klaud napisał/a:
4. Vinyanov - 33 punktów
5. SaleiB - 32 punktów
6. Syo - 31 punktów
7. Klaud - 30 punktów

Piękny "Redaktorski" wycinek. :)

Pirochemik napisał/a:
Ciągle się martwiłem, bo nie miałem czasu grać, a tu ... znów zawiodłem się na Vinym

Było nie mówić tyle o twojej rosnącej formie przed Mistrzostwami, to bym podszedł do turnieju z większą nadzieją na pobicie ciebie. ;)

Może NML zagram sobie na standardowym modzie?... Tak, bym co rundę używał innego. Combo zagram może na oryginalnym modzie z 1.3... :)

Pirochemik napisał/a:
mogłem pobić Bora, ale to nic by nie zmieniło i tak

Protestuję. IMO nigdy nie powinno być tak, że jedna osoba monopolizuje wszystkie rundy wygrywając w nich. Dlatego właśnie w którychś z poprzednich MP życzyłem komuś, by chociaż zremisował z bezkonkurencyjnym we wszystkich kategoriach Neo choć raz. :)

Boru
miszcz

Wysłany: 14 Wrzesień 2010, 21:05   

Cytat:
5. Vinyanov - 1083

Takie to powinienes miec combo ;)

Cytat:
moglem pobic Bora

No wierze, wierze ;)

Profil FLD: 8888

SaleiB 
Administrator

Wysłany: 14 Wrzesień 2010, 21:08   

Klaud napisał/a:
SaleiB napisał/a:

Z powodu dyskwalifikacji daxa9, którego wyniki już brane pod uwagę nie będą (ale combo z pierwszej rundy zaliczone zostaje, bo zostało ugrane w uczciwych warunkach).

No tak też myślałem, ale trochę to nielogiczne. Mi to w sumie rybka, ale osoby, które nie wysłały wyniku w pierwszej rundzie a wysłały w drugiej, mogą czuć się pokrzywdzone.

Klaud 
Fantastic!

Wysłany: 14 Wrzesień 2010, 21:12   

Różnicę to chyba robi tylko Petrowi. Zapytam go potem, czy czuje się pokrzywdzony. :) Jeśli tak, to mogę mu kupić czekoladę w ramach zrekompensowania strat.

Dodano po edycji:

O, Petr na forum! Petr, czujesz się pokrzywdzony? :D

Boru
miszcz

Wysłany: 14 Wrzesień 2010, 21:13   

Cytat:
nie wysłały wyniku w pierwszej rundzie a wysłały w drugiej,

I niech to bedzie dla nich kara.

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 14 Wrzesień 2010, 21:17   

Cytat:
Cytat:
5. Vinyanov - 1083

Takie to powinienes miec combo ;)

Wiem, wiem... Ale przespałem parę lat Icy Towerowo. Się nadrobi. ;)

SaleiB napisał/a:
Klaud napisał/a:
SaleiB napisał/a:

No tak też myślałem, ale trochę to nielogiczne. Mi to w sumie rybka, ale osoby, które nie wysłały wyniku w pierwszej rundzie a wysłały w drugiej, mogą czuć się pokrzywdzone.

Ale jeśli ktoś nie podsyła powtórek, to o ewentualne przykrości może mieć pretensje tylko do siebie, nie? Boru - właśnie.

Chyba że w efekcie takiego nierównego przyznawania punktów mogą też stracić gracze aktywni w obu rundach, nie wiem...

petr 
Administrator

Wysłany: 14 Wrzesień 2010, 21:52   

na początek gratulacje za ściągnięcie kilku starych graczy, to jest sukces! :D
informuję iż namawiałem Neo aby wziął udział ale zbył mnie odpowiedzią w stylu "nie jestem w formie, jeśli nie wezmę udziału nigdy nie zostanę pokonany" (Neo "broni" tytułu Mistrza Polski :PPPPP)

szkoda ze Piero nie wpisał hasła przy score...... gdyby nie to Boru nie miałby jak szpanować w stylu
Boru napisał/a:
Moj wynik zasysa wszystkie pozostale swoim polem grawitacyjnym :P
no ale niech Ci będzie, Ty jeden możesz tak pisać :PPPPPPP

hahahahaha wymiatam, 11 miejsce we floor!!!!111111oneone I RULE i tyle
Klaud napisał/a:
Zapytam go potem, czy czuje się pokrzywdzony.
Tak tak, ten jeden punkt robi wielką różnicę, ja tu walczę zażarcie o 13 miejsce1!!!!!11111oneone
;) )
Absolutnie nie czuję się pokrzywdzony ;) )

oświadczam iż pierwszy raz w życiu zamierzam ugrać duże nml i pierwszy raz mieć je większe niż rekord w fml!!!! :D

Profil FLD: 761 IT Code:

mattirab 
Moderator

Wysłany: 14 Wrzesień 2010, 22:06   

Te Mistrzostwa to dla mnie czas wielkiej zadumy nad rozwikłaniem tajemnic IT. Gra ta jest tak niezwykła i zadziwiająca, z pozoru zarazem wydając się prostą do zrozumienia, że godna jest, by grali w nią córy i synowie rządzących państwami oraz by umartwiać się nad brakiem opanowania umiejętności praktycznego używania opcji rejump podczas gry na CCC. Złożoność gry jest nieprawdopodobna, a wspaniała otoczka sprawia wrażenie, że gramy w twór niemalże doskonały. Można się nad tym długo rozwodzić, ale w jakim celu, skoro jest Johan, wielki mędrzec, który niczym Roland w słynnym eposie, broni honoru wszystkich minigier, nie poszedłszy na łatwiznę, a stworzywszy złożony i majestatyczny Icy Tower, opracowawszy legendę, którą zna wielu, lecz którą zrozumieją tylko wybrani, a gdy zostanie już rozłożona przez tych nielicznych na czynniki pierwsze, stanie się epickim dziełem podziwianym przez rzesze ludzi.

mattirab_3960_396_0_POZDRAWIA.itr
Pobierz Plik ściągnięto 307 raz(y) 6,41 KB

Nasze Powtórki

Profil FLD: 3803

Pirochemik 
Splendid!

Wysłany: 14 Wrzesień 2010, 22:13   

SaleiB napisał/a:
Mi to w sumie rybka, ale osoby, które nie wysłały wyniku w pierwszej rundzie a wysłały w drugiej, mogą czuć się pokrzywdzone.
TO niech się nie czują i na drugi raz się nauczą wysyłać.
Klaud napisał/a:
eśli tak, to mogę mu kupić czekoladę
Mistrz ciętej Riposty:)
Vinyanov napisał/a:
Chyba że w efekcie takiego nierównego przyznawania punktów mogą też stracić gracze aktywni w obu rundach, nie wiem...
Nie mogą:)

PS A co do postu powyżej... - ???????????????? Myślę, że moderator także/tym bardziej powinien sobie czasem darować...

Polska Lista Top Ten
Ostatnio zmieniony przez Pirochemik 14 Wrzesień 2010, 22:14, w całości zmieniany 1 raz  

petr 
Administrator

Wysłany: 14 Wrzesień 2010, 22:13   

Matti, muszę to powiedzieć - mam wrażenie (i nie tylko ja) że nabrałeś w wypowiedzi sznyt a'la Vin, gratuluję! :mrgreen:

Profil FLD: 761 IT Code:

SaleiB 
Administrator

Wysłany: 14 Wrzesień 2010, 22:30   

Ci co nie wysłali w pierwszej a wysłali w drugiej maja kare, a ci co nie wysłali w drugiej a wysłali w pierwszej mają nagrodę... nie jest to fair i uważam to za wpadkę organizatorską (choć najprawdopodobniej nie mającą żadnego znaczenia jeśli chodzi o końcowy rezultat). Żeby nie było że tylko zrzędzę :) Ogólnie organizacja turnieju bardzo mi się podoba i sam fakt że wzięłaś się za jego poprowadzenie jest jak najbardziej pozytywny. Zwłaszcza na plus oceniam to że na bieżąco sprawdzasz powtórki oraz błyskawicznie podajesz wyniki i hasło do kolejnej rundy. Niemniej jednak jeśli dążymy do profesjonalizmu to musimy wiedzieć w jakich obszarach można się jeszcze poprawić i o to mi głównie chodzi pisząc o tych punktach.

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 14 Wrzesień 2010, 22:52   

Pirochemik napisał/a:
A co do postu powyżej... - ???????????????? Myślę, że moderator także/tym bardziej powinien sobie czasem darować...

Skąd ten brak tolerancji?

(Zresztą - bo i bez tego jest on zupełnie normalny - post mattiego jest przecież ironiczny/żartobliwy. Kiedy zdobył on w pierwszej rundzie Combo 169, co jest dla niego niezłym wynikiem, napisał "nie rozumiem tej gry" (czyt. "Icy Tower często sprawia mi niespodzianki, jak teraz"). A dzisiaj, w rundzie NML, już po paru minutach gry zabrakło mu kilku pięter do rekordu życiowego (vide Shoutbox), co jest jeszcze dziwniejsze. I stąd teraz te peany o nieprzewidywalności i złożoności IT. :) )

BTW:

Cytat:
[...] umartwiać się nad brakiem opanowania umiejętności praktycznego używania opcji rejump podczas gry na CCC [...]

Na CCC nie warto używać wiele rejumpu. Lepiej jest nabierać na schodkach rozbiegu. ;)

Cytat:
Cytat:

Nie mogą:)

Ale przecież może być tak, że z powodu zmniejszenia maksymalnej liczby punktów przyznawanej w danej rundzie jakiemuś graczowi nie wystarczy ich, by zwyciężyć nad innym graczem (chociaż gdyby żaden uczestnik nie został zdyskwalifikowany, to gracz ów by z nim wygrał lub zremisował)... W ten sposób możliwe są "zmowy" graczy, by ich zdyskwalifikowano, aby tylko uniemożliwić komuś w ten sposób wygraną... Hmm... (Głośno myślę, można zignorować).

SaleiB napisał/a:
Zwłaszcza na plus oceniam to że na bieżąco sprawdzasz powtórki oraz błyskawicznie podajesz wyniki

Ano. :)
Ostatnio zmieniony przez Vinyanov 14 Wrzesień 2010, 23:02, w całości zmieniany 1 raz  

Boru
miszcz

Wysłany: 14 Wrzesień 2010, 23:02   

Cytat:
Na CCC nie warto używać wiele rejumpu. Lepiej jest nabierać na schodkach rozbiegu.

U mnie jest inaczej, bo kiedy gram RRML to zazwyczaj mam wysokie CCC. W 1.3 mialem chyba nawet rekord w ccc4 (ponad 500) ugrany w stylu RRML.

Klaud 
Fantastic!

Wysłany: 14 Wrzesień 2010, 23:04   

Hej, Sal, cenię sobie Twoje rady nawet, jeśli niekoniecznie zgadzam się z tym, co mówisz. ;)

Postępuję tak, jak to określiłam na początku turnieju (czyli - ilu graczy, taka najwyższa liczba punktów). Jako organizatorka nie mogę odstępować od ustalonych przez siebie zasad, bo to byłoby nie w porządku nie tylko wobec niektórych zawodników, ale wobec wszystkich. Co innego, gdyby było określone osobne postępowanie dla graczy zdyskwalifikowanych... ale kto by przewidział, że taka godna pożałowania sytuacja będzie mieć miejsce?

Ale mogę obiecać, że następnym razem jeszcze gruntowniej przemyślę sprawy organizacyjne (zwłaszcza kwestię punktową), aby organizowany przeze mnie kolejny turniej był jeszcze lepszy. Cieszę się, że się Wam podoba. :)

Matti... :D

mattirab 
Moderator

Wysłany: 14 Wrzesień 2010, 23:34   

petr napisał/a:
Matti, muszę to powiedzieć - mam wrażenie (i nie tylko ja) że nabrałeś w wypowiedzi sznyt a'la Vin, gratuluję! :mrgreen:

Klaud napisał/a:
Matti... :D

Dziękuję za uznanie, teraz dokonam drobnych korekt w ocenie mojego postu przez Vina.
Pirochemik napisał/a:
Myślę, że moderator także/tym bardziej powinien sobie czasem darować...

Wiadomości bez treści wysłać się nie da, a powtórkę w poście umieścić chciałem (z wygody). Pomyślałem, że to dobra okazja, by przy okazji napisać moje odczucia z tych Mistrzostw na temat Icy Tower.
Vinyanov napisał/a:
Zresztą - bo i bez tego jest on zupełnie normalny - post mattiego jest przecież ironiczny/żartobliwy

Moje przemyślenia są podkoloryzowane, aby bardziej zaintrygować czytelnika, ale nie ironizuję - naprawdę uważam grę za na swój sposób genialną. Dziwaczne jest, że 100 combo robię od ręki, a już 150 jest nie lada wyczynem, nie mówiąc o 200. A już mój przypadek związany z floor i NML jest kompletnie niebywały.
Dobra, wiem, że moje wyniki są małe, ale za to moje zdziwienie jest duże :P .
Vinyanov napisał/a:
Kiedy zdobył on w pierwszej rundzie Combo 169, co jest dla niego niezłym wynikiem, napisał "nie rozumiem tej gry" (czyt. "Icy Tower często sprawia mi niespodzianki, jak teraz").

Właśnie raczej chodziło mi o kłopoty ze zrobieniem combo >150, o czym wspomniałem powyżej.
Vinyanov napisał/a:
Na CCC nie warto używać wiele rejumpu. Lepiej jest nabierać na schodkach rozbiegu.

A co z "katapultą" (myślę, że wiesz, o co mi chodzi) przy skokach o 5 schodków (i zarazem w niższych partiach wieży ponad górną krawędź ekranu)?
Nasze Powtórki

Profil FLD: 3803

Odpowiedz do tematu