SzukajSzukaj  RegulaminRegulamin  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Forum Icy.pl Strona Główna  

Poprzedni temat «» Następny temat
Zajęcia o Icy Tower w szkole?
Autor Wiadomość
syo 
No way!

Wysłany: 21 Listopad 2008, 15:31   Zajęcia o Icy Tower w szkole?

Dziś w pracy moja dobra koleżanka zaczęła opowiadać o szkole (podstawówka + gimnazjum), do której uczęszcza jej syn. Powiedziała też, że gdzieś na korytarzu wiszą najlepsze wyniki "gry, w którą gram". Pomyślałem o kilku grach, ale szybka dedukcja doprowadziła mnie do naszej ulubionej gry. Zapytanie o to, czy jest to Icy Tower było tylko formalnością. Natychmiast w mojej głowie zrodziło się kilka rzeczy - "Hej, tam jest garstka ludzi grających w IT!", "Wow, prowadzą nawet własny ranking!" oraz "A może by do nich pójść, jako doświadczony gracz opowiedzieć, podpowiedzieć, doradzić?". Pomyślałem więc, że gdyby tam odpowiednio zagadać, przedstawić konspekt bądź scenariusz takich zajęć, [u]możnaby zorganizować spotkanie[u] dla graczy z tamtejszej szkoły? Kto wie, być może znają nasze ksywki, imiona, nazwiska? Może nie wiedzą o wielu interesujących rzeczach? A może nie wiedzą o społeczności internetowej?

Sprawa wygląda następująco - jako że szkoła mieści się kilka ulic od mojego miejsca zamieszkania, chciałbym spróbować. Poprosiłem Olę (koleżankę), by zrobiła małe rozeznanie u dyrektorki. Bo skoro wyniki widnieją na tablicy to musi być tam jakaś rywalizacja i zainteresowanie, prawda?
Czas na konspekt, bez niego ani rusz. Bo nie dość, że jest potrzebny jako wizja zajęć dla dyrekcji, to powinien zawierać najistotniejsze rzeczy związane z grą. Musi również być ograniczony czasowo (zależy ile godzin udałoby się wywalczyć). Narazie myślałem o następujących punktach (wstępnie naszkicowałem też punkty, bez rozpisywania jak narazie):

Cel:
• Głębsze zapoznanie z grą
• Poszerzenie lokalnej i ogólnopolskiej społeczności
• Uświadomienie, że najlepsza gra to nie tylko ta, która przesycona jest przemocą

0. Zapoznanie (dla tych, którzy nie kumają niektórych opcji w grze lub mojej obecności na zajęciach) (punkt może okazać się niezbędny jeśli wszyscy by ogarniali)
• Rozpoznanie znajomości gry wśród uczniów
• Menu gry (z naciskiem na menu powtórek)
• Dodatkowe opcje
• Pytania od uczniów
1. Icy Tower w internecie - strony, fora, turnieje
• Icy.pl - strona, porady, forum, Mistrzostwa
• FreeLunchDesign - twórcy gry, międzynarodowe forum, między narodowe turnieje, czołowi gracze z całego świata
2. Stwórz własną postać, a później nią zagraj!
• Przedstawienie edytora oraz podstawowych opcji
• Tworzenie wspólnej postaci
• Dodawanie postaci do gry
3. Zmieniaj schodki w grze na takie, jakie chcesz!
• Przedstawienie edytora oraz podstawowych opcji
• Tworzenie wspólnego typu schodka
• Dodawanie modów do gry
4. Zagraj w inne tryby gry i zwiększ frajdę z gry!
• NML - przedstawienie zasad, sprawdzenie kategorii w praktyce
• UNML - jw.
• RRML - jw.
• JC2 - jw.
• CCC - jw.
5. Pytania uzupełniające

Powiedzcie mi, co myślicie - czy warto? Ja uważam, że tak. Jak widzicie, cele nie tylko wpłynęłyby (chociażby w bardzo minimalnym stopniu) na wzrost aktywności społeczności (a może gdzieś indziej w kraju też by chcieli coś takiego zorganizować?), ale również na pokazanie, że dobra i wciągająca gra to nie tylko jatka, krew, rozjeżdzanie samochodem, zabijanie, wybuchy i prostytucja.
Czekam na Wasze opinie i rady!
  Profil FLD: 91 IT Code:

Pirochemik 
Splendid!

Wysłany: 21 Listopad 2008, 15:39   

LOl... Nauczyciele będą patrzyć na nas jak na debili :) Plan fajny, ale wykonanie... hmm ja chyba odpadam;d

Polska Lista Top Ten

darek kobra 
Wow!

Wysłany: 21 Listopad 2008, 15:43   

napewno warto

a mialem cos podobnego w szkole ale zaczynalem prawie od zera bo u mnie w szkole bylo tylko trzech uczniow grajacych w icy jak sie okazalo narazie jestem najlepszy w szkole w 2 kategoriach (jako jedyny w 2 w szkole) konkurencje w ktorych jestem mistrzem to unml i ccc1.

teraz jest w szkole juz 40 uczniow grajacych w icy a to dopiero 6 spotkan z graczami

wiec warto

Pirochemik 
Splendid!

Wysłany: 21 Listopad 2008, 15:48   

;P No tak macie fajnie. Ale w końcu kiedy przychodzi wiek graczy licealny większość rezygnuje;p

Polska Lista Top Ten

devastator 
Fantastic!

Wysłany: 21 Listopad 2008, 15:50   

To pierwszy krok wychowania nowego pokolenia i wprowadzenia IT-kracji :grin:

Szczerze to nie wiem co o tym sądzić. Jeśli miałoby szansę coś takiego powstać to rozpiska wydaje się dobra. Jedno "ale": wolałbym obejrzeć ten post za kilka dni, a w zamian otrzymać trochę częstsze wyniki Turbo Tournamentu :)

darek kobra 
Wow!

Wysłany: 21 Listopad 2008, 16:02   

ja mam narazie podstawowke wiec z 5 lat jeszcze ale poziom narazie niski:
wyniki turnieju szkolnego
darek kobra combo 60 score 7000 floor 238
gracz 2 combo 39 score 3500 floor 131
gracz 3 combo 31 score 3350 floor 104
gracz 4 combo 23 score 2350 floor 89
gracz 5 combo 13 score 2100 floor 103

mattirab 
Moderator

Wysłany: 21 Listopad 2008, 16:41   

Ech, i u mnie był turniej. Jakieś pół roku temu. Niestety wiedziałem o wszystkim poprzez kumpla i nie miałem okazji towarzyszyć przy organizacji, gdyż był tylko dla podstawówki, a i kolega nie był zbytnio obeznany. Toteż dopiero po fakcie dowiedziałem się, kto, dla kogo i kiedy organizował, a szkoda. IT jest widać popularne w większości szkół przedlicealnych (ale nazwa ;) ), gdzie tylko są komputery z dostępem do Internetu.
Fakt, są to IT 1.0, 1.1, niektóre mają pousuwane biblioteki, nie da się ich włączyć itd, ale jednak pewna społeczność Icy Towera istnieje w szkołach. Moja opinia? Warto, ale czy się uda? Główną sprawą jest kwestia organizacji - bo przecież powinny przyjść zainteresowani, a nie wszyscy, a czy takich zainteresowanych będzie dużo?
Nasze Powtórki

Profil FLD: 3803

darek kobra 
Wow!

Wysłany: 21 Listopad 2008, 16:53   

ja musze specjalnie przynosic laptopa ze soba bo w szkole sa wersje 1.0
a i nie tam neta wiec 1.2 nie da sie sciagnac

mattirab 
Moderator

Wysłany: 21 Listopad 2008, 16:57   

darek kobra napisał/a:
ja musze specjalnie przynosic laptopa ze soba

Taa, laptop do szkoły... Weź od razu telewizor i dvd, i zróbcie sobie kino.
darek kobra napisał/a:
bo w szkole sa wersje 1.0

Pewnie te z Komputer Świata ;) .
Nasze Powtórki

Profil FLD: 3803

darek kobra 
Wow!

Wysłany: 21 Listopad 2008, 16:58   

a co zrobic?

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 21 Listopad 2008, 17:04   

Ech, długa wiadomość zniknęła. W wyniku jakichś ustawień notebook przestał hibernować, w momencie przekroczenia wytrzymałości baterii, a zaczął – wyłączać. Jeszcze raz. Syo, dobrze, że pominąłeś kwestie, które dotyczą oszukiwania. Kiedy przeczytałem w konspekcie o „zmianie schodków”, początkowo sądziłem, że mówisz o ich odblokowywaniu, z racji powszechności tego tematu tutaj, na forum. Dopiero później zauważyłem, że mówisz o modach (i słusznie, ponieważ odblokowywanie poprzez Trainer 7+ i tower.cfg jest, z punktu widzenia FLD, nielegalne). ;)

Nie wiem, czy łatwo będzie wyłożyć zasady działania programów graficznych (palety, itp.). Chociaż, jeżeli zajęcia dotyczyłyby wyłącznie zainteresowanych (graczy), jest szansa. Oprócz tego, ludziom łatwiej będzie zrozumieć interfejs programu, gdy będą tworzyć interesującego (postać, mod), niż typową, nieżyciową grafikę. Dodatkowo, gdyby lekcje poruszały temat „Podstawy GIMP-a (NeoPainta, Photoshopa, itp.)”, prawdopodobnie chętniej przekonałbyś nauczycieli lub dyrektorów do całego pomysłu. Z ich strony, zyskaliby 2 w 1. Kurs miałby walory praktyczne, i udowadniałby otwartość szkoły, na interesujące inicjatywy (Pirochemik, „jak na debili”? wątpię).

Jestem ciekaw, czy wiele osób kojarzyłoby ITM (a szczególnie, czy więcej, niż ITPC). Jeżeli tak, warto byłoby przypomnieć (wyjaśnić?), że nie jest freeware. Nawiasem, możnaby sprawdzić, jaka jest znajomość stron o IT ogólnie, nie tylko Icy.pl i FLD. Przykładowo: jeżeli padną pytania o programy RaMMicHaeLa, będziemy wiedzieli, że gracze zaglądają na YouTube (i tamtejsze tutoriale, ich dotyczące). Podobnie z ITM, ITC, itp. Odnośnie prezentowania secondary categories. Chciałbym wiedzieć, kto byłby szczęśliwszy – dobry gracz, kiedy demonstruje swoje niesamowite umiejętności NML/JC2/RRML początkującym, czy początkujący, gdy je podziwiają.

A generalnie… czy warto? Tak. Zawsze to nowe doświadczenie, dla „wykładowcy” Icy Tower. Oprócz tego: gracze, których przyjemność uczestniczenia w szkolnej społeczności Icy Tower ominęła (jak ja) zdobyliby okazję wysłuchania relacji, z pierwszej ręki, jak takowe naprawdę wyglądają. :)

PS. Zapomniałeś o: 6. Szkolna poradnia psychologiczna - gdy się uzależnisz. ;)
PPS.

matti napisał/a:
[…] powinny przyjść zainteresowani, a nie wszyscy, a czy takich zainteresowanych będzie dużo?
darek napisał/a:
[…] teraz jest w szkole juz 40 uczniow grajacych w icy a to dopiero 6 spotkan z graczami

Jak widać, będzie.

Pirochemik 
Splendid!

Wysłany: 21 Listopad 2008, 20:48   

Zawsze musicie tak dużo pisać, że w końcu musze przestać czytać?;(

Polska Lista Top Ten

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 21 Listopad 2008, 20:55   

Cytat:
Zawsze musicie tak dużo pisać, że w końcu musze przestać czytać?;(

Im szybciej kończysz czytać, tym lepiej. Sztuka w tym, abyś czytał całość. ;)

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 17 Luty 2009, 23:45   

Shoutbox napisał/a:
x e [Dzisiaj 23:28] syo: http://www.youtube.com/watch?v=M7GB4pqYLpQ takie Mistrzostwa Live mi się marzą.. No, może poza 0:41 ;)

Hehe, słusznie zauważono w komentarzach, jakość jest świetna. Chociaż, dziwnie niewielka jest ta klasa. Może ta szkoła nie jest typowym l.o. (sądząc po wieku gielnikka, 20 lat), ale jakąś placówką o szczególnym profilu, gdzie sale są mniejsze, a uczniowie obdarzeni szczególnymi przywilejami (np. przeprowadzania zajęć w szczególnych przedmiotach). :P

BTW. Kiedy JB wspomniał na IRC-u, że miał okazję pograć w IT przekazywane przez rzutnik, nie podejrzewałem, że mam jeszcze szansę mu dorównać. Ale, miałem. Parę miesięcy temu pomagałem przygotować wystąpienie w auli mojej szkoły. Będąc świadom niepowtarzalnej szansy zebrałem odwagę, wykorzystałem wolną chwilę, i uruchomiłem Invert Retro Tower, z obrazem rzucanym na ścianę o długości 10? metrów (Harold był rozmiaru niemal naturalnego). Efekty: jedna gra, jeden rozbawiony, niezbyt przychylny komentarz z towarzystwa, zdobyte ostatnie przyspieszenie i ~600 pięter. Ale, specjalnego podziwu nie było; pewnie byłem otoczony dyletantami. ;)

syo 
No way!

Wysłany: 18 Luty 2009, 00:19   

Przyznam szczerze, że jakiś czas temu myślałem o wynajęciu rzutnika na czas Mistrzostw, ulokowaniu go w pomieszczeniu gdzie odbywałaby się gra, postawić parę krzesełek i jest Game Room z prawdziwego zdarzenia - zawodnicy odizolowani od kibiców odległością, tyłem do wielkiego zrzutu z ekranu.. To by było coś.. :) Jeśli Mistrzostwa odbędą się w Olsztynie, obiecuję, że tak będzie! (swoją drogą można zrobić głosowanie na miasto kolejnego zlotu ;) )
  Profil FLD: 91 IT Code:

MistrzSeksu
Hey, good!

Wysłany: 18 Lipiec 2011, 17:46   

ekstra, jak ja chodziłem do podstawówki nie było mowy o czymś takim, korzystaj i bierz udział, nie ma co się zastanawiać!

Vinyanov 
No way!

Wysłany: 18 Lipiec 2011, 18:12   

Google "http://mistrzseksu.pl/" phpBB potwierdza bociość lub wytrwałość. Tak czy inaczej, gratuluję.

dragon 
Yo!

Wysłany: 13 Marzec 2012, 22:21   

Vinyanov napisał/a:

A generalnie… czy warto? Tak. Zawsze to nowe doświadczenie, dla „wykładowcy” Icy Tower. Oprócz tego: gracze, których przyjemność uczestniczenia w szkolnej społeczności Icy Tower ominęła (jak ja) zdobyliby okazję wysłuchania relacji, z pierwszej ręki, jak takowe naprawdę wyglądają. :)

Zgadzam się, spróbowac zawsze można, dla dzieciaków grających w IT to będzie wielka frajda, posłuchać speca.

Haha a jak zostać mistrzem seksu :mrgreen: ?

MistrzSeksu
Hey, good!

Wysłany: 21 Marzec 2012, 21:53   

dragon napisał/a:
Vinyanov napisał/a:

Zgadzam się, spróbowac zawsze można, dla dzieciaków grających w IT to będzie wielka frajda, posłuchać speca.

Haha a jak zostać mistrzem seksu :mrgreen: ?

ha nic trudnego :) stronę masz w podpisie moim, a tam już wszystkiego się dowiesz, kurs uczy wszystkiego. Szybko i za darmo.

dorina123
Yo!

Wysłany: 10 Styczeń 2018, 09:22   

Mogę powiedzieć że bardzo pomysłowo i oryginalnie :)

Odpowiedz do tematu