SzukajSzukaj  RegulaminRegulamin  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Forum Icy.pl Strona Główna  

Poprzedni temat «» Następny temat
IT quiz! - punktacja, pytania
Autor Wiadomość
syo 
No way!



Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 1957
Skąd: Wrocław/Olsztyn
Wysłany: 13 Listopad 2004, 14:53   IT quiz! - punktacja, pytania

[bylo: IT QUIZ od 12.04.2004 do 30.05.2004]

A oto w skrocie bez przewijania wszystkie pytania jakie pojawily sie w czasie 12.04-30.05. Zabawa wciaz trwa, zapraszam do "IT Quiz!" 8) .

Rozpoczecie - 12.04.2004 przez Syo

1. Ile maxymalnie schodkow mozemy uskoczyc w trybie UNML jesli schodki bylyby

jeden pod drugim (czyli bez zadnych manewrow)? (SYO)
Odp.: 385 (FAYL)

2. Ile wyszlo OFICJALNYCH modow do IT i jakie? (FAYL)
ODP.: Mario mod, Klabutong mod (SYO)

3. Jak ugrac 10000 pkt (sa 2 sposoby)?
ODP.: Wejsc na 1000 pietro lub zrobic combo 95 (WIKO)

4. Kto zrobil najwyzszy Polski nieoficjalny rekord w FML?? (WIKO)
ODP.: Gandzia (teraz zapewne jest inaczej ;) ) (FAYL)

5. Ile floorow ma John Beak w kategorii combo? (FAYL)
ODP.: 1718 (teraz jest zapewne inaczej ;) ) (NEO)

Punktacja po 5 pytaniach:
Fayl - 2
Syo - 1
Neo - 1
Wiko - 1

6. Jesli John Beak zaczal na schodkach drewnianych, to na jakim rodzaju schodkow

znajduje w momencie ostatniego dzwonka w swoim replayu TF? (NEO)
ODP.: Ceglane (SYO)

7. Ile to jest = 22combo * 10combo - 370combo (wynik nalezy podac w punktach) ?

(SYO)
ODP.: 200 (SALEIB)

8. Z ktorego miesiaca pochodzi najstarsza powtorka z IT ? (SALEIB)
ODP.: Czerwiec 2003 (VINYANOV)

9. Kim byli m. in. John Boney, Matthias Freund i Arnon Yaari? (sa? byli? ;) )

(VINYANOV)
ODP.: Byli betatesterami IcyTowera 1.2 (SALEIB)

10. Kim byli/sa Angelfly , Yonatan Krause i Luca? (SALEIB)
ODP.: Byli oni rekordzistami swiata w kategorii Floor (TAJEK)

Punktacja po 10 pytaniach:
SaleiB - 2
Syo - 2
Fayl - 2
Neo - 1
Wiko - 1
Vinyanov - 1
Tajek - 1

11. Kto prowadzil swiatowa liste przed era Wiggina? (TAJEK)
ODP.: Shockedfrog (NEO)

12. Podaj prawdziwe imiona i nazwiska: SaleiB, John Beak, Mickey Nesager, Ender

Wiggin i... Boleslaw Prus:) (NEO)
Odp.: SaleiB - Piotr Bielecki, John Beak - Honza Snabl, Mickey Nesager -

Mickey Nesager, Ender Wiggin - Arnon Yaari, Boleslaw Prus - Aleksander Glowacki

(MATUSS)

13. Viny grajac sobie w IT zrobil nastepujace comba: Sweet(14), Wow(42),

Splendid(148), Super(32), Good(5), doszedl do 564 schodka, podczas odstepow

miedzy kombami skakal po jednym schodku. Ile score udalo mu sie uzyskac? (MATUSS)
ODP.: 27323 (VINYANOV)

14. Jaki tytul mial serwis ShockedFroga o IT, zawierajacy m. in. liste rekordow i

postacie do sciagniecia? (VINYANOV)
ODP.: IcyTower Meltdown (NEO)

15. Jaki byl pierwszy wynik, ktory przekroczyl 2000 floor? (NEO)
ODP.: 2005 - Angelfly/Marco (JURKO KILER)

Punktacja po 15 pytaniach:
Neo - 3
Vinyanov - 2
Syo - 2
SaleiB - 2
Fayl - 2
Wiko - 1
Tajek - 1
Jurko Kiler - 1
Matuss - 1

16. Kto znajduje sie na 245 miejscu w rankingu K+ i ile ma punktow? (JURKO KILER)
ODP.: Johan Peitz - 5.0938 (DOMIA)

17. Kto jest przed Domia w polskim rankingu K+, podac miejsce i punkty (DOMIA)
ODP.: Piotrek - 23.4 (MATUSS)

18. Podac link do textowej strony Wiggina, na ktorej sa wypisani zawodnicy w

kolejnosci alfabetycznej, znalezc Jurko Kilera i podac jego numer linijki

(MATUSS)
ODP.: Alexander Grigoriev (Rosja)... link
Zell Shadow Follower (Norwegia)... link (NEO)

19. Wymien wszystkie pliki *.PY na serwie Wiggina (NEO)
ODP.: highscores.py, kplus.py, player.py, stuff.py, text.py, rrml.py

(VINYANOV)

20. Ile sekund trwa muzyka z glownego (czyt. tego z pietrami) ekranu gry? Mozesz

pomylic sie o 20 sekund. (VINYANOV)
Odp.: ok. 14 (NEO)

Punktacja po 20 pytaniach:
Neo - 5
Vinyanov - 3
Syo - 2
SaleiB - 2
Matuss - 2
Fayl - 2
Wiko - 1
Tajek - 1
Jurko Kiler - 1
Domia - 1

21. Ile lat ma Jonathan Krauze? (NEO)
Odp.: 9 (MATUSS)

22. Podaj link do takiego miejsca na freelunchdesign.com gdzie sa wszyskie

grafiki? (MATUSS)
ODP.: http://www.freelunchdesign.com/images (NEO)

23. Jaki wynik w OWW ma John Beak? (NEO)
ODP.: 5949,39 (VINYANOV)

24. Wypisz wszystkie kwestie wypowiadane przy okazji wszystkich "nagrod" ("Good"

itp.) w Icy Tower. (VINYANOV)
ODP.: "Hey good!", "Sweet!", "That's great!", "Super!", "Wow!", "Amazing!",

"EeEeExtreeeme!", "(dziwny dzwiek) Fantastic!", "(smieszny dzwiek) Splendid!",

"You gotta be kidding me!" (SYO)

25. Kiedys chodzila po necie historyjka o Icy Towerze. Pytanie brzmi: Z jakiego

powodu Harold musial przyspieszac? (SYO)
ODP.: Im wyzej wchodzil tym bylo zimniej (FAYL)

Punktacja po 25 pytaniach:
Neo - 6
Vinyanov - 4
Syo - 3
Matuss - 3
Fayl - 3
SaleiB - 2
Wiko - 1
Tajek - 1
Jurko Kiler - 1
Domia - 1

26. Undertaker i JB postanowili urzadzic pojedynek na score. Undertaker zrobil

nastepujace comba: 162, 84, 16 i 13 oraz doszedl do polki 4244. JB zrobil comba

263, 54 i 17 , a ostatnia polka ktorej dotknal byla 379... kto wygral i o ile?

(FAYL)
ODP.: Undertaker wygral o jeden punkt (76165-76164) (SYO)

27. Wypisz wszystkie panstwa, z ktorych gracze wyslali powtorki do Wiggina (30).

(SYO)
ODP.: Argentyna, australia, austria, brazylia, GB, bulgaria, kanada,

chorwacja, czechy, dania, finlandia, francja, niemcy, wegry, indie, izrael,

wlochy, malezja, holandia,
nowa zelandia, norwegia, polska, ruscy, serbia, singapur, slowenia, hiszpania,

szwecja, turcja, usa (FAYL)

28. Ile maksymalnie cyfr mozna wpisac w okienko licznika, zeby nie wyskoczylo

"infinity" tylko jakas wartosc? (chodzi o przelicznik combo/score) (FAYL)
ODP.: 154 (Vinyanov)

29. Wymien wszystkie elementy w grze mieniace sie przy EyeCandy ustawionym na

"Lots". (VINYANOV)
ODP.: Gwiazdki, napisy nagrod, hurry up'u, gameover i highscores, gwiazdka

przy combometerze, score, teczowe schodki. (FAYL)

30. jakie rodzaje polek byly w wersji 1.0, 1.1, a jakie sa w 1.2 (i 1.2.1)?

(FAYL)
ODP.: 1.1 - lodowe, posmarowane , drewniane, niebieskie i od nowa
1.2(.1) lodowe, posmarowane , drewniane, niebieskie, glutowe (rozowe), kosciane,

roslinne, "mario", chmurne, teczowe i w kooooolko teczowe (NEO)

Punktacja po 30 pytaniach:
Neo - 7
Vinyanov - 5
Fayl - 5
Syo - 4
Matuss - 3
SaleiB - 2
Wiko - 1
Tajek - 1
Jurko Kiler - 1
Domia - 1

31. PODAJ PELNY TEKST, KTORY POJAWIA SIE W MENU GLOWNYM GRY, PRZEWIJAJAC SIE U

DOLU (NEO)
ODP.: Welcome to Icy Tower. Another game from Free Lunch Design. Help Harold

the Homeboy to climb as high as he can. Use arrows to move and spacebar to jump.

Good luck (DOMIA)

32. Podaj nazwiska czlonkow "teamu" na Free Lunch Design. Czym kazdy z nich sie

zajmuje (DOMIA)
ODP.: Johan Peitz: programming and graphics
Anders Svensson: music and sfx
Andreas Qassim: art and graphics
M??ns Trett: administration (JURKO KILER)

33. Podaj imie i nazwisko mysia_pys, jak w IT podpisuje sie Angelfly, a jak

podpisuje sie gandzia? (JURKO KILER)
ODP.: Mateusz Zarnowski, Pietro, MJ (SaleiB)

34. Jaka byla nagroda za wygranie pierwszego PTITu ? (SALEIB)
ODP.: plyta CD z utworami wybranymi przez uzytkowinkow forum - plytke mial

wypalic Syo. kazdy mogl podac utwor swojego ulubionego kawalka i ten mial znalesc

sie na plycie (JURKO KILER)

35. Wyobrazmy sobie taka mila sytuacje, ze znaleziono dowody na oszustwa Wlochow.
"Wlosi oszukuja!" - takie okrzyki niosa sie po calym IT-owskim Swiecie. Zatem

rzecz naturalna, powinni zostac wykluczeni, a ich rekordy usuniete z Listy.
I teraz Wiggin ma klopot - nie chce mu sie znowu liczyc wszystkiego od poczatku,

dlatego o pomoc prosi Was.
Pytanie brzmi:
Jak bedzie przedstwaial sie narodowy ranking w IT po wykluczeniu Wlochow i

usunieciu ich rekordow z Listy Podaj 5 pierwszych miejsc, wraz z iloscia

zgromadzonych punktow.

Ale UWAGA
zapewne dreczy was pytanie jakby to bylo gdyby naliczano takze punkty za NML. Dam

wam taka szanse. Zatem przy liczeniu rankingu pod uwage bierzemy:
floor, score, combo i NML
Sposob liczenia:
(punkty za combo) + (punkty za score) /2 = y
(punkty za floor) + (punkty za NML) = x
x + y = wynik ostateczny (JURKO KILER)
ODP.: 1. Polska - 73,5
2. Czechy - 28
3. Australia - 17
4. Izrael - 12
5. Niemcy - 11 (FAYL)

Punktacja po 35 pytaniach:
Neo - 7
Fayl - 6
Vinyanov - 5
Syo - 4
Matuss - 3
SaleiB - 3
Jurko Kiler - 3
Domia - 2
Wiko - 1
Tajek - 1

36. Wiec tak: Harold, Disco Dave, Sonic, Kirby i... eee... nie wiem... moze jakis

Pingwin , umowili sie, ze zagraja w icy towera po 1 razie i swoje wyniki

przedstawia w rankingu K+ (K+ =((wynik gracza w punktach/najlepszy wynik w

punktach)+((wynik gracza w pietrach/najlepszy wynik w pietrach)*2)+(wynik gracza

w kombo/najlepszy wynik w kombo))/4*100
I teraz: Harold zagral jako pierwszy - zrobil combo 187, ale wlasnie z tej polki

spadl...
Jako drugi gral Disco Dave, zrobil combo 116, floor 352, a punktow mial o 18597

mniej od Harolda. Potem gral Kirby - zrobil combo 63, score 11232 oraz floor o 90

wiekszy od Dave'a... Przyszla kolej na Sonica: chyba byl nie w formie, bo doszedl

do 163 floora, a jego najlepszym combem bylo... 8 (mial tez super score - 1807

) Jako ostatni gral Pingwin, ale sie pomylil i zagral NML - doszedl najwyzej, bo

az o 103 polki wyzej niz razem doszli Dave i Sonic. Jak bedzie wygladal ranking

K+ (imiona i punkty) (FAYL)
ODP.: 1. Harold 65,125
2. Disco Dave 55,683
3. Pingwin 54,418
4. Kirby 52,197
5. Sonic 15,425 (FALIEN)

37. John Beak powiedzial :Mam dwa razy mniej floorsow ile mial Undertaker gdy

mowil, ze ma trzy razy tyle florsow ile mialem ja na poczatku, a na poczatku

mialem cztery razy mniej od tego co teraz ma Undertaker;
Undertaker z kolei powiedzial: Teraz mam cztero-cyfory wynik we florsach:

pierwsza cyfra z lewej to 5, czyli polowa sumy srodkowych dwoch cyfr nieparzystch

(cyfry z przedzialu od 1 do 8) , a ostatnia cyfra powstanie z podwojenia drugiej

(liczac od lewej) cyfry.

Ile ma obecnie John Beak floorsow?? (FALIEN)
ODP.: 2016 (SYO)

38. Z jakiego kraju pochodzi Ghitin Abraham? (SYO)
ODP.: Niewiadomo skad (JURKO KILER)

39. Podaj miejsce i dokladny wynik (na liscie Wiggina), jaki uzyskal Yonatan

Krause w poszczegolnych konkurencjach (score, floor, combo, NML) (JURKO KILER)
ODP.: Score:
144. Yonatan Krause score - 27890 Floor - 1739 Combo - 62
Floor:
5. Yonatan Krause score - 27890 Floor - 1739 Combo - 62 (DEVASTATOR)

40. wypisac wszystkie mozliwe ilosci punktow jakie mozna zdobyc zabijajac sie

jeszcze zanim zegar wystartuje (DEVASTATOR)
ODP.: 0, 10, 20, 26, 30, 36, 40, 46, 56 (FALIEN)

Punktacja po 40 pytaniach:
Neo - 7
Fayl - 6
Vinyanov - 5
Syo - 5
Jurko Kiler - 4
Matuss - 3
SaleiB - 3
Domia - 2
Falien - 2
Wiko - 1
Tajek - 1
Devastator - 1

41. Ile pikselow wysokosci ma harold jak normalnie sobie stoi?? (FALIEN)
ODP.: 52 (NEO)

42. Podaj rozmiary (z dokladnoscia do 1 bajta) wszystkich oficjalnych plikow z

dzwiekiem (czyli Sfx12_XX.dat) (NEO)
ODP.: sfx12_11 - 1.49 Mb (1566582 bajtow)
sfx12_22 - 3.04 Mb (3197266 bajtow)
sfx12_44 - 7.21 Mb (7564836 bajtow) (FAYL)

43. ile klatek animacji posiada Harold?? (FAYL)
ODP.: 15 (DEVASTATOR)

44. ktory to w kolejnosci opis strony na google.pl po wpisaniu "icy tower" (przy

zaznaczonym "Szukaj na stronach kategorii: Polski"):

Cape Weather Ripe for Icy Debris to Fall from Columbia's Tank
... He acknowledged that area could absorb moisture that could freeze into an icy

crust
under ... of hawk-eyed veterans climbs up and down the launch tower three hours

...
www.space.com/missionlaun...l01_030322.html - 55k - Kopia - Podobne

strony (DEVASTATOR)
ODP.: 60 (FALIEN)

45. Jaka postac stworzyl John Beak i ile ona wazy? (mozna pomylic sie o 0,5kB)

(FALIEN)
ODP.: Angelfly (60kB) (CELSER)

Punktacja po 45 pytaniach:
Neo - 8
Fayl - 7
Vinyanov - 5
Syo - 5
Jurko Kiler - 4
Matuss - 3
SaleiB - 3
Falien - 3
Domia - 2
Devastator - 2
Wiko - 1
Tajek - 1
CelseR - 1

46. Podaj narodowosc i miasto, w ktorym mieszka Peitz ?? (CELSER)
ODP.: Peitz mieszka w Szwecji w Goteborgu (DOMIA)

47. KTO ZAREJESTROWAL SIE JAKO 504 NA PIX FU? (DOMIA)
ODP.: WAP (CELSER)

48. Podaj date i temat pierwszego, trzeciego, i osiemnastego od tylu newsa na

icy.pl? (CELSER)
ODP.: 1.Witam na nowej stronie 1.02.04
2.Tabele rekordow naprawione 5.02.04
3.Zmiana serwera 7.04.04 (DOMIA)

49. ile punktow dostaniemy za 242 combo? (DOMIA)
ODP.: 60984 (CELSER)

50. Skad pochodzi ten kawalek tekstu ??

"Example: if you renamed the directory to 'jolly_joe', the new name of
the text file should be 'jolly_joe.txt'. This is very important, if
the directory and the text file don't have the same names, it wont
work. (Make sure you can see the file extensions on the files, or
you might do something wrong.)" (CELSER)
ODP.: Z pliku readme.txt "CHARACTERS" (DOMIA)

Punktacja po 50 pytaniach:
Neo - 8
Fayl - 7
Vinyanov - 5
Syo - 5
Domia - 5
Jurko Kiler - 4
Matuss - 3
SaleiB - 3
Falien - 3
CelseR - 3
Devastator - 2
Wiko - 1
Tajek - 1

51. Ile pojec jest wytlumaczonych w slowniczku IT na icy.pl? Prosze podac tez

jakie to pojecia. (DOMIA)
ODP.: jest ich 15, sa to:

FML (F00l Masters League)
JC2(3, 4, 5) (Jump Combo)
NML (N00b Masters League)
NO-H2O (No Hands-Two-Only)
RR (RML, RRML)
UNML
Allegro
FLD (FreeLunchDesign)
Grabber
hack
k(c)ombo(s)
levcom
mod
schodek
skin (MATUSS)

52. Ile lat ma peitz?? (MATUSS)
ODP.: 24 (VINYANOV)

53. Jaki rekord pietrowy w Icy Tower ma aktualnie jurko kiler? (VINYANOV)
ODP.: 1750 (z wersji 1.1) (FALIEN)

54. Kto jest rekordzista swiata w UNML?? I Ile ma pieter? (FALIEN)
ODP.: Kishony (328) (NEO)

55. Wymien wszystkie kategorie jakie do tej pory powstaly. Lacznie z tymi

najswiezszymi i najstarszymi. (NEO)
ODP.: floor ,score ,combo ,nm l,unml ,rrml (floor i combo) ,fml ,jc2 (3,4,5)

,no-h2o ,orwj ,olwj ,ccc ,cccc ,oww ,nwj, tf (SYO)

Punktacja po 55 pytaniach:
Neo - 9
Fayl - 7
Vinyanov - 6
Syo - 6
Domia - 5
Jurko Kiler - 4
Matuss - 4
Falien - 4
SaleiB - 3
CelseR - 3
Devastator - 2
Wiko - 1
Tajek - 1

56. W swiatku IT pojawila sie osoba, ktora deklarowala ze pokonala JB w scorze.

Koles podal tylko to:

Moj wynik w IT to:
- ilosc pieter ugranych przez Angelfly'a w jego replayu do Score'a podzielona

przez combo uskoczone przez Aeriala w replayu do Score'a
- wynik ten pomnozony przez 100
- do tego wyniku dodany wynik w pietrach Syo'a
- do tego wyniku dodane najwieksze combo ugrane przez tajka w replayu do listy

Pietrowej
- do tego wyniku dodany Score Asefa uzyskany w replayu na pietra
- wynik podzielony przez Combo Mizi Mace'a w replayu do Score'ow
- liczba po przecinku jest wynikiem (6 pierwszych cyfr)

pytanie: ile punktow uzyskal ten koles? (Dane czerpiemy ze swiatowej listy) (SYO)
ODP.: 667832 (JURKO KILER)

57. Otoz przychodzi do was osoba XY, ktora chce sie dowiedziec o IT i zobaczyc

rozne style grania. I chce, zebyscie w praktyce pokazali, na czym polega gra na

floor, nml czy combo. No wiec odpalacie swojego IT i... cos sie schrzanilo i

mozecie oddac tylko 2 skoki - potem gra sie wylacza
Jak zatem przy pomocy tylko dwoch skokow mozecie (przynajmniej czesciowo)

wytlumaczyc na czym polega gra na floor, combo, NML, UNML i jc2 (JURKO KILER)
ODP.: FLOOR - o, wiele mozliwosci. Najchetniej skoczylbym cos losowego, np 1

i 5, albo 2 i 3, ew. 5 i 5 jednoczesnie tlumaczac, ze chodzi o to, zeby dojsc jak

najwyzej.
COMBO - skoczylbym 2 razy po 4-5 floorow. Gosc zobaczylby o co chodzi, ze

przeskakuje po kilka seryjnie
NML - skoczylbym 5 i 1. Gosc zobaczylby ze skoczylem naraz 5 schodkow, ale potem

1 i mam score 60 - ze to to samo co 6x1 tylko szybciej
UNML - skoczylbym 2x1. Gosc zobaczylby, a jak by nie zobaczyl to bylby gupi
JC2 - skoczylbym 2x2. Gosc zobaczylby ( ) ze robie combo, skaczac tylko co 2

schodki. (NEO)

58. Undertaker i tajek to gracze w IT. Jeden zawsze klamie, drugi zawsze mowi

prawde. Przyszedl raz Undertaker do tajka i powiedzial: "Mam 4800 floor, czyli

dwa razy wiecej niz rok temu, kiedy miales o 1/3 mniej ode mnie". Tajek

stwierdzil "Nieprawda. Teraz masz tylko 4200 floor, czyli o polowe wiecej niz rok

temu, a wtedy mialem tylko o 1/4 mniej od ciebie."

TWOJE ZADANIE: Mozesz zadac kazdemu z nich tylko po jednym pytaniu. Podaj, jakie

to pytanie, oraz jakie bylyby wyniki kazdego z nich, gdyby prawde mowil tajek, a

jakie bylyby wyniki, gdyby tajek byl klamca? (NEO)
ODP.: zadalbym takie pytanie: ktorego z was druga osoba nazwalaby klamca??
jezeli zatem:

tajek - klamca
undertaker - prawdomowny

to wtedy:
tajek powie: "undertaker powiedzialby ze on klamie" (nie moze wskazac siebie, bo

wtedy powiedzialby prawde)
z kolei undertaker powie: "tajek powiedzialby ze ja klamie" (i to jest prawda bo

tajek nie moglby inaczej powiedziec, a undertaker zawsze mowi prawde)
jak wiadomo ten, ktory klamie nie moze sie do tego przyznac. undertaker dopuscil

mozliwosc ze to on klamie, natomiast tajek zdecydowanie oddalil od siebie opinie

"klamcy" i tym samym nieswiadomie przyznal sie, ze to on jest klamca.

jesli natomiast

tajek - prawdomowny
undertaker - klamca

to dojdziemy do takich samych wnioskow, poniewaz:
tajek powie: "undertaker powiedzialby ze ja klamie"
natomiast undertaker powie: "tajek powiedzialby ze on klamie"
i wnioski wyciagniemy jak z przykladu powyzej

wyniki wyszlyby takie:
jesli tajek mowi prawde to:
tajek=1575 floor
undertaker=4200 floor

jesli tajek klamie to:
tajek=1600 floor
undertaker=4800 floor (JURKO KILER)

59. dawno dawno temu byla sobie piekna krolewna
ktos jednak rzucil na nia zly urok, ktorego moc mogl zlamac tylko score w IT

powyzej 400 000
krolewne zamknieto w wiezy, tej zas strzegl okrutny Peitz straszacy ghost floorem
wielu dzielnych graczy probowalo uwolnic nieszczesna z samotni jednak zadnemu sie

nie powiodlo
krolewna czekala w lodowym zamku, w najwyzszej komnacie, w najwyzszej wiezy
czekala nia pierwsze score ponad 400000
az pewnego dnia przybylo pod zamek 5 dzielnych ziomkow: tajex, Weni-Widi-Wini,

DiabloFly, Alien oraz Nero
Pierwszy z nich osiagnal comba: 480, 160, 201, 79, 150, 10, 87, 143 oraz

zakonczyl gre na 5840 schodku
Drugi dzielny ziomek zakonczyl gre na 1002 schodku uzyskujac comba: 481, 122,

107, 12, 96, 101, 42, 7
kolejny z nich dostal sie w skoku combo na 624 schodek, lecz po uskoczeniu 376

schodkow (nie w trybie combo) zakonczyl swoja droge
Przedostatni z nich uskoczyl 2540 schodkow zaliczajac nastepujace comba: 270, 32,

76, 101, 99, 50, 408
I przyszla w koncu kolej na ostatniego juz ziomka. Uzyskal on o 368 schodkow

wiecej niz DiabloFly i zrobil nastepujace comba: 580, 98, 103, 42, 219
I teraz wspomozcie narratora:
1. Ile punktow uzyskal kazdy z nich
2. Komu udalo sie uratowac nieszczesna krolewne
3. Dlaczego Lepper nosi krawat w bialo-czerwone paski??
Ziomki w trakcie wyscigu po krolewne skacza albo combo albo UNML lub NML (JURKO

KILER)
ODP.: Tajex: 411660
Weni-Widi-Wini: 289090
DiabloFly: 399376
Alien: 294066
Nero: 420018

2)Wiec wynikaloby, ze krolewne uratowal Tajex, poniewaz on jako pierwszy uzyskal

ponad 400000

3) Hmmmmm... HMMMMMM... moze dlatego, ze chce byc inny niz wszyscy (albo jest

inny niz wszyscy i nie stara sie tego ukryc...) (FAYL)

60. Wiec tak: W bardzo futurystycznej wersji IT, zawody zorganizowali sobie

Wlosi: Undertaker, Marco i Angelfly. Poniewaz byla to futurystyczna wersja, to

wszyscy skakali jednoczesnie. Przez pierwsze 35 sekund bylo calkiem spokojnie,

skakali sobie na luzie, az tu nagle w 35 sekundzie do wiezy zaczela sie wlewac

woda. Niezrazeni skoczkowi brneli dalej, az w 60 sekundzie ktos... wcisnal

pauze... I pytanie - kto w tej 60 sekudzie nie utonal?? (zakladamy, ze jak droga

skoczka zrowna sie z droga wody to automatycznie on tonie. Poza tym takie

fizyczne stwierdzenia: opory ruchu i straty energii pomijamy) (FAYL)
ODP.: na powierzchni zostal Angelfly i Marco, a Undertaker... niby utonal,

ale mozna przyjac ze nos mu wystawal. (VINYANOV)

Punktacja po 60 pytaniach:
Neo - 10
Fayl - 8
Vinyanov - 7
Syo - 6
Jurko Kiler - 6
Domia - 5
Matuss - 4
Falien - 4
SaleiB - 3
CelseR - 3
Devastator - 2
Wiko - 1
Tajek - 1

61. Podaj adres najwiekszej polskiej strony z postaciami do Icy Towera.

(VINYANOV)
ODP.: http://tunek1.tripod.com/a.html (FAYL)

62. Ile rysunkow NIE majacych rozserzenia .bmp jest w data.dat (i jakie)? (FAYL)
ODP.: (PAL)AAAPAL - paleta gry,
(FONT) FONT1, FONT2, FONT3 - czcionki gry. (NEO)

63. podaj rekordy swiata w tych kategoriach:

FLOOR, SCORE, COMBO, RRML FLOOR, RRML COMBO, NML, UNML i ProFloor... (NEO)
ODP.: FLOOR - 4462
SCORE - 415990
COMBO - 640
RRML FLOOR - 547
RRML COMBO -197
NML - 1115
UNML - 348
Pro floor - 360 (SYO)

64. Poprzestawiali liczby -
1 to 9
2 to 5
3 to 4
4 to 6
5 to 8
6 to 3
7 to 1
8 to 7
9 to 0
0 to 1

Podaj w "nowych liczbie" ile combo uskoczyl John Beak oraz odejmij combo JB od

comba tajka i podaj wynik . Podaj rowniez ilosc punktow ugranych przez Johna

Beaka (juz normalnych) w jego najlepszym combie (tym z innymi liczbami).(SYO)
ODP.: 361 (JB)
694 (tajek)

361 - 694 = -333

Score JB - 133931 (MATUSS)

65. Z czym kojarza sie w IT wam te liczby:
11, 30, 67, 123, 203 (FALIEN)
ODP.: Rekord swiata w THE SLOWEST (DEVASTATOR)

Punktacja po 65 pytaniach:
Neo - 11
Fayl - 9
Vinyanov - 7
Syo - 7
Jurko Kiler - 6
Domia - 5
Matuss - 5
Falien - 4
SaleiB - 3
CelseR - 3
Devastator - 3
Wiko - 1
Tajek - 1
Ostatnio zmieniony przez Vinyanov 19 Maj 2008, 11:25, w całości zmieniany 1 raz  
  Profil FLD: 91 IT Code:
 
petr 
Administrator



Wiek: 35
Dołączył: 17 Kwi 2004
Posty: 1665
Skąd: Dąbrowa Górnicza / Kraków
Wysłany: 25 Czerwiec 2005, 01:28   IT quiz! - klasyfikacja

Pytania i klasyfikacja od 11 listopada 2004 do 24 czerwca 2005

66. Wymien przynajmniej DWADZIESCIA kategorii gry w IT (Syo)
ODP:combo, score, floor, nml, unml, fml, no-h2o, orwj, olwj, cccc, ccc, nwj, tf, rr, oww, nwjc, jc2, wm, oobj, profloor (Fayl)

67. Jaka jest roznica pomiedzy skokiem z krotkiego schodka z srodka planszy, a skokiem z krotkiego schodka przy scianie? (Syo)
ODP:Zeby wybic sie wysoko ze schodka ze srodka, trzeba sie rozpedzic, wyskakujac z tego schodek nizej (Troche poplatanie to brzmi). Natomiast przy scianie mozna dodatkowo wykorzystac odbicie, dzieki czemu predkosc jest jeszcze wyzsza - a co za tym, takze skok (Neo)

68. Ile jest wszystkich odnosnikow (linkow) na stronie z rekordami Wiggina? Oczywiscie zaraz po kliknieciu w link na Arnon.Yaari.Net (Neo)
ODP:43 (domaz)

69. Kto wygral pierwszy w historii turniej Icy Tower w wersji 1.2? (Vinyanov)
ODP:Rambo Bones (SaleiB)

70. jak wygladala pierwsza dziesiatka Polakow na swiatowej liscie wiggina15 3 maja w kategorii combo? (SaleiB)
ODP:
1.Mysio Pys 494 (od 14 stycznia)
2.Fayl 416
3.WAP 404
4.Mary Jane 395
5.Tajek 388
6.Kishony 364
7.SaleiB 341
8.Jurko Kiler 321
9.Syo 314
10.Neo 288 (Syo)

PUNKTACJA PO 70 ODPOWIEDZIACH:

Neo - 12
Fayl - 10
Syo - 8
Vinyanov - 7
jurko kiler - 6
matuss, domia - 5
Falien, SaleiB - 4
devastator, CelseR - 3
tajek, wiko, domaz - 1

71. Wymien 10 graczy, ktorzy sa zwiazani z Icy Towerem poza sfera grania w niego i napisz czym sie zajmuja (czyli np. Marian, ktory nie tylko gra ale prowadzi radio dla IcyTowerowcow) (Syo)
ODP:
1. Wiggin15 - prowadzi liste rekordow.
2. Neo - taki jeden gnojek, robi pare pierdol (lista RRML)
3. Syo - The GURU of Icy Tower tournaments
4. RamboBones - autor ProFloora i FastFloora
5. Peitz - autor samej gry
6. Piotrek, PastorFX - autorzy nieistniejacego juz Icytower.net
7. John Boney - napisal "poemat" o Haroldzie (readme.txt)
8. Vinyanov - layout Icy.pl, betatester 1.2
9. matuss - zrobil kiedys wyjechana IcyMapke (szkoda ze jej juz nie aktualizuje Rolling Eyes )
10. tajek - prowadzi liste rekordow na Icy.pl
+
11. Undertaker - swoim niepobijalnym rekordem irytuje wszystkich graczy w IcyTower (Neo)

72. Kto zarzadzal lista RRML przed Neo? (Neo)
ODP:thedude (Vinyanov)

73. W jakim innym przedsiewzieciu zwiazanym z Icy Tower takze bral udzial thedude? (podpowiedz: a raczej je podtrzymal) (Vinyanov)
ODP:Strona eli_sherer icy tower characters page (odpowiedz udzielona przez autora - bez punktu)

74. Podaj adresy przynajmniej trzech serwisow icytowerowych tworzonych przez graczy z pierwszej dziesiatki na swiecie (score). Icy.pl sie nie liczy. (Vinyanov)
ODP:www.mizimace.de.vu
http://icytower.site.cz/
http://www.friendlymatches.de.tf (petr)

75. W jakiej gazecie byla kiedys umieszczona offline-owa wersja strony IcyTower.NET? (petr)
ODP:WWW (Vinyanov)

76. "Luppiedurlieboo!" - mowi. Moj przyjacielu, coz mi chcesz powiedziec? Widzimy sie przez wiele godzin dziennie, lecz wciaz nie jestem w stanie cie zrozumiec. "Luppiedurlieboo! Luppiedurlieboo!" Im dluzej sie wsluchuje, tym wiecej slysze. "Chodz" - mowi teraz. - "chce byc z toba."

Podaj autora tych slow. (Vinyanov)
ODP:John Boney (aka milkmanjb) do Harolda (plik readme.txt) (Neo)

PUNKTACJA PO 75 ODPOWIEDZIACH

Neo - 14
Fayl - 10
Vinyanov - 9
Syo - 8
jurko kiler - 6
matuss, domia - 5
Falien, SaleiB - 4
devastator, CelseR - 3
tajek, wiko, domaz, petr - 1

77.
Kod:
   #include "myfile.h"

   void show_the_bitmap()
   {
      DATAFILE *dat;
      BITMAP *bmp;

      dat = load_datafile("myfile.dat");
      if (!dat) {
    /* report an error! */
    return;
      }

      bmp = (BITMAP *)dat[COOL_PICTURE].dat;
      blit(bmp, screen, 0, 0, 0, 0, bmp->w, bmp->h);
      unload_datafile(dat);
   }

Oto fragment kodu zrodlowego pewnego programu. Pytanie brzmi - jakiego? (Neo)
ODP:grabbera (devastator)

78. Podaj 3 sposoby na NML na przyklad 40, skaczac tylko po parzystych schodkach. (devastator)
ODP:1) zrobic FML 40
2) skakac o 2 schodki o odczekac az pasek od kombosow opadnie
3) skakac 4 do gory i 2 w dol na przemian (kiedys chyba byla podobna kategoria, tylko ze szlo sie 2 w gore i 1 w dol, mi sie udalo zrobic w ten sposob az 20 pieter ) (SaleiB)

79. Kto wymyslil kategorie JC2 i jaka jest jej pelna nazwa (SaleiB)
ODP:Honza Hermann, Jump Combo 2 (Neo)

80. Wymien i opisz wszystkie kategorie, w ktorych liczy sie SZYBKOSC. (Neo)
ODP:-CCC (1, 2, 3, 4, 5) Polega na tym aby dojsc jaknajwyzej do 1,2,3,4,5 dwonka.
-TF (The Fastest)TF (The Fastest) - tryb gry opracowany przez Syo'a, polegajacy na jak najszybszym przejsciu wiezy az do ostatniego przyspieszenia. Punkty w nim liczy sie dodajac do siebie liczbe schodkow, jakie mialo sie na poszczegolnych przyspieszeniach. Przykladowo, jesli przy pierwszym dzwonku doszedlem do 126, pieter, przy drugim - 254, trzecim - 342, czwartym - 459 a piatym, ostatnim - 512, moj wynik bedzie wynosil 126 + 254 + 342 + 459 + 512 = 1693 punkty.
-TS (the slowest) chyba n Nio i oczywiscie jak najwolniejsze skakanie. (Kubus Biel@nek)

81. Napis na nagrobku Harolda sw. pamieci:
Pod tym nagrobkiem spoczywa Harold -- a dzieki przedziwnej sztuce zmarlego wiek jego zdradzi Ci ten glaz:
Postacia Icy Tower przez szosta czesc zycia pozostac Bog mu pozwolil, lica pokwitly mu zas, kiedy dwunasta znow czesc zycia mu minela, a znowu gdy przebyl czesc siodma, mloda malzonke, Amy w dom dobry wprowadzil mu bog, ktora, gdy piec lat minelo, malego mu powila synka, Freezera. Ale okrutny los chcial, ze kiedy syn ledwie wiek Ojca w polowie osiagnal, ponury zabral go Demon. Kojac ogromny swoj bol, szukal Harold wsrod scian lodowej wiezy jeszcze przez cztery lata pociechy, az rozstal sie z zyciem.

Pytanie: W ktorym roku zginal Harold , jezeli urodzil sie w 1767r ? (Kubus Biel@nek)
ODP:Harold zyl 84 lata czyli zmarl w 1851 r. (odpowiedz autora - bez punktu)

82. Ile bajtow ma plik data.dat Retro Towera (domia)
ODP:305kb (zaliczona / petr)

PUNKTACJA PO 80 ODPOWIEDZIACH:

Neo - 15
Fayl - 10
Vinyanov - 9
Syo - 8
jurko kiler - 6
matuss, domia, SaleiB - 5
Falien, devastator - 4
CelseR - 3
petr - 2
tajek, wiko, domaz, Kubus Biel@nek - 1

83. W jakiej kategorii w pierwszej rundzie PTITu1 grali gracze Wirek i Hybrid? Kto wyszedl z tej pary zwyciesko, z jakim wynikiem? (petr)
ODP:Hybrid vs. Wirek (score)
Wynik: 4275 do 0 dla Wirka (domia)

84. Jak nazywal sie temat, w ktorym (z tego co pamietam) zaczelam ublizac m. in. Piotrkowi, Jurkowi i bodajze Pascie? (domia)
ODP:"!!!" (Neo)

85. Ile juz wyszlo mutacji nowego Retro Towera? (Neo)
ODP:3 (pikol)

86. Z ilu osob sklada sie FLD? (pikol)
ODP:4 osoby - Johan Peitz, Anders Svensson, Andreas Qassim, Arnon Yaari (Neo)

87. RamboBones dokonal zmiany dwoch plikow. Kiedy zmienil pierwszy z nich, powstal XXX, a kiedy zmienil drugi z nich, powstal YYY.
Jakie to byly pliki, i co powstalo? (Neo)
ODP:He changed alleg40.dll and made FastFloor.
And he changed icytower.exe and made ProFloor. (John Beak)

PUNKTACJA PO 85 ODPOWIEDZIACH:

Neo - 17
Fayl - 10
Vinyanov - 9
Syo - 8
jurko kiler, domia - 6
matuss, SaleiB - 5
Falien, devastator - 4
CelseR - 3
petr - 2
tajek, wiko, domaz, Kubus Biel@nek, pikol, John Beak - 1

88. Who was the 3rd Polish player who got over 1000 floors?
Kto byl 3. Polski gracz kto zrobil ponad 1000 pieter? (John Beak)
ODP:Fayl (Neo)

89. Wymien wszystkie roznice miedzy wersja beta PolishBoya a oficjalnym releasem. (Neo)
ODP:
- Zmiana koloru czerwonego
- zmiana glowy harolda w glownym menu przy zmianie postaci
- dodanie "loga Harolda" na czapce
- pozbycie sie dziwnego kiwania glowy Harolda
- Harold ma teraz rece i nogi :>
- wycieniowana czapka i spodnie
- jest lepszy
- bardziej kompatybilny z RT
- orzelek na koszulce (dopowiedziane przez autora / zaliczone / Syo)

90. Kto uskoczyl najwiecej pieter i ile pieter uskoczyl podczas testowania wszystkich beta wersji IT 1.3 ? (Syo)
ODP:Syo - 2177 albo JB - 2340 (zaliczone / petr)

91. Kto dopisal dwie wskazowki, porady do starej instrukcji 'powtorki - zapisywanie, tworzenie, otwieranie'? (petr)
ODP:Vinyanov (Kubus Biel@nek)

92. Karolinka pociela kartke papieru na 10 czesci. Nastepnie wziela jedna z nich i pociela ja takze na 10 czesci. Ostatnia czynnosc chcialaby powtorzyc jeszcze trzykrotnie. Ile kawalkow papieru otrzymalaby w rezultacie wszystkich tych ciec? (Kubus Biel@nek)
ODP:46 (domaz)

PUNKTACJA PO 90 ODPOWIEDZIACH:

Neo - 18
Fayl - 10
Vinyanov, Syo - 9
jurko kiler, domia - 6
matuss, SaleiB - 5
Falien, devastator - 4
CelseR, petr - 3
Kubus Biel@nek, domaz - 2
tajek, wiko, pikol, John Beak - 1

93. Pewien gracz w IT mial wykonac prace w ciagu 16h za co dostalby wynagrodzenie 16zl/h. Gdyby prace wykonal szybciej to za kazda zaoszczedzona godzine otrzymalby 75% godzinnej stawki. W jakim czasie gracz w IT wykonal te prace jesli jego ostateczne wynagrodzenie wynioslo 20zl/h? (domaz)
ODP:12 godzin (LEO)

94. Jezeli dodamy wyniki we floor Mr.Hgelpumpa i Hamsterii oraz dodamy wynik Undertakera w combo to otrzymamy jakas tam liczbe. Ta liczbe trzeba podzielic przez 4 a nastepnie odjac 40. Powinien wyjsc wynik we floor jednego z Polakow(kogo?) i jaka zajmuje pozycje w K+ oraz dokladny wynik.??? (LEO)
ODP:
70414 score i 110 miejsce
575 floor i 105 miejsce
259 combo i 109 miejsce
500 NML i 45 miejsce
wynik k+ to 12,758 i 98 miejsce (Robee)

95. Harold mieszka z rodzicami, bratem, psem, dwoma kotami, dwiema papugami i czterema zlotymi rybkami. Ile nog sie doliczyles? (Robee)
ODP:24 (domia)

96. Jaki ma nick pierwszy polak, ktory zarejestrowal sie na forum FLD, kiedy i ile ma postow. (domia)
ODP:Vinyanov, ktory ma 66 postow. 5 lipiec, 2004 r. (Robee)

97. Ile widzisz tu schodkow? (link) (Robee)
ODP:43 (Syo)

PUNKTACJA PO 95 ODPOWIEDZIACH:

Neo - 18
Fayl, Syo - 10
Vinyanov - 9
domia - 7
jurko kiler - 6
matuss, SaleiB - 5
Falien, devastator - 4
CelseR, petr - 3
Kubus Biel@nek, domaz, Robee - 2
tajek, wiko, pikol, John Beak, LEO - 1

98. Na granicy polsko-wloskiej Harold spotkal Ghost Floora. Ktory kraj nalezy obwiniac? (Syo)
ODP:nie istnieje granica polsko-wloska. (kishony)

99. ile osob odwiedzilo oficjalna strone Free Lunch Design 26 maja 2002? (kishony)
ODP:2000 (Vinyanov)

100. Gdzie (juz po uruchomieniu icytower.exe) mozna uzywac w Icy Tower myszy? (Vinyanov)
ODP:Load replay > Browse (devastator)

101. Kto jest aktualnym rekordzista Polski w combo i score??? (LEO)
ODP:kishony (Robee)

102. Powiedz, kto jako 24 uzytkownik dolaczyl do forum i podaj jego liczbe postow. (Robee)
ODP:hubi i 0 postow. (LEO)

PUNKTACJA PO 100 ODPOWIEDZIACH:

Neo - 18
Fayl, Syo, Vinyanov - 10
domia - 7
jurko kiler - 6
matuss, SaleiB, devastator - 5
Falien - 4
CelseR, petr, Robee - 3
Kubus Biel@nek, domaz, LEO - 2
tajek, wiko, pikol, John Beak, kishony - 1

103. Ile powstalo narazie wersji beta IT 1.3??? (LEO)
ODP:9 (NeN)

104. Kiedy prawdopodobnie ma wyjsc ICy Tower 1.3? (LEO)
ODP:Nie wiadomo (petr)

105. Kiedy Pastor dal na stronke nielegalna bete IT 1.2? (petr)
ODP:25 sierpien 2003 (mattirab)

106. Podaj, jak nazywaja sie dwie postacie dostepne w IT 1.2. (mattirab)
ODP:Harold, the Homeboy; Disco Dave (Robee)

107. Liczbe pieter w rekordzie w combo Never Born odejmij od miejsca w rekordzie floor Braganza. (Robee)
ODP:-174 (petr) lub 174 (LEO) - przyznane po pol punktu
[size=9px]Dyskusyjne jest, co od czego nalezy odjac - "liczbe pieter.. (247)" od "miejsca w... (73)" - wtedy wynik to -174; lub odwrotnie - w tym wypadku wynik = 174.[/size]

PUNKTACJA PO 105 ODPOWIEDZIACH:

Neo - 18
Fayl, Syo, Vinyanov - 10
domia - 7
jurko kiler - 6
matuss, SaleiB, devastator - 5
petr - 4,5
Falien, Robee - 4
CelseR - 3
LEO - 2,5
Kubus Biel@nek, domaz - 2
tajek, wiko, pikol, John Beak, kishony, NeN, mattirab - 1

108. Kiedy Piotrek (petr) zdobyl swoje upragnione 100000score? Prosze o podanie dokladnej daty! (LEO)
ODP:17 luty 2005. (mattirab)

109. Jaki jest moj rekord we floorach. Podpowiem, ze nie ma go na zadnej liscie, ale jest na tym forum w dziale 'IT-ogolnie'. (mattirab)
ODP:408 (Robee)

110. Ile wynosil moj pierwszy rekord combo? Podpowiadam, ze to ponizej 10. (domia)
ODP:5 (jurko kiler)

111. Ile postaci do IT 1.2.1 teoretycznie mozna sciagnac ze strony FLD? (jurko kiler)
ODP:44 (LEO)

PUNKTACJA PO 109 ODPOWIEDZIACH:

Neo - 18
Fayl, Syo, Vinyanov - 10
domia, jurko kiler - 7
matuss, SaleiB, devastator, Robee - 5
petr - 4,5
Falien - 4
LEO - 3,5
CelseR - 3
Kubus Biel@nek, domaz, mattirab - 2
tajek, wiko, pikol, John Beak, kishony, NeN - 1
_________________
score 217671 | floor 727 | combo 461 || NML/FML 493 | CCC1 150
 
  Profil FLD: 761 IT Code:
 
Davo
Eextreeme!


Dołączył: 05 Gru 2004
Posty: 282
Skąd: Melbourne, Australia
Wysłany: 25 Czerwiec 2005, 05:51   IT quiz! - klasyfikacja

What is this, some sort of official quiz???
_________________
b][glow=red][shadow=orange]
:) Combo: 561 (next 588 then 600 then 612) :)
:D NML: 964 (next 1000 then 1050) :D
:x Floor: 1386 (next 1430 then 1500) :x
[/shadow][/glow][/b]
 
 
LEO 
Splendid!



Wiek: 37
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 688
Wysłany: 25 Czerwiec 2005, 08:23   IT quiz! - klasyfikacja

BRAWO DLA PIOTRKA!!!!!!!! :) NARobiles sie chlopie. Wiesz, ze mnei wyprzedziles, bo ja sam chcialem w ten weekend tzrobic klasyfikacje. HEHHE ;)
_________________
nml : 869
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 9